Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2015., 17:45   #31
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Jedno kratko pitanje,trebam poslati par zamolbi ali sam skužio da mi dolazni email uopče ne radi za t-com mail s mojim imenom i prezimenom.
Pošto trenutno nemam vremena a ni živaca to rješavati da li je u redu poslati zamolbu sa gmail mail-a i u životopisu navesti tu adresu,adresa je tipa mojnickname.os@gmail.os?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 18:01   #32
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
IMHO veća bruka je slat sa maila isp-a nego gmaila...
doky je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 18:29   #33
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Ja imam poseban mail, tj gmail, prezime.ime samo za takve, nazovi poslovne, stvari. Nick mi je malo previše
pokra89 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 18:49   #34
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Jedno kratko pitanje,trebam poslati par zamolbi ali sam skužio da mi dolazni email uopče ne radi za t-com mail s mojim imenom i prezimenom.
Pošto trenutno nemam vremena a ni živaca to rješavati da li je u redu poslati zamolbu sa gmail mail-a i u životopisu navesti tu adresu,adresa je tipa mojnickname.os@gmail.os?
Nije baš.
Citiraj:
Autor doky Pregled postova
IMHO veća bruka je slat sa maila isp-a nego gmaila...
?!?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 19:42   #35
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
Radio sam za jednu agenciju za zaposaljavanje i ti kreativni zivotopisi su u 9/10 slucajeva zavrsavali u folderu Biseri.
Europass ili vulgaris Word dokument formatiran lijepo i bok.
Ne znam kaj da kazem na one komentare da je europass nepregledan, po meni je preglednost bas njegov plus. Makar, moze se svakako ispunit pa moze svakako izgledat na kraju.
Keep it simple je najbitnija stvar vezana za izradu CVa.
Cak je dobra ideja i jedna bas jednostavna verzija i jedna opsirna.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 20:08   #36
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
Radio sam za jednu agenciju za zaposaljavanje i ti kreativni zivotopisi su u 9/10 slucajeva zavrsavali u folderu Biseri.
Europass ili vulgaris Word dokument formatiran lijepo i bok.
Ne znam kaj da kazem na one komentare da je europass nepregledan, po meni je preglednost bas njegov plus. Makar, moze se svakako ispunit pa moze svakako izgledat na kraju.
Keep it simple je najbitnija stvar vezana za izradu CVa.
Cak je dobra ideja i jedna bas jednostavna verzija i jedna opsirna.
Upravo suprotno iskustvo kod mene. Nedavno (prije par tjedana) sam surađivao s Adeccom i Alexander Hughes agencijama (HR agencije) i Europass nije popularan i omiljen, već ga izbjegavaju.
Preferirani tip su neki custom tipa ovakvi:
https://creativemarket.com/Inkpower/...-ribbon-resume
https://creativemarket.com/SNIPESCIE...Resume-CV-Pack

A Europass ima još manu, kod nas ne toliko, kod nekih inozemnih tvrtki, ali u inozemstvu ga komp čita automatski i to zna ispast ne baš najbolje.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 21:29   #37
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Jedno kratko pitanje,trebam poslati par zamolbi ali sam skužio da mi dolazni email uopče ne radi za t-com mail s mojim imenom i prezimenom.
Pošto trenutno nemam vremena a ni živaca to rješavati da li je u redu poslati zamolbu sa gmail mail-a i u životopisu navesti tu adresu,adresa je tipa mojnickname.os@gmail.os?
a kud nick jebemu? mislim, zamisli da si poslodavac (u smislu NE gradevinarac / kamiondzija) i da trebas poslati mail ili odgovoriti na mail koji glasi pinky_izFilma et gmajl??

otvori si jedan "sluzbeni" mail koji ti sluzi na nekakvu sluzbenu komunikaciju, tako barem ja imam i razmisljam jos od kada sam ga otvorio, tamo negdje 2003-e recimo. jest da je na yahoo-u (tada valjda nije niti bilo gmail-a ), ali fino ime_prezime i tocka.

tako svejedno svi sluzbeni mailovi u firmama su u ovakvom obliku, barem sam ih ja imao. nije garant po nekom nicku .

puknes sve u thunderbird ili omiljeni mail klijent i imas pokriven u svakom trenutku vise od jednog maila. ponavljam, ovako sam ja rjesio svojih 5 mailova, od cega je jedan sluzbeni od poslodavca i nikada patnje.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 20:52   #38
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
Radio sam za jednu agenciju za zaposaljavanje i ti kreativni zivotopisi su u 9/10 slucajeva zavrsavali u folderu Biseri.
Europass ili vulgaris Word dokument formatiran lijepo i bok.
Europass i slično je samo za osnovne, prve poslove. Kasnije zaboravi.

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Upravo suprotno iskustvo kod mene. Nedavno (prije par tjedana) sam surađivao s Adeccom i Alexander Hughes agencijama (HR agencije) i Europass nije popularan i omiljen, već ga izbjegavaju.
Preferirani tip su neki custom tipa ovakvi:
https://creativemarket.com/Inkpower/...-ribbon-resume
https://creativemarket.com/SNIPESCIE...Resume-CV-Pack
Upravo tako. Profil - zadnji par poslova s projektima - ostalo u natuknicama.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 23:39   #39
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Europass i slično je samo za osnovne, prve poslove. Kasnije zaboravi.
Svašta.

Na temelju Europassa sam i dobio posao u trenutnoj firmi, koja srećom nema nikakve veze ni s Hrvatskom, ni EU.

Samo nemoj slati Europass, sigurno ćeš naići na odobravanje domaćih stručnjaka i velikih firmi kojima je ispod časti raditi nešto po standardu...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 08:39   #40
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
vidio sam hrpu custom made bisera, s raznim smajlićima, cvjetićima i sličnim glupostima. nisam direktor niti onaj tko odlučujue koga će se zaposliti, ali od 100-tinjak moram izabrati 10-ak najkvalitetnijh ili reći koji mi se čini bolji. europass ili nešto pregledno ali stvarno pregledno, ne pišite odlomke od pola stranice. bitno da je kontakt, obrazovanje i iskustvo pregledno i iskreno napisano.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 09:08   #41
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Svašta.

Na temelju Europassa sam i dobio posao u trenutnoj firmi, koja srećom nema nikakve veze ni s Hrvatskom, ni EU.

Samo nemoj slati Europass, sigurno ćeš naići na odobravanje domaćih stručnjaka i velikih firmi kojima je ispod časti raditi nešto po standardu...
Mailom šaljem europass, ali ako moram poštom onda ne. Isprintani Europass na crno bijelom printeru izgleda odvratno.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 09:09   #42
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
a kud nick jebemu? mislim, zamisli da si poslodavac (u smislu NE gradevinarac / kamiondzija) i da trebas poslati mail ili odgovoriti na mail koji glasi pinky_izFilma et gmajl??

otvori si jedan "sluzbeni" mail koji ti sluzi na nekakvu sluzbenu komunikaciju, tako barem ja imam i razmisljam jos od kada sam ga otvorio, tamo negdje 2003-e recimo. jest da je na yahoo-u (tada valjda nije niti bilo gmail-a ), ali fino ime_prezime i tocka.

tako svejedno svi sluzbeni mailovi u firmama su u ovakvom obliku, barem sam ih ja imao. nije garant po nekom nicku .

puknes sve u thunderbird ili omiljeni mail klijent i imas pokriven u svakom trenutku vise od jednog maila. ponavljam, ovako sam ja rjesio svojih 5 mailova, od cega je jedan sluzbeni od poslodavca i nikada patnje.
Upravo tako, mi smo imali natječaj za posao nedavno i stvarno vidiš koliko su današnji klinci neozbiljni kada dobiješ životopise sa adresa zver1991 ili takve... a da o životopisima ne govorim, ne kuže da kroz njih rade prezentaciju sebe barem dok ne dođu na razgovor
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 09:46   #43
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
sjećam se jedne molbe, sa kontakt adresom "seka.aleksicXX@...." i signature,
"otkačena 100 odsto"
  Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 09:50   #44
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
sjećam se jedne molbe, sa kontakt adresom "seka.aleksicXX@...." i signature,
"otkačena 100 odsto"
Eto, ali sjećaš se!
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 11:37   #45
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Svašta.

Na temelju Europassa sam i dobio posao u trenutnoj firmi, koja srećom nema nikakve veze ni s Hrvatskom, ni EU.

Samo nemoj slati Europass, sigurno ćeš naići na odobravanje domaćih stručnjaka i velikih firmi kojima je ispod časti raditi nešto po standardu...
Zato sam i napisao za osnovne poslove. Za napredne poslove zaboravi Europass - iz njega ne vidiš baš ništa, preskroman je i s brdo nebitnih detalja, a bitni se ni ne navode.

BTW, ni ne govorim primarno za RH, za sve razgovore van RH mi je trebao bitno napredniji CV.

Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Upravo tako, mi smo imali natječaj za posao nedavno i stvarno vidiš koliko su današnji klinci neozbiljni kada dobiješ životopise sa adresa zver1991 ili takve... a da o životopisima ne govorim, ne kuže da kroz njih rade prezentaciju sebe barem dok ne dođu na razgovor
Takvi CV-ovi mi odmah idu u smeće. Ako uopće prođu prvu rundu čitanja prije odlučujuće ekipe.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2015., 11:46   #46
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644