Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2018., 02:17   #1
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Canon PIXMA iP4300 - printhead

Pozdrav, izgleda da mi je otišla glava printera. Printer nisam bio koristio više od godine dana zbog renoviranja prostorija, a nisam izvadio zamjenske tinte iz njega, potpuno sam zaboravio. Uglavnom javlja mi "operator error. Pokušao sam tri puta temeljito očistiti glavu i ona je potpuno čista, ali izgleda da je otišla elektronika na glavi. Ne znam što još pokušati?



Našao sam novu glavu na aliexpress-u za nekih dvjestotinjak kuna, ali nisam pametan da li da uzmem novu glavu ili novi printer. Ovaj moj je bio malo korišten i jako je dobro očuvan. Koje su šanse da je još nešto otišlo osim glave?
Ako netko zna možda gdje mogu još povoljnije nabaviti ispravnu glavu neka napiše.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 09:15   #2
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Čiščenje glave u kućnoj radinosti obično ne uspjeva baš tak dobro. Imao isti problem, zvao servis, cijena nove glave bila skoro ko novi printer. Kupio novi, stari bacio.
Jel još nešto otišlo, ko to može znat osim servisera mada mislim da je stvar samo u glavi. Osobno, kupio bi novi printer, al ak si voljan rizika, nije ni tih 200 kn neka para.
Kod Uzija imaš pixmu ip7250 za koju bez problema nađeš zamjensku tintu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2018., 10:04   #3
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Fanatik dobro zbori. Kao netko tko se zajebavao sa Pixmom kad počne štrajkati ( http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=262079 ), iz prve ruke ti mogu dati toplu preporuku da sačuvaš novac i živce i da ga zafitiljiš u najbližu kantu za smeće.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 02:40   #4
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Danas sam rastavio kompletno cijelu glavu i dobro je isprao s dest. vodom i sredstvom za čišćenje prozora W5. Glava je dobro protočna, ali nije do njene protočnosti nego je definitivno elektronika. Vidim Garro da si se ti dobro namučio, ali nažalost bez rezultata.

Teško mi ga se odreći kad tako reći nisam imao nikakvih problema s njim sve do ovoga, a i ne daje mi se baš skoro 600 kn za novi printer. Za nefalit sam uzeo i cijeli komplet zamjenskih tinti za njega dok sam mislio da nešto nije u redu s tintama.
Gledam ovu najjeftiniju glavu s aliexpresa - link. Piše da je orginalna, ali vjerojatno nije Canon-ova nego neka kineska. Piše i da daju povrat novca u slučaju da ne radi, sad ne znam da li je to baš tako. Ako netko zna neki bolji primjerak od ove navedene, neka napiše.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 07:11   #5
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
To što ti misliš da je glava protočna i što printer misli su dvije sasvim različite stvari.
Kolko se sjećam, za profesionalno čiščenje glave se koriste specijalne tekućine, ultrazvuk itd.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 00:56   #6
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
To što ti misliš da je glava protočna i što printer misli su dvije sasvim različite stvari.
Kolko se sjećam, za profesionalno čiščenje glave se koriste specijalne tekućine, ultrazvuk itd.
Lako moguće, premda sam testirao i tekućina neometano prolazi.

Ni sam ne znam što ću napraviti, čak ako budem išao na novi printer ne znam hoće li opet biti Canon. Kažem, kad bih bio siguran da će mi proraditi s novom glavom odmah bi je naručio s aliexpresa, no nešto im ne vjerujem da vraćaju novac u slučaju da ne radi. Vjerojatno bi tražili da im pošaljem tu neispravnu glavu, što je opet neisplativo. I molio bih ako netko ima više iskustva s glavama za canona, da mi napiše vrijedi li ona najjeftinija iz linka što sam gore postavio ili je bolja neka druga?
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2018., 05:50   #7
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Naravno da tekućina prolazi, ali ne kako bi trebalo. Been there, done that. Imao tri pixme, između ostalog i tvoju, i generalno, to su odlični printeri. No moje su crkle od pretjeranog korištenja, ti si svoju sam sjebo. Hoće li ti zamjenska glava radit, bog zna, ljudi obično kupe novi printer jerbo ima tu još x stvari u printeru koje hoće crknut. A ta tvoja pixma bogme ima i godina starosti... Al sretno ti bilo, daj bože da radi ako uzmeš tu zamjensku.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na