Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2022., 19:10   #3361
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Danas sam dobio sms obavijest da mi se od 01.07. povećava naknada za homebox za 20.00 kuna, ali da još dobivam 100 gb prometa (inače imam onih 1tb).

Pa me zanima da li je još tko dobio kakvu obavijest o povećanju naknade?


Inače od 01.07 mi je taman 89 dana prije isteka ugovorne obveze, pa baš me zanima kakve će mi sada mogućnosti davati za produljenje ugovora..
Kad se raskida ugovor zbog poskupljenja, to se može napravit prije ili poslije 1.7.? Imam starčad na tome, zovu ih iz T-coma i nude neke super ponude, ali im tvrde da mora bit raskinut ugovor do 1.7., a meni to nema smisla.


EDIT: da odgovorim sam sebi, našao sam ovo:
Citiraj:
Tri najveća telekoma u Hrvatskoj, HT, A1 i Telemach povećavaju cijene nekih usluga u mobilnoj ponudi od lipnja i srpnja zbog porasta troškova poslovanja uslijed poskupljenja energenata i sirovina, a korisnici s ugovornom obvezom koji ne žele plaćati više, do 30. srpnja mogu zatražiti raskid ugovora.

Zadnje izmijenjeno od: simpleplan. 13.06.2022. u 19:20.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 01:55   #3362
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Kao što rekoh... idu svi gore, samo je eto A1 popušio da ide prvi na Homebox userima.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 13:00   #3363
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
U mojem slucaju, prevedeno, dizu mi pretplatu 11%, a daju 10% vise prometa.
Woohoo! Lucky me. Ni ovaj 1tb ne mogu potrosit sve da hocu, s obzirom kakve su mi brzine.
Da daju i 2tb za 200kn (sto nije daleko od HT-a koji nudi 5g+2tb za 230kn), i to bi isto u mojem slucaju bilo samo na papiru, da se ljepse vidi..
Kuzim ja da sve ide gore, ali kad istovremeno i kvaliteta usluge ide dolje (pad brzina iz mjeseca u mjesec), onda je to saka u zube krajnjem korisniku.
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 13:13   #3364
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
jesi li probao učiniti išta da ti kvaliteta usluge ne ide dole?

npr nabavio vanjske antene ako ti je signal loš ili nabavio bolji router koji može raditi više agregacija ?

kao i kod dsl usluga, operater ti dodijeli uređaj koji će raditi nekako (zapravo PRODA ti ga, i to za prevelike novce, jebiga, onaj njihov zte ne vrijedi 400kn koliko smo ga plaćali). na tebi je da , ako ti to nije dovoljno, sam nabaviš opremu koja će bolje raditi. ja sam u 4g opremu ulupao još oko 2000kn.



zte od a1 je meni davao oko 30mbita (sa oscilacijama). mikrotik je davao oko 70 uvijek. huawei je davao oko 200 .



nikox i još par ostalih uvijek savjetuju da si pogledaš cellmaper i pogledaš šta imaš oko sebe, i ako imaš mogućnosti kupiš opremu koja može bolje
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 14:09   #3365
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Da li JA moram nesto uciniti da mi kvaliteta usluge ne ide dole?? Pa valjda bi oni trebali ulagati u opremu i prosirivati kapacitete da usluga ostane barem onakva kakva je bila prilikom ugovaranja usluge (ako ne i bolja, idealno), a ne navlaciti tisuce korisnika na jedan toranj, i ocekivati da ce svi biti zadovoljni. Moš mislit..

Gle, ne pisem napamet, znam sto pricam. Da su brzine od prvog dana bile niske, onda "ok" - ili je do rutera, ili do lokacije/signala, ili do a1.. ili whatever.
Al kad imas isti ruter, zivis godinama na istoj adresi, a brzine su ti prvo 110mbit, pa nakon par mjeseci 70, pa nakon jos par mjeseci 30, i sad dosta cesto i ispod 10mbit, a oni dizu pretplatu - o tome govorim. Pa necu ja valjda zarađivati svako malo za 4g opremu da kompenziram njihovu nemogucnost odrzavanja iste kvalitete usluge.

Ovo drugo sto si spomenuo, slazem se, prvi put su mi uvalili neko zte govno (cat4, 1ca) koje na PCB-u nije ni imalo kontakt sa vanjskim antenama (ima jedna tema o tome na njihovom forumu), dok sam ja 2-3 dana razvlacio antene kojekuda.. Muke isusove. Nikad vise zte, bar ne od a1.

Signal je takav kakav je od prvog dana (imam homebox 7+ godina), ide par dBm +-, tako da ne bi trebalo biti do toga, ali upravo trazim gdje ubost Iskrine P-56 MIMO pa montirat na krov kuce za bolji signal. A novi huawei ruter (cat9, 3ca) mi je u dolasku, pa cu nadam se vec samim time imati vece brzine, jer toranj na koji se spajam (gledao preko cell mappera) ima bas 3 frekvencije za koje ruter moze istovremeno raditi agregaciju. Na kraju ipak ja ulazem u bolju opremu da mi usluga radi kao i u vrijeme kada sam ju ugovarao, ali - zasto JA moram to raditi i izvlaciti te jadne megabite iz njihove mreze novijom, boljom, i skupljom opremom, kada mi je sve prije super radilo, cak i bolje sa onim zte govnom?

Long story short, nije isto ako ti usluga od prvog dana steka, ili ako ti je mjesecima i godinama sve gora i gora. U prvom slucaju bih sam bio svjestan da ne moze bolje (mozda zbog lokacije, ili zbog opreme, i krenuo u kvalitetniju investiciju), ali u drugom slucaju ocekujes da ce usluga i dalje biti kao i prvi dan, ili barem priblizna. Znaci godinama imas dobar signal i dobre brzine, i odjednom se sve pocne vuci ko krepana kokos, a A1 uvijek tvrdi da nije do njih, a znaju dobro da je na toranj spojeno 100x vise korisnika nego kad sam uzimao uslugu, dok u međuvremenu nisu poboljsali nista, samo su skupljali pare na kraju mjeseca.
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 14:32   #3366
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Paaaa, oni su ucinili nesto da ti usluga poskupi pa sad ti ucinis nesto da bude bolja kvaliteta i to je to, win-win, pola-pola u njihovim glavama .







P.S. slazem se sa tvojim stavom..
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2022., 21:32   #3367
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Da li je netko imao problema s remote pristupom IP kamerama preko 4G Homeboxa?
Nedavno je promijenjen operater na A1 i to Homebox opcija, brzine su super, ping oko 20ms, maknut CG-NAT, napravljen portforward itd. Ali čim s interneta pokušavam pristupiti IP kameri, dobivam timeoute ili uspijem iz svakog 5. pokusaja. Na prethodnom operateru je sve bilo ok, a i u lokalnoj mrezi je to instantno. Ima mozda netko ideju na što obratiti pažnju jer nemam više ideja a jako je iritantan problem.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2022., 23:56   #3368
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Da li je netko imao problema s remote pristupom IP kamerama preko 4G Homeboxa?
Nedavno je promijenjen operater na A1 i to Homebox opcija, brzine su super, ping oko 20ms, maknut CG-NAT, napravljen portforward itd. Ali čim s interneta pokušavam pristupiti IP kameri, dobivam timeoute ili uspijem iz svakog 5. pokusaja. Na prethodnom operateru je sve bilo ok, a i u lokalnoj mrezi je to instantno. Ima mozda netko ideju na što obratiti pažnju jer nemam više ideja a jako je iritantan problem.
Sličnu stvar je iskusio jedan od kolega sa foruma koji isto nije na CGNATu.
Igrom slučaja dobio je javnu IP adresu koja je stajala iza CGNATa(ili dobila ban/shadowban) pa mu je iskakao RobotCheck.

Easy fix rebootaj router.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 20.06.2022., 11:58   #3369
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Sličnu stvar je iskusio jedan od kolega sa foruma koji isto nije na CGNATu.
Igrom slučaja dobio je javnu IP adresu koja je stajala iza CGNATa(ili dobila ban/shadowban) pa mu je iskakao RobotCheck.

Easy fix rebootaj router.

Mislim da se tokom mjeseci router vec nekoliko puta rebootao ali probam obratiti paznju na IP adresu. Ali ne vidim povezanost s RobotCheckom nit shadowbanom. Vise izgleda kao da IP paketi ne mogu naći rutu ili postoji neki packet loss. Znaci imam otvoren od kamere RTSP port i Hikvision port od kamere. Ako se probam spojiti, bilo preko VLC-a ili preko Hikvision aplikacije, timeouta prvi puta. A ako probam connect pa disconnect i tako 3-5 puta onda prođe u nekom trenu.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 20:29   #3370
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 582
Ujutro brzina ~40-50Mb/s a navečer i vikendom 1-2Mb/s pa sam odustao od A1 prešao na ISKON 30/5 mi brzina i stabilna za 150 kn bez UO.

Podnio zahtjev za raskidanje usluge (nemam UO) za par dana zovu i nude mi za 159kn internet samo da ostanem


EDIT:
Da ne spamam sa novim postom, Editiran info za iskon.

Zadnje izmijenjeno od: duffy. 22.06.2022. u 01:44.
duffy je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 21:09   #3371
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
I kod mene gotovo identična situacija ..
Što nudi iskon?
tutom je offline   Reply With Quote