Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2018., 11:20   #4591
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Ovdje piše da se lako makne.


Stvarno je to dio MIUI-a ili ? Malo mi to čudno zvuči.
Thnx disableo sam pa cemo vidit. Mislim nevjerojatno 😁
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 14:58   #4592
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ali, za 729 kn koliko me izašao mob, u principu i ne bi trebao previše prigovarat. Za 729 kn je car svemira.

Što, gdje i kako?


Može i na PM.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 15:01   #4593
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Što, gdje i kako?


Može i na PM.
Uzeo ga je na pretplatu.
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 15:09   #4594
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Dakle ovako, uzeo sam zeni xiaomi redmi note 3, u ok stanju, kada sam ga tek uzeo na njemu je bio LOS 14, lik koji ga je koristio djelovao je ok, kaze voli cisti android i uzeo sebi A2, reko ok, kuci kad dodem vratit cu ga na MIUI, da ima tvornicki rom na sebi, jer ovaj LOS 14, kada kliknem na nekoga u imeniku, ne izbaci uopce onaj ekran kada zove se netko gdje mozes birati da stavis poziv na zvucnik nego u pozadini samo cujes onaj ton kada nekoga zoves, to mi je bilo neprihvatljivo, pa sam htio vratiti MIUI na njega.

Citajuci xda i miui forume odradio sam cisti flash preko fastboota i edl i docekalo me iznenadjenje.

Kaze telefon je zakljucan na MI racun, i gore vidim MI id 168**** i broj telefona od ovoga lika sto sam ga uzimao +3876*******xxx, kontam super, njega cu da kontaktiram samo da mi da sifru da ga otkljucam i to je to.

No lik kaze to jest moj broj, ali moj mi id pocinje sa 169******, nosio ga on nekom 'hakeru' pa mu je on stavio cisti android na njega i eto, njemu nije smetalo to na LOS 14 kod poziva, no meni jeste.

Isao sam na id.mi.com probao resetirati sifru, i kada se logiram ukucam njegov broj mobitela, njemu dode kod, on mi ga kaze, ja udjem u racun, i tamo pise id 168*** :S

I nakon sto sam sifru promjenio i ukucao je na telefon, kaze could't verify MI account id, invalid username or password.

Dakle ovaj ekran kod aktivacije navodi njegov broj moba, al drugi id, cudi me da nekogu samo preko broja mobitela promjeniti sifru ili se logirati na ovaj drugi id, al ovaj drugi id ne vidim do kraja radi zvjezdica **. Nemogu da vjerujem kakva glupost i komplikacija

Daj mi samo recite ima li nacina da se nekako ovo rjesi normalnim putem, da ne gonjam lika da vraca novac, jer nemam vele zivaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 15:20   #4595
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Uzeo ga je na pretplatu.



Pa ako je na pretplatu, onda je krajnja cijena veća nego za keš u komadu i definitvni se ne isplati jer uz to ide i mjesečna ugovorena tarifa.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 15:21   #4596
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
Dakle ovako, uzeo sam zeni xiaomi redmi note 3, u ok stanju, kada sam ga tek uzeo na njemu je bio LOS 14, lik koji ga je koristio djelovao je ok, kaze voli cisti android i uzeo sebi A2, reko ok, kuci kad dodem vratit cu ga na MIUI, da ima tvornicki rom na sebi, jer ovaj LOS 14, kada kliknem na nekoga u imeniku, ne izbaci uopce onaj ekran kada zove se netko gdje mozes birati da stavis poziv na zvucnik nego u pozadini samo cujes onaj ton kada nekoga zoves, to mi je bilo neprihvatljivo, pa sam htio vratiti MIUI na njega.

Citajuci xda i miui forume odradio sam cisti flash preko fastboota i edl i docekalo me iznenadjenje.

Kaze telefon je zakljucan na MI racun, i gore vidim MI id 168**** i broj telefona od ovoga lika sto sam ga uzimao +3876*******xxx, kontam super, njega cu da kontaktiram samo da mi da sifru da ga otkljucam i to je to.

No lik kaze to jest moj broj, ali moj mi id pocinje sa 169******, nosio ga on nekom 'hakeru' pa mu je on stavio cisti android na njega i eto, njemu nije smetalo to na LOS 14 kod poziva, no meni jeste.

Isao sam na id.mi.com probao resetirati sifru, i kada se logiram ukucam njegov broj mobitela, njemu dode kod, on mi ga kaze, ja udjem u racun, i tamo pise id 168*** :S

I nakon sto sam sifru promjenio i ukucao je na telefon, kaze could't verify MI account id, invalid username or password.

Dakle ovaj ekran kod aktivacije navodi njegov broj moba, al drugi id, cudi me da nekogu samo preko broja mobitela promjeniti sifru ili se logirati na ovaj drugi id, al ovaj drugi id ne vidim do kraja radi zvjezdica **. Nemogu da vjerujem kakva glupost i komplikacija

Daj mi samo recite ima li nacina da se nekako ovo rjesi normalnim putem, da ne gonjam lika da vraca novac, jer nemam vele zivaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Posjetiš hakera koji je čačkao po tom mobu i riješi ti stvar.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 15:34   #4597
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Ok. Ima li itko kakav savijet ili slicno, kako je moguce da 2 miui id-a budu vezana za jedan broj telefona? I ako su vec vezana kada idem reset password sa brojem telefona, resetira samo sifru jednaog miui id-a a ne onog koji meni treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 15:47   #4598
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
VIP tj A1 po novom. Novi ugovor, prelazim s tele2, a imam već jednu liniju kod njih pa dobio 1200 kn popusta (to je ovo kaj se sad reklamira). Mob ispada 30 kn mjesečno i 9 kn u startu. I tak dođeš do 729 kn.
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Pa ako je na pretplatu, onda je krajnja cijena veća nego za keš u komadu i definitvni se ne isplati jer uz to ide i mjesečna ugovorena tarifa.
Pitanje koliko ta tarifa košta
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 16:06   #4599
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
Thnx disableo sam pa cemo vidit. Mislim nevjerojatno 😁
Nije pomoglo nazalost 😁
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 16:32   #4600
orke
Premium
Moj komp
 
orke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Pitanje koliko ta tarifa košta
Kaj koliko tarifa, pa imao bi preplatu i bez mobitela...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
orke je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 16:35   #4601
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Pitanje koliko ta tarifa košta
Pitao sam što i kako?


Dakle koji mob, koja tarifa, jer sam i ja na A1 i imam pravo na taj popust?
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 16:39   #4602
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Ne znam detalje, neka kolega kasnije objasni
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 16:51   #4603
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Ne znam detalje, neka kolega kasnije objasni

Jer ja sada pokušavam na njihovoj strani i nikako mi ne izlaze ti brojevi koje je naveo.


Molio bih točno da navede izračun, što i kako!


Jer kao što rekoh na A1 imam mob na bonove, ali imam i fiksnu uslugu tako da mogu birati, no nikako da dođem do ove brojke koja je navedena, zato molim konkretan izračun ovdje ili na PM.


Štos je u tome da na bonove trošim mjesečno 30 kuna i to mi je dovoljno, jer imam na fiksnoj 1500 minuta besplatnih i to u sve fiksne i mobilne mreže unutar cijele EU.


Za ovih 30 kuna na bonu dobijem dodatnih 500 minuta i to mi je uvrh glave za potrebe izvan ureda, tako da mi je mjesečno plaćati S+ tarifu glupo i nepotrebno, a neku drugu manju ne vidim.


24x30= 720 kuna za 24 mjeseca (bon 30 kuna na mjesec koji mi je dovoljan)



24x129= 3096 kuna za 24 mjeseca što je već cijena samog telefona (tarifa S+ koja mi ne treba)



A na to sve još moram dati 2199 kuna odjednom - ovih 1200 kuna što iznosi 999 kuna odjednom!


Na kraju izlazi da dajem 999 kuna + 3096 kuna kroz S+ tarifu kroz 24 mjeseca što iznosi 4095 kuna konačna cijena za mobitel i tarifu S+ kroz 24 mjeseca.


Moja računica ako uzmem mob. za gotovinu je https://direkt.jacob.de/checkout/cart.html + 9,99 EUR dostava što iznosi 284,02+9,99 (dostava)=294,01 EUR jer uzimam na tvrku pa nema PDV a to iznosi 2164 kune za mob i 720 kuna za bonove kroz 24 mjeseca a to je ukupno 2884 kuna.




Dakle ovo povoljno 4095 kuna uz S+ tarifu koja mi ne treba i nije tako povoljno jer ga uz bonove (30 kuna na mjesec) imam za 2884 kune.


Kod toga je ovih 4095 kuna uz 1200 kuna poklona, a ovih 2884 kune je uz čisti keš od 2164 kune odmah i 24 rate po 30 kuna za mjesečnu tarifu i bez popusta.


Zato i pitam kako doći do ovih spominjanih 729 kuna i uz koju tarifu, odnosno koliko je to još dodatno?


U mojoj varijanti kroz dvije godine dodatno šparam 1211 kuna, a da uopće ne uzmem njihov poklon od 1200 kuna, a ako idem na njihov poklon na kraju platim više 1211 kuna uz njihov poklon od 1200 kuna.


Ne vidim logike.


I na kraju ako mi i baš zatreba dodatnih minuta, a to je vrlo rijetko, lako ubacim novi bon od 30 kuna. I još jedna napomena bonove kupuim na tvrtku pa imam pravo na povrat 25% PDV, tako da nije niti ovih 30 kuna već 25% manje.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 19.10.2018. u 17:45.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 17:49   #4604
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
jer imam na fiksnoj 1500 minuta besplatnih i to u sve fiksne i mobilne mreže unutar cijele EU.
znam da je slight offtopic, ali možda i druge zanima.
Na kojoj ovo mreži imaš?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 18:04   #4605
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983