Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2012., 12:51   #1
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Project Eternity - by Obsidian Entertainment !

Citiraj:
Project Eternity will take the central hero, memorable companions and the epic exploration of Baldur’s Gate, add in the fun, intense combat and dungeon diving of Icewind Dale, and tie it all together with the emotional writing and mature thematic exploration of Planescape: Torment.
http://www.kickstarter.com/projects/...oject-eternity

Za jedan dan su skupili preko 860.000$

160$ pledge can't wait
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2012., 22:48   #2
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Skupljeno svih 1.1mil dollar$$$ u manje od cca 24 sata ^^
Necto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2012., 17:20   #3
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Malo više informacija ako nekoga zanima:


Radi se o projektu koji vode tri velikana RPGa: Tim Cain (osnivač Troike, Arcanum, Fallout, Temple of elemental evil); Josh Sawyer (Black isle; Icewind dale, Icewind dale 2, Fallout: New Vegas i još podosta otkazanih projekata koji su obećavali puno ali izdavačima nisu bili dovoljno komercijalni); Chris Avellone (Planescape: Torment, Fallout 2, Van Buren (otkazano; pravi Fallout 3)...) Mislim da ova imena i njihov rad govore sami za sebe.

Project: Eternity je zamišljen kao hommage Infinity engine igrama (Baldur's gate 1 i 2; Icewind dale 1 i 2; Planescape: Torment) koji bi trebao spajati "dubinu priče Planescapea, istraživanje Baldur's gatea i borbu Icewind dalea". Na umu je svakako old-school RPG, a igra je PC ekskluziva (biti će i OSX, a vjerojatno i Linux verzija, ali za konzole ništa), što je odličan znak.

Borba će biti real time with pause (dakle kao u infinity engine igrama), no sistem neće biti D&D već novi koji će osmisliti Obsidian, tako da bi stvar trebala funkcionirati još bolje nego u IE igrama. Jednako tako, svijet je nova tvorevina Obsidiana (u prvom redu Avellonea i Sawyera). Koliko mi se čini, Obsidian namjerava raditi više nastavaka u ovom svijetu ako se kickstarter pokaže doista dobrim.

Grafika će biti 2D pozadine sa 3D likovima, fiksirana perspektiva.

Za igru je već sada odlučeno da će se ići na "mature" rating - i to ne zbog sisa, butt-sexa sa alienima i krvi - već zbog želje da se istražuje kompleksna narav dobra i zla, te razne ozbiljne teme.

Eto, igra za koju mnogi misle da je Obsidian bio stvoren da ju napravi, bez pritisaka izdavača, bez prekratkog vremena razvoja, bez pritisaka prohtjeva mainstream gaming publike. U vrijeme Dragon ageova 2, Mass effecta, konstantne konzolizacije Elder scrolls serijala i općeg simplificiranja i uništavanja RPG žanra (uz paradoksalno ubacivanje "rpg lite elemenata" u apsolutno sve druge žanrove), mnogi žeđaju za pravim old-school RPGima. Ovo bi svakako mogao i trebao biti jedan od njih.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 20:16   #4
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor Necto Pregled postova

160$ pledge can't wait

Daj mi reci, kako si riješio pare?
Htio sam prije nekog vremena sudjelovati u Kickstarter projektu (sa Visa Electron PBZ karticom) - ne sjećam se točno što nije valjalo, ali definitivno nije uspjelo a poslije nisam pokušavao.
Ovdje bih baš rado šibnuo neku svotu
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 21:45   #5
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Ja sam riješio baš sa visa electron od PBZa. Trebaš imati registriran account na amazonu (visu electron od PBZa možeš bez beda tamo registrirati) i onda kad na kickstarteru odabereš da želiš dati pare, samo te prebaci na amazon na koji se ulogiraš i platiš preko njega.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 23:01   #6
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
Ja sam riješio baš sa visa electron od PBZa. Trebaš imati registriran account na amazonu (visu electron od PBZa možeš bez beda tamo registrirati) i onda kad na kickstarteru odabereš da želiš dati pare, samo te prebaci na amazon na koji se ulogiraš i platiš preko njega.

Zanimljivo.
Kartica mi je registrirana na Amazonu, ali iz nekog razloga to onda nije funkcioniralo. Nemam pojma, moguće da je i moja greška -
u svakom slučaju, hvala na informaciji.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2012., 23:46   #7
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Probaj sada, trebalo bi raditi...ja sam neki dan baš uplatio 20$ za Project:eternity i sve je išlo glatko. Inače, ako netko ne želi na ovaj način plaćati, a želi podržati ovu igru - Obsidian kaže da će uskoro biti moguće uplatiti preko Paypala (objaviti će informaciju kako, jer Kickstarter nažalost ne podržava Paypal).
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2012., 13:40   #8
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
Project: Eternity je zamišljen kao hommage Infinity engine igrama (Baldur's gate 1 i 2; Icewind dale 1 i 2; Planescape: Torment) koji bi trebao spajati "dubinu priče Planescapea, istraživanje Baldur's gatea i borbu Icewind dalea".
Ovo zvuci jaaaako dobro... mozda i predobro da bi bilo istinito. Nadam se da nisu zagrizli vise nego sto mogu prozvakati.

Citiraj:
Eto, igra za koju mnogi misle da je Obsidian bio stvoren da ju napravi, bez pritisaka izdavača, bez prekratkog vremena razvoja, bez pritisaka prohtjeva mainstream gaming publike.
Koliko god ovo dobro zvucalo pomalo je i zabrinjavajuce. Ponekad kad kreativne tipove ostavis bez nadzora da bez ikakvog pritiska i vremenskog ogranicenja rade na svom remek djelu rezultati znaju biti... usrani. Primjeri: Daikatana i DNF.

Jedino sto moze ovu igru sjebati su megalomanski planovi autora pa se zato nadam da u timu imaju barem nekoga tko ce u kriticnim trenutku znati stati na loptu. Ako ostvare i pola onoga sto su obecali igra ce biti odlicna.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2012., 14:26   #9
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Primjeri: Daikatana i DNF.

Jedino sto moze ovu igru sjebati su megalomanski planovi autora pa se zato nadam da u timu imaju barem nekoga tko ce u kriticnim trenutku znati stati na loptu. Ako ostvare i pola onoga sto su obecali igra ce biti odlicna.
A ono, nije baš ista situacija.
Obsidian s ovim kreće od samog početka, uz osigurane financije i situaciju gdje ne mora nikome polagati račune.

Za razliku od njih, Romero je bio na ego-tripu (uz brdo problema s produkcijom/financijama - ne sjećam se točnih detalja, a ne da mi se sad guglati), a DNF je prošao kroz ruke mase ljudi prije nego je zgotovljen. Da ga je ista ekipa radila od početka do kraja rezultat bi vjerojatno bio puno kvalitetniji.

No slažem se, treba biti oprezan s očekivanjima, iako su šanse da će igra biti u najmanju ruku odlična poprilično velike.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2012., 14:30   #10
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Pare su davno skupljene - pa da vidimo što mogu napraviti za 2 godine koliko kažu da im treba za izradu igre. Da li se samo meni to čini jako kratkim vremenom?
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2012., 21:14   #11
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
2 milje a još 20 dana do kraja... Vrhunski!

Možda ovo vrati davno izgubljeni trend RPG-ova prije Fallouta 3, Obliviona i sličnih djetinjarija.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2013., 14:40   #12
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 12:47   #13
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430


Ovo će biti opako dobro ako je suditi po viđenom. Ovak nekaj se čeka od Baldurs Gate 2.
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 16:00   #14
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Pošto sam na zadnjem steam saleu kupio Fallout 2, Bg EE, Shadowrun a uskoro i BG2 EE, jasno je da sam fan žanra...ALI. Ljestvica je jako,jako,jako visoko podignuta.
BG i BG2 u svom EE izdanju imaju "dušu" i kvalitetu sa kojom rame uz rame staju uz bok
igrama u 2013-2014. Teško će to biti dostići. Nije BG samo izometrijski pogled i turn based borba. Jedna je od kompleksnijih karakterizacija i narativne radnje ikad napravljene..
  Reply With Quote
Staro 25.07.2014., 14:30   #15
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Dugo se ovdje nije spominjalo, evo za promjenu malo gejmpleja.
Jedva čekam

Neka beta se spominje, valjda samo za backere - jel to već u tijeku?
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2014., 14:28   #16
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Ovo zgleda jako lijepo, odmah se sjetim sati i sati zgaženih na Baldurs Gate i Icewind Dale serijalu.

Early beta bi trebala biti u tijeku od početka srpnja ak se ne varam i da samo je za backere.



Samo se bojim izdavača (Paradox), ti imaju politiku kaj se tice DLC-a goru i od samog vraga (EA).
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 13:57   #17
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Nije jos pocela early beta, tek 18.08. =(
Beta access su dobili svi koji su pledgeali 110$ i vise, ili ga se moze nadokupiti za 25$ na nizim tierovima.
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 14:19   #18
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
koj ruleset se koristi?
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2014., 18:55   #19
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Proprietary

i.e. rade svoje, nece biti nista od D&D
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2015., 19:52   #20
The Satara
Premium
 
The Satara's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 417
The Satara je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 17:51   #21
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Izašao danas.
Ja ću večeras malo baciti pa javim dojmove
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 20:51   #22
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 21:14   #23
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
..ooo što ja to vidim , meni je promaklo
  Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 11:53   #24
Osta
Premium
Moj komp
 
Osta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Igra je savršenstvo koje sam čekao od doba Baldur's Gate-a. Priča je odlična, likovi super napravljeni, muzika kao iz Baldura, kombat je kao 4th edition Dnd, sve stvari koje su bile prije dobre su sada rafinirane, UI je konačno fakin jednostavan, inuativan i prilagođen mišu. Čak su i rafinirali onaj zamak iz Baldura. Grafa je 2d crtana kroz 3d render u likovima i izgleda neusporedivo bolje nego u Wastelandu. Questovi su dobri, nema fetch questova i fillera kao u Biowareovim idiotarijama.

Jedino što meni osobno fali su neki epic itemi ( sve ide kroz enchant sustav ), malo bolji pathfinding i barem rudimentalan AI partija da baš ne moram sve sam klikati.

Po meni def. kandidat za RPG godine, ali garant neće ništa dobiti radi klinaca odraslih na dragon age i mass effect pizdarijama. Da me Garro nije par puta podsjetio da radim sutra i da je petak, vjerojatno ne bi ni na posao otišao.

Igra je inače dobro pogođena kaj se težine tiče, a za sucidne su čak i Iron Mode stavili. Igram na normalu i dobrano se zna zaginut.

Zadnje izmijenjeno od: Osta. 27.03.2015. u 11:58.
Osta je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 12:36   #25
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ja sam stavija hard i expert mode ali još nisam krenija igrati. Da li u ne expert modu bude puno spoilera i šta točno radi?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 13:07   #26
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Kupio i ja igru.
Krenut cu je igrat kad zavrsim Da.
Nadam se da se necu razocarat, ali imam velika ocekivanja.
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 17:59   #27
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Kupljeno, skida se. Još nisam ni Wasteland 2 završio a do kraja godine stiže i Torment: Tides of Numenera. Ove godine se neću baš naspavati.
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2015., 21:55   #28
Osta
Premium
Moj komp
 
Osta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Izgleda da je prosla i ova godina startala golden age rpg-ova.

@Mar - u ne ekspert modu nema toliko spoilera s time da si mos u settingsima ama bas sve konfigurirati. Recimo mos skroz iskopcati pa ti se uopce ne pokazuju opcije za koje nemas atributse. Igra se inace odlicno skalira na 21:9 rezu.



Moj barbar s crusader heavy helmom, great swordom i monk haljinom. Di ces bolje.
Osta je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2015., 21:42   #29
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ovo me malo nervira... šta je sa trapulama?

Mogu postaviti samo jednu jer ako idem staviti drugu, prva nestane. Pretpostavljam da je bug ili su stavili da možeš staviti samo jednu da bi se izbjega trap stacking šta bi moglo biti abjuzano...

Ali opet, zašto onda nestane prvi trap...
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2015., 14:54   #30
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma popraviti će.. Nadam se.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na