Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.06.2022., 13:34   #31
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Imam nekoliko digitalaca u opticaju

1. Casio Edifice EBD-500
https://casiofanmag.com/edifice/ecb-500/

2. Casio Edifice ECB-800DC-IA
https://www.irisimo.hr/casio-ecb-800dc-1a

Oba su mi super i baterija traje vec godinama (crni je 3.5 godien, srebrni 4.5 starosti) jer se pune solarno (tough solar opcija)

3. Imam i standardni moede iz 90ih koji je bio MustHave tada
DCB-62
http://www.digital-watch.com/DWL/1work/casio_dbc-62
Nazalost narukvica pukne nakon par godina (pojde ju znoj) pa mi taj model samo stoji u kutiji za satove uspoemene radi ali star je poprilicno cca 25+ godina

4. Casio CDM-40 Sat/daljinski za TV isto star cca 25 godina, radi dan danas samo mu je upotrebljivost upitna kako su TVi postali sve vise bluetooth nego IR .
https://watchcharts.com/listing/2516...lculator-stock

5. Casio PRG-80T (titanium narukvica)
https://casiofanmag.com/protrek-wiki/prg-80/
Ovaj je star 18 godina i baterija i dalje drzi, nisam je jos nijendom mjenjao (njega nosim kad idem u voznje biciklom i sicno ).

To je mojih 5 "digitalaca" ili polu digitalaca (edifice modeli su analog i digital sa mobilnom aplikacijom preko BTa za settingse i neke featurese) .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2022., 17:34   #32
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Imam nekoliko digitalaca u opticaju
1. Casio Edifice EBD-500 https://casiofanmag.com/edifice/ecb-500/
Bome Lewis,

u digitalcima si poduze, a cini se da je Edifice, za kojeg do neki dan nisam ni cuo kao seriju, prepun lijepih modela. Zanimljivo kako ti je "IR" model uletio, jesi li ga bas ciljano zelio imati, ili si ga, takoreci, s nogu kupio?

Jedan od sajtova, za koji si dao poveznicu je odlican, cini se da kronoloski prati sve modele, bas sam zelio prolistati, da probam naci/prepoznati posebni Casio koji sam imao, koji je imao "morski tajmer" ili ti spiralu grafiku, koja se okretala, a sam sat je imao veliki zuti gumb, s kojim si okidao. Nemam pojma cemu je sluzili, bilo je previse satova, ali ostao mi je poseban u sjecanju.

__________________________

E' sad, malo povijesti, sigurno ce se jos netko sjetiti. Nekoc s kraja 70-tih, pocetak 80-tih, ako nisi isao u inozemstvo, ili ti je rodjak/inja nosila sat koji si narucio, pozelio ili trazio, ostali su ti samo komisioni ducani, ili sverceri na autobusnim stanicama, ili sajmovima. To su oni likovi, koji stoje u baloneru, te kad povucu ruku prema tebi, vidis od sake do bicesa, na svakoj ruci po desetak satova + oni koji vise iznutra, ili ti kaput otvoreni ducan satova

Quelle/Neckerman/Otto godisnji sezonski katalozi, debljine telefonskog imenika, imali su i posebnu kategoriju satova, pretpostavljate, najnovijih digitalaca. A isti su prosjecnom klincu, oduzimali dah kad je gledao dizajn, funkcije, te sve umotarije koje su imali na sebi. Spomenuti katalozi su bili najbolje ogledalo, sto se nudi novo na trzistu, jer DE trziste je pratilo sve novine.

Komisiona u Ilici i Vlaska, mamili su iz izloga poredanim digitalnim satovima, medju kojima su obicno atrakcija bili digitronski. Romi su isto znali po stanicama imati izvana digitalce.

Jako dobro vrijeme za digitalce ali i za raznu potrosacku dolazi ulaskom Djutica, ili ti duty free ducana, jer je po prvi put, masa je mogla kupovati bez putovanja, stvari koje nija mogla ni zamisliti prije. Posebno u zracnim ili hotelima, tamo su se znali naci mrak satovi. A dobar je bio i djutic na Jelacicu, mislim u prostoru u kojem je sad Kras, ili Knjizara.





.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2022., 17:40   #33
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Bome Lewis,

u digitalcima si poduze, a cini se da je Edifice, za kojeg do neki dan nisam ni cuo kao seriju, prepun lijepih modela. Zanimljivo kako ti je "IR" model uletio, jesi li ga bas ciljano zelio imati, ili si ga, takoreci, s nogu kupio?
.
Mislis na ovaj CDM-40 sa TV daljinskim ?

To sam kupio vise iz zezancije i bilo je par dobrih zezancija kad dodjes u birtiju i ugasis TV u sred utakmice a svi dignu frku na konobara pa nakon par minuta opet...., ili kod prijatelja upalis/ugasis TV a niko ne kuzi st amu je (jer ima neke genericke kodove po brandovima TVa koje rade 90% bez da ista sam podesavas osim da zapamtis koji kod je za Sony, Panasonic, Samsung, Goldstar (sada LG) i slicno .
U rijetkim situacijam ka dnijedna standarndi kod neradi se moralo naucit ga komande sa daljinskog (usmjeir se u dlajinc ai tipka po tipka se programira) ako bas nije raido sa nijednim standarndim kodom (40-50 kodova ima po defaultu umemorirano)...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2022., 00:01   #34
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Da, CDM-40, i nisi se jedini sjetio ideje

Mene je rodjak jos u Bavarskoj, ko klinca to ucio raditi u robnoj kuci, na odjelu televizora. Dosli bi s daljinskim, a onda metez napravili s pojacavanjem i mijenjanjem programa. Ali ne samo TV, linije su se isto dale lijepo odazivati na IR

Nije dosta sto je imao ucenje, tvoj sat mislim, vec je mogao i posebno uciti. Sve govori o vremenu. Odi danas u bilo koji siri ducan, pa vidi sto pokrivaju uceci daljinski. 98% preprogramirani, uceci pametni, ili nedaj boze macro, ugrozena vrsta. Pa Elmatis ima samo dva tipa za hotele od SEKI-a. Jasno mozes preko weba naci, ali, govori koliko je interes, s obje strane.

______________________________

Kako je Casio 1988. tumacio ronjenje i koliko duboko




Vrlo lijep Casio concept :



Steta sto je sve "lice" a ne kazaljke i digitalno odvojeno

Concept Proposal for CASIO by Tyson Mai


.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2022., 16:43   #35
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova

4. Casio CDM-40 Sat/daljinski za TV isto star cca 25 godina, radi dan danas samo mu je upotrebljivost upitna kako su TVi postali sve vise bluetooth nego IR .
https://watchcharts.com/listing/2516...lculator-stock
Imao sam ovoga, poklonio mi ga stariji rođak. Bio je koristan u igraonici, produžili bi tajmer na tv-u i duže igrali ISS
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2022., 17:18   #36
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Stvarno me zanima - a pitao sam i u temi pametnih satova, te konstatirao da ga nema - koji to model, s modernim prefiks LED ekranom, moze 20 dana konstantno raditi bez punjenja? Da moze vrtiti kompleksne Watchmaker ili Wereal komplikacije u realnom vremenu i jos realnijim osvjezavanjem i adekvatnim pozadinskim?



@Pogi



imas ga u vise boja





..
svaki fenix ti drži bez gps i smart funkcija 20-30 dana, a uz osnovne smart funkcije potegne na 10-15 dana bez problema. Uz eInk ekrane.
Enduro verzija do 65 dana.

Ponosni sam vlasnik prastarog fenixa3 evo 6 i kusur godina. Baterija dan danas dura preko 20 dana, a prošao je sito i reseto.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Sad ste me vratili u osnovnu školu kad su nas sve palili takvi satovi. Što je bio veći i beskorisniji (barometar), to si bio veća faca. Glavni frajer je bio frend s Casiom koji je imao IR. Imao je široku bazu kodova, a ako se već našlo nešto čega nije bilo, mogao je naučiti od postojećeg daljinskog.

Ne znam što vam smeta kod smartwatcheva. Ako si ga posložiš kak spada, može biti skroz minimalistički, a može biti i Casio ako treba

Baš tako. Ako želiš da baterija traje kupiš fenix-a.
Za sve ostalo tu je garmin store i watch face.
A nije na odmet i baviti se nekakvim sportom ako vec imas fenixa 😆
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2022., 19:33   #37
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
svaki fenix ti drži bez gps i smart funkcija 20-30 dana, a uz osnovne smart funkcije potegne na 10-15 dana bez problema. Uz eInk ekrane.
Ziiky,

jasna mi je sportska i namjenska funkcija tih satova. Ali nismo svi kupci android satova zbog istih razloga. Postoji svemir korisnika koje zanima vrhunska simulacija kompleksnih mehanickih modela. Od ChronWavePro do super kompleksnih B(x) simulacija.

MIP i slicni ekrani nisu zamisljeni da u punoj ljepoti prikazuju takva lica. Jednostavno izgledaju ispranih boja, kad ih usporedis s punim LEDom. U u potpunom mraku pozadinska izgledaju vrlo neuvjerljivo. Kod njih ima smisla, jer kupcu sportskog je tesko opravdati sat koji ne moze barem tjedan dana ziviti na bateriji. A rezoluciju necu ni spominjati. Na jakom suncu izgledaju bolje od LED-ara, ali na jakome suncu ionako niti jedan nije idealan.

LED u sadasnjim baterijskim dostupostima i velicini, baterijski jednostavno nisu dorasli ekranu.

Ne trebam sportski sat, imam Polara koji mi je dostatan. Nemam ikakve koristi od Garminove senzor/gps metrike, zanima me samo najbolji moguci i realisticniji prikaz sata.


.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2022., 02:28   #38
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Dugo sam trazio nesto classy fancy, nazalost svi su mi ruzni..onda sam naisao na Nokia Steel HR i STEEL HR sport. Nazalost malo premali za moju ruku, ali to je savrsen lijepi sat koji ima dodatne funkcije. Steta sto ne rade u 46 verziji (bar nisu tada kad sam trazio) ali na ruci izgledaju classy. Cak i apprt verzija. Blagk naravno

Zadnje izmijenjeno od: Bruno_Rv. 19.06.2022. u 10:41.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 13:42   #39
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Visage jesi pogledao GBD200?
Baterija bi im trebala trajati 2g. - moj je trenutno na 6mj.
Od smartwatcha izgleda najbliže klasičnoj kockici, G-Shock je, ima vibru tako da ti notifikacije i alarmi dolaze da nikog ne smetaš ili budiš, ekran jako čitljiv... meni je veliki minus što nema klasični Casijev hourly signal. Nije mi jasno zašto su to izbacili jer ima zvučnik koji beepa kod kretanja kroz menue i ostalo ako želiš.
Nema svoj GPS već ovisi o onom na mobitelu, nema senzor pulsa... ali si rekao da to niti ne tražiš od njega.

__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 18:59   #40
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Visage jesi pogledao GBD200? Baterija bi im trebala trajati 2g. - moj je trenutno na 6mj. Od smartwatcha izgleda najbliže klasičnoj kockici, G-Shock je, ima vibru tako da ti notifikacije i alarmi dolaze da nikog ne smetaš ili budiš, ekran jako čitljiv.[/IMG]
Cista maska, lijepo izgleda.

Imas gore u poveznicama i modele koje Casio stavlja u 10 godina trajanja na istoj bateriji. Ocigledno s necim i vraca, kinetikom koja je prije bila popularna na satovima.

I to me bas sjeti, za Androide, u svijetu kojem su puna usta obnovljivih i inih akcenata, zasto su solarni i kineticki elementi tako sramezljivi danas?

Pa imam dva Junghausa iz 80-tih, kojima baterija sluzi samo za pokretanje, a solarni dio i kinetika ga drze preciznim na sekundu..


.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 22:42   #41
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Trajala bi i ovom 10g. da nije povezan bluetoothom s mobitelom i non stop vibrira za notificatione.

A što se tiče ovih koji savjetuju Garmine i ostale smart watchove za sat:
Na Fenixu 3HR nekoliko puta prošao kabel za punjenje pa je punjenje trajalo 10h umjesto 2:30
Na Fenixu 5 mi popucalo staklo na HR senzoru (nikada ga nisam odlagao na njega, uvijek na bezel) - dobio novi jer je bio pod garancijom
Ženi na Fenixu 5s ušla voda u sat i krepao taman nakon isteka jamstva.
Ženi na 2 Vivoactivea 3 krepala baterija unutar jamstvenog roka - svaki put dobila novi.
Microsoft sa svojim Bandom isto nije bio ništa lošiji - ženi krepao 2x, na kraju M$ odustao od proizvodnje tog dreka.
Xiaomi Band 5 djetetu došao neispravan, a Band 6 počeo zezati nakon 2mj.
Casio mi do sada u životu nije niti jednom krepao, niti znam nekoga kome je, a znam ljude koji ih imaju i debelo preko 10g.
Svi ti smartwatchevi su sranja koja imaš 2g. i ako su živi utopiš prije isteka jamstvenog roka za 30% cijene.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 10:49   #42
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
bok

imam i ja par takvih satova

imam ovaj casio koji je potpuno ispravan, jedino pozadinsko svijetlo
slabije radi.




ali imam i Hrvatski sat Selk



ali nažalost ne radi, stavio sam novu bateriju

ali jednostavno nedaje znakove života

čak ima i original kutiju, upute, i sve one papiriće za servis

volio bih ga popraviti, ali ne znam tko u Zagrebu može

provjeriti sat ? možda netko tko se razumije u elektroniku ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 11:08   #43
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 529
Imam ova dva doma... Lijevi je iz 80-tih, a desni dobiven prije nekoliko godina i nisam ga nosio nikad...

spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 11:09   #44
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Talking

sad vidio ovaj topic, vec sam se rijesio dosta Gshockova iz kolekcije,
ako nekoga zanima imam G9000-8V aka legendarni "Stormtrooper" koji bi mozda ipak prodao, ako ima zainteresiranih javite se ponudom na PM...


__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 11:49   #45
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Imam ova dva doma... Lijevi je iz 80-tih, a desni dobiven prije nekoliko godina i nisam ga nosio nikad...

ovakav kao desni, sličan, sa svijetlom pozadinom imam i danas ali je pukla osovina koja namješta kazaljke...inače je ispravan.

kupljen u ZG u onim svaštarkim trg. tehničke robe 1988
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 16:12   #46
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
bok

imam i ja par takvih satova

imam ovaj casio koji je potpuno ispravan, jedino pozadinsko svijetlo
slabije radi.




ali imam i Hrvatski sat Selk



ali nažalost ne radi, stavio sam novu bateriju

ali jednostavno nedaje znakove života

čak ima i original kutiju, upute, i sve one papiriće za servis

volio bih ga popraviti, ali ne znam tko u Zagrebu može

provjeriti sat ? možda netko tko se razumije u elektroniku ?
netko ima preporuku možda ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 10:38   #47
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 345
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ali imam i Hrvatski sat Selk



ali nažalost ne radi, stavio sam novu bateriju

ali jednostavno nedaje znakove života

čak ima i original kutiju, upute, i sve one papiriće za servis

volio bih ga popraviti, ali ne znam tko u Zagrebu može

provjeriti sat ? možda netko tko se razumije u elektroniku ?

Pa probaj poslati direktno u tvornicu Selk. Mislim da i dalje rade, a smješteni su u Popovači. Ili barem pošalji im upit.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na