Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2019., 14:34   #1351
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
gdje u nas gledate cjene RAIJINTEK MORPHEUS VEGA? jel toga uopce ima? EU?
nisam jos proucio to kak spada pa ak imate negativnih stvari na pameti odma pucajte da izbrisem to iz glave.


pretpostvljam da RAIJINTEK MORPHEUS 2 neide na vega-u?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 15:18   #1352
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Mani se corava posla, prodaj taj GPU i kupi nes normalno. Mices backplate, kupujes kuler, dosad si mogao uzet 1080 i igrat se ko co'ek.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 15:24   #1353
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
nit sam reko da cu rastavljat, nit sam reko da cu montiravat/kupovat novi cooler. samo razmatram stvari i proucavam. ovu grafu sam dobio za kikiriki. shvatas?
nepada mi na pamet kupovat 1080tku. uostalom nvidia ne podrzava freesync under win7 i zato je 1060tka letila van kompa i na njuskalo so...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 15:34   #1354
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Evo ti prijatelju rjesenje
https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

Pa za koliko si krznenih dobio tu vegu

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 15:53   #1355
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
proucim/pogledam. zahvaljujem. 2000kn+dostava nekih 12€ ak se dobro sjecam.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 17:21   #1356
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
I jos prodao 1060? i nakraju dobio vegu za 1k,extra dobar deal.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 17:29   #1357
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kod Vege je problem što ju ne podržavaju mainstream aftermarket cooleri zbog drugačijeg layouta zbog hbm2 memorije...

Tako da iako su referentni modeli jeftini (V56 217€ u njemačkoj već neko vrijeme) ostaje trpit stock cooler ili ići na neka DIY rješenja. Zato je uvijek bilo bolje uzeti s dobrim coolerom odmah
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 18:36   #1358
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
I jos prodao 1060? i nakraju dobio vegu za 1k,extra dobar deal.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
sta tocno nije jasno. meni je deal odlican jer sam dobio skoro pa duplo jacu grafu od 1060tke i ktome mogu koristit freesync koji mi je extra zanimljiv bio. ne kuzim u cem je problem . vega je kod nas kostala valjda preko 3500kn kad sam je ja kupio vani, novu u ducanu sa garom.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 19:27   #1359
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kod Vege je problem što ju ne podržavaju mainstream aftermarket cooleri zbog drugačijeg layouta zbog hbm2 memorije...

Tako da iako su referentni modeli jeftini (V56 217€ u njemačkoj već neko vrijeme) ostaje trpit stock cooler ili ići na neka DIY rješenja. Zato je uvijek bilo bolje uzeti s dobrim coolerom odmah
Ni za te novce ju nebih kupio novu nakon svih problema u ovoj temi i po forumima. Za 1750 kn nova zapakirana 1070ti. Znam da je ovo AMD tema ali jebg, omasili su fudbal s ovim GPUom.




A sto tocno tebi nije jasno i ne ne shvatam, ali shvaćanje mi ide od ruke:

Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
jucer napokon uspio ugradit i isprobat vegu 56 sa mindfactory-a.
odusevljenje nije dugo trajalo.
najgore cvrcanje koje sam ikada cuo na kompu. nisam siguran jel na PSU ili grafi. moram jos ustanovit, moguce da je PSU. doslovce je toliko jako u FC5 da je glasnije od venta na 50ak %. sa 1060tkom u igrama sam znao imat ponekad cvrcanja, ali nikad ni blizu ovak iritantno i glasno :-(.

jos veci problem, ako komp bacim u standby nakon budenja totalna banana. usporen je skroz. svako toliko nestaje slika i cujem ga kako ubrzava vent na grafi kao da nesto vrti, a nema nista.
samo restart pomaze (jednom je i sad resetiro).
dok je bila nutra 1060tka (i 460, 570, 670) nikad nikakvih slicnih problema sa standby-em.
driver je zadnji s njihove stranice.
neznam sta da radim. grafa je namjenjena za r5 3xxx kad stigne tak da nije toliki bed za ovaj komp (vratit cu nvidia grafu nutra), ali treba to docekat, a da ne ispadne da je grafa nesto u banani .
neki savjet, nesto?


edit:
naso ovo:
https://community.amd.com/thread/235034
kaze AB je kriv. hm, jeste imali takvih problema? ja sam ga iskljucio (ne izbriso) i opet isto. neda mi ga se bas brisat ako nemoram jer sam ga namjeravo koristit. puno mi je ljepsi i korisniji od AMD overlay-a.

Od prvog dana sa yebes s tim poluproizvodom samo zato jer si na win 7. Pa ako koristis win 7 iz sentimentalnih razloga i ne zaraduje ti kruh, predjes na win 10 i rjesio si sve muka jos od 42. strane ove teme . To sto je vega kostala 3.5 k kuna kod nas nema apsolutno nikakve veze s icim ovdje, zaletio si se kupio govno i to najgoru vegu koju si mogao, taj aero kuler je go' qrac. Sad za 2k kuna kupis 1080 koja omete tu vegu i kaze zdrao dovidenja. Mislim sto se mene tice ako si mazohist, udri ti dalje, ovo je cisto "kolegijalni" savjet, nemoj to smatrati napadom/provokacijom.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 28.11.2019. u 19:37.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 21:06   #1360
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
sta tocno nije jasno. meni je deal odlican jer sam dobio skoro pa duplo jacu grafu od 1060tke i ktome mogu koristit freesync koji mi je extra zanimljiv bio. ne kuzim u cem je problem . vega je kod nas kostala valjda preko 3500kn kad sam je ja kupio vani, novu u ducanu sa garom.
Krivo si shvatio kazem da je jako dobar deal.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 21:27   #1361
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
sori, nisam skuzil. zurba i to.
@xulos, nisam reko da vrtim igre pod win7, ali da zelim tu opciju otvorenu, bome zelim i nema nikakvog razloga da nvidia nije "dopustila" isto to. obzirom da nije, izabrao sam njihovog konkurenta i nije mi zao. kartica je bomba. ovo sta ja pokusavam sada je izvuci jos vise, ako je moguce, jer imam bug u glavi, kuzis. jednom kad te ćapa ...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 21:38   #1362
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Stvarno si mazohist jel bar koristiš vazelin kad te krene grafa bambusat ili to ovako na suho ? Rekoh prodaj sepet i doplati za 5700xt ili nvidiju a win7 zaboravi.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 22:18   #1363
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma vega 56 je OK. Nije potrošač kao V64, samo IMO nipošto nije za uzeti s referentnim coolerom. S nekim top coolerom tipa nitro može biti i hladna & tiha, a za cca 300kn više od toga njegovog deala su kasnije išli oni gigabyte modeli sa solidnim coolerom.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 23:37   #1364
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Kaj ga jebete, sjecam se kada kupovao tu grafu nine bilo boljeg deala, najbliža vega56 sa aft.haladnjakom je bila ono gbytovo govno kojemu ventovi crknu unutar garantnog roka, a koštala je 60ak eur više.

Oni koji pate na tišinu i imaju komp kraj glave(gore na stolu), za njih nije referentni cooler, oni koji drže komp ispod stola i koriste sluške referentni hladnjak na v56 je čist fajn, sve ostalo su trkeljanja ekipe koja nije probala grafu nego ima okp zbog yubitoubi rivjua.

Ovo sa gtx1070ti ne kužim uopće kada je ona tada koštala skoro pa duplo više.

Njega ne jebe grafa nego on sam sebe jer je sad došao onaj trenutak gdje želi fidlati po kompu i izvuci svaki % free perf., a kolko mi se cini nije baš dobre srece sa slicijskom lutrijom
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 09:51   #1365
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Ja sam prezadovoljan sa referentnom vegom 56. Nije ni bucna jer mi je komp oduvjek ispod stola, temperature su dovoljno ok da ne throtla, 3 godine garancije. Problema nikakvih nisam s njom imao, vise ih je bilo sa rx480.

Kad sam je kupio u 2. mjesec ove godine bila je 2300kn s postarinom iz UK - 370kn igre sto sam prodao iz bundlea = 1930kn.
U to vrijeme za <2kkn nesto bolje s dugom garancijom nije bilo.
A evo u zadanjih par igri(a bit ce ih sve vise) koje nemaju dx11, GTX 10xx sve losije naspram vegi/rx.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 17:37   #1366
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ovo sa gtx1070ti ne kužim uopće kada je ona tada koštala skoro pa duplo više.

Kad se mješaju kruške i jabuke, polovno i novo. Po meni je to velika razlika dali je nešto novo sa 3 god. garancije i polovno od majnera sa 1 god. ili manje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 17:44   #1367
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
A ti znaš da je neka kartica majnala ili nije ? Uostalom ako ima uredno jamstvo koje mu odg boli ga kifla taman da je snijeg zgrtao s njom ako ne postoje fizička oštećenja. Kupiti nešto samo zato jer je novo je tek glupost, jer ovdje jako malo ljudi ima karticu cijeli njen jamstveni vijek, ispravite me ako griješim. Nego da ne rastezemo ovu žvaku od rasprave, eod sto se mene tiče, đeronimo sretno dalje
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 17:55   #1368
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
jer ovdje jako malo ljudi ima karticu cijeli njen jamstveni vijek, ispravite me ako griješim.

To stoji, ovdje imaš likova koji svaki par mjeseci vrte gpu, njima je realno svejedno...


No ovako gledano gpu iste klase, s tim da je jedna polovna sa recimo pola garancije nove i ajmo reći malo jeftinija, tu je IMO nova mnogo bolji deal, pod uvjetom da se nije zapelo u parsto kn budžeta (ne mislim konkretno na referentnu vegu, nego općenito)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2019., 06:43   #1369
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
A ti znaš da je neka kartica majnala ili nije ? Uostalom ako ima uredno jamstvo koje mu odg boli ga kifla taman da je snijeg zgrtao s njom ako ne postoje fizička oštećenja. Kupiti nešto samo zato jer je novo je tek glupost, jer ovdje jako malo ljudi ima karticu cijeli njen jamstveni vijek, ispravite me ako griješim. Nego da ne rastezemo ovu žvaku od rasprave, eod sto se mene tiče, đeronimo sretno dalje
Gle nije ti racunica dobra jer po tvojoj logici je onda mogao uzeti refurbished v56 sa .de amazona za 150eur...i opet gtx1070ti ne ide ni blizu u rang v56 uloženo/dobiveno.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 23:39   #1370
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Jeli imao tko iskustva sa Sapphire Pulse Vega 56? Imam priliku da ju uzmem za 150E 4 mj stara sa garancijom
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 07:00   #1371
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Za te novce ako neces ti baci na pm gdje i uzmem je ja
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2019., 14:41   #1372
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
citajuci danas po netu naletim na info da Vega-e ne vole bas sisa PSU? jel to neki BS ili ima nesto u tome ?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2019., 14:53   #1373
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Istina je, ima negdje lista, vrijedi isto i za riotoro enigmu g2. Ja uzeo enigmu g2 750W sad za BF, a imam i focus plus, pa iako sam čitao o problemima s kompatibilnošću kad sam uzeo focusa, totalno zaboravio da ne voli niti ovaj moj strix gtx 970. Zasad sam vratio stari seasonic dok ne stigne nova grafa. Sve je oke dok ne krene nešto grafički zahtjevno, onda se zroka, ali ne momentalno. Nešto mi je u glavi da se problem s vegama može riješit boljim kablovinjem, manji awg valjda, ali proguglaj malo. Navodno s kasnijim revizijama nema tih problema.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2019., 14:55   #1374
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
a hebemu, nisam pojma to imo. imam novu sisu 650w. nemrem sad mjenjat. valjda su to ispravili jer to sam procitao valjda bar godinu dana staro.
kako se manifestira taj problem jer zna mi se srusit tu i tamo driver, a i ponekad ostanem bez slike pa sljedi reset. ponekad i cold boot potreban. ja mislim da je zbog UV/OC pa sad da ne ispadne da je do ovoga. pazi ti to. stede na promjeru...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2019., 15:04   #1375
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Manifestira se u mom slučaju unutar dvije minute nekog benchmarka, nema čak neki uzorak da se zroka na istom timelineu. Bam, crni ekran i to je to, ne gasi se i ne resetira, nekad čak čujem zvukove igre, ali nema slike.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2019., 15:06   #1376
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
gad demit, upravo to mi se i desava ponekad .
jos sam mislio uzet 550W, al je cjena bila ok u mind-u pa reko idem na 650w. kakav bs.
jel se moze trazit bolje kabele od sise mozda?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2019., 15:11   #1377
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Probaj ih cimnut.


Citiraj:
FOCUS PLUS (v1) and GPU potential compatibility issues

A few users have reported possible compatibility issues between pre-January 2018 FOCUS PLUS (v1) power supplies and certain brands of GPU models during heavy gaming / GPU utilization. This may result in a black screen or random reboot of the system. If you experience such occurrences, please contact support@seasonic.com and we will test your power supply and take necessary action to rectify any possible issues.
https://www.reddit.com/r/Amd/comment...ent_after_the/


Na tvom bih mjestu zadržao sisu radi jamstva, modularnosti, itd., a riješio vegu. Long shot, probaj naći neki pcie awg 16 (ili bolji ako ima) za sisu, pa vidi ako ti se da zajebavat s tim. Pazi samo na duljinu kabla i pinout da ti custom kabel ne skuri nekaj ako ideš na tu varijantu.

Zadnje izmijenjeno od: killuminati. 06.12.2019. u 15:20.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2019., 15:20   #1378
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
ma nema sanse da dam vegu. grafa je bombon he he. a ni ne trosi mi se opet na drugo.
pise u textu da nakon jan 2018 bi trebalo bit rjeseno, al ko zna od kad se moj kiselio u ducanu. sad opet rastavljat komp da vidim model/specs. hebem ti proizvodace.
fala za info-e.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2019., 22:45   #1379
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Evo ja sam izgleda ubo neki dobar primjerak, radi se o Sapphire Pulse Vega56. Uspjesno mi radi na 1550Mhz GPU 0,980V , 900Mhz HMB2 RAM na default voltazi. Potrosnja prema Wattmanu pri 99% Loadu je 130-140W sto je odlicno uzevsi u obzir da mi je RX480 pri 1300Mhz trosila oko 100W ,nije podnosila undervolting i dobiven skok u performansama. PS: I jako je tiha kad se undervolta, gotovo necujna i ne prelazi 62-65C. Ja prezadovoljan
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2019., 23:07   #1380
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
koja ti je default voltaza za HBM? jer ono sto namjestas nije HBM V. HBM V je lockan na 1.2 ili 1.25 AFAIK. zato i je preporucljivo flashat vega64 bios da se taj limit digne na 1.3 ili 1.35 ne sjecam se napamet.
ono sto mozes nmajestati je taj nekakav minimum za GPU. totlano su ga zamumuljili bokte, ali fora je istrazivati.

probaj amd tweak memory. meni 100 svjetlosnih godina ispred fleši/šajni wattmana punog bojica.

jel imas samsung HBM?

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 06.12.2019. u 23:16.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na