Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2020., 02:15   #9871
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 181
Angry

Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Neće ostavit nikakve DVB-C blokove s osnovnim kanalima dostupne svim korisnicima, bar ja tako iščitavam iz dostupnih informacija.
Sh*t, onda ću morat kupovat DVB-T2 prijemnik za drugi TV
data202 je online   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 09:42   #9872
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor data202 Pregled postova
Sh*t, onda ću morat kupovat DVB-T2 prijemnik za drugi TV
A gle nemoraš zasad još ništa kupovat, pričekaj još malo pa ćemo vidjet hoće li trebat.
Možda ostave DVB-C a možda ne.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 10:13   #9873
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Uz sve ovo što ste napisali, opet se vraćam na to da će teško sve ugasiti do 5 mjeseca.Jednostavno, preveliki je to posao.Prvo sa tehničke strane, pa sa fizičkog odlaska kod svih korisnika za dodatne STB-ove, do prigovora, žalbi i mogučeg gubljenja korisnika. Izglednije mi izgleda ona formula koju su najavili prošle godine, da će ići postupno i onda su krenili prvo sa Šibenikom. Ali, nije 5 mjesec daleko,pa ćemo vidjeti. Ima još jedno pitanje koje mi je jučer postavio jedan frend. Da li će biti dužni ponuditi raskid u roku 30 dana( kao kod poskupljenja od 20 kn)? Ja sam mu rekao da, koliko znam, u Šibeniku nisu nudili, ali on kaže da je uzeo B-net(A1)uz reklamu da ima mogučnost gledanja na više tv-a bez dodatnih troškova, što je u pravu. Dugo godina je to bio glavni adut B-neta u ''borbi'' sa MaxTV-om. U svakoj reklami se to spominjalo i ljudi su to zapamtili.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 12:01   #9874
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Uz sve ovo što ste napisali, opet se vraćam na to da će teško sve ugasiti do 5 mjeseca.Jednostavno, preveliki je to posao.Prvo sa tehničke strane, pa sa fizičkog odlaska kod svih korisnika za dodatne STB-ove, do prigovora, žalbi i mogučeg gubljenja korisnika. Izglednije mi izgleda ona formula koju su najavili prošle godine, da će ići postupno i onda su krenili prvo sa Šibenikom. Ali, nije 5 mjesec daleko,pa ćemo vidjeti. Ima još jedno pitanje koje mi je jučer postavio jedan frend. Da li će biti dužni ponuditi raskid u roku 30 dana( kao kod poskupljenja od 20 kn)? Ja sam mu rekao da, koliko znam, u Šibeniku nisu nudili, ali on kaže da je uzeo B-net(A1)uz reklamu da ima mogučnost gledanja na više tv-a bez dodatnih troškova, što je u pravu. Dugo godina je to bio glavni adut B-neta u ''borbi'' sa MaxTV-om. U svakoj reklami se to spominjalo i ljudi su to zapamtili.
Vezano uz boldani dio teksta, mislio si na ovo, izvuceni dio iz jedne ponude.





Vise TV prijemnika, a to moze znaciti i prikljucenje vise TV-a uz dodatne STB-e, tako ce se oni sigurno pravdati.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 12:12   #9875
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Vezano uz boldani dio teksta, mislio si na ovo, izvuceni dio iz jedne ponude.





Vise TV prijemnika, a to moze znaciti i prikljucenje vise TV-a uz dodatne STB-e, tako ce se oni sigurno pravdati.

Ne, mislio je na ovakve ponude i na kraju i ugovore koje stari korisnici još uvijek imaju i u kojima je jasno i nedvosmisleno naznačeno da u sklopu usluge koju koriste postoji mogućnost prijema TV signala na više TV prijamnika bez dodatne naplate.



Zadnje izmijenjeno od: bertone. 10.01.2020. u 14:01.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 13:48   #9876
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Da, mislio je na ovo što je odlično izvukao kolega bertone
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 01:14   #9877
Tomcat_T
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Zanimalo me kako u austrijskom A1 trenutno spajaju STB u njihovom "A1 TV Kabel mit A1 Mediabox" sustavu.
Ovo "Kabel" sam smatrao coaxom, pa nisam uzimao druge opcije u obzir, ali pretpostavka je, kažu, hm da...
Gledajući slike starijih, ali i novijih Mediaboxova vidio sam samo LAN priključak, bez coaxa.
Ok, upute će (valjda) razjasniti stvar...
Ima 3 varijante spajanja: optika (ONT) - WLAN router - STB, telefonska utičnica u zidu - router - STB (ako nema fiksnog telefona), uz fiksni telefon još ide i splitter (ali ne coax tipa).

Pa dobro, gdje je coax (tj. Kabel) varijanta ?
Ukratko, nema je...

Jer kaže se u prezentaciji

http://cdn1.telekomaustria.com/final...chnologies.pdf

(odmah na drugom slideu) da A1.at ima samo FTTH i DSL, a HFC je specifičnost Vipneta.
Namjerno sam napisao Vipneta jer je prezentacija iz 2013, ali A1.at sigurno nije u međuvremenu pored FTTH uveo i HFC .

Uglavnom njima je dovoljan i (novi) STB sa LAN-om, nama nije .
Tomcat_T je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 02:03   #9878
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Hfc je specifičnost Bneta kojeg je kupio Vip/A1
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 10:19   #9879
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Hfc je specifičnost Bneta kojeg je kupio Vip/A1
Tak je HFC mrežu u ogromnom postotku je gradio samo Bnet i bivši ViP tj sadašnji A1 nije imao veze sa tim , naravno dok ih nije kupio pa sad ima veze
Možda je još netko u nekom manjem postotku postavljao HFC mrežu na području hrvatske ali ja za to osim bivšeg Bnet-a neznam.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 10:31   #9880
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Pa ako ćemo gledati povijest onda je zapravo sve počelo sa tvrtkom Adriatic kabel, iza nje je brzo došao DCM koji se intenzivno proširio po većim gradovima (Zagreb, V.Gorica, Split, Osijek, Rijeka i td.) i BNet je zapravo nastao spajanjem te dvije tvrtke 2010. godine, da bi samo godinu dana kasnije Vip laganini počeo preuzimati BNet,... zapravo mislim da je Vip (A1) od početka ispod stola forsirao spajanje Adriatica i DCM-a pa da ih po tiho preuzme u paketu jer sve prednosti DCM-a su se lagano počele gubiti nastankom BNeta koji je iz mjeseca u mjesec prilagođavao poslovnu politiku politici Vip-a (A1) iako formalno Vip nije bio njihov vlasnik od početka. Fuj
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 10:50   #9881
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Pa ako ćemo gledati povijest onda je zapravo sve počelo sa tvrtkom Adriatic kabel, iza nje je brzo došao DCM koji se intenzivno proširio po većim gradovima (Zagreb, V.Gorica, Split, Osijek, Rijeka i td.) i BNet je zapravo nastao spajanjem te dvije tvrtke 2010. godine, da bi samo godinu dana kasnije Vip laganini počeo preuzimati BNet,... zapravo mislim da je Vip (A1) od početka ispod stola forsirao spajanje Adriatica i DCM-a pa da ih po tiho preuzme u paketu jer sve prednosti DCM-a su se lagano počele gubiti nastankom BNeta koji je iz mjeseca u mjesec prilagođavao poslovnu politiku politici Vip-a (A1) iako formalno Vip nije bio njihov vlasnik od početka. Fuj
Hehe sjeta, ti sused u donjem djelu naselja na DCM-u a ja u gornjem djelu naselja na Adriatic kabel, a onda nas B.net udruzio, pa se zatim nakon par godina u gornjrm djelu naselja pojavio Amis sa svojom optikom, nakon nekog vremena eto VIP-a (sad A1) i na sve stavio svoju sapu i upalio svima svjetlo.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 10:51   #9882
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
Tak je HFC mrežu u ogromnom postotku je gradio samo Bnet i bivši ViP tj sadašnji A1 nije imao veze sa tim , naravno dok ih nije kupio pa sad ima veze

Možda je još netko u nekom manjem postotku postavljao HFC mrežu na području hrvatske ali ja za to osim bivšeg Bnet-a neznam.
BT-net(ne Bnet) I još jedni po centru zagreba....ne mogu se sad sjetiti....

Bio je i OKTV po Zaprešiću...ne znam što je sad s njima.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 10:55   #9883
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
BT-net(ne Bnet) I još jedni po centru zagreba....ne mogu se sad sjetiti....

Bio je i OKTV po Zaprešiću...ne znam što je sad s njima.
Zar nije Kerman.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 12:42   #9884
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Zar nije Kerman.
Kerman je svoje prodao davno iako da, imao je. Ček da se sjetim googleom

Terakom...aktivni

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 11.01.2020. u 12:50.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 17:41   #9885
Tomcat_T
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Zanimljiv sažet, ali i malo nepregledan popis TV providera i njihovih tehnologija:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Temp...ders_in_Europe
Tomcat_T je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 18:41   #9886
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Hehe sjeta, ti sused u donjem djelu naselja na DCM-u a ja u gornjem djelu naselja na Adriatic kabel, a onda nas B.net udruzio, pa se zatim nakon par godina u gornjrm djelu naselja pojavio Amis sa svojom optikom, nakon nekog vremena eto VIP-a (sad A1) i na sve stavio svoju sapu i upalio svima svjetlo.
Ma išao je Amis i u donji dio naselja, barem je kod mene bio neki bradati lik iz Amisa no kad sam čuo da moram povlačiti kanalicu za optiku po stanu (a taman sam mjesec dana ranije adaptirao stan i sve koaksijalce bacio pod žbuku) rekao sam ne hvala iako ni danas nisam siguran koliko mi je to bila pametna odluka
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 19:02   #9887
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ma išao je Amis i u donji dio naselja, barem je kod mene bio neki bradati lik iz Amisa no kad sam čuo da moram povlačiti kanalicu za optiku po stanu (a taman sam mjesec dana ranije adaptirao stan i sve koaksijalce bacio pod žbuku) rekao sam ne hvala iako ni danas nisam siguran koliko mi je to bila pametna odluka
U pravu si, prevario me polozaj naselja na njihovoj skici.


http://mapiranje.hakom.hr/resources/...sko_1_5000.pdf


Svojevremeno su pisali da prva faza ide do visine Spara - igralista rupe, a u drugoj fazi ostatak naselja
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 18:13   #9888
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Friški bnetovac ođe.
Pitanjce, jel' moguće, obzirom da dolazi coax do njihovog stb-a, drito taj coax kabel spojit u teve?
Odrekao bi se snimalice i sličnih sr... koje omogućuje spajanje stb-a na mrežu. I dali bi time, ukoliko je moguće tako spojiti, išta izgubio.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 18:40   #9889
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Ako nemaš internet, može, ali ćeš imati samo 9 domačih kanala u digitali preko DVB-C tunera i ostale u analogiji ( sa očajnom slikom i ne sve kanale).
Koji paket imaš?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 19:26   #9890
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Ako nemaš internet, može, ali ćeš imati samo 9 domačih kanala u digitali preko DVB-C tunera i ostale u analogiji ( sa očajnom slikom i ne sve kanale).
Koji paket imaš?
Ma uzeo sam 2D bez telefona. Dakle internet i tv.
Samo me interesiralo da eliminiram jedan uređaj ako može bez posljedica. Ovako nisam ni krenuo, tv, ubee, stb i obavezan bridge mode s mojim routerom, 4 strujne utičnice.
Tv je Philips 55PUS6704, mislim da će se na 4k teveu pad kvalitete slike vidit.
Nisam još uselio, internet je uzet, pa zato nemogu direkt probat.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 19:40   #9891
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Eh, sad,
ti bi 4k a operateri tek dostigli HD 1080
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 20:26   #9892
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Eh, sad,
ti bi 4k a operateri tek dostigli HD 1080

Oćem reć da će kvaliteta slike bit loša čak i meni.
A nisam picajzla oko kvalitete slike.
1080 mi je plafon koji posudim u videoteci
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 20:30   #9893
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova

Oćem reć da će kvaliteta slike bit loša čak i meni.
A nisam picajzla oko kvalitete slike.
1080 mi je plafon koji posudim u videoteci
Slika će biti 576i. Mislim da na to nisi navikao
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 20:58   #9894
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ma uzeo sam 2D bez telefona. Dakle internet i tv.
Samo me interesiralo da eliminiram jedan uređaj ako može bez posljedica. Ovako nisam ni krenuo, tv, ubee, stb i obavezan bridge mode s mojim routerom, 4 strujne utičnice.
Tv je Philips 55PUS6704, mislim da će se na 4k teveu pad kvalitete slike vidit.
Nisam još uselio, internet je uzet, pa zato nemogu direkt probat.

Kako imaš net, onda ti treba ostati razdjelnik, ali možeš koaks koji ide u STB uštekat direktno u TV i imati ono što sam ti napisao. Na 55'' TV-u slika će ti biti očajna u analogiji. U digitali ovih naših 9 kanala koji su otvoreni će ti biti odlična, jer su oni u HD-u.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 16:17   #9895
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
Usluga deaktivirana danas u 10 ujutro,
oprema poslana kako su i napisali na adresu.
Sa A1 je gotovo ali....ipak nije
Zovem da mi nije račun još došao te ne želim imati dodatne gluposti sa njima više, dobijam odgovor kako postoji problem sa mojim zadnjim računom ( MA NEMOGUĆE ) u sustavu te im stoji da sam isključen u 11. mjesecu, za 12. mjesec račun uopće nije kreiran i ne postoji. Rečeno mi je da mi je dugovanje 0Kn i nisam za sad ništa dužan ali netko će me kontaktirati za 2 3 dana oko ovog problema

već vidim sa računima tek sad kreće drama
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 17:16   #9896
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Da mene su cak preko telefona uvjeravali da moram platit penale iako sam znao i rekao im da to nije istina, nakon toga su stvarno i poslali racun za te penale. Nakon prigovora na racun su samo odgovorili da je prigovor prihvacen i da im nisam nista duzan.
Anonimi je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 17:41   #9897
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
edit
racun za 12.mj ponisten u potpunosti sve gotovo sa bnet.
optika 200 100 radi savršeno od iskona.

Zadnje izmijenjeno od: cdhr. 19.01.2020. u 00:45.
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2020., 23:37   #9898
Tomcat_T
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
STB koji po chipsetu odgovara onom undisclosed A1 Austria modelu, ali ima i DVB-C, 4K je i Android based:

https://en.sdmctech.com/product/ott-dvb-c-stb_192.html.

Prikladno je i bijele boje

Ovo naravno nije njihov jedini model sa DVB-C, ali jest jedini sa Amlogic S905X2.

https://en.sdmctech.com/products/ott-dvb-c-stb.html

U odnosu na Broadcom BCM7268 chipset (koji npr. koristi Kaon) Amlogic je jeftiniji, ali nisam našao direktnu usporedbu performansi (nezavisno u kakav se uređaj u konačnici ugrade).
Tomcat_T je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2020., 15:02   #9899
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 220
Citiraj:
Autor Tomcat_T Pregled postova
Zanimljiv sažet, ali i malo nepregledan popis TV providera i njihovih tehnologija:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Temp...ders_in_Europe
Dobro, koja je osnovna razlika između IPTV-a i kabela? Samo u tome što je TV preko kabela u stvari drugi kabel za razliku od IPTV-a koji koristi telefonski kabel?
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2020., 15:11   #9900
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Nije svaki "kabel" isti ... ima dosta razlika ovisno šta koji "kabel" teh. omogućuje.
Neda mi se sad pisati detalje, samo za primjer, može se vidjeti razlika u slici kada je preko optike ili A1 coax ili Adsl / Vdsl parica.
Nikky je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na