Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2010., 15:47   #1
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Prijava osobne prtljage na granici (laptop)

Da netko ne kaze da nisam koristio search http://forum.pcekspert.com/archive/i...p/t-46513.html

Zanima me ima li kakvih promjena? Postoji mogucnost da ce mi trebati laptop tih pet dana sto cu biti u Srbiji ovaj i sljedeci tjedan, pa me zanima kakva je procedura. Nemam racun da dokazem da je laptop moj.
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 15:53   #2
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
ne treba ti racun...samo prijavis na granici laptop
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2010., 11:30   #3
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Ja sam se taman vratio iz Amerike, i dosta sam inace putovao za druge razne zemlje i nikada nisam imao probleme. Cim se vidi da laptop koristis za osobne svrhe, znaci da nije jos u originalnom parkiranju, nece ti nitko nista.
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 11:37   #4
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Corporal Clegg Pregled postova
Da netko ne kaze da nisam koristio search http://forum.pcekspert.com/archive/i...p/t-46513.html

Zanima me ima li kakvih promjena? Postoji mogucnost da ce mi trebati laptop tih pet dana sto cu biti u Srbiji ovaj i sljedeci tjedan, pa me zanima kakva je procedura. Nemam racun da dokazem da je laptop moj.
Službeno, moraš ga prijaviti na granici na izlazu ako ne želiš probleme na ulazu. To napraviš jednom za svaki komad opreme i miran si, samo zadrži papir.
Ne rade probleme ako je oprema vidljivo stara ili se više ne proizvodi.

Napomena: ne spada u osobnu prtljagu kako se obično misli. To što nije u originalnom pakiranju ne znači apsolutno ništa.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 11:45   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Službeno, moraš ga prijaviti na granici na izlazu ako ne želiš probleme na ulazu. To napraviš jednom za svaki komad opreme i miran si, samo zadrži papir.
Ne rade probleme ako je oprema vidljivo stara ili se više ne proizvodi.

Napomena: ne spada u osobnu prtljagu kako se obično misli. To što nije u originalnom pakiranju ne znači apsolutno ništa.
Ovaj put i nisi bas u pravu. Ipak spada u osobnu prtljagu. Vise o tome na Carina.hr. A imam i debelo iskustvo.

Citiraj:
Pod »osobnim predmetima« označavaju se: svi predmeti, novi ili upotrebljavani, koje putnik može s razlogom trebati za njegovu ili njezinu osobnu uporabu za vrijeme putovanja, uzimajući u obzir sve okolnosti putovanja, ali isključujući svu robu uvezenu u komercijalne svrhe.

Naime, pod ove predmete primjerice spadaju odjeća, higijenski artikli, osobni nakit, foto, audio i video aparati, prijenosna glazbala, sportska oprema, kao i prijenosna računala, te ostali predmeti koji služe izričito za osobnu uporabu, a rok ponovnoga izvoza vezan je za datum izlaska putnika iz zemlje privremenog uvoza.

Unos i iznošenje ove robe obavlja se bez posebnih carinskih formalnosti usmenim deklariranjem na graničnom prijelazu. Ponovno iznošenje/unos navedenih predmeta obavlja se na isti način.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 11:48   #6
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ovaj put i nisi bas u pravu. Ipak spada u osobnu prtljagu. Vise o tome na Carina.hr. A imam i debelo iskustvo.
Imam i ja, bez brige, plus radim za Carinu.

Nitko ti neće naplatiti carinu, ali ako carinik posumnja da si ga kupio vani, spašava te samo ili potvrda ili račun izdan u RH.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 11:57   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Imam i ja, bez brige, plus radim za Carinu.
Ups , odustajem....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 12:02   #8
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ups , odustajem....


Nije frka, zato sam i napomenuo. Naime, službeno je osobna prtljaga sve što predočiš na ulazu (članak 4. Uredbe o uvjetima i postupcima za ostvarivanje oslobođenja od plaćanja carine). Što ne znači da možeš uvesti baš sve što hoćeš.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 12:09   #9
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ja se stalno šetam preko granice, što autobusom što s autom. Vučem sa sobom laptop u njegovoj torbi i veliku torbu s odjećom. Nikad me nitko nije pitao šta nosim u "osobnoj prtljagi".
  Reply With Quote
Staro 27.05.2010., 12:12   #10
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ja se stalno šetam preko granice, što autobusom što s autom. Vučem sa sobom laptop u njegovoj torbi i veliku torbu s odjećom. Nikad me nitko nije pitao šta nosim u "osobnoj prtljagi".
Ma da kontroliraju 10% putnika nastao bi kaos.

A u principu znaju što i kako traže i malo je ljudi realno stvarno interesantno za kontrolu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2010., 16:25   #11
brab
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Službeno, moraš ga prijaviti na granici na izlazu ako ne želiš probleme na ulazu. To napraviš jednom za svaki komad opreme i miran si, samo zadrži papir.
Potpisujem da ovo pije vodu...ja sam svog prijavio samo jednom prije 4 godine i drzim taj papir stalno u case-u i nikad problema nisam imao...
brab je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 17:01   #12
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Evo da se uključim u raspravu.
Prošlu godinu sam išao po brata na aerodrom koji je inače pomorac,imao je svoj stari laptop s sobom koji je nosio kad je išao na brod.Međutim nije ga uoisap neznam ni ja gdje isto tako nije imao račun da je laptop kupljen u Hrvatskoj(što je bitno zbog PDV).Tako je platio carinu nekakvih tristotinjak kuna,bez obzira što je vidljivo da je laptop korišten i što je na laptopu hrvatska tipkovnica.E sad najbitnije taj papir o plačenoj carini sada mu koristi kao dokaz i laptop sada može nositi kud hoće i koliko puta ima potrebe za tim.
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 17:20   #13
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Isuse, koje su to gluposti. Kaj ne bi oni trebali po serijskom broju modela laptopa vidjeti da je to uvezeno za Hrvatsku i namjenjeno za isto tržište? Mislim, tko to regulira? To sve navrat nanos.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 18:01   #14
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Isuse, koje su to gluposti. Kaj ne bi oni trebali po serijskom broju modela laptopa vidjeti da je to uvezeno za Hrvatsku i namjenjeno za isto tržište? Mislim, tko to regulira? To sve navrat nanos.
Gle frende dali bi carinici to negdje trebali vidjeti ili ne, neznam,isto tako ne vjerujem da negdje vani možeš kupiti laptop s hrvatskom tipkovnicom.Po kojim tablicama za taj laptop je naplaćena carina isto neznam
Kažem kako je brat prošao,i trebao bi biti zadovoljan jel sad taj laptop može nositi sa sobom svaki odlazak na brod,naravno uz predoćenje plaćene carine.
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 19:04   #15
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Isuse, koje su to gluposti. Kaj ne bi oni trebali po serijskom broju modela laptopa vidjeti da je to uvezeno za Hrvatsku i namjenjeno za isto tržište? Mislim, tko to regulira? To sve navrat nanos.
To nije njihov posao, to je korisnikov posao.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 20:18   #16
ivand123
otišo po cigare i nesto
 
ivand123's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb (Maksimir)
Postovi: 373
Meni je laptop u kategoriji ko i mobitel (osobna stvar), zašto bi ti ga uopće gledali na granici. Jel nosiš račun za mobitel možda i imaš potrebe dokazivat da je tvoj. Nisam iskusan s carinama ali mi u ovom slučaju djeluju glupo!
ivand123 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 21:03   #17
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar