Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2006., 15:43   #1
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Problem sa sata hardom

ovako , napokon piknem novi hard i tu nastaje problem .
naime , unutra je vec stari hard , piknuo sam novi sata i napravio dvije particije
i nakon toga ubacio cd sa windozama i stavio ih na jednu od 2 particije na sata hardu , i dok god je spojen i drugi hard - ovaj stari ata , sve radi , cak moram i birati koje win xp da bootam . ali cim ga iskopcam - dakle samo sata ostane, nista ,nece bootati , javio da - insert boot device . u biosu je novi sata hard podesen da se boota sa njega . ne kuzim di je problem .
bed je sto sam ovaj stari hard tako reci prodao frendu i moram mu ga odnijeti sto prije , ali ne mogu jer cim je otpojen ko da nemam komp inace nemam floopy na kompu , ako je to bitno . ideje i rjesenje dobro dosli - i to pod hitno .
Router je online   Reply With Quote
Staro 03.07.2006., 16:16   #2
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
jesi imo dual boot?
Ak jesi boot loader ti je smjesten na IDE DISKU
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2006., 16:43   #3
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Reboot and select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key - to mi pokaze kad je samo sata hard spojen .
ma nisam imao nista , ide disk je u sluzbi vec 3.5 godine , danas piknem novi i odmah problemi . jer ima veze ak sa instalirao windoze na novi hard dok je stariji spojen ? jer mogu kak baciti boot loader na sata hard ?
Router je online   Reply With Quote
Staro 03.07.2006., 16:54   #4
bluntafari
Djembe playa
 
bluntafari's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 247
Taj problem i ja imam, potpuno identičan, i rješenje nisam našao. Koju ploču imaš? Danas mi je palo na pamet da možda neće bootati sa sata diska jer sam možda stavio prilikom kreiranja particija u Partition Magicu na Logical partition umjesto Primary.

Isto tako sam skužio da prilikom instaliranja Windowsa na ata disk zapiše slijedeće fajlove: boot.ini, NTDETECT i ntldr.

Kada sam formatirao ata disk i restartao komp pisalo je "ntldr is missing" ali kada bi ga izvadio jednostavno bi pisalo invalid boot device, insert ...bla bla... što znaći da u tome nije problem.

Sad bi mi se jedino još isplatilo ovo s Primary i Logical partition ali mi se j*beno neda jer sam taman sve posložio i ušminkao kako spada. Daj ti probaj pa ako radi javi!

Evo ti link i na moj thread pa možda nešto iskombiniraš: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=41829
__________________
Većina je uvijek u krivu!
bluntafari je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2006., 17:00   #5
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
e upravo sam i ja poceo sumnjati na partion magic , samo se ne sjecam koje sam izabrao prilikom formata .
evo sto baci kad krenem na novi hard staviti windowse bez da je stari spojen:
However , this disk does not contain a Win xp compatible partion !!!! i nece naravno.dakle , nekaj sam zeznuo jer sam brzoplet , sad idem nanovo formatirati i sve pa mozda nekaj i urodi plodom .
uspio sam odgoditi primopredaju novog harda za 24 sata pa imam vremena ovo skrpati .
Router je online   Reply With Quote
Staro 03.07.2006., 17:03   #6
bluntafari
Djembe playa
 
bluntafari's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 247
E točno to je i meni javljao! Probaj s Partition Magicom pa javi, moglo bi to biti.
__________________
Većina je uvijek u krivu!
bluntafari je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2006., 17:04   #7
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
evo sad se odspajam i probavam .
Router je online   Reply With Quote
Staro 03.07.2006., 19:21   #8
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
evo me opet - hvala i rijeseno , prebacio particiju u Primary i instalirao nanovo windowse , radi sve ko zmaj , stari hard otisao . ovo je razlog postojanja foruma - hvala jos jednom
Router je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na