Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.07.2018., 18:37   #37201
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
U pravilu, izmjena ulja i filtera bi za sve aute (osim ako nisu stvarno egzotični) trebala biti tu negdje (kad se skalira na količinu ulja koji ide u koji motor). Razlika je tek kad se dešavaju malo jači kvarovi, za posebnije dijelove, i tu još onda dolazi u igru cijena dijelova po brandu. Također, cijene originalnih dijelova su sulude kod nas, iz tko zna kojeg razloga. Vani se plaćaju puno, puno manje. Kod nas kao da isti originalni dijelovi vrijede dvaput više, pa dvaput više i koštaju. Izvana dobijem original za Renault, s cijenama ispod onih za zamjenske kod nas.

Općenito mislim na servisne intervale za sve proizvođače, svi su otišli u 30k+ km i 2godine (neki i 50k km s long-life uljima, moš mislit). Kao i za velike servise, s 80-120k na 160+k km. Malo sam salty trenutno jer je evo, neki dan, u jednom autu starom dvije godine zatajila pumpa vode, ispustio se antifriz, pukao je remen, odletio, zapeo za zupčasti i nastao darmar u motoru. Na 130k km, samo zato kaj je veliki servis po proizvođaču pomaknut na 150k km. I čemu to, da bi remen od parsto kuna ili pumpa od parsto kuna otišla i povukla cijeli motor sa sobom?

Tako da, s moje strane, ima itekakvih problema s propisanim servisnim intervalima proizvođača.

Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Uf, uf, da to je stvarno puno. Iako da budem iskren, ako si iskesirao 50-60 hiljada ojra za auto mislim da nebi trebalo biti problem platiti servise u ovlastenom
Jedna stvar je dal je problem ili ne, druga stvar je kad te tako tretiraju i naši servisi i misle da si konj pa poduplaju cijenu svega. To što si platio auto 30-50-80-100k EUR ne znači nužno da te je briga za novce i da ih bacaš na sve strane.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 04.07.2018. u 18:48.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 19:07   #37202
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova
Kratko pitanje, Audi A3 Sportback, 2014. godište, uzeti 1.6 TDI ili 2.0 TDI ? Da li se isplati platiti malo više za 2.0 ili je 1.6 čisto dovoljan? Kakvi su ti motori međusobno općenito? Potrošnja? Naravno uz 2.0 su i veća godišnja davanja...
Kolega vozi 1.6 2017., uzeo novi. Probali i 1.6 i 2.0, 2.0 leti, ali nije ni 1.6 za bacit. Iznenađujuće dobro "nabira", vozili se i preko 200. Po meni sasvim dovoljan i 1.6.

Njegov troši oko 5l.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 19:14   #37203
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ne radi se samo zamjena ulja i filtera ulja. Ovisno o potrebi, mijenjaju se ostali filteri, od kojih je samo set filtera kabine (dva komada) u originalu cca 1.000 kn. Zadnji servis sa zamjenom svih filtera i fantomskom dijagnostikom je iznosio nekih 4-4,5k kn. Odeš kod mehe u Lučko, Habulin u Škorpikovu ili Prvu alternativu u Sloveniji i ispadne skoro upola manje uz upis u elektroničku knjižicu vozila.
Zapravo kad si malo bolje razmislim to uopce nije puno. Pa cak i ako pretpostavimo da se na svakom dvogodisnjem servisu mijenjaju svi filteri. To ispadne nekih 2 hiljada kuna godisnje. Mene godisnji servis u ovlastenom kosta između 1300-1700 kuna (s obzirom na garanciju jos uvijek moram ici u ovlasteni) tako da je ova gornja cifra zapravo prava bagatela.....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 20:40   #37204
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
vidi se tko razmislja pametno. Nisu ti njemci nekakav bauk za odrzavanje, barem redovno...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 20:56   #37205
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Kak izgleda filter klime nakon što ga ne mijenjaš 2 godine?
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 21:11   #37206
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Uf, uf, da to je stvarno puno. Iako da budem iskren, ako si iskesirao 50-60 hiljada ojra za auto mislim da nebi trebalo biti problem platiti servise u ovlastenom
Nije stvar u keširanju, stvar je kad te netko pravi ludim. Govorim o situaciji kada se autu redovno servisiranom u Tomiću (i koji je k tome dva tjedna prije bio kod njih na servisu) popale lampice ručne kočnice i još par sigurnosnih sustava, kada je to kišni petak, moraš na neodgodivi put sa prikolicom, kad dođeš kod njih i onda ti kažu da te ne mogu primiti. Onda odeš na drugi kraj grada s takvim autom i onda ti tip kojem BMW-i nisu specijalnost detektira i riješi problem za 15 minuta (tri pregorena osigurača jer je konektor prikolice napravio kratki spoj).
Govorim o situaciji kad ti uzmu 350 kuna da detektiraju kvar na bočnoj kameri i onda ti kažu "Otkrili smo neodređenu smetnju na kameri i daj nam neki proizvoljni iznos između 350 i 700 kuna da otkrijemo kakav je to kvar".
Govorim o situaciji kad ISTE filtere (rađeni od istog materijala, u istoj tvornici, na istom stroju, vjerojatno ih je i ista osoba radila) cijene 150% više zato jer dolaze u BMWovoj kutiji, kadicu za gepek cijene 2500 kn (dok duplo bolja od Rezaw plasta košta 350-400 kn s dostavom), set gumenih tepiha neku cifru od 1500-2000 kn dok bolji iz Gledringa koštaju triput manje (slučajno sam imao te originale i to je zadnje smeće)...
Ako mi naplaćuješ premium uslugu, onda je hoću i dobiti. Za ilustraciju, ovlašteni VW servis za auto redovno servisiran kod njih mi nikada za defektažu nije lipu naplatio nego samo trošak popravka (posebno im ne bi palo na pamet da mi naplate defektažu koju nisu uspjeli odraditi) i nema šanse da me ne bi primili da se nađem u gore navedenoj situaciji u petak popodne.
Zato Tomić mojih para vidjeti neće.

Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova
Kratko pitanje, Audi A3 Sportback, 2014. godište, uzeti 1.6 TDI ili 2.0 TDI ? Da li se isplati platiti malo više za 2.0 ili je 1.6 čisto dovoljan? Kakvi su ti motori međusobno općenito? Potrošnja? Naravno uz 2.0 su i veća godišnja davanja...
1.6 je iznenađujuće agilan motor, vozio sam jednu probnu vožnju od Jankomira do HOTO vila i nazad. Ali da sebi kupujem, uzeo bio 2.0 i ne bi sekunde žalio.

Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Zapravo kad si malo bolje razmislim to uopce nije puno. Pa cak i ako pretpostavimo da se na svakom dvogodisnjem servisu mijenjaju svi filteri. To ispadne nekih 2 hiljada kuna godisnje. Mene godisnji servis u ovlastenom kosta između 1300-1700 kuna (s obzirom na garanciju jos uvijek moram ici u ovlasteni) tako da je ova gornja cifra zapravo prava bagatela.....
Taj auto se ne kupuje ako radiš 15k km godišnje.

Gle, da se razumijemo, moj Passat sa 410+ tisuća km je redovno servisiran u ovlaštenom servisu i vitalni dijelovi poput kočnica su mu originalni, ne zanimaju me nikakvi zamjenski/aftermarket/racing/blabla. BMW je isto servisiran u ovlaštenom servisu i na njemu je sve originalno. Ali više nema šanse da će to biti u Tomiću.

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
vidi se tko razmislja pametno. Nisu ti njemci nekakav bauk za odrzavanje, barem redovno...
Drito. Redovno održavanje nije problem, ali kad krene nešto vangabaritno, cifre postaju lude.

Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Kak izgleda filter klime nakon što ga ne mijenjaš 2 godine?
Mogu ti reći kako izgleda godinu dana star set dva velika filtera koji je filtrirao nekih 20-25 tisuća prijeđenih kilometara i nije lijepo.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 21:13   #37207
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Kak izgleda filter klime nakon što ga ne mijenjaš 2 godine?



Isto kao i nakon 6 mjeseci.
Ili isto i kao nakon par jedana vožnje ljeti na dionici gdje se staje radi radova na cesti.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 21:27   #37208
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Pogledas ispod auta i vidis dal imas ovakvu hrgu negdje naprijed na grani.
Ako je nemaš onda nemaš nit DPF
Sve je ispod, izgleda kao da je tu, ali ne primjecujem regeneracije u ovih 6k km. Jedno 4k km autocesti i otvorenih cesta, ostalo grad/prigrad. Jednostavno ne primjecujem regeneraciju, a na drugom forumu su mi bacili bubu u uho da sukladno rezultatima na ekotestu vjerojatno niti nema dpf.

U tom slucaju su mi u peugeotu i bivsi vlasnik presutili nesto
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 21:52   #37209
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286