Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2020., 16:23   #3481
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ako si ti razumio, onda je dovoljno pismeno za tebe...
A ti si kao nako sposoban da tako nešto procijeniš.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova

Ok, ajmo ovo probat ozbiljno shavatiti, nisi odgvorio na prijasnje pitanje, naime u cemu je tocno problem ?? Problem zene i prnjave, dilas nesto ? Sta ti to tocno radis sa PC ?
Jako si znatiželjan, i to je uredu, što ne znači da ćeš dobiti odgovor.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Sta ti to tocno radis sa PC da si kakti
sigurnosno ugrozen ? Jedno ako Beljaku vodis kakve tablice u excelu pa se bojite da vam uskok ne stavi exploit
Gdje sam ja rekao da sam ugrožen ?
Što bi se reklo "mladi gospodine" previše pretpostavki, a pretpostavka je majka svih zajeba.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Daj jedan primjer tu na forumu tko je imao muke po sigurnost vezano za propuste iz vide-a sto sam ti linkao, jel shvacas ti da s time vulgaris korisnik moze biti zahvacen u istoj sansi kao da danas uplati listic a u petak dobije jackpot.
Potpuno je nebitno dali je "tu na forumu" neko imao problema sa sigurnosnim propustima ili nije.
Tebi za edukaciju, kod sigurnosnih propusta nije dali već kada.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ocito ne... i sad kad opet nesto napises pa daj bar jedan info ili bilo kakvu tvrdnju ili cinjenicu umjesto sto samo i dalje laprdas...
Kad bi više vremana posvetio samoedukaciji a manje kao što sam voliš reći laprdanju, di bi nam bio kraj.

I na kraju da citiram sam sebe, pa ako shvatiš dobro, a ako ne što ti ja mogu.

Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Jedin neznam što nisi otišao kod Mirkosofta ili Aplota i objasnio im da dangube s onim zakrpama.....
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 16:36   #3482
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
SlavoS Intel već godinama iz kvartala u kvartal zarađuje sve više milijardi, sve kaj proizvedu to i prodaju. Intel je najveći proizvođač mikrochipova na svijetu a to znači i u svemiru.
Sigurnosni propusti su riješeni, ne moraš se bojati.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 17:17   #3483
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Intel je najveći proizvođač mikrochipova na svijetu a to znači i u svemiru.
Sigurnosni propusti su riješeni, ne moraš se bojati.
Uh, ovo su teške riječi...

Kaj misliš da mali zeleni ne proizvode mikročipove?
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 17:25   #3484
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
A ti si kao nako sposoban da tako nešto procijeniš
Apsolutno, vidis da komuniciramo... tj. i dalje izbacujes laprd na laprd, konkretno te se nesto pita a ti po svojem.
Dakle mozemo zakljucit da si dovoljno pismen iako se u kojem mojem pitanju potkrade gramaticka greska ali se isto tako moze zalkjuciti:

1. Droge
2. Nehebica
3. Psihicke bolesti

Nesto od toga mora biti pa mozda da potrazis neki drugi topic jer ovdje zbilja svaka rijec koju si napisao je neuporebljiva za bilo sta.
Ajd makar ispuni ovu malu anketu gore od 1-3 pa zaokruzi tocan odgovor, da bar znamo s cime imamo posla kad vec moramo...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 17:26   #3485
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
SlavoS Intel već godinama iz kvartala u kvartal zarađuje sve više milijardi, sve kaj proizvedu to i prodaju. Intel je najveći proizvođač mikrochipova na svijetu a to znači i u svemiru.
Sretno im bilo.

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Sigurnosni propusti su riješeni, ne moraš se bojati.
Možeš li to potkrijepiti ?
I ako je, dali je hardverski riješano ili softverski pokrpano.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 17:37   #3486
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Apsolutno, vidis da komuniciramo... tj. i dalje izbacujes laprd na laprd, konkretno te se nesto pita a ti po svojem.
Dakle mozemo zakljucit da si dovoljno pismen iako se u kojem mojem pitanju potkrade gramaticka greska ali se isto tako moze zalkjuciti:

1. Droge
2. Nehebica
3. Psihicke bolesti

Nesto od toga mora biti pa mozda da potrazis neki drugi topic jer ovdje zbilja svaka rijec koju si napisao je neuporebljiva za bilo sta.
Ajd makar ispuni ovu malu anketu gore od 1-3 pa zaokruzi tocan odgovor, da bar znamo s cime imamo posla kad vec moramo...
Pardon, mi ne komuniciramo, imaš fazu monologa, možda te s vremenom pusti, nadam se.
Nažalost ne shvaćaš ili neželiš shvatiti, možda ima veze s odrastanjem.
A što se tiće tvojih pretpostavki, već sam ti rekao, da nisi limitiran možda bi shvatio.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 17:40   #3487
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
I ako je, dali je hardverski riješano ili softverski pokrpano.
Nije u potpunosti riješeno i vrlo vjerojatno nikada ne bude. Implementirana su podjednako softverska i hardverska rješenja, a Intelov marketing sa svakom novom generacijom te iste zakrpe reklamira kao nešto što prethodnici nisu imali, pa je sve skupa automatski jedan veliki plus za kupnju novog hardvera. Phoronix uredno ima testove sa i bez sigurnosnih zakrpa i razlika ima, pogotovo kad su pitanju CPU generacije otprije samo koju godinu unatrag. Druga je stvar da se cijela priča non-stop okreće oko igranja, pa prosječnom korisniku koji ne namjerava ništa od ovoga uopće uključiti, sve te zakrpe apsolutno ništa ne znače. Mada s vremenom su dosta toga progurali kroz Windows Update i Linux kernel nadogradnje, tak da htjeli ili ne - i prosječni korisnici već imaju određenu razinu zaštite i zakrpa, a noviji procesori ionak dolaze sa svojom dozom hardverskih implementacija, pa su na kraju svi (korisnici, OS i CPU) na neki način pokrpani.
Citiraj:
When booting the new Intel Core i9 10900K "Comet Lake" processor with the software-controlled CPU security mitigations disabled, the overall performance was elevated by about 6% depending upon the workload.
OK, 6% nije kraj svijeta, ali bome nije ni isti postotak u FPS-u, pa se ipak oko toga lome koplja.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 31.05.2020. u 17:45.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 17:46   #3488
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Sretno im bilo.



Možeš li to potkrijepiti ?
I ako je, dali je hardverski riješano ili softverski pokrpano.
Guglaj bios nadogradnje po pločama. Znači softverski.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 17:53   #3489
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
@ The Exiled, meni je to jasno i hvala ti što si to napisao.
Nadam se da i silveru bude jasno.
Na spomen Spectre i Meltdown trigeralo ga je do jaja, evo prošlo je 120 postova, a on se još pjeni
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote