Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.03.2003., 12:29   #31
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Ajd sad...da su BBA i Sapphire "isti" tu se ne bih složio.
Razlike ima-od komponenti,boljih serija memorija,kvalitete PCB-a,samog GPU,duljine garancije...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 12:45   #32
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
koliko se ja sjcam ati je imao veliki problem s time sto nitko nije htio proizvoditi njihove graficke kartice...pa su bili zadovoljni i sa manliem i slicnima...sto znaci da je i sapphire niko i nista posto od 96 proizvode njihove kartice...sjetimo se da je hercules ih uzeo prije par mjeseci,fic isto tako ... jos nema asus,abit,gainward i slicnih

stoga zakljucak je po meni da je i sapphire niko i nista u tome podrucju...

ja imam manlievku i radi super...po meni je graficka najsporednija stvar u kompu (nisam veliki gamer)...radje cu dati 2000kn za tastaturu i misa nego li za graficku karticu...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 19:34   #33
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by CatKiller
Halo!!! Daj se pročitaj , Ista tvornica, i sad ce oni radti dva pogona da bi radili karte lošije kvalitete, gdje je tu logika !?

"Not Familiar with the name Sapphire? Well, if you've bought an ATI branded board since 1996 then there's a good chance that you've already had a Sapphire board. Even since ATI introduced the policy of allowing 3rd party vendors to produce boards based on ATI chips most of these boards have come out of Sapphires doors.

Although ATI have their own board production facilities in Canada, only a limited number of board lines are produced there. The majority of ATI's products have come from an outsourcing company with factories in China. Where the product lines in Canada an China cross over, parts should be completely indistinguishable from one another and evidently ATI even mix some of the output up so that markets may end up getting some from Canada and some from China.

However, when ATI announced the policy of moving to chip sales and allowing 3rd parties to produce boards, rather than loose business the outsourcing company, who's graphics board operations were 100% taken up with ATI lines, decided to get a slice of the retail action themselves hence Sapphire was formed."


BBA karta je samo ona na kojoj piše "Made in Canada"
Kakve ti gluposti pričaš! Ak bi bba bile samo one kartice koje se proizvode u Kanadi onda bi jako malo ljudi imalo original ati kartice. Prije kad je ati isključivo sam proizvodio svoje kartice bila je druga priča no ta vremena su prošla.
Nekad bilo prijatelju danas ti se sve kartice proizvode i Kini i to je
tak jer je to najjeftinije. Ali to ne znači da su sve iste
Ja imam bba karticu piše gore ati technologies made in china, pitaj black dragona on također ima bba 8500 kakve su oznake gore.
No ono kaj sam ja htel reči je bilo samo to da mi se cijela serija 9100 kartica čini loše kvalitete i nikaj više.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 19:37   #34
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
koliko se ja sjcam ati je imao veliki problem s time sto nitko nije htio proizvoditi njihove graficke kartice...pa su bili zadovoljni i sa manliem i slicnima...sto znaci da je i sapphire niko i nista posto od 96 proizvode njihove kartice...sjetimo se da je hercules ih uzeo prije par mjeseci,fic isto tako ... jos nema asus,abit,gainward i slicnih

stoga zakljucak je po meni da je i sapphire niko i nista u tome podrucju...

ja imam manlievku i radi super...po meni je graficka najsporednija stvar u kompu (nisam veliki gamer)...radje cu dati 2000kn za tastaturu i misa nego li za graficku karticu...
Bogohulniče jedan kak se usudiš miša pretpostavit jednoj grafičkoj kartici!!!!!!!!!! Sram te i stid bilo!!!!
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 20:35   #35
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ajd sad...da su BBA i Sapphire "isti" tu se ne bih složio.
Razlike ima-od komponenti,boljih serija memorija,kvalitete PCB-a,samog GPU,duljine garancije...
Ne kuzite, kazem da je Sapphire bolji od manlija, komponente na BBA i Sapphireu/Herculesu/??? su različite, ali je PCB isti (ima i izuzetaka), da PC Partner(Sapphire) ne valja Ati mu ne bi dao da radi BBA karte.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 20:45   #36
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Kakve ti gluposti pričaš! Ak bi bba bile samo one kartice koje se proizvode u Kanadi onda bi jako malo ljudi imalo original ati kartice. Prije kad je ati isključivo sam proizvodio svoje kartice bila je druga priča no ta vremena su prošla.
Nekad bilo prijatelju danas ti se sve kartice proizvode i Kini i to je
tak jer je to najjeftinije. Ali to ne znači da su sve iste
Ja imam bba karticu piše gore ati technologies made in china, pitaj black dragona on također ima bba 8500 kakve su oznake gore.
No ono kaj sam ja htel reči je bilo samo to da mi se cijela serija 9100 kartica čini loše kvalitete i nikaj više.
Prave BBA Kartice JESU samo one koje se proizvode u kanadi, sve ostalo su one karte koje je Ati naručio od pc Partnera/Herculesa i stavio im svoje naljepnice.

Nekako mi je logično da te firme onda rade bolje karte od manlija (mislim da manli 8500 ima BBA kartu samo s drugom naljepnicom ,ali vidio sam samo jednu tako da ne mogu suditi.)

9100 je Low End karta i na njoj nikad neće biti bolje/kvalitetnije komponente od 8500 koji je u svoje doba bio HighEnd chip.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 22:29   #37
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by CatKiller
Ne kuzite, kazem da je Sapphire bolji od manlija, komponente na BBA i Sapphireu/Herculesu/??? su različite, ali je PCB isti (ima i izuzetaka), da PC Partner(Sapphire) ne valja Ati mu ne bi dao da radi BBA karte.
A otkud znaš da i manlijeve kartice nemaju isti pcb kao primjerice saphirre??????????
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2003., 22:34   #38
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by CatKiller
Prave BBA Kartice JESU samo one koje se proizvode u kanadi, sve ostalo su one karte koje je Ati naručio od pc Partnera/Herculesa i stavio im svoje naljepnice.

Nekako mi je logično da te firme onda rade bolje karte od manlija (mislim da manli 8500 ima BBA kartu samo s drugom naljepnicom ,ali vidio sam samo jednu tako da ne mogu suditi.)

9100 je Low End karta i na njoj nikad neće biti bolje/kvalitetnije komponente od 8500 koji je u svoje doba bio HighEnd chip.
Opet jedan od onih kaj tupe po svom i baš ih briga
Kolko ja znam U Europi se uopće ne mogu kupit kartice bba made in canada a ne znam dal su se ikad mogle. Drugo sumnjam da se tih kartica se proizvodi još puno jer je kompletna proizvodnja prebačena u Kinu.
Treće Hercules isto ne radi svoje kartice već ih naručuje od nekog iz Kine!!!
U globalu se slažem da je Saphirre bolji izbor od Manlija ali za 9100 kartice to ne vrijedi.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2003., 12:47   #39
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Originally posted by pinsla
globalu se slažem da je Saphirre bolji izbor od Manlija ali za 9100 kartice to ne vrijedi.
E to te pitam , game over
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2003., 18:32   #40
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
E ljudi ni bitno, glavno da je ATI
Efo piva za ATI
tor je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na