Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2006., 20:56   #1
MarcusDrake
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
2 kompa, 1 Elcon ADSL2253EU ... i veliki upitnik

Pozdrav svima!

Nakon samo 6 mjeseci cekanja i ja sam dobio ADSL!
Dobio sam Elcon ADSL2253EU modem/router i sve radi normalno kad se spajam ili preko USBa ili mrezne kartice.

Problem je sto imam 2 kompa i htio bih na Internet sa oba racunala istovremeno ... ne ja osobno, drugi je od sestre... jedan na usb, drugi na mrezni port. Kad se s jednim spojim, drugi naravno ne moze jer se pokusava logirati kao user koji je vec logiran. Kad sam pitao korisnicku sluzbu t-coma, rekli su da bi se to cak i moglo namjestiti tako sto uredjaj konfiguriram da radi u router modu(?), ali oni ne daju podrsku za to ... nije ni on bio siguran kako, ali kao sigurno postoje firme koje bi znale to napraviti?! .... da imam love za unajmljivanje firme da mi doma sredi internet ne bi kupio osnovni paket :P

Dakle:
Elcon ADSL2253EU modem/router kojeg treba nekako konfigurirati
2 racunala koja se spajaju sa usb i mreznim kablom

i nemam love za wlan, niti za dodatne uredjaje (router, switch ili 3. komp da bude gateway), zanima me da li je istina da se to moze nekako namjesiti. Vidio sam jednog tipa na ovom forumu koji kaze da moze, ali nije objasnio kako .... savjeti, linkovi?

Vec sam ocajan, od jucer petljam oko toga. Cak sam se odlucio da probam namjestiti da se sestrin komp spoji s mojim, pa da shearam internet vezu (sto bi htio izbjeci jer mi komp onda mora biti cijelo vrijeme upaljen), ali nisam uspio zato sto iz nekog razloga nece da instalira mreznu karticu na mom kompu (probao sa dvije razlicite kartice i hrpom drivera)!! .... btw, ja se spajam sa usb, sestra sa mreznim kablom na adsl


Ocajan i iscrpljen,:confused:
MD
MarcusDrake je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2006., 08:20   #2
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ovdje ti je objašnjen router mod:
http://www.pcekspert.com/articles/400-1.html
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2006., 22:45   #3
and
Registered User
 
and's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 24
Suosjecam sa tobom : suicide
__________________
respekt:
and je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na