Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2022., 15:47   #2911
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Taj kompresor nije baš za neko ispuhivanje zrakom kao što rade kompersori sa spremnikom, ako si takvo nešto želio zaobiđi ovaj. Za pumpati gume auta i bicikla je ok, lopte i slično. Ima mali display, gdje naštimaš tlak i kada kreneš pumpati stane dok dođe do određenog tlaka.
Meni je super stvar za kampiranje, luftići, brodići, lopte, gume itd.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2022., 20:29   #2912
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor MerrySmiley Pregled postova
Hvala na pojasnjenju o cemu se radi.

Prvi put vidim konkretan model, ali Parside vec ide u laganu perverziju. Doslovno izmislja nove stavke, na postojeca tijela, za nove namjene, te najvaznije/unosnije, prodaja novog seta baterija. Kakvih sam stvari sve vidio, mogli bi deset modela svesti na jedan, s nastavcima

Netko ide na plazi napuhavati madrac, otvara kofer velicine omanje busilice, te vadi ovo cudo s aku baterijom

Malo mi je overkill

...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2022., 20:32   #2913
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
to bi moglo biti super za raspuhivat zar kad se rostilja
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2022., 22:06   #2914
The coon
Registered User
Moj komp
 
The coon's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Jel se isplati uzeti iz lidla parksideov miniwash za tu cijenu (1100kn) ili bolje uzeti neki bosh (UniversalAquatak 135) ili slicno. Ako tko ima kakva iskustva, vecinom ce biti za pranje vanjskih plocica i betonskih ploca
The coon je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2022., 22:14   #2915
damba_
Premium
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 114
Imam ja taj parkside miniwash - PHD 170 B2
Kupio prošle godine novi za 899 kn, vidim da su sad podigli cijenu na 1111 kn.
Ja sam zadovoljan s njim.
Radi bez problema.
Perem redovito auto s njim.
Prao sam mahovinu s pločnika i ograde i skida bez problema kada se stavi roto mlaznica koju dobiješ kompletu s miniwashem.
Ne znam kakav je u usporedbi s drugim markama.
Imaš i 3 god garancije.
damba_ je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 07:55   #2916
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Netko ide na plazi napuhavati madrac, otvara kofer velicine omanje busilice, te vadi ovo cudo s aku baterijom

Malo mi je overkill

...
Taj sam.

Svakakvih pumpi sam se nanosao za na more, ručnih, nožnih, baterijskih ali ovo iz Lidla mi je preporod.
Drukčiji je model kod mene, ovaj; https://www.lidl.de/p/parkside-akku-...-a1/p100327294

I
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 14:24   #2917
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Taj kompresor nije baš za neko ispuhivanje zrakom kao što rade kompersori sa spremnikom, ako si takvo nešto želio zaobiđi ovaj. Za pumpati gume auta i bicikla je ok, lopte i slično. Ima mali display, gdje naštimaš tlak i kada kreneš pumpati stane dok dođe do određenog tlaka.
Meni je super stvar za kampiranje, luftići, brodići, lopte, gume itd.

Ma jasno mi je da se ne može mjeriti sa kompresorom koji ima tank, ali kad mi treba negdje kad sam na putu nije mi baš zgodno vući cisternu sa sobom
Trenutno koristim pumpu za balone iz Spara koja obavlja posao vrhunski, puno jeftinije i jače od zraka u spreju. Ali gledam u zadnje nešto ovako električno, znam da ima onih zračnih čistača tipa Opolar, a negdje sam bio naletio (mislim FB) na to da netko preporuča tu Lidlovu puhalicu. Pa rekoh da pitam ovdje ima li tko iskustva, jer i meni djeluje da to nije baš dovoljno jako za tu namjenu. Ali reklo bi se po testu s balonom iz videa da nema to ni približno dovoljno snage za ispuhati prašinu.

Zadnje izmijenjeno od: Night. 29.06.2022. u 14:31.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 14:31   #2918
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
__________________
imaticx je online   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 12:47   #2919
Raging Demon
Premium
Moj komp
 
Raging Demon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 224
Nekad davno sam naleti na neku sliku onog kao zrak za ispuhivanje sprej, al je na dnu imao auto ventil za gume, to se napuni na bilo kakvu pumpu kompresor i mozes ispuhivat s njim.

Sad, nisam 100% siguran jel to bilo nesto diy il tvornicki
Raging Demon je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 13:36   #2920
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
A imaš i baterijski, no košta 799 kn i trebaš još 2 x 4 Ah bateriju za njega.

Bio sam naumio uzeti taj, ali gledao sam recenziju i 2x4Ah baterije traju oko 6 minuta, to mi je nekako premalo za išta smisleno napraviti.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2022., 14:52   #2921
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Samo da pitam sve prisutne,voljne i zive, jel itko kupio u Lidlu (od 30. - dok se ne proda) Silvercrest ala :



Imao sam Philips varijantu koja je dobro radila, ali gotovo osam minuta se morala pripremati, da bude u pogonu, sto je malo previse za cekati.

Jel tko probao ovo? Za tu i tamo neki nabor, a cijena je bagatela.


Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Taj sam. Svakakvih pumpi sam se nanosao za na more, ručnih, nožnih, baterijskih ali ovo iz Lidla mi je preporod.
Drukčiji je model kod mene, ovaj; https://www.lidl.de/p/parkside-akku-...-a1/p100327294 I
E, ali ovaj s tvoje poveznice ima rucku, zadrzao je uobicajeni oblik, to mi je u redu.



.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 14:56   #2922
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ja prije godinu dana kupia i vratia. Ne mozes s tim nista izravnat na tu šemu za koju se prodaje, kao kosulja na vjesalici a ti bacas vradzbine s ovom parom da se izravna. Ako ti treba za koristit kao klasicnu peglu onda je bolja - klasicna pegla.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 15:04   #2923
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
@Prileee

znaci nema kruha

Philpsova je imala i jednu manu, vodu koju bi stavio, potrosila bi za koju minutu. Vampirski je trosila destiliranu, mada, mogla je povuci nabor na rukavu kosulje.

Da, bas za to sam mi htio, kad udjes doma, odes pod tus, hoces malo povuci po kosulji da popravis nabore, jedina namjena. Ako nije u stanju, pegli i stanica imam dovoljno, preskacem.

Hvala
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2022., 21:03   #2924
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Što mislite o ovom aktualnom aparatu za zavarivanje u Lidlu?
Znam da je bilo dosta jeftinijih, htio bih se okušati u izradi ograde za vikendicu pa računam zašto ne bih probao s tim.

https://www.lidl.hr/hr/letak/ponuda-.../78309/page/34
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2022., 21:07   #2925
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Što mislite o ovom aktualnom aparatu za zavarivanje u Lidlu?
Znam da je bilo dosta jeftinijih, htio bih se okušati u izradi ograde za vikendicu pa računam zašto ne bih probao s tim.

https://www.lidl.hr/hr/letak/ponuda-.../78309/page/34
Ogradu ces varit elektrodama MMA REL, ja bi iša na provjerenu marku, zgodan mali, lagan kad treba u zraku nešto odradit a cijena je ista jer za keš sigurno dobijes 10-15%.

https://www.alatimilic.hr/shop/apara...ORCE145-815856
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2022., 09:06   #2926
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Ogradu ces varit elektrodama MMA REL, ja bi iša na provjerenu marku, zgodan mali, lagan kad treba u zraku nešto odradit a cijena je ista jer za keš sigurno dobijes 10-15%.

https://www.alatimilic.hr/shop/apara...ORCE145-815856
odličan apratic imam ga,zadovoljan!!
uzeo baš za ogradu i noge za stolove preporuka

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2022., 01:56   #2927
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ima li netko iskustva s ovim zavarivačem?

https://www.ealati.hr/proizvod/almaz...r-tb250b-180a/

Cijena je stvarno zgodna, piše MMA znaci rel, inverter i valjda klasicne elektrode.

Jel slican onom s lnka otprije 10ak dana za 700 i kusur kuna. Jos ga nisam kupio, nije neka zurba ionako necu variti nista do kraja sezone pa gledam odabrat nesto ok za rijetko zavarivanje ali kad mi zatreba da radi ok.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 09:02   #2928
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,107
Trebam preporuku za udarnu bušilicu za po doma. Nešto što se trenutno može kupiti za okej cijenu a da nije šrot. Ove igračke za po 200 kn kao taj Parkside bi izbjegao. Želim si kupit alat jednom kako spada i da traje godinama.

Kupio sam si pred godinu-dvije u Lidlu aku odvijač/bušilicu za kojih 250 kn. Dobro mi je došla do sad kao odvijač al kako nemam druge za bušenje sam ju iskoristio i za to. Malo ju izmučio, nije nikako za taj posao. Ne drži svrdlo dovoljno jako, nema snage i ono najbitnije, čekić. Muči se i sa ciglom ispod knaufa. Par puta sam ju preopteretio da je samo stala vrtit, ugasila se jel.

Tak da nema druge nego kupiti nešto jače za te stvari a ova neka ostane za odvijanje samo. Već mi je puna kapa i posuđivanja od drugih između ostalog. XD

Volio bi neku aku udarnu zbog praktičnosti, samo ne bi baš davao debelo preko 1000 kn.
Su okej ovi po 500-600 do oko 1000 kn?
Kažem volio bi neku aku, ali ne mora nužno biti.

Pevex trenutno ima ovu na nekoj kao fol akciji (vidim da na nabavi ima jeftinije) od Black&Deckera. Trebam mogućnost plaćanja na rate pa tamo gledam.
https://pevex.hr/catalog/product/vie...m_medium=click

Je okej to?

Ili radije uzet ovako nešto?
https://pevex.hr/busilica-udarna-aku...20-364293.html

Može preporuka?

Zadnje izmijenjeno od: PR3DA70R. 06.08.2022. u 09:22.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 09:16   #2929
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
ja nijednoj aku ne vjerujem da može parirat 220V kad je udarno/čekič u pitanju. nema šanse.

kupio davno neku Iskra (crvena serija, ne ERo zelena) i bušila je svašta sa čekičem. i danas radi kao prvi dan.
platio ju oko 400kn

tako da ti savjetujem da ideš na 220V, jer baterija slabi s vrmeenom.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 10:19   #2930
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,493
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Trebam preporuku za udarnu bušilicu za po doma. Nešto što se trenutno može kupiti za okej cijenu a da nije šrot. Ove igračke za po 200 kn kao taj Parkside bi izbjegao. Želim si kupit alat jednom kako spada i da traje godinama.

Kupio sam si pred godinu-dvije u Lidlu aku odvijač/bušilicu za kojih 250 kn. Dobro mi je došla do sad kao odvijač al kako nemam druge za bušenje sam ju iskoristio i za to. Malo ju izmučio, nije nikako za taj posao. Ne drži svrdlo dovoljno jako, nema snage i ono najbitnije, čekić. Muči se i sa ciglom ispod knaufa. Par puta sam ju preopteretio da je samo stala vrtit, ugasila se jel.

Tak da nema druge nego kupiti nešto jače za te stvari a ova neka ostane za odvijanje samo. Već mi je puna kapa i posuđivanja od drugih između ostalog. XD

Volio bi neku aku udarnu zbog praktičnosti, samo ne bi baš davao debelo preko 1000 kn.
Su okej ovi po 500-600 do oko 1000 kn?
Kažem volio bi neku aku, ali ne mora nužno biti.

Pevex trenutno ima ovu na nekoj kao fol akciji (vidim da na nabavi ima jeftinije) od Black&Deckera. Trebam mogućnost plaćanja na rate pa tamo gledam.
https://pevex.hr/catalog/product/vie...m_medium=click

Je okej to?

Ili radije uzet ovako nešto?
https://pevex.hr/busilica-udarna-aku...20-364293.html

Može preporuka?
Moja preporuka ti je da za bušenje zidova kupiš dodatnu sds bušilicu.
Imam Plavi Bosch GSB 18V-50 i na njoj čekić posluži za mekše materijale ali se sa betonom muči.
Crna Parkside aku sds štemalica mi se za sada pokazala kao odličan alat, ako za nju uzmeš i adapter sa sds na standardni prihvat za svrdla može poslužiti i za bušenje drva i metala. Jedino što treba čekati da se opet pojavi na akciji.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 10:46   #2931
sepiroth6
Premium
Moj komp
 
sepiroth6's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Aku za tu svrhu nije baš neko rješenje..Imam doma punu garažu Bosch Profesional alata i tonu iskustva.
https://www.bauhaus.hr/udarne-busili...240/p/24789576
To uzmi i miran si dugi niz godina
sepiroth6 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 11:15   #2932
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Potvrđujem. Imam taj b&d aku, čak i onaj kao malo jači. Buši ali ne buši. Imam običnu udarnu bušilicu, ne sds i buši bolje nego ova. Sds sigurno buši još bolje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 11:29   #2933
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Šta vi to bušite i koliko često da vam je značajna razlika?
Nedavno sam bušio temeljne tondine za povezati armaturu zida okućnice sa Parkside Performance SDS i onim dugim svrdlima od 12mm na dubinu od cca 30cm kroz stari betonski zidić koji je sadrži kamenje u puno većoj količini tamo da se uglavnom bušilo kroz kamen što je najgori scenarij.

Trajalo je možda 2h za 40ak komada i nekoliko setova baterija, ali to je worst case scenario. Inače kad se buši cigla, beton i čak amirani beton ide to bez problema i jako brzo.

Naravno, ne uzimati neki šrot od 400kn s baterijom jer je u tom slučaju strujna varijanta puno bolja, ali malo skuplje verzije su više nego dobre.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 11:30   #2934
sepiroth6
Premium
Moj komp
 
sepiroth6's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Taj Bosch SDS je best buy.Za štemanje pločica i cigli je predobar alat.Lagan,nema pregrijavanja.Samo za beton treba prava udarna.
sepiroth6 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 11:32   #2935
sepiroth6
Premium
Moj komp
 
sepiroth6's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Parkside što god sam kupio riknulo u roku par dana ..Bosch servis nisam ni vidio,a imam 16 njihovih strojeva
sepiroth6 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 11:48   #2936
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Sve ima svoju namjenu. Kupis alat za određenu namjenu. Prvo je namjena a onda učestalost korištenja. Jeftino se zna za šta je. Ne bi nitko kupovao alat od 1500,2000,3000 kn kad bi alat od 400 radio isti posao. Ako ti treba rijetko ali kvalitetno, ne uzimaš najjeftinije niti profi. Nađeš se na sredini
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 12:00   #2937
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,493
Pa eto meni se crna aku štemalica pokazala kao odličan alat, Compernass proizvođač.

Ali zato sam crnu aku sabljarku vratio i tražio lovu nazad. Na dvije nove zapakirane prihvat pilice je imao nedopustivo puno lufta
Kod nje je bio drugi proizvođač i YT ekipa se složila da je zelena aku sabljarka by Compernass dosta kvalitetnije izrađena.

Imam i zeleni cirkular i on isto nije neka sreća ali za tu lovu je ok, aku odvijač električarski je smeće.
Sada sam uzeo el klamericu i djeluje ok ali tek ju trebam testirati u praksi. Nju ću koristiti par x godišnje, ne znam zašto sam ju opće kupio
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 12:05   #2938
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,107
Može pojašnjenje samo. Nikad nisam koristio SDS bušilicu.
Za njih idu posebna svrdla zar ne?
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 13:28   #2939
sepiroth6
Premium
Moj komp
 
sepiroth6's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Može pojašnjenje samo. Nikad nisam koristio SDS bušilicu.
Za njih idu posebna svrdla zar ne?
Da samo s prihvatom za njih.Dobiješ uz Bosch 6-8-10, što ti je za većinu stvari dovoljno.
sepiroth6 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2022., 14:05   #2940
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,107
Okej odlično.
A da mi zatreba za standardna svrdla adapter ne bi trebao biti problem naći?
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na