Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2009., 22:28   #1
chumaman
Premium
 
chumaman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: na brdu daleko
Postovi: 99
Gigabyte EX48-DS5 rev 1.3

Poštovani molim za pomoć,ni nakon dana googlanja mi nije jasno,naime
na svim službenim stranicama se nigdje ne spominje rev1.3 već samo rev1.1
prelistavši par foruma pronađoh poneki odgovor ali me sve to bacilo u samo veće nedoumice.Naime svaka čast Gigabyte-u ali su stvarno pretjerali sa
šarenilom modela i oznaka.Zato molim pomoć uvaženih znalaca da mi pokušaju pomoći u mom neznanju.

konfa će izgledati GA-x48-DS5
E 6750
2*2gb kingmax 1066
sapphire 4850
svi savjeti su dobro došli
chumaman je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 22:32   #2
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Što te konkretno zanima? Trebaš novi BIOS za ploču ili? Jel si gledao na samom PCB-u ploče (donji lijevi rub) što piše o kojoj se reviziji ploče radi?
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2009., 22:44   #3
chumaman
Premium
 
chumaman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: na brdu daleko
Postovi: 99
kao što jasno rekoh rev.1.3 poskidao sam sve moguće beta revizije biosa samo se spremam upogoniti ploču pa se detaljnije upoznajem,al mi ovo sa rev. nije ni malo jasno službeno ni na jednoj stranici Gigabyta se ništa ne spominje ds5 samo ds4.Zanima me ima li ko ikakva iskustva s navedenom?
chumaman je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 22:47   #4
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Možda i postoji samo jedna - rev 1.3 revizija Jer ako ih ima više, one su uredno navedene na njihovim stranicama. A ako te to baš toliko muči i misliš da trebaš napraviti upgrade BIOS-a, a pri tome se bojiš da nešto ne zajebeš, kontaktiraj ih preko maila i to je to, oni će ti znati reći tražene informacije sa sigurnošću
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 23:04   #5
chumaman
Premium
 
chumaman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: na brdu daleko
Postovi: 99
ma jok oni navode samo rev.1.1,zato sam total zbunjola,pa takvom brzinom štancaju chipsete i ploče a ni podrške ni finalnog biosa,mislim da za ovu već ima 3-4 bete pa sad ti
ocijeni,sve navedeno pregledani forumi i druga iskustva s rev i biosima i koliko vidim mnogi
se baš i ne snalaze,samo to nije problem korisnika već proizvođača ploča ne mislim samo na Gigabyte već i drugi renomirani proizvođači rade isto.
chumaman je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 23:05   #6
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ne navode oni nikakvu rev 1.1. Na službenoj stranici od DS5 ne piše nikakva revizija. No kako rekoh, najbolje se javi službenom supportu da riješiš nedoumice. Da sam na tvom mjestu, vjerojatno bih preflashao posljednji BIOS sa njihove stranice bez razmišljanja
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 23:12   #7
chumaman
Premium
 
chumaman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: na brdu daleko
Postovi: 99
to sam i mislio,ali hvala na podršci,da ne navode rev ali pregledom raznih foruma vidjeh da postoje te famozne rev. koji Gigabyte uopće ne spominje.
chumaman je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 23:15   #8
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Znam ja na što misliš. Gigabyte dosta često to prakticira sa svojim pločama. I sam sam imao više P35 DS4 ploča, kojima su se mijenjale revizije od 1.0, pa 2.0 sve do 3.3. I sve su uredno bile dokumentirane na webu, skupa sa svojim BIOS-ima. Zato mi je malo čudno da ako postoji više revizija te konkretne ploče, kako to nije dokumentirano na webu.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 23:24   #9
chumaman
Premium
 
chumaman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: na brdu daleko
Postovi: 99
to me i zbunjuje a detaljnijim pregledom teme došao sam do još zbunjujućih podataka
i slika,naime ova ima sve plave solid state kondenzatore a rev.1 crvene mada to razliku niko ne navodi eto begino ali razlika i ko zna šta još ? zato i ne navode ništa na službenim stranicama jer brljaju,ne samo oni.Slike iste rev 1.1

Zadnje izmijenjeno od: chumaman. 18.05.2009. u 23:45.
chumaman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na