Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2017., 08:33   #1
miroslav25
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Karlovac
Postovi: 10
Pucanje konekcije na VDSL modemu

Pozdrav ljudi

Ne znam baš puno o mrežama i opremi pa bih vas molio za pomoć u jednom problemu. Odnedavno sam postao korisnik H1 interneta i dobio sam od njih Iskratel INNBOX V45 modem. Nisam dirao ništa na njemu, samo ga uštekao i sam se je spojio i dobio vezu itd.
E sad... imao sam na njemu već više puta situaciju da izgubi internet konekciju. Imam na njega bežično povezano 2 laptopa, tablet i mobitel i ne mogu uopće na internet iako WI-FI radi. Piše mi na ikonici u Widowsima da je povezan ali no internet access (onaj mali uskličnik mi se pojavi). Kad mi se to desi moram ugasiti modem i ponovo ga upaliti, nekad i više puta za redom.
Mislio sam da nije možda i veza problem ali jednom prilikom mi je puknula dok sam skidao torrent. U firefoxu nisam mogao ništa niti na mobitelu ili tabletu ali su torrenti radili normalno i skinuo sve do kraja tako da ispada da je ipak modem kriv. Kupio sam Wireless Access Point TP-LINK WA901ND i postavio ga kao AP, mislio sam da malo rasteretim modem ali ni to čini se nije rješenje jer mi se opet desio isti problem.
Moje pitanje za vas je bi li mi pomoglo da prebacim modem/router u bridge mode, (za ovo bi navodno trebalo zvati korisničku službu H1) i druga stvar može li mi TP-LINK WA901ND tu biti od koristi (tek je kupljen pa ga mogu i vratiti ili zamijeniti za nešto drugo).

Hvala unaprijed
miroslav25 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2017., 09:31   #2
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ako imas problem s torentom ocito je upload problem i kako ga handlea kada je zakucan na max. Samo ga ogranici u postavkama. Stavi i parametre parice
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2017., 09:41   #3
miroslav25
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Karlovac
Postovi: 10
Nemam problema sa torrentima. Kako sam i napisao, veza mi povremeno puca (no internet connection) iako wi-fi radi. Ne skidam torrente baš često ali jednom mi je pukla dok sam skidao. Ono što mi je zanimljivo je da su torrenti jedini radili tad. Ni mobiteli nisu mogli na internet ni firefox na laptopu a utorrent je samo nastavio.
miroslav25 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2017., 09:45   #4
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Kakav ti je popis spajanja? Puca li pppoe ili wifi?
Spominješ torrent, je li to računalo spojeno možda jedino žicom na router?
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2017., 09:49   #5
miroslav25
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Karlovac
Postovi: 10
Svi uređaji su mi spojeni bežično, ništa preko žice. Wi-Fi mi ne puca, samo piše no internet connection. Ista stvar i na laptopima i na mobitelima. Za pppoe ti iskreno nemam pojma ni što znači.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.01.2017. u 13:26.
miroslav25 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2017., 12:38   #6
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Lan je za stabilnu i brzu vezu bez smetnji za razliku od wifi kome sve smeta počevši od najbližih ruteru tvojih wifi i BT uređaja pa do cilog susjedstva, kućnih aparata kao mikrovalne, usisivači i ostali koji iskre na motorima pa nije čudo da DHCP server u ruteru zablesira.
Kod mene su dva PC, TV i laptop na lan-u (iako imaju mogućnost wifi-a) i max 3 smartfona na wifi pa nikad nemam problema.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.01.2017. u 13:27.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2017., 13:19   #7
miroslav25
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Karlovac
Postovi: 10
Oko mene, što jest jest, ima barem još 10 wi-fi mreža u dometu, samo ja sam podstanar i nemam mogućnost razvlačenja kablova. Koje mi je rješenje onda, bolji router, AP, nešto treće ili da odustanem?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.01.2017. u 13:27.
miroslav25 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 01:39   #8
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Pppoe je konekcija tvog routera s optiminim radiusom. Omogućuje ti izlaz na net. Treba pucati svaka 24h ili svaki put kad rebootas router (osim ako router ne diže konekciju on demand, to su prije routeri radili, sad je vecinom always on)

Problem, ako nije do pucanja pppoe možeš riješiti dual band APom, 2,4 za legacy i 5ghz za uredjaje koji to podržavaju (više manje svi noviji)

Ako je problem do pucanja pppoe onda se možeš žaliti ispu da ti puca pa će ti dati drugi router nakon što ga prvom fresetaju par puta, ili si možeš skratiti muke i uzeti neki ok router koji ima dobar wlan signal, dual band podršku I puknes taj innox u bridge i zaboraviš da postoji.

Zadnje izmijenjeno od: spitfire83. 05.01.2017. u 01:48.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 21:59   #9
miroslav25
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Karlovac
Postovi: 10
Hvala na odgovoru. Sviđa mi se ova ideja da zaboravim da innbox postoji. Ako sam ja to shvatio, kad ga stavim u bridge praktički isključujem sve njegove funkcije osim modulatora/demodulatora što bi eliminiralo sve probleme po pitanju nestabilnosti u radu?
Malo sam gledao po netu za router prema tvom opisu i našao ovaj (brutalno skupi) Wireless Router ASUS RT-AC68U. Prema stranici proizvođača, taj podržava pppoe https://www.asus.com/support/faq/1005485
Jesu li ove upute dosta za to što moram napraviti ili možda znaš neki bolji link sa uputama?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.01.2017. u 13:28.
miroslav25 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 14:10   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Ovdje se treba vratiti na početak i utvrditi o kojoj od ove dvije situacije / problema se radi:
1 - pucanje Internet (PPPoE) konekcije zbog stanja xDSL linije - do pucanja dolazi zbog (ne)kvalitete tel. linije, puštena veća brzina nego je konkretna može "podnjeti".
Treba otvoriti / pratiti statistike xDSL linije i Log - ove.
Imamo Kvaliteta parice temu za objašnjenje pojmova i svjete vezano za to.

2 - konkretni router se blesira u radu iz ovog ili onog razloga - ako se radi ovom slučaju onda je jedno od rješenja gore navedeno orig. router prebaciti u Bridge mode za Internet + dodatni WAN Wireless Router.
Ako nije kasno, zamjeni taj TL-WA901ND za drugi uređaj. Nije nužno da ideš na skupi ASUS RT-AC68U.
Vjerojatno će biti dobar ASUS RT-AC1200G+, vidi temu o njemu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2017., 20:07   #11
miroslav25
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Karlovac
Postovi: 10
Nije me bilo za vikend u Karlovcu i kad sam se vratio nađem situaciju da nemam konekciju opet. Wi-fi radi i mobiteli mi spoje automatski ali nema ništa od interneta. Čisto iz znatiželje upalim laptop i pokrenem mikro-torrent, imam nedovršenu drugu sezonu The man in the high castle, i u roku 30 sekundi napuni se lista seedera i krene download normalno dalje. Nisam resetirao modem i dalje nemam interneta a torrenti voze. Kakvog to smisla ima?
Uglavnom zvao sam službu za korisnike prije par dana i kaže mi lik da imaju zabilježena pucanja konekcije i da će poslati nekog da to pogleda.
miroslav25 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 20:29   #12
miroslav25
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Karlovac
Postovi: 10
Ove dvije stavke sam našao u postavkama modema dok je utorrent radio (a internet nije):

NAT -- Virtual Servers Setup

Virtual Server allows you to direct incoming traffic from WAN side (identified by Protocol and External port) to the Internal server with private IP address on the LAN side. The Internal port is required only if the external port needs to be converted to a different port number used by the server on the LAN side. A maximum 32 entries can be configured.



Server Name - uTorrent (UDP)
External Port Start - 46532
External Port End - 46532
Protocol - TCP
Internal Port Start - 46532
Internal Port End - 46532
Server IP Address - 192.168.100.5
Remote Host -
WAN Interface - ppp0.1
Remove -

Server Name - uTorrent (TCP)
External Port Start - 46532
External Port End - 46532
Protocol - UDP
Internal Port Start - 46532
Internal Port End - 46532
Server IP Address - 192.168.100.5
Remote Host -
WAN Interface - ppp0.1
Remove -
miroslav25 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 21:53   #13
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Otvaraš li stranice normalno na laptopu na kojem radi torrent?
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 21:58   #14
miroslav25
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Karlovac
Postovi: 10
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Otvaraš li stranice normalno na laptopu na kojem radi torrent?
Ne, ni na njemu.

Čini mi se da je točno ovo što je Nikky napisao gore samo nije ili prvo ili drugo nego oboje. Mislim da puca PPPoE zbog slabe linije a onda se router zblesira i ne zna se više povezati kako spada. Možda ću znati više kad stignu tehničari.
miroslav25 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 22:04   #15
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Upisi ovo
213.191.133.163
U web browser umjesto web adrese
Smrdi mi na DNS
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 22:23   #16
miroslav25
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Karlovac
Postovi: 10
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Upisi ovo
213.191.133.163
U web browser umjesto web adrese
Smrdi mi na DNS
Sad je malo kasno jer sam već resetirao modem, ali sjetio sam se toga i probao par takvih adresa.
Za index.hr (104.19.138.57) mi je izbacilo error 1003 direct IP access not allowed You've requested an IP address that is part of the CloudFlare network. A valid Host header must be supplied to reach the desired website.
Za upis IP adrese od 24sata i Carneta mi je gore u adress baru u Firefoxu pokazalo web adresu stranice (baš tekstualnu) ali svejedno ništa od otvaranja, isto kao kad upišem normalnu adresu. Check your internet connection and try again.
miroslav25 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2017., 22:27   #17
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Index ne možeš otvoriti s ip adresom, Carnet na 161.53.160.25 bi trebao moći bez problema, kao i iskon što je ip iz mog posta.
Moguće da je router u banani i treba zamjenu, a i pucanje dsla svakako treba riješiti, ako je to to što oni vide
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na