Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2009., 17:45   #661
Benaren
Master
Moj komp
 
Benaren's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Pozdrav ekipo,

Danas su mi priključili bnet 3D paket. Uzeo sam modem Scientific Atlanta EPC2203(koji je zaključan od strane bneta, jer mogu pristupit samo system tabu, na ostalima piše: This feature has not been enabled in your cable modem. Please contact your data services provider for more information about this feature and its availability on the network.) . Router je Linksys WRT54GL firmware v23-sp2 (koristim ga radi wlana)

Problem je što modem dok je spojen direktno u komp radi savršeno ali kada ga spojim na router net ne radi. Prebacio sam na PPTP i postavljao postavke koje su u ovoj temi ali nakraju nisam uspio da proradi net.

Pošto nemam neko preveliko znanje u vezi mreža trebam pomoć, ako ima netko tko mi može to objasnit step-by-step bio bih jako zahvalan
__________________
If people never did silly things, nothing intelligent would ever get done.
Benaren je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 10:20   #662
easysurfer
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Bnet DVB-T pitanje

Evo situacije:

Imam Bnet 3D uslugu. Koax kabel iz zida do video.rekordera, pa u TV. Kod instalacije Bnet usluge, u buži ispred ulaznih vrata stana, precvikana je veza sa TV instalacije zajedničkog antenskog sustava stanara i tu se Bnet spojio i doveo mi signal u zid u sobi.

Daklem, jedan kabel do videa, drugi do WLAN routera.

Imam TV sa DVB-T i DVB-C tunerom.

Hvatam 4 DVB-T programa, DVB-C su kodirani i ostale analogne iz Bnet osnovnog paketa.

Problem: Do prije 2 dana, primao sam DVB-T programe odlično, od tada sa stalnim smetnjama (slika se raspada)

Pitanje:

1. U čemu je problem? Mora li mi Bnet pružiti DVB-T pored analogije (nemam digitalnu uslugu), tj. otkud meni DVB-T signal na analognom paketu?

Kod punice u drugom kvartu ista Bnet konfiguracija i DVB-T programi su odlični.

Jasno, možda sam ja nešto i krivo skontao...

hvala
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_555428.jpg‎
Views:	917
Size:	90.2 kB
ID:	10111  

Zadnje izmijenjeno od: easysurfer. 16.11.2009. u 20:15.
easysurfer je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 11:56   #663
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ti S.Atlanta ruteri su najvece smece u rangu s onom kasdom.Svaki dan barem 1 resetiranje rutera jel odjednom nema neta, da ne pricam da se grije kao dzubre i maltene rukavicom ga moram uzet.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 17:29   #664
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Koji se telefonski uređaj dobije u bnetovom 3d paketu?

hvala
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 22:47   #665
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Mora li mi Bnet pružiti DVB-T pored analogije (nemam digitalnu uslugu), tj. otkud meni DVB-T signal na analognom paketu?
Očito se još uvijek radi o eksperimentalnom…
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 13:11   #666
ehohr
Premium
Moj komp
 
ehohr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 348
Znaci imam Bnet vec 2.5 mjeseca, stalno neki problemi.

Najgora stvar je sto mi modem ispada sa mreze i onda mi tehnicar mora dolazit do zgrade da bi to popravio, desi se barem jednom tjedno, poslao sam im pisanu prituzbu ali nakon 30 dana nitko me nije kontaktirao ni nista, zovem ih i samo mi kazu da je poslano pismenim putem.

Nalazim se na srednjacima i nije mi problem cak da mi i pukne veza, nego mi modem ispada sa mreze i onda me nemogu vratit natrag pa to je za popizdit.

Nekakvog izbora nemam jer mi nista drugo nije dostupno, ali cim budem mogao promjenit, mijenjam ih.

U starom stanu sam imo Amis i nikad u 3 godine nije ispao modem..
ehohr je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 23:38   #667
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Meni rijetko puca veza, ali kad krene, u dan-dva bude po nekoliko puta zajedno s dužim prekidima. S brzinom nemam nekih problema, ovo je sad testirano, paket je Mega 4...



Imam onu prastaru Atlantu sa samo jednim ethernet i USB portom, bez WLAN-a, VoIP-a,...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 01:34   #668
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
na b.net-u sam tek oko 2 mjeseca i nisam ( još ) ima problema s pucanjem veze . Brzina je druga priča ali evo čini se da je sada sve u redu ( nakon otprilike tjedan dana pizdarija sad je dobro ) . Na speedtestu san zna dobivat i 1,8 mbit , ponekad nešto preko 2 mbit al ima par dana radi kako spada iako nemam baš "okruglih" 4 mbit-a ja sam zadovoljan ( bitniji mi je up jer često hostam kojekave servere na gareni ili hamachiju )
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 16:48   #669
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Koji se telefonski uređaj dobije u bnetovom 3d paketu?

hvala
Uzeo sam pred mjesec dana Bnetov 3D Carnet paket i nisam dobio nikakav telefon...neka dezinformacija je u pitanju...
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 21:01   #670
kocka
Registered User
 
kocka's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zg
Postovi: 22
prebacivanje na b.net ?!

Prebacio bi se na b.net, uzeo bi samo internet, do sada sam na T-comu, pa imam nekoliko pitanja i bio bih zahvalan na odgovorima.

Kao prvo, dali se uopće može uzet samo internet od b.neta ?

Uzeo bi najjeftiniji paket, znači 94 kune + 14 kuna za modem, znači uplatnice mi dolaze na točno toliko?

Koliko su brzi od podnošenja zahtjeva do trenutka kad potpuno mogu na net, bar odprilike?

Na koliko se minimalno potpisuje ugovor?

Dali se nešto plaća prilikom podnošenja zahtjeva ili instalacije (npr. za kabele koji se provode po stanu itd..) ?

E sad ono najkompliciranije...s obzirom da imam i laptop, htio bi naravno i s njim na net i to wireless....do sada sam imao elcon modem od t-coma na koji je spojen netgear wireless router WGR614v6 i na taj router su bili spojeni komp žično i laptop bežično, pitanje je dali bi se taj router mogao spojit na modem koji dobijem od b.neta i onda na taj router spojit komp žično i laptop bežično kao i do sada i da to funkcionira ??
vidim da s time ljudi imaju najviše problema...

Imam mogućnost možda uzet i xcarnet internet od b.neta, ima li kakve razlike s obzirom na ova prije pitanja? Pogotovo ovo s routerom, jer sam nešto čitao da u kombinaciji s carnetom to još manje funkcionira?

I na kraju, s obzirom da je ovo internet preko kabela i nema veze s telefonom i linijom, sve što se tiče odjave neta od T-coma rješavam sam jeli tako?

hvala na pomoći
kocka je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 21:28   #671
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor kocka Pregled postova
Prebacio bi se na b.net, uzeo bi samo internet, do sada sam na T-comu, pa imam nekoliko pitanja i bio bih zahvalan na odgovorima.
Bilo je i vrijeme, ja sam na B.netu već skoro 5 godina

Možeš uzeti samo Internet paket

Da uplatnice dolaze u iznosu cijene paketa + najam modema

A gle sad su jos malo blagdanske periode uskoro..racunaj bar 2 tjedna min.

Ugovor je za 12 mj ako se ne varam za obicne pakete i 24mj za 2D/3D (1kn). Možeš ti platiti i priključak jednokratno i biti oslobođen ugovora.

Ne plaćaš ništa, dođe majstor pokažeš mu gdje hoćeš, dođe izbuši, montira, spoji, provjeri i ode..

Možeš kombinirati B.net modem s bilo kojim drugim routerom ali ja koristim WLAN Modem s routerom i radi super (Webstar)

Možeš koristiti slobodno i XCarnet bit će sve ok.

Što se tiče odjave, sve rade oni, ali nisam siguran, uvjet je da imaš
sve podmirene račune od T-coma i nemaš nikakvih dugovanja.

Ali najbolje nazvati SZK od B.neta i sve ih tamo pitati

pozz
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 21:57   #672
kocka
Registered User
 
kocka's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: zg
Postovi: 22
Citiraj:
Autor Ziga Pregled postova
Bilo je i vrijeme, ja sam na B.netu već skoro 5 godina

Možeš uzeti samo Internet paket

Da uplatnice dolaze u iznosu cijene paketa + najam modema

A gle sad su jos malo blagdanske periode uskoro..racunaj bar 2 tjedna min.

Ugovor je za 12 mj ako se ne varam za obicne pakete i 24mj za 2D/3D (1kn). Možeš ti platiti i priključak jednokratno i biti oslobođen ugovora.

Ne plaćaš ništa, dođe majstor pokažeš mu gdje hoćeš, dođe izbuši, montira, spoji, provjeri i ode..

Možeš kombinirati B.net modem s bilo kojim drugim routerom ali ja koristim WLAN Modem s routerom i radi super (Webstar)

Možeš koristiti slobodno i XCarnet bit će sve ok.

Što se tiče odjave, sve rade oni, ali nisam siguran, uvjet je da imaš
sve podmirene račune od T-coma i nemaš nikakvih dugovanja.

Ali najbolje nazvati SZK od B.neta i sve ih tamo pitati

pozz
Jesi siguran za ovo da ce bilo koji router radit u kombinaciji s b.net modemom? Pitao bi ovo u SZK, ali nekako sumnjam da ce mi na to dati iskren odgovor, već će me vjerojatno nagovarat da uzmem njihov router ili modem/router.

E da, i ovo za T-com....ako uzimam samo internet, dakle bez telefona, internet ide preko koax kabla, ne znam zašto bi b.net uopće interesiralo moji računi s T-comom i odjava interneta ili bilo što u vezi mene i T-coma? Ili sam u krivu??
kocka je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 23:35   #673
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Ako imaš normalan RJ-45 WAN port, onda hoće, jedino je upitan XCARNet zbog PPTP...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2009., 09:59   #674
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Ako uzimaš samo internet onda nije bitno jesi li platio sve Tcomu ili nisi, to se provjerava samo ako prebacuješ telefon.
Što se tiče modem-router kombinacije, koliko sam ja upoznat svi routeri koji podržavaju spajanje na cable modem će raditi u paru sa Bnetovim modemom.
Ja sam isprobao sve routere iz Bnet ponude i na kraju se ispostavilo da mi najstabilnije radi običan žični modem, na kojeg sam nadovezao Linksysov wrt54gl.....i dalje još tristo čuda
Jedino ne znam za Xcarnet, to nisam imao prilike testirati.
mahoona je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2009., 10:38   #675
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Najbolji kanal na bnet-u je onaj Večernjaka, možeš se cijeli dan zabavljat gledajući kako im se ruše Windoze i boota stroj
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 12:30   #676
BukYMast3R
Premium
 
BukYMast3R's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Novigrad / Zagreb
Postovi: 82
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Najbolji kanal na bnet-u je onaj Večernjaka, možeš se cijeli dan zabavljat gledajući kako im se ruše Windoze i boota stroj
lol

Nego, jel ima tko problema ovih dana sa visokim pingovima?

Code:
Pinging google.com [74.125.87.105] with 32 bytes of data:

Reply from 74.125.87.105: bytes=32 time=522ms TTL=52
Reply from 74.125.87.105: bytes=32 time=599ms TTL=51
Reply from 74.125.87.105: bytes=32 time=521ms TTL=52
Reply from 74.125.87.105: bytes=32 time=660ms TTL=52

Ping statistics for 74.125.87.105:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 521ms, Maximum = 660ms, Average = 575ms
Code:
Pinging bnet.hr [213.149.32.15] with 32 bytes of data:

Reply from 213.149.32.15: bytes=32 time=1180ms TTL=59
Reply from 213.149.32.15: bytes=32 time=1232ms TTL=59
Reply from 213.149.32.15: bytes=32 time=866ms TTL=59
Reply from 213.149.32.15: bytes=32 time=784ms TTL=59

Ping statistics for 213.149.32.15:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 784ms, Maximum = 1232ms, Average = 1015ms
BukYMast3R je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 13:05   #677
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
ne ;

alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 13:18   #678
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2009., 14:08   #679
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Najs......
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 22:44   #680
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Gledam bas danas malo cjenik... ja imam odvojeno internet i tv osnovni paket, nemam 2D jer dok je moja gazdarica to uzimalo nije bilo tih paketa. Danas placam internet flat od 4Mb i tv 250 kn. A 2D paket nudi isto za 160 kn...matere ti...kada ce oni to pojeftiniti nama koji nemamo pakete??!! Paket ne mogu uzet jer gazdarica nece ugovor od 2 god.

A btw, brzina neta u zadnje vrijeme je banana...malo malo pa se vuce, evo danas nije ni 1 Mb u downloadu...strasno....i to placam 145 kn mjesecno.... Inace sam zadovoljan uslugom, ali ova cijena paketa i pojedinacno me j....e , a i kvaliteta, tj. brzina veze u zadnje vrijeme nije dobra....ne placam 1Mb nego 4!!!
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2009., 23:06   #681
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
Gledam bas danas malo cjenik... ja imam odvojeno internet i tv osnovni paket, nemam 2D jer dok je moja gazdarica to uzimalo nije bilo tih paketa. Danas placam internet flat od 4Mb i tv 250 kn. A 2D paket nudi isto za 160 kn...matere ti...kada ce oni to pojeftiniti nama koji nemamo pakete??!! Paket ne mogu uzet jer gazdarica nece ugovor od 2 god.

A btw, brzina neta u zadnje vrijeme je banana...malo malo pa se vuce, evo danas nije ni 1 Mb u downloadu...strasno....i to placam 145 kn mjesecno.... Inace sam zadovoljan uslugom, ali ova cijena paketa i pojedinacno me j....e , a i kvaliteta, tj. brzina veze u zadnje vrijeme nije dobra....ne placam 1Mb nego 4!!!
Uzmi bez ugovora po cijeniku njihovom je 300kn
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 10:57   #682
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
Gledam bas danas malo cjenik... ja imam odvojeno internet i tv osnovni paket, nemam 2D jer dok je moja gazdarica to uzimalo nije bilo tih paketa. Danas placam internet flat od 4Mb i tv 250 kn. A 2D paket nudi isto za 160 kn...matere ti...kada ce oni to pojeftiniti nama koji nemamo pakete??!! Paket ne mogu uzet jer gazdarica nece ugovor od 2 god.

A btw, brzina neta u zadnje vrijeme je banana...malo malo pa se vuce, evo danas nije ni 1 Mb u downloadu...strasno....i to placam 145 kn mjesecno.... Inace sam zadovoljan uslugom, ali ova cijena paketa i pojedinacno me j....e , a i kvaliteta, tj. brzina veze u zadnje vrijeme nije dobra....ne placam 1Mb nego 4!!!
Kako si njihov postojeci korisnik aktivaciju tog 2D paketa ces ili platiti 299kn, ili potpises na 18 mjeseci i onda je aktivacija 1 kn.
Ja sam npr potpisao na 18 mjeseci jer smatram da ce to brzo proci...
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 22:54   #683
stsonic
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 65
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
A btw, brzina neta u zadnje vrijeme je banana...malo malo pa se vuce, evo danas nije ni 1 Mb u downloadu...strasno....i to placam 145 kn mjesecno.... Inace sam zadovoljan uslugom, ali ova cijena paketa i pojedinacno me j....e , a i kvaliteta, tj. brzina veze u zadnje vrijeme nije dobra....ne placam 1Mb nego 4!!!
kralju, ja plaćam 6Mb a dobijem 1,7!!!! Na starom sam scirocco paketu kojeg više nema u ponudi a brzina bi mi trebala bit nešto malo preko 6, oko 6,2. Ali, već nekoliko dana šteka net, modem se restarta sam, pa ne radi net par sati, pa opet proradi, ali pada brzina, evo zadnja izmjerena: http://img339.imageshack.us/img339/6456/brzina5.png
jel ovo 6 Mb koje plaćam 225kn?? (240 dok sam plaćao najam modema)
Kad nazovem SZK, uvik ista spika: "evo pogledat ćemo, provjerit ćemo, resetirajte modem, napravit ćemo nalog bla bla..." I kad treba doć serviser, preko dana, sve radi ko sat, naravno. A navečer počne šou program. za ispalit...
stsonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 17:43   #684
iskusnjara
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor kocka Pregled postova
Jesi siguran za ovo da ce bilo koji router radit u kombinaciji s b.net modemom? Pitao bi ovo u SZK, ali nekako sumnjam da ce mi na to dati iskren odgovor, već će me vjerojatno nagovarat da uzmem njihov router ili modem/router.

E da, i ovo za T-com....ako uzimam samo internet, dakle bez telefona, internet ide preko koax kabla, ne znam zašto bi b.net uopće interesiralo moji računi s T-comom i odjava interneta ili bilo što u vezi mene i T-coma? Ili sam u krivu??
Bok,
Imam maxadsl preko 3 godine...adsl start paket 100kn 2GB prometa...
Korisnik sam b.net od nastanka..prije toga sam bio na DCM-a znaci već cca 8-9 godina....dobijam uslugu kabelske TV.
Odlučio promijeniti internet providera jer mi se činio 2D paket puni pogotak cjenovno gledajući i to što imam infrastrukturu provučenu po cijelom stanu.
Od 9 mj. zvali su me 3 puta da mi uvaljaju 3D paket sa popustom. Čitajući forume došao sam do zaključka da zehebem filozofiju i uzmem njihov WLAN router/modem...da ne bi bilo ovakvih pitanja oko kompatibilnosti i ostalih sranja.
Živim u centru Zagreb-a. Čekao sam od 1.10-do 09.11. da mi dođu instalirati modem.
Zvao sam ih 5 puta da ih pitam kad dolaze, pisam 2-3 emaila sa pitanjima kako izgleda instalacija i kako se oprema spaja....da ako se odlučim da vidim da li mi postojeća instalacija odgovara.
Naime imam aadapitran stan već 4 godine, slozen ulazni spliter 1-> 3 ...svaki krak ima 2 prolazne i 1 završnu utičnicu...(nije baš najpametnije)..
Analogni signal je ok, tu i tamo ovisno o vremenu neki programi imaju smetnje...2 TV stalno su priključena..
E sad, došao tip instalirati modem...rekao da ima 30 minuta (nakon što sam ih čekao preko mjesec dana..) tip veli da je podizvođač...
Pita me gdje će stavit modem...reko hoću bilo gdje jer imam utičnice svuda po stanu....kaže da misli da neće ići...ali ne zna da mora zvati b.net..
Nitko mu ne zna odgovoriti, on bi meni stavio nadžbuknu utičnicu (onu ružnu kutijetinu) na zid, a ostalo tko jebe ostalo...rekao ja ne može...
Zove on drugi broj i kaže da moraju doći drugo podizvođaći da razvlače novi kabel...rekao ne može ...stan potpuno adaptiran...ne želim vodilice i ostala sranja po zidovima....rekao on da mora biti data utičnica završna...a ja da imam SAT uticnice.
Pitam je kolika su gušenja na SAt, a kolika na DATA, koja je razlika, on veli da mislim da ne može...ali da ne zna
Rekao ja da odustanem, pogotovo kad sam želio platiti modem u cash-u, a oni mi poslali novi Ugovor na 24 mjeseca !! (odnosno nema odustajanja samo tako).
Uglavnom, zvali me 2-3 puta sa pitanjuma da zašto sam odustao....
E sad zašto sam odustao: "zbog ne znanja, kompetencija, i ne stručnog szk, koji niti na email ne mogu poslati nikakvu skicu, nista"..
Pitao ih kolika su gušenja za SAT, zašto i kakva je to DATA utičnica kad su vasnji f-konektori isti..Steram ih sve u kurac...
Ostao na t.com sa internetom...povećao paket iako je skoro 2x skuplji...
E sad pitanje za vlasnike 3D paketa....ako vam krepa modem odu vam sve usluge, TV, Internet i telefonija.....zar vam je to dobra opcija, pogotovo ako provideru treba po mjesec dana da vam dostane novi modem...? da imate mobitel....ali ako trebate internet....zar ćete ćekat te debile da dođu instalirati modem mjesec dana, a na jednostavna pitanja ne znaju odgovoriti...
ne moram reći da sam ista pitanja postavaljao kao i vi...najvise me zanimalo da li mogu staviti taj modem/ruter u bridge mode i da li imam vanjsku IP adresu...tako da mogu korisititi IP telefoniju (dolazene pozive)...monteri nemaju pojma, a za szk više nisam imao živaca.
Uglavnom, štede na svakom koraku, imaju podizvođače za sve, za razvlačenje kablova, za spajanje modema itd....po meni usluga koja ne zadovoljava jer nema nikoga tko vam može posložiti stvari e2e.

E opet me zvali da mi uvaljaju sad digitalnu sa novih 30 porgrama za dodatnih 20 kn ..... posto znam da je IPTV jos vrlo mlada tehnologija i dosta nestabilna jos sam nedolucan...tj. bolje je ici na DVB-C, ali kad vidim ovakvu uslugu, nisam siguran.
iskusnjara je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2009., 19:33   #685
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
sto jes jes, imaju katastrofalnu sluzbu za korisnike. t-com barem nakon dva dana posalje servisera.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 14:58   #686
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
da......evo danima pokušavam dobit službu al ništa , izgleda da su nešto lipo zahebali glede računa.....ja dobio opomenu a računi plačeni !
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 01:33   #687
Hrjax
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 305
Imam bnet preko 3 godine,prvo samo xnet,a sada i 3D paket.
Posto sam dobio laptop,zanima me imam li pravo na besplatan wlan router? Jer ipak sam njihov korisnik preko 36 mjeseci
Hrjax je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 14:18   #688
damiramida
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Sa Bnet stranice:
Napomena: Svi korisnici koji neprekidno koriste usluge Xneta (samostalno ili u paketu s drugim uslugama) više od 36 mjeseci oslobađaju se plaćanja troška najma osnovne vrste modema. Obaveza plaćanja razlike u cijeni od osnovnog modema do bilo koje druge vrste modema u ponudi B.neta i dalje vrijedi.
damiramida je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 19:29   #689
Hrjax
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 305
Sugavi bnet,ovo je strasno,ne mogu CoD2 igrat bez laga...Mislio sam da je do CoD-a,ali pogledajte ovo



Pa j***u mater, kako moze ping za SLOVENIJU bit 79....

Zvao sam ih prije pola godine u vezi ovog,''javit cemo vam'' bla bla,ali kako sam prestao igrat nisam se htio trudit vise.

Uzet cu bezicni router od njih,jel mogu onda trazit promjenu modema?
I jel moze netko sa 4mbit brzinom bneta napraviti speedtest za zg i za ljubljanu?
Hrjax je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2010., 19:51   #690
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Hrjax Pregled postova
Sugavi bnet,ovo je strasno,ne mogu CoD2 igrat bez laga...Mislio sam da je do CoD-a,ali pogledajte ovo



Pa j***u mater, kako moze ping za SLOVENIJU bit 79....

Zvao sam ih prije pola godine u vezi ovog,''javit cemo vam'' bla bla,ali kako sam prestao igrat nisam se htio trudit vise.

Uzet cu bezicni router od njih,jel mogu onda trazit promjenu modema?
I jel moze netko sa 4mbit brzinom bneta napraviti speedtest za zg i za ljubljanu?

Meni isto sere već par dana, puca mi veza, i lagovi u igrama, te čekanje pri otvaranju stranica.
Imam njihivo smeće SA 2325. I to mi je već treći SA pis of šit koji sere.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na