Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2022., 10:21   #3811
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2022., 12:00   #3812
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Sensibo je valjda top level rjesenje i kosta. Budget rjesenje je Broadlink RM (IR blaster, moze upravljati svime sto prima IR kontrole). Potrazi slobodno i starije modele RM3 i sl... Koristim ga iskljucivo za klimu, automatizacija i tajmeri, paljenje na daljinu.
https://www.ibroadlink.com/productinfo/762674.html
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2022., 12:52   #3813
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Jel neko zna da je Daikin sensiri senzor temperature?

Kupio sam onu plastiku da mi ne puse u mene, ali sad klima u sekundu dodje so 24 stupnja, a u prostoriji ostane 29.

Stavio sam kartonsku pregradu gdje dam mislio da je senzor i tu stavio shelly. Shelly kaze 27, a klima 24...

Mislio sam da je senzor tu di su rešetkice.

OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 10:11   #3814
topro86
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 9
Pozdrav.
Zelim da kupim inverter klimu. Budzet je nekih 4-6.000kn, bez ugradnje (s tim da zivim u Bosni, pa su mozda cijene malo jeftinije nego u Hr).
Stan je 60m2.
Ali klima bi se koristila i za grijanje i za hladjenje za nekih 50m2. Imam dodatno grijanje na Elo-block, ako zatreba moze da se dogrijava.
Ono sto me zanima jeste prijedlog za klimu u tom rangu po licnim iskustvima.
A takodjer konkretno me zanima kvalitet Vivax klima. Naime vidio sam neki novi model H+ design, A+++ hladjenje i A++ grijanje (navodno).
Sve ostale alternative koje sam gledao su razred ispod ili su mnogo skuplje sa istim karakteristikama, pa me zanima koliko je to u praksi zaista tako?
Navedena klima kosta negdje oko 600€, i da 12ka je… Da li bi za moje potrebe bila dovoljna? Dobra izolacija, zgrada je u pitanju, stan u sredini (ima stanove sa svih strane).
topro86 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 11:17   #3815
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Sve su klime dobre ako im specsima pise kvadratura. Pitanje je samo trajnost i koliko dugo ce raditi po specifikacijama, te koliko su tihe/bucne i koliko dugo ce ostati takve ako su tihe
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 11:21   #3816
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,943
Citiraj:
Autor topro86 Pregled postova
.....
Navedena klima kosta negdje oko 600€, i da 12ka je… Da li bi za moje potrebe bila dovoljna? Dobra izolacija, zgrada je u pitanju, stan u sredini (ima stanove sa svih strane).
Nema sanse 12ca za 50+ kvadrata pogotovo jos i grijanje. Minimalno 18ca (18000 BTU).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 11:42   #3817
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
za grijanje necu tvrdit nista jer ne koristim, ali za hladenje moze biti dosta, AKO je osoba umjeren tip koji namjesta po ljeti klimu na 27C.

imam vec 2. klimu od 3.5kW za toliki prostor i to ovajput jeftilen samsung (prije nesto skuplji 3.5kW electrolux inverter). klima radi vecinom na pola snage.

prilicno sam siguran da ovaj samsung nece izdurat ko stara electrolux (15ak g i nije krepala nego sam ja zahebo i izaso plin) jer kad vidis kolika je to igracka od vanjske jedinice sa 0,55kg plina dode ti smjeh.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 11:46   #3818
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,943
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
za grijanje necu tvrdit nista jer ne koristim, ali za hladenje moze biti dosta, AKO je osoba umjeren tip koji namjesta po ljeti klimu na 27C.

imam vec 2. klimu od 3.5kW za toliki prostor i to ovajput jeftilen samsung (prije nesto skuplji 3.5kW electrolux inverter). klima radi vecinom na pola snage.

prilicno sam siguran da ovaj samsung nece izdurat ko stara electrolux (15ak g i nije krepala nego sam ja zahebo i izaso plin) jer kad vidis kolika je to igracka od vanjske jedinice sa 0,55kg plina dode ti smjeh.
Ali on prica o VIVAXu i grijanju i to jos u Sarajevu, nije on u Dalmaciji pa ce zimska temp par dana u zimi biti max -1C a ostalo vrijeme +5 ili vise, kod njega ce biti i debelih minusa .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 04.07.2022. u 11:54.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 11:48   #3819
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
ko sto rekoh, nemam pojma o grijanju jer je ne koristim za to i znam da su tu bitnije klime. navodim samo za hladenje, AKO je osoba umjeren tip odnosno da joj pase "normalna" temp. vecina ljudi nije takva nego vole kurit klime na 20-22C. meni je to frizider nazalost.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 19:19   #3820
topro86
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ali on prica o VIVAXu i grijanju i to jos u Sarajevu, nije on u Dalmaciji pa ce zimska temp par dana u zimi biti max -1C a ostalo vrijeme +5 ili vise, kod njega ce biti i debelih minusa .
Da Kod nas zna ici i ispod -15.
Ali za te temperature imam “pravo” grijanje, radijatori i to. Zanimalo me koliko pije vode to sto kazu da je ok za 50m2 i tvrdnja ovog razreda za potrosnju A++ za grijanje. Kolika je razlika izmedju vivaxovog A++ i npr. Fujitsu A+?
Ja sam se totalno pogubio u ovim klimama, pogotovo nakon citanja foruma

Imate li prijedloge neke osim fujitsu i ostalih Japanaca?
topro86 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 19:35   #3821
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,943
Opcenito 12ca se nigdje ne spominje da je za 50m2, to je neko dobro "natego" vrijendosti ako je reklamira kao 50m2 sposobnu.

12ca je primarno za 30-40m2 zavisno od izolaciej i zeljene temp ali ne na nacin "....meni dosta 27C", poanta je ako sam stavio na daljincu 22C onda mora ohladit na 22C prostor a ne na 27 jer ako neide ispod toga onda je preslaba za taj prostor kapaciteotm i "muci" se bespotrebno i na kraju ce i vise potrosit i prije crknut.
Ja sam nedanvo mjenjao 9ku (2.5kW (za 4.2KW jer nisam mogao spustiti temp ispod 26C u uredu (puno kompova, mala kvadratura ali puno grijacih tjela). Bila mi je dobra 4 godien dok nisam povecao broj kompova/server/NAS/UPS pa postala preslaba a soba je 14m2, tako da nije kvadratura jedini parametar tj. vise je bitna kubikaza nego kvadratura i naravno prostor/izolacija/namjena... .

Ovdje je kolko vidm cak broje 12-cu do 35m2

https://klimauredjaji.com/kalkulator-klime
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 18:58   #3822
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Propišala mi klima kroz unutarnju jedinicu, daikin ftx35j3v1b. Kako kadica nije bas pristupacna, skinia sam plasticni okvir i otkacia pocetak crijeva za kondenzat, ispustia vodu iz kadice i ispuha (ustima) crijevo. S druge strane je izasa teski mulj/sluz. Svakako planiram zvat lika za temeljito ciscenje klime jer ovo ce se dogodit opet ako je iznutra prljava.

Pitanje koje imam je isplati li se inace koristit neke proizvode za sprjecavanje ili produljenje nastajanja tog mulja ili je to cisto stvar prasine koja se skupi u kadici i na kraju crijeva? Npr ovo na sta sam prvo naletia guglajuci, ili drainsafe sta vidin na vise mjesta da se prodaje.
http://miloc.hr/klima-uredaji/cijena/nu-line
__________________

Zadnje izmijenjeno od: prileee. 05.07.2022. u 19:03.
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 19:10   #3823
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Meni je moj majstor cijev prao s vrucom vodom (komotno moze kipuca) i kompresorom. Ja kad radim gurnem cijev od zep spreja/pjene prema toj cijevi od kondenzata i zapjenim, cekam, zapjenim itd, pa na kraju ispirem vrucom vodom.

Sluz i sve se hoce cesto skupiti kada vise stanova dijele istu cijev od odvoda, ne mora biti do tebe - tvoja cijev dodje do vertikale i ugurana je unutra, a npr iznad tebe susjed ne cisti nista i onda sranja kaplju i nakupljaju se ljudima ispod
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 02:05   #3824
topro86
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 9
U razgovoru sa serviserom odlucio sam se za 12ku, jer mi je primarno ovih 30kvadrata za grijanje i hladjenje, ostalo manje vise i nema potrebe, jer ne zelim da mi klima bude primarno grijanje, volim malo i radijatore da osjetim, a i ds ne bude da sam bacao pare na taj sistem, a i da bude manje hladno po nogama.
Izbor sam sveo na sljedece modele, pa ako moze pomoc pri odabiru:

1. Fujitsu ASYG12LMCE - 5020kn + cijena ugradnje
2. Fujitsu ASYG12 KMTA - 5020kn + cijena ugradnje
3. Daikin Sensira FTXF35A/RXF35A - 5215kn + cijena ugradnje.

Ima li nesto bolje u ovom cjenovnom rangu od pomenutih? Hvalaaa
topro86 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 08:27   #3825
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ovaj Fujitsu pod 2 ti ima najviše deklarirano grijanje i najbolji scop od odabranog.
Imam dvije najslabije Super inverter Fujitsu i to su odlične klime.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 09:38   #3826
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Meni je moj majstor cijev prao s vrucom vodom (komotno moze kipuca) i kompresorom. Ja kad radim gurnem cijev od zep spreja/pjene prema toj cijevi od kondenzata i zapjenim, cekam, zapjenim itd, pa na kraju ispirem vrucom vodom.

Koji Zep točno?
Imam doma 3 koje sam koristio prethodnih godina (coil cleaner, neki venture i zepynamic) i s niti jednim nisam dobio cijev
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 10:38   #3827
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
edit, krivo vidio ponudu
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 10:55   #3828
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Meni je moj majstor cijev prao s vrucom vodom (komotno moze kipuca) i kompresorom. Ja kad radim gurnem cijev od zep spreja/pjene prema toj cijevi od kondenzata i zapjenim, cekam, zapjenim itd, pa na kraju ispirem vrucom vodom.

Sluz i sve se hoce cesto skupiti kada vise stanova dijele istu cijev od odvoda, ne mora biti do tebe - tvoja cijev dodje do vertikale i ugurana je unutra, a npr iznad tebe susjed ne cisti nista i onda sranja kaplju i nakupljaju se ljudima ispod

Cijev je spojena na koljeno ispod sudopera na odvod tako da san samo ja na njoj ali moguce da je i to dio problema.
Jucer san nalia malo mr.muscolo odcepljivac odvoda u cijev i par casa vrele vode iza toga. Za sada ce posluzit, cista voda izlazi iz cijevi. Vise me zanimalo ima li sta da se ubaci u kadicu tu i tamo pa da prolongira period od zacepljivanja do iduceg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 11:22   #3829
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor topro86 Pregled postova
A takodjer konkretno me zanima kvalitet Vivax klima. Naime vidio sam neki novi model H+ design, A+++ hladjenje i A++ grijanje (navodno).
Ako imas servisera, ili izvor iz kojeg nabavljas klimu, konkretno cak i Vivax, koji iz x razloga dobijes znacajno povoljnije, najvaznije pitanje koje serviseru ili izvoru kupovine postavljas - koji je konkretno kompresor u tom Vivaxu? I ne mislim na web provjeru prakse, vec konkretno za tocan model koji uzimas, jer prica s nabavom zna varirati od modela do modela povoljnijih imena, pa zelis znati bez dvojbe i nacelnih prica.

Ako ne mozes dobiti odgovor na to pitanje onda se ne isplati njegova povoljnija cijena. Imena je puno na trzistu, neka imaju los prizvuk, ali kompresora drasticno manje, pa cak i dvojbeno ime, s dobrim kompresorom, nije losa kupovina. Stavise, rade ljudima kao i top imena. Samo kad se potrefi kompresor, o kojem vecina nikad ne pita.

Ponuda je u tom smislu drasticno drugacija, nego desetak ili vise godina od otvaranje teme.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 11:56   #3830
teodorbiz
Registered User
 
teodorbiz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2022
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1
Haier je daleko najbolja klima koju koristimo u uredima od početka.
teodorbiz je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 12:42   #3831
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
A koji su kompresori dobri a koji ne?
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 12:53   #3832
topro86
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ovaj Fujitsu pod 2 ti ima najviše deklarirano grijanje i najbolji scop od odabranog.
Imam dvije najslabije Super inverter Fujitsu i to su odlične klime.
Hvala. Sad mi se pojavila dvoumica isplati li se doplatiti 150€ za model KGTA ili KGTB od fujitsu, nesto ovaj KMTA kritikuju po benchmarku.
A takodjer zove me drugi serviser koji predlaze Hitachi dodai 2 eco, sa hitachijevim kompresorom za istu cijenu kao i KMTA sto imam ponudu.
A da, tu je Daikin sa modelm FXFD35 sa istom cijenom…

Ovaj odabir je bas smor

Dakle sad je odabir izmedju:
1. Fujitsu kmta
2. Daikin fxfd35
3. Hitachi Dodai 2 eco-power

Ili ici na doplatu pa uletiti u rang
1. Fujitsu kgtb - 900€
2. Mitsubishi MSZ/MUZ-AP35 - 900€ (mada bih ovo volio izbjeci).
topro86 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 12:54   #3833
topro86
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ako imas servisera, ili izvor iz kojeg nabavljas klimu, konkretno cak i Vivax, koji iz x razloga dobijes znacajno povoljnije, najvaznije pitanje koje serviseru ili izvoru kupovine postavljas - koji je konkretno kompresor u tom Vivaxu? I ne mislim na web provjeru prakse, vec konkretno za tocan model koji uzimas, jer prica s nabavom zna varirati od modela do modela povoljnijih imena, pa zelis znati bez dvojbe i nacelnih prica.

Ako ne mozes dobiti odgovor na to pitanje onda se ne isplati njegova povoljnija cijena. Imena je puno na trzistu, neka imaju los prizvuk, ali kompresora drasticno manje, pa cak i dvojbeno ime, s dobrim kompresorom, nije losa kupovina. Stavise, rade ljudima kao i top imena. Samo kad se potrefi kompresor, o kojem vecina nikad ne pita.

Ponuda je u tom smislu drasticno drugacija, nego desetak ili vise godina od otvaranje teme.


...
Odustao sam od Vivaxa. Ako mozes pogledati moj prethodni post pa neki savjet na novonastalu situaciju je dobrodosao
topro86 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 13:03   #3834
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Mi smo tražili 3 klime, pa sam gledao te kakti bolje brendove...ali ako hočeš neki bolji model ide to previsoko za moj ukus.
Na kraju sam rekao da nedam te novce i uzeli smo 3 komada ACP-09CH25AERI+

Kako smo osjetljivi na klime i imamo malo dijete gledao sam da uzmemo te slabije klime. Da bi riječ rekao, tiha i hladi. Vanjska jedinica je isto dosta tiha, tiša od obične neke vivax koju imamo na moru.

Kako je potencijalna frka s plinom, uzeli smo da bi se alternativno mogli i grijati preko zime. A+++ za hlađenje i A++ za grijanje za 3200 komad (na nekoj akciji preko ekupi) mislim da ne može bolje.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 17:55   #3835
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor topro86 Pregled postova
Odustao sam od Vivaxa. Ako mozes pogledati moj prethodni post pa neki savjet na novonastalu situaciju je dobrodosao
Popis imena koje si stavio u naknadnom popisu, svi su premium klasa, sto znaci da su ispolirane u detaljima, komotnosti i tisine. Junak iz Crikvenice Pomo, vec ti je i komentirao model za tvoju namjenu. U kontaktu sa svojim serviserom, donesi finalnu odluku, posebno ako iz prve ruke moze servisno komentirati ono sto prodaje. Izvazi i garanciju.

Davno sam napisao, u malome mjestu, otoku, negdje gdje nemas puno izbora, ides na ono sto ugraduje onaj koji ti je prvi dostupan, u rasponu kvalitete koju nudi. To je katkad sigurnije nego samo uzeti ime, posebno ako je lakoca i cijena nabavke dijelove kod iste osobe, nemjerljivo laksa za realizaciju.

Ili gledas klinicki kao potrosac, nadjes klimu x proizvodjaca, koja daje 5 ili vise godina garanciju, jos saznas, da, recimo, unutra se bas nalazi Pomin izdrzljivi Fujitsu kompresor, ili kompresor od renomea, odabir je svakako laksi. Jer dijelovi ce ti sigurno biti skuplji (nedaj boze kvara) kod vecih imena.

Osobno sam na Toshibama, ali sigurno da nisu jedini izbor od dostupnih imena. Samo, kod amera, pojedine Toshibe imaju i 7 godina garancije, a to bas nisam vidio kod nas.

@Glbert5,

zanimljivo, iz 2021 ponude, Vivax navodi (istina ili promo) da koristi vlastite kompresore.

Pa ti budi pametan, a da ne pratis svaku novinu.


Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
A koji su kompresori dobri a koji ne?
Islo je vise za manje renomirana imena, ili mozda i nepoznata (na trzistu) koja mozda nisu poznata po nazivom amblema, ali unutra moze biti pouzdaniji kompresor, puno veceg imena, ili zasebno ime kompresor branse koji je dokazan u radu. Pa onda imas Daciju "statusom" ali s Renault motorom iznutra.

Za 2022. to bi to mogao reci netko, iz prve ruke, kojem servisno kroz ruke prolaze dostupna imena na nasem trzistu. Ne pratim trenutno, pa nema smisla da izmisljam odgovor telegramskim ekspertizama pretrazivanjem po webu.

Top Japanci bi dalje trebali imati vlastite, ameri pak imaju neka svoja imena, od kojih su neki presli u unosniju auto AC pricu. A kako vidis iz poveznice Gilbertu, Vivax tvrdi da koristi vlastito znanje, pa ce reci da i LG i Samsung, vjerojatno koriste vlastite. Koliko su dobri, ne znam, nisam koristio. Ali kad znas koji je unutra, lakse mozes istraziti.



.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 21:09   #3836
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
@topro86:
Dobio si super cijenu za Fujitsu super inverter. Drž se toga i ne gledaj dalje. To će grijat do -15 s nekim dobrim kapacitetom bez greške.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 21:12   #3837
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Mene u cijelo priči oko kompresora muči što češće čujem, krepala elektronika, propustio isparivac, pojela se gumica pa ronda i što ti ja znam. Rijetko da je baš krepao kompresor. Slicno I kod auta, rijetko baš umre motor češće sve oko njega ode...

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 21:48   #3838
topro86
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
@topro86:
Dobio si super cijenu za Fujitsu super inverter. Drž se toga i ne gledaj dalje. To će grijat do -15 s nekim dobrim kapacitetom bez greške.
Hvala! Znači da uzmem kmta i ne brinem? Što bi rekli kod nas, da ne tražim hljeba preko pogače
topro86 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 22:09   #3839
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Koji Zep točno?
Imam doma 3 koje sam koristio prethodnih godina (coil cleaner, neki venture i zepynamic) i s niti jednim nisam dobio cijev
Coil cleaner konkretno. Ma mislim na onu produzenu plasticnu cjevcicu, kao kod wd40. Dosla je s nekim od tih sprejeva, ne znam tocno. Taman mi stigne do rupe odvoda iz kanalice.

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Vise me zanimalo ima li sta da se ubaci u kadicu tu i tamo pa da prolongira period od zacepljivanja do iduceg.
7

Ako je klima cista, kadica ima uredan pad, iz nje i u njoj se nebi smjelo skupljati sluzi i smeca. Mozes staviti tu i tamo tabletu za kadicu. Ona je vise da sprijeci razvoj plijesni u kadici.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 08:58   #3840
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 956
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Mene u cijelo priči oko kompresora muči što češće čujem, krepala elektronika, propustio isparivac, pojela se gumica pa ronda i što ti ja znam. Rijetko da je baš krepao kompresor. Slicno I kod auta, rijetko baš umre motor češće sve oko njega ode...

Sent using Tapatalk

Točno to, ista stvar i kod frižidera, gdje se daju garancije po 10 godina na kompresor, a na ostatak frižidera 1-2 godine.
Ne znam jel se itko od vas sjeća frižidera Obodin, od kojih neki i dan danas rade bez problema.
Pričao mi je prijatelj da mu se babi pokvari Obodin, i nije ga smjelo baciti, nego je trebalo popraviti, i kada je otvoren Obodin unutra kompresor od Mitsubishi Heavy Industries,
Colop je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na