Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2013., 23:30   #1
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Arrow HIRENS boot CD pitanjce

Imam jedan HDD kojeg želim totalno obrisati (wipe data) i kako je to najbolje iz DOS-a, koristiti ću HIRENS boot CD, e sad - već sam probavao i problem je što ima jako puno programa za HDD, jednostavno ne znam koji koristiti za formatiranje u nule (da HDD bude kao tvornički), +dotični hard ima ''reallocated sector count'', a kako sam već jedan hardić uspio riješiti na taj način (ali iz Windowsa sa programčićem MiniTool Partition Wizard Professional Edition) a ovaj hard mi je bitniji pa bih ga ipak htio riješiti iz DOS-a, so pliz help me
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 00:46   #2
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
dariks boot and nuke

iako, i drugi alati za wipanje, na hirensu, ce odradit posao
__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2013., 01:28   #3
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor The Comedian Pregled postova
dariks boot and nuke

iako, i drugi alati za wipanje, na hirensu, ce odradit posao
Jel je taj program na HIRENsu? Ako nije, trebam znači preporuku za neki koji je na HIRENSu...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 01:32   #4
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
da da, dariks boot and nuke je na hirensu

samo sam dodao da ni sa ostalim alatima neces pogrijesiti (koji se takodjer nalaze na hirensu)
__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 07:17   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Inače, ja nekako to najviše volim odraditi s alatom od proizvođača dotičnog diska, ako takav alat postoji i ima opciju za popunjavanje s nulama. Recimo wd diagnostics data lifeguard, s njim sam uredno filao i WD diskove i diskove drugih proizvođača.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 10:40   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mi smo imali sada masovku vajpanja i darik je radio piydarije sa nekim dell-ovima tipa baci van grešku čim uletiš u program da imaš bad sektore i da nemre nikaj.

inače ga i ja koristim... autonuke i prst u dupe.

međutim reko sam malom od vajpanja da proba neki drugi alat i naravno je proradilo... ono što je zanimljivo da je darik 80gb vajpao oko 3h, a ovaj drugi alat pol sata, pa eto samo info ako ti je vremenski bitno i imaš veći disk.

inače je darik i na hirensu i na ubcd, a tor nema pojma
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 10:43   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
daj si autoban na min 7 dana
Ma loše je to što nema nijedan alat koji će raditi kako treba u 100% slučajeva, tak da uvijek moraš kombinirati.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 10:47   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma dobro mogu ti odmah statistiku roknut - blizu 200 piceka, hp i dell oko 10 različitih modela i tih nekompatibilnih je bilo 15ak, tak da nije strašno... štoviše ovo je prvi put da sam na to naletio, a navajpali smo se tih govana i prije gro.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 11:47   #9
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Inače, ja nekako to najviše volim odraditi s alatom od proizvođača dotičnog diska, ako takav alat postoji i ima opciju za popunjavanje s nulama. Recimo wd diagnostics data lifeguard, s njim sam uredno filao i WD diskove i diskove drugih proizvođača.


Gledam da mi bude što jednostavnije, a pošto HIRENS već imam, onda bi s njime. Inače moram tražiti/proučavati/skidati taj drugi program (Seagate/WD tools)...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 15.10.2013. u 11:55. Razlog: *
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 11:52   #10
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
mi smo imali sada masovku vajpanja i darik je radio piydarije sa nekim dell-ovima tipa baci van grešku čim uletiš u program da imaš bad sektore i da nemre nikaj.

inače ga i ja koristim... autonuke i prst u dupe.

međutim reko sam malom od vajpanja da proba neki drugi alat i naravno je proradilo... ono što je zanimljivo da je darik 80gb vajpao oko 3h, a ovaj drugi alat pol sata, pa eto samo info ako ti je vremenski bitno i imaš veći disk.

inače je darik i na hirensu i na ubcd, a tor nema pojma

Pa moglo bi se reći da mi je vrijeme bitno, a hardić je 500GB, kak se zove taj drugi program koji ti je radio bez greške i bio brži?


By the way - kolega kaže da je te stvari bolje raditi iz DOS-a jer Windowsi koriste cache memoriju od diska dok radi, pa kao zbog toga nije najbolje takve poslove obavljati sa programima iz Windowsa? True?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 15.10.2013. u 11:56. Razlog: *
Remixer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2013., 11:53   #11
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Na Hirensu imaš službene programe svih proizvođača HDD-a, ja bi s njima brisao disk.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 12:07   #12
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma dobro mogu ti odmah statistiku roknut - blizu 200 piceka, hp i dell oko 10 različitih modela i tih nekompatibilnih je bilo 15ak, tak da nije strašno... štoviše ovo je prvi put da sam na to naletio, a navajpali smo se tih govana i prije gro.
eto, statistika ne laže
ma gle, dovoljno je kad naletiš na prvi *ebiga.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 13:17   #13
The Comedian
It's all a joke
 
The Comedian's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: unknown
Postovi: 445
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
međutim reko sam malom od vajpanja da proba neki drugi alat i naravno je proradilo... ono što je zanimljivo da je darik 80gb vajpao oko 3h, a ovaj drugi alat pol sata, pa eto samo info ako ti je vremenski bitno i imaš veći disk.
E pa to sad ovisi koju metodu uopce taj drugi alat koristi, jer po defaultu boot and nuke koristi brzu verziju cuvene DoD metode, znaci prelazi 3 puta
Vrijeme trajanja ce ovisiti o metodama i prijelazima, moze duze ali i krace, pa tako i u boot and nukeu moze brze zavrsit, i to tako da izaberes quick metodu, to ti je onda samo 1 prijelaz
__________________
Once you realize what a joke everything is, being the Comedian is the only thing that makes sense.
The Comedian je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2013., 13:33   #14
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da, ne sjećam se koji je taj drugi, ali mi je ostalo u sjećanju da je free samo jedan pass.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2013., 16:37   #15
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Nije uspio 'low level format' (pisanje u nule) s ovim Seagate-om 500GB kao u slučaju pretprošlog harda (neki stari WD 320GB)... To sam radio sa HIRENS-om i sa originalnim Seagate-ovih alatom (powered by Acronis)... no to je sad manje bitno, hard će i tako raditi vjerojatno još nekoliko godina...

-također mi nije uspjelo vraćanje podataka (Acronis). Znači, prije silnog formatiranja i brisanja, napravio sam BACKUP cijelog harda iz drugih W7 (oko 39GB) sa Acronisom i zatim sinoć napravio RECOVER no sustav se neće podić, samo čeka u DOS-u.
-stvarno mi se ne da iz početka stavljati neke nove Windowse... Molim savjete, hvala.

Saznah zašto ne radi, trebao sam raditi CLONE, a ne backup... kraj priče Sad mi slijedi stavljanje novih Windowsa, uf...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 25.10.2013. u 21:54. Razlog: Nova saznanja
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 15:01   #16
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Jedno pitanje vezano za wipe, koliko obicno traje 3 ili 7 passova? Hdd 250gb, nisan to nikako radio ali bi mi okvirno znacilo da znan koliko mi vrimena triba.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 15:04   #17
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kako koji program, ali 3 pasova na 250gb će ti potrajat fino... 1 ti je dosta.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 00:35   #18
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kako koji program, ali 3 pasova na 250gb će ti potrajat fino... 1 ti je dosta.
Situacija je specificna, da ne ulazin u detalje, nije stvar sigurnosti nego vise da ispunini ono sta se trazi i ispostavin racun. Okvirno me zanima sa spomenutim alatima koliko bi trajalo, da odma znan rec cca toliko traje, to vam je toliko i amen. Naravno ako krace/duze traje razlika ide, ali opet okvirno kad bi zna bilo bi idealno, jer kazen nisan nikad radio niti smatran da je potrebno wipe radit da se nebi vidile slike s momacke i sl "jako bitne" pizdarije obicnih ljudi.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 09:54   #19
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mogu ti puknut ovak napamet da će ti 3 passa na tom disku trajati 8-10h... a mogo si to već odraditi od jučer
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 11:37   #20
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
mogu ti puknut ovak napamet da će ti 3 passa na tom disku trajati 8-10h... a mogo si to već odraditi od jučer
Ok, to je okvirno da znan. Mozda se ipak i odustane kad dobiju cijenu
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 12:28   #21
The Satara
Premium
 
The Satara's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 417
Zašto bi naplatio više ako wipe traje duže? Tebi je svejedno, trajalo to sat ili dan, uzet će ti jednako vremena. Ubaci disk u komp, pokreni program, odaberi koliko pasova želiš i kraj priče. Proces je automatiziran, ne moraš stajati kraj kompa dok to radi.

Ma zapravo, ako je netko spreman platiti za "posao" od 3 klika mišem i to za disk koji rabljen ne vrijedi više od 100kn, možda ga i treba oderat
The Satara je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 16:27   #22
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor The Satara Pregled postova
Zašto bi naplatio više ako wipe traje duže? Tebi je svejedno, trajalo to sat ili dan, uzet će ti jednako vremena. Ubaci disk u komp, pokreni program, odaberi koliko pasova želiš i kraj priče. Proces je automatiziran, ne moraš stajati kraj kompa dok to radi.

Ma zapravo, ako je netko spreman platiti za "posao" od 3 klika mišem i to za disk koji rabljen ne vrijedi više od 100kn, možda ga i treba oderat
Nisan razradio problematiku jer nije potrebno, ako moran na lokaciji izgubit 10 sati itekako cu naplati, pogotov ako nema razloga (a nema).
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na