Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2006., 23:27   #1
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
WLAN?

Slozio sam kanetnu i sve sto treba i sutra mi se trebao lagano popet na krov, pa malo potrazit signal sa neke pristupne tocke, instalirao sam NetStumbler, ali neznam se bas njime koristit, sta trebam u njemu dobit da znam da sam dobio neki signal i sta kad dobijem signal, sta sve trebam konfigurirati na kompu?
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2006., 10:53   #2
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
U njemu trebas dobiti listu ap -a i graf sa jacinom signala. Progoogleaj malo. Postoje lijepi manuali sa slikama i svime. Kada dobijes signal odlucis na koji ces se ap spoiti...
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2006., 20:03   #3
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Citiraj:
Autor 5ar
Slozio sam kanetnu i sve sto treba i sutra mi se trebao lagano popet na krov, pa malo potrazit signal sa neke pristupne tocke, instalirao sam NetStumbler, ali neznam se bas njime koristit, sta trebam u njemu dobit da znam da sam dobio neki signal i sta kad dobijem signal, sta sve trebam konfigurirati na kompu?

Na kakav wlan se uopće spajaš? Da li se radi o nekoj službenoj udruzi ili samo najobičniji manji wlan koji povezuje nekoliko poznanika?
Uglavnom, procedura ide tako da se javiš administratoru, koji bi ti najbolje sve objasnio.
Nadalje, ukoliko je mreža zaštićena wep enkripcijom, trebao bi znati wep ključ i gdje ga unosiš, te koji IP dobivaš, i još ako postoji filtracija po MAC-u.
Kod nas se bez te tri stvari stvari ne možeš ni spojit.

Uglavnom, uključi stumbler i polako prošeći po krovu ili kako god misliš, i ns će ti pokazati sve dostupne pristupne točke.
Zatim ciljaj jednu, i slušaj tonove...što viši ton, bolji signal.
Roller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na