Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2016., 08:54   #1
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
(riješeno) Nemogućnost instalacije Windowsa 10/8.1 na novi laptop

Pozdrav,

dakle imam jedan iritirajući problem

Radi se o Asus K550J laptopu koji je došao s FreeDOS-om. Naravno, kako danas FreeDOS i nije popularan, tako sam si lijepo išao instalirati nešto novije.

E sad, problemi su sljedeći :
- Napravio sam na početku format diska (kompletno ga pobrisao, nanovo particionirao unutar Win 10 instalacije)
- Išao instalirati Win 10 Pro (s msdnaa), sve ide po ps-u s kopiranjem podataka, dođe do četvrtog koraka (Installing addons ili kako već) --> Setup cannot continue due to a corrupted installtion file. Contact the vendor of your Windows installation disc or your system administrator for assistance.
- Rekoh hajde, možda je stvarno iso corruptan, idem probati s drugim usb-om (win7tousb) i windowsima 8 isto s msdnaa
- Isto se događa
- Treća verzija windowsa 10 s instaliranim updateima do june 2016 --> windows could not apply unattend settings during pass [offlineServicing]

DAkle iskopira mi sve fajlove i taman kad bi trebala početi instalacija izbaci mi ili jednu ili drugu poruku.

Dakle, još jednom samo da napomenem, laptop je došao s FreeDOS-om, sve particije koje sam mogao vidjeti tijekom instalacije su izbrisane, nanovo formatirane i to je to. Nažalost instalacija dalje ne ide

EDIT : ako to igra kakvu ulogu u BIOS-u mi je AHCI izabran umjesto IDE, CSM je enabled i naravno legacy usb je enabled

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 21.06.2016. u 09:04.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 08:59   #2
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Ukoliko instaliravaš s usb 3.0 porta probaj s usb 2.0. Ili s DVDa
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2016., 09:10   #3
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Ukoliko instaliravaš s usb 3.0 porta probaj s usb 2.0. Ili s DVDa
Je, probavam baš s usb 2.0 porta A DVD nemam ni za papar Ukoliko dođe do toga budem ga išao kupiti i nekako pribaviti eksterni dvd snimač (jer mi drugi laptop dolazi bez dvd-a). Uf, cd/dvd nisam koristio zadnjih 6-7 godina

Nope USB 2.0 isto nula bodova
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 09:19   #4
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
prvo i osnovno probaj iskljuciti CSM.. meni je on pravio problem na Asus Rogu.. guglao sam i na njihovom forumu nasao da ga je potrebno iskljuciti i nakon toga je instalacija uredno prosla.. do sada sam imao istu gresku kao ti...
__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 09:24   #5
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
sad testiram ovo rješenje, http://www.tomsguide.com/answers/id-...sus-x550j.html pa budemo prvo to vidjeli. Iako mi locira disk 0 koji je 1tb disk (totalno prazan) i disk 1 (sshd 8gb) koji je u megabajt pun

i XHCI sam stavio na disabled

Ali onda idem na CSM rješenje

Dakle ili je XHCI pomogao (ne vjerujem jer sam koristio USB 2.0 port) ili je pomoglo to da sam s diskpartom obrisao tu particiju. Iako ne razumijem kakve veze ima obrisao ju s clean naredbom ili iz cmd-a

Hvala svima na savjetima

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 21.06.2016. u 09:42.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 10:02   #6
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
napravi jednu manju particiju na tom terabajtnom pa probaj na nju smjestiti windowse..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 17:39   #7
neutron
Registered User
 
neutron's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Misak Pregled postova
prvo i osnovno probaj iskljuciti CSM.. meni je on pravio problem na Asus Rogu.. guglao sam i na njihovom forumu nasao da ga je potrebno iskljuciti i nakon toga je instalacija uredno prosla.. do sada sam imao istu gresku kao ti...
Upravo pokušavam na asus gl552jx-cn055d napraviti clean install Win10...i neče...dođe do installing updates...i stane...contact admin...bla...bla...ako isključim CSM...e onda više ne vidi USB, a ni hard, ni DVD...

Neka ideja?
neutron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na