Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2020., 21:20   #1
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Bočna staklena tranica vs metalna i buka

Koliko su kućišta s staklenom stranicom glasnija od on onih s limenom stranicom?

Trenutno imam Fractal Design R5 i metalnu stranicu ali razmišljam preći na FD Mini C i, obzirom da se uređuje prostor gdje je PC, uzeti varijantu s staklom ali me brine eventualno veća buka kućišta u odnosu na metalnu stranicu (FD su još i dampirana).

Znam da će se komp u gamingu čuti ali ne želim opet u idlu slušati zujanje pumpe i meljenje diskova...

iskustva?
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 21:36   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Razlika je minimalna. Odnosno, ako je komp generalno tih, nećeš imati problema zbog stakla. Ako je bučan, svejedno ti je.

Ja imam tanki plexi i ne čuje se ali sve ostalo je podređeno tišini. Veliki minus su mehanički diskovi, i dok oni rade, nema tu neke sreće.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2020., 00:01   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Le0n Pregled postova
Koliko su kućišta s staklenom stranicom glasnija od on onih s limenom stranicom?

Trenutno imam Fractal Design R5 i metalnu stranicu ali razmišljam preći na FD Mini C i, obzirom da se uređuje prostor gdje je PC, uzeti varijantu s staklom ali me brine eventualno veća buka kućišta u odnosu na metalnu stranicu (FD su još i dampirana).

Znam da će se komp u gamingu čuti ali ne želim opet u idlu slušati zujanje pumpe i meljenje diskova...

iskustva?
Imao FD Mini C s i bez stakla, nikakvu razliku nisam vidio ni čuo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 08:15   #4
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Kao što su kolege naveli, razlika je minimalna, dok surfaš najveći izvor buke je mehanički disk odnosno njegovo zujanje, kod igranja se čuje ventilator s grafičke kartice i CPU-a, tako i pumpa vodenog hlađenja.
Ja konkretno imam CM Storm Stryker kućište, Noctua hladnjak i isključivo SSD-ove u upotrebi i računalo je vrlo, vrlo tiho u idleu, gotovo nečujno u odnosu na ambijentalnu buku, mehanički disk imam u ladici koju uključujem po potrebi. Imao sam prije toga Antec kućište koje sam natrpao onom spužvom za izolaciju zvuka ali nula bodova, kućište ionako ima otvore za prozračivanje i nemoguće je u potpunosti utišati zvuk mehaničkog diska i ventilatora.
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 08:36   #5
PeroTNT
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 72
Brajkane nema problema sa staklom već plexi glasom ili tankim limom jefinih kućišta
PeroTNT je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 08:46   #6
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor PeroTNT Pregled postova
Brajkane nema problema sa staklom već plexi glasom ili tankim limom jefinih kućišta
Ja imam plexi ali je kućište kvalitetno, plexi vs staklo nije nikakva razlika jer sam imao u rukama i nekvalitetna kućišta sa staklom koja su lošija od onih s plexijem.
Sinac je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na