Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2010., 12:00   #781
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ja sam isto rijeshio problem s Bnetom i PPTP, preshao na ISKON.

meni je s WRT54GL to sranje radilo, ali cesto se dogadjalo da pukne veza i nezna se ponovno spojit ili jednostavno Bnetov DHCP ne dodjeli adresu (pokusavao i s kompom - naravno radio reboot SA modema izmedju promjene uredjaja). kad nece kao ostatak svijeta PPPoE .... Dok sam imao PPPoE kod Bneta imao sam uptime (routera) 200+ dana (nikad nisam primjetio da mi je veza pukla jer se sam spoji bez ikakvih problema), nakon ovoga rijetko kad izdrzi 24h. NEPRIHVATLJIVO

kod iskona josh prodjem jeftinije i dobijem 1 Mbit vishe (ISKON - 5Mbit - 100 kn vs Bnet 4 Mbit - 124kn)

@Vrga - kako raskinuti ugovor? (UO mi je istekla). Da li je dovoljno vratiti uredjaj u Bnet?

EDIT: skoro sam zaoravio napomenuti da mi je i brzina na torrentima (private tracker) pala na 300ak KB/s - preko PPPoE je bila oko 480 KB/s.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 13:57   #782
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
hmm...

gledam i čitam,skoro pa ste me odgovorili od B-neta!friško sam se preselil u novu zgradu (zapadni dio Zagreba),u kojoj još nemamo net jer moram zagnjavit predstavnika stanara (da pošalje suglasnost bnetu da postavljanje instalacije na stubištu!)

i koje su mi opcije !?
t.com ni pod razno ,iskon li-la ,amis i ostala kompanija?
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 14:06   #783
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ja sam BIO super zadovoljan Bnetom dok me nisu prebacili na PPTP. (apsolutni NIKAD nikakvih problema s brzinom ili stabilnosti veze)
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 14:09   #784
DeVukic1987
Drift king
Moj komp
 
DeVukic1987's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 255
Izgleda da trenutno nema nigdje u HR kupit wrt54gc. Zvao sam i markomikro i optimum. Optimum su mi poslali predračun i nakon par miunuta su rekli da više namaju tog rutera te mi ponudili novi model, koji je navodno nasljednik starog wrt54gc, a radi se o wrt54gh. http://www.linksysbycisco.com/APAC/en/products/WRT54GH

Dal netko zna hoće li radit s njim ili je pametnije da čekam da se negdje pojavi GC model?
DeVukic1987 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 16:43   #785
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
hmm...

gledam i čitam,skoro pa ste me odgovorili od B-neta!friško sam se preselil u novu zgradu (zapadni dio Zagreba),u kojoj još nemamo net jer moram zagnjavit predstavnika stanara (da pošalje suglasnost bnetu da postavljanje instalacije na stubištu!)

i koje su mi opcije !?
t.com ni pod razno ,iskon li-la ,amis i ostala kompanija?
Ova prica s pptp i pppoe je vezana samo za tzv. carnet pakete. Toga nema kod obicnih paketa, nego se sve svodi na ukopcaj kabel i to je to.
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 10:21   #786
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
znači mogao bi uzeti 3d paket,bez "puno" brige!
fino,a pogotovo sad kad je ta akcija....
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 12:40   #787
Adisabeba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
i koje su mi opcije !?
t.com ni pod razno ,iskon li-la ,amis i ostala kompanija?
Zasto ne T-com a Iskon da (t-com je vlasnik Iskona)? To je kao da kazes necu piti Coca Colu picu Fantu. (za neuke isti proizvodjac)
Adisabeba je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 13:10   #788
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Adisabeba Pregled postova
Zasto ne T-com a Iskon da (t-com je vlasnik Iskona)? To je kao da kazes necu piti Coca Colu picu Fantu. (za neuke isti proizvodjac)
pa zbog cijene!a i nevolim t-kom!a i ne pijem colu-šteti jetri i bubrezima !
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 14:17   #789
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
znači mogao bi uzeti 3d paket,bez "puno" brige!
fino,a pogotovo sad kad je ta akcija....
Tako je. Meni je najveca fora sto si stalno spojen (nema usernamea i passa), upalis komp na netu si i to je to. Flat je pa ne moram ni paziti koliko skidam.
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 14:29   #790
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
A jesi gledo jeli ti dostupam BT net, oni daju optiku
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 20:02   #791
aekspert
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
znači mogao bi uzeti 3d paket,bez "puno" brige!
fino,a pogotovo sad kad je ta akcija....
Samo naprijed s 3D paketom... Ja sam potpisao na 18 mjeseci i nikad problema pa sam produžio... Bio sam i korisnik DCMa (dcm i adriatic su se spojili u bnet) i isto nikakvih problema nije bilo. Izbor tv programa je solidan, telefon je jeftin a net je prva liga. Stvarno rijetko kad da ne radi, isporucuju uglavnom maximum brzine i nikad nije zakrceno! A ako ti je presporo 4mbps mozes povecat na 16mpbs...
aekspert je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 21:54   #792
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Evo ja se opet ispričavam ali moram zatražit pomoć. Naime, nakon što sam uspješno spojio sve preko WRT54G2 routera i uspostavio internet i preko kabla i preko wirelessa, router se konstanto odspajao s interneta bez razloga i to nekad svakih 5 minuta, nekad sat vremena.

Malo sam se informiro po forumima i otkrio taj DD-WRT firmware za routere i nakon puno muke uspio ga stavit na svoj router. Nakon toga sam otkrio da ta micro verzija tog dd-wrt-a (jedina koja stane na moj router) je zakinuta za PPTP opciju i onda sam nakon puno pokušaja uspio nać neku verziju koja je u opcijama imala PPTP opciju.

E sad, postavim sve isto ko na starom firmware-u, no kad odem na connect jednostavno javlja da se nemože spojit. Kako? Zašto? Hvala unaprijed.

Evo i slika:

Postavke:


Konektiranje:


Greška u konektiranju:
marke je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2010., 22:16   #793
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Citiraj:
Autor generic9974 Pregled postova
ja imam neki canyon wireless router (napisat cu model kad dodjem doma) ... kupio sam ga cini mi se za cca 170 kn ... novog u ducanu

i radi najnormalnije prikljucen na b.net-ov modem, tako da prica kako samo tvoj radi na b.net modemu ne drzi vodu
Radi se o Carnetu, neznam jesi to iscitao i na to upravo i mislis?

Jedini koji bi jos kao mogao raditi je Canyon CN-WF514, ali za njega od nikoga nisam dobio garanciju da radi pa ni od zaposlenika Bnet korisnicke sluzbe koji su tvrdili da za wireless jedino radi taj Linksys, a zicno samo neki d-link.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 13:29   #794
DeVukic1987
Drift king
Moj komp
 
DeVukic1987's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 255
Kupio sam i taj njihov wrt54GC od B-neta. Pravo su me opelješili, ali nisam mogao nigdje dr naći... No dobro, plaćeno, zaboravljeno.
Najgore mi je što mi opet ne radi ništa.

Uštekam modem u ruter, ruter u komp. Podesim onako kako na njihovom portalu i piše.
Stisnem status, conect i nakon toga mi dodje poruka da ne moze naci pptp vezu za tu ip adresu :S

Šta sad da radim?

Nakon 10-15 reseta routera i modema, sve mi je proradilo

Zadnje izmijenjeno od: DeVukic1987. 05.03.2010. u 15:32.
DeVukic1987 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 10:18   #795
generic9974
Premium
Moj komp
 
generic9974's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zg
Postovi: 83
Citiraj:
Autor Los Sam Pregled postova
Radi se o Carnetu, neznam jesi to iscitao i na to upravo i mislis?

Jedini koji bi jos kao mogao raditi je Canyon CN-WF514, ali za njega od nikoga nisam dobio garanciju da radi pa ni od zaposlenika Bnet korisnicke sluzbe koji su tvrdili da za wireless jedino radi taj Linksys, a zicno samo neki d-link.
Canyon CN-WF514 .... e bas taj je

istina nisam gledao da se trazi PPTP tako da informacija jos uvijek nije provjerena (mogao bih probat kad uhvatim vremena samo ne znam da li je dovoljno unijeti parametre za carnet posto nisam spojen preko carneta no cini mi se da jos uvijek imam aktivan carnet acc)
__________________

Zadnje izmijenjeno od: generic9974. 09.03.2010. u 10:29.
generic9974 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 11:43   #796
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Nisam ni ja siguran...

Uglavnom primjetio sam sinoc da mi je dl speed ispod 1mbit/s pa sam otisao u opcije od routera i shvatio da se nekako MUT postavio na 1300.
Nakon nanovog postavljanja na 1400 magicno se podigla dl brzina na 3.7mbit/s. I u samoj poruci Bneta prilikom konekcije je pisalo da treba postaviti na 1300, valjda zele ustedjeti

Stoga momci provjerite to ako imate problema sa brzinom...
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 18:47   #797
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
kaj nije 1400 inače?

znam da canyon krepava ak mu je 1492 i ak je više od jednog kompa spojeno...
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 19:58   #798
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Citiraj:
Autor Los Sam Pregled postova
i shvatio da se nekako MUT postavio na 1300
Misliš MTU
Inaće je na PPPoE adsl = 1492, na Lan - u (WAN) = 1500.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 20:33   #799
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Da mislim, ali me disleksija muci

Prije je MTU bio po defaultu postavljen na 1460 ak se ne varam.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 21:15   #800
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
probaj ga na 1400 hitit.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 00:57   #801
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
kaj ima neke velike razlike izmedu carnet 3d i obicnog 3d paketa?
planiram kod cure uvest bnet carnet 3d ali ako ima problema s tim onda cu radije obicni 3d...
i koja je ono fora s najmom modema? se moze to kak izbjec? ako imam neki svoj modem i ukopcam ga?
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 11:41   #802
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Carnet ti je za studente, ako imaš od carneta pass.

Neznam kak ti misliš na svoj modem priključit antenski kabal
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 15:00   #803
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
kaj ima neke velike razlike izmedu carnet 3d i obicnog 3d paketa?
planiram kod cure uvest bnet carnet 3d ali ako ima problema s tim onda cu radije obicni 3d...
ak oš jebade s ruterima, slobodno uzimi carnet 3d.

ak oš normalan rad bez jebade, uzmi obični 3D
Citiraj:
i koja je ono fora s najmom modema? se moze to kak izbjec? ako imam neki svoj modem i ukopcam ga?
ne i točka.

za detaljnije objašnjenje zovi korisničku


a sad ozbiljno, ne, nemožeš izbjeć nikako, jer se ne radi o opremi koja je ikako dobavljiva kod nas osim preko bnet-a, a i ako nabaviš izvana kabelski modem, reći će ti nemože jer nije naš i nemožemo vam garantirati uslugu preko uređaja koji nije naš.

ak imaš neki ruter koji može primati ethernet kao ulaz, zatraži najobičniji kabelski modem, bez ikakvih dodatnih ruter kerefeka, čiji je najam 13/14 kuna mjesečno (otprilike, neznam napamet), i nakon otprilike tri godine ti to maknu s računa, jer se smatra da si kao "otplatio" najam. (aka, mali bonus dugogodišnjim korisnicima)
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 15:03   #804
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
normalno da imam carner acc, nebi inace razmisljo o tom
mislio da pod modem podrazumjevaju router..znaci morat cu placat jos tih par kuna u svakom slucaju, ok. A oce bit problema ak spojim wireless router na taj modem da imam kucnu mrezu, dal treba mozda bit neki odredeni router(zbog carneta)? Na to sam mislio pod razliku izmedu carneta i obicnog 3d paketa, pretpostavljam da je za obicni 3d svejedno koji router ukopcam u modem...?
Edit: fala vrga, to je sve sto me zanimalo, uzimam onda obicni 3d jer mi treba net na vise kompova.a neda mi se nabavkjat tude accounte za svaki komp posebno pa se hebat s torrentima i sl.
Thx
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 17:54   #805
Red_Baron
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
A oce bit problema ak spojim wireless router na taj modem da imam kucnu mrezu, dal treba mozda bit neki odredeni router(zbog carneta)? Na to sam mislio pod razliku izmedu carneta i obicnog 3d paketa, pretpostavljam da je za obicni 3d svejedno koji router ukopcam u modem...?
Cjenik bneta i općenito politika oko ovih rutera, pptp, pppoe-va je zbunjujuća i nije uopće čudo šta je masu postova u ovom threadu na tu temu.

Ukratko..

Ako hoćeš Carnet
- Plaćaš najam običnog modema (14kn) i moraš sam kupit i konfigurirat ruter koji podržava vanjsku WAN konekciju (ethernet priključak) i PPTP. Ruter možeš kupit kod njih (linksys wrt54gl, 419kn) ili negdi sa strane. Ruter koji zasad provjereno i uredno radi (osim korisniku danij3l) je http://www.linksysbycisco.com/US/en/products/WRT54GL. Treba provjeriti da li rade http://www.linksysbycisco.com/US/en/products/WRT54G2 ili http://www.linksysbycisco.com/APAC/en/support/WRT54GH jer su ovi jeftiniji i ljepši, a dostupni su sad u našim trgovinama. Po specifikacijama bi trebali raditi i jedan i drugi. Također, ne možeš iskoristit pogodnosti trenutačne "Try&Buy" akcije.

Ako hoćeš normalni 3D imaš dvije opcije
- Plaćaš wlan modem (23 ili 29kn) umjesto običnog modema i sve radi super i boli te briga. Ova opcija je najjednostavnija ali i najskuplja.
- Plaćaš najam običnog modema i sam kupiš i konfiguriraš ruter koji podržava vanjsku WAN konekciju.

Usporedio sam opciju 3d carnet uz početni trošak od 419kn (Linksys ruter u Bneta) i normalni 3d paket (uz najam wlan modema za 23kn) uz početnu uštedu zbog try&buy akcije-> Ukupna cijena mjesečno za Carnet je 207kn, a za normalan 250kn. AKo uzmemo u obzir početan trošak i uštedu onda se Carnet isplati nakon 18 mjeseci.
Red_Baron je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2010., 22:35   #806
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Kaj mi stvarno nitko nemre pomoć?

Evo da još jednom postavim kako mi izgledaju meniji i opcije od routera pa mi vi recite kak da to poštelam i kaj da upišem da konačno dobijem internet vezu na routeru:

evo ovo je početni setup:



onda neke dodatne postavke sigurnosti i ostalih gluposti:



i onda konektiranje i neuspjeh:




molim vas ljudi ako išta znate, pomozite, jer stari već pizdi bez interneta na laptopu. ako treba, platit ću nekom samo da mi dođe doma to poštelat da radi kak spada, a ne da izbacuje svakih 10 min do sat vremena, kak je radio na originalnom firmware-u... svaka pomoć je dobrodošla, puno hvala...
marke je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2010., 19:51   #807
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
kanim uzet 3d paket, 16 mbps brzina,
e sad pitam frajera koj cu modem dobiti jer ocu i wlan i 4 lana, on meni SA kaze. Da li taj modem ista vrijedi? citam kunfuzne stvari, neki imaju odlicnu uslugu i ping ispod 20, a neki vicu i muce se.
trenutno imam kombinaciju iskon trio i jos dodatno t-com fixni, sad bi htio sve objediniti pod bnetom... ali malo me strah da cu dobiti modem/router koji ce me nervirat vise od nekoc davno ericssonovih usb modema koje je tcom davao 2002

zanima me sljedece
1. wlan stabilnost
2. koliko cesto da ocekujem potpune ispade i koliko traju
3. koliko je zakljucan modem?
3.1 da li mogu port fwd raditi?
3.2 davat staticne ip adresse po mac adresi?
3.3 da li mogu spojiti neki svoj router da brine o wlanu?
4. da li bnet ima ista protiv 300 gb prometa mjesecno? iskon nema...

lokacija je Zagreb, Maksimir/Ravnice
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 08:34   #808
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
@ Trek

Imao sam relativno česte ispade sistema do prije dvije godine, naročito kad je jako kišilo, sve dok u ormariću pred zgradom nisu promijenili neko pojačalo. Od tada sve radi za 5.
Dok sam bio na XP, ugradio sam wlan pci karticu i uz dosta muke sam uspio postići preko nje wlan signal po cijelom stanu te sam tako spojio laptop u drugoj sobi i sve je radilo ok. probaj se malo s time poigrati ( nažalost sam zaboravio postupak ) i proći ćeš najjeftinije.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 10:55   #809
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Mene samo zanima zasto kad krenem skidat torente mi se tako uspori net da mi cak ni google nece otvorit koliko steka.Doma imam t-com i kad su mi torenti upaljeni net normalno radi.Paket je 2D , 4mbit
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2010., 15:43   #810
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Mene samo zanima zasto kad krenem skidat torente mi se tako uspori net da mi cak ni google nece otvorit koliko steka.Doma imam t-com i kad su mi torenti upaljeni net normalno radi.Paket je 2D , 4mbit
ak se dobro sjećam, mislim da t-com radi nekakav QoS za http (port 80), tak da ima veći prioritet od biločeg drugog.
Vrga je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na