Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2008., 09:30   #1981
Hisoka
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Rebellion : Puno ti hvala na korisnim savjetima!

edit: Zvao ja Amis i zamolio da me prebace na 6db i prebacili me i nije pomoglo. Ne mogu reci da je imalo pomoglo čak isto je kao i prije, možda čak i malo lošije ali teško je to reći.
Ovo su novi statsi danas ujutro (lijevo novo, desno ono što je bilo 17.10.2008):

Link Information




Uptime:0 days, 10:13:25
Modulation:G.992.1 Annex B
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:899 / 4.880
Data Transferred (Sent/Received) [MB/GB]:90,56 / 1,36
Output Power (Up/Down) [dBm]:13,0 / 19,0 --- 12,5 / 19,0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]:22,0 / 33,0 --- 22,5 / 33,0
SN Margin (Up/Down) [dB]:18,0 / 19,0 --- 17,0 / 17,5
Vendor ID (Local/Remote):TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote):0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote):0 / 0
Loss of Power (Local/Remote):0 / 0
Loss of Link (Remote):0
Error Seconds (Local/Remote):89 / 0 ------- 3.171 / 0
FEC Errors (Up/Down):0 / 0
CRC Errors (Up/Down):0 / 91
HEC Errors (Up/Down):0 / 36


E super, šta sada?
Koliko vidim sada su se još približili sn i output i to valjda nije dobro... Opet povećao se SN pa je to ok i malo smanjio LIne Attenuation pa je i to ok, samo problem ostaje...
BTW isčupao sam žice i povezao telefonski dolazni sa ADSLom onako žica na žicu i nije pomoglo baš, sada je kabel još kraći.... Ima li još ideja šta sada da ih tražim konkretno ili da pustim njih da isprobavaju?

hvala!

Zadnje izmijenjeno od: Hisoka. 04.11.2008. u 12:59.
Hisoka je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2008., 00:07   #1982
matija001
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 23
Amis

Zanima me amis 2u1 usluga i to paket do 24Mbps. Htio bih saznati od korisnika te brzine, kolika im je stvarna brzina na www.speedtest.net , i ako bi mogli da mi sliku testiranja poslaju ovdje u temi. Trenutno koristim maxadsl 8Mbps/512kbps i kod testiranja mi je stvarna brzina 6850kbps/420kbps.
matija001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2008., 00:31   #1983
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ako kod T-Coma ne uspjevas dobiti 8Mbit download (ne po tom shitty speedtestu, vec mislim na "pravi" download) onda ne mozes ocekivati da ces dobiti ista brzu vezu i kod Amisa.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2008., 09:39   #1984
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Prvo, speedtest ne valja ali izgleda da kod njega i tocno pokazuje jer 6850kbps/420kbps je tocno koliko se dobije kod t-coma za tu brzinu. (8mb - cca 15% overheada)
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2008., 18:30   #1985
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Kožni Pregled postova
Kakva su vaša iskustva sa Amis Sigurnosnim sustavom (F-secure)?
Kakva je pouzdanost?
Kakvo je korištenje resursa i performance?
Kakva je konfigurabilnost i jednostavnost korištenja (osim browsera, realplayera, flash java ... i sl. plugina, koristim skype, irc, e-mule i bitcomet)?
Da li sugerirate neki drugi firewall / antivirus / antimalware i zašto?
1) pozdanost - s obzirom na opseg i zahtjevnost paketa po resurse radi solidno, rijetko koji maleware ne zaustavi, no ne bih ti mogao reci koliko je pozdan kad se radi o "egzoticnim" maleware-ima, ali ne bih rekao da zaostaje puno za NOD-om.
2) koristenje resursa je poprilicno, vece nego kod BitDefendera uz manju djelotvornost
3) konfigurabilnost je zadovoljavajuca, svaka komponenta se moze posebno iskljuciti, iako nije 100% user friendly sucelje, no buduci da Amis daje podrsku za SigSustav, mozes nazvat korisnicku i trazit pomoc oko svih detalja.
SS nije freeware nego je stvarno poklonjena licenca
Ne bih nikako savjetovao koristiti ga uz neki drugi AV/anti-spyware/firewall zbog potrosnje resursa i stabilnosti sustava.
Predstavlja najbolje rjesenje ako vam je bitnije imati legalan antivirus, a ne zelite placati cca. 50€ i vise godisnje za AV.
S druge strane, i po sigurnosti i po koristenju resursa ne moze konkurirati Kasperskom (broj 1) i BitDefenderu (broj 2 AV).

Sto se tice novog Nortona, mozda je smanjena potrosnja resursa, no i dalje ostaje za vidjet kakav je algoritam (jel unaprijedjen) za prepoznavanje virusa, jer iz iskustva znam da Norton, NOD32, avast i AVG ne detektiraju neke maleware koje Kaspersky i BitDefender s lakocom preveniraju, cak bih mozda prije preporucio SigSustav/F-secure nego Nortona (2008), NOD, avast i AVG.
Top 10 antivirusa godine sa sazetkom funkcija

Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
ni ja nisam bio zadovoljan. firewall me je zahebavao i utorrent mi je stalno štekao
a gle , čim je besplatno...jel...nemožemo očekivati baš neku super zaštitu
cuj, to je subjektivno iskustvo, i iako je moguce da se ovakvi problemi pojave, to se da iskonfigurirat, a treba racunat da imas besplatnu podrsku pri koristenju SigSustava

Isprika MadBoy-u, al samo da covjek procjeni treba li koristiti poklon licencu od Amisa

Citiraj:
Autor Hisoka Pregled postova
Rebellion : Puno ti hvala na korisnim savjetima!

edit: Zvao ja Amis i zamolio da me prebace na 6db i prebacili me i nije pomoglo. Ne mogu reci da je imalo pomoglo čak isto je kao i prije, možda čak i malo lošije ali teško je to reći.
Ovo su novi statsi danas ujutro (lijevo novo, desno ono što je bilo 17.10.2008):

.......

E super, šta sada?
Koliko vidim sada su se još približili sn i output i to valjda nije dobro... Opet povećao se SN pa je to ok i malo smanjio LIne Attenuation pa je i to ok, samo problem ostaje...
BTW isčupao sam žice i povezao telefonski dolazni sa ADSLom onako žica na žicu i nije pomoglo baš, sada je kabel još kraći.... Ima li još ideja šta sada da ih tražim konkretno ili da pustim njih da isprobavaju?
hvala!
Nema na čemu, drago mi je da sam (bar malo) pomogao.
Koliko vidim, puno je manje errora na parici i malo bolje stanje sa signalom.
Jedino jos sto ostaje pitanje gubi li se vise signal na putu od centrale ili na samim kucnim instalacijama.
Ako je ovo drugo po srijedi, mislim da mozes trazit da ti Amisov tehnicar to rijesi, samo to ce ic na tvoj trosak. (teoretski naplatit ce ti izmedju 50 i 300kn, ovisno kolko ce radit oko instalacija).
Ako zelis to, napomeni im, jer ako znaju da je do tvojih instalacija problem, prije ce ti izac tehnicar ako kazes da si spreman platit pomoc.

Citiraj:
Autor matija001 Pregled postova
Zanima me amis 2u1 usluga i to paket do 24Mbps. Htio bih saznati od korisnika te brzine, kolika im je stvarna brzina na www.speedtest.net , i ako bi mogli da mi sliku testiranja poslaju ovdje u temi. Trenutno koristim maxadsl 8Mbps/512kbps i kod testiranja mi je stvarna brzina 6850kbps/420kbps.
Pa brzina koju imas kod t-coma je solidna, samo bilo bi zgodno da trazis t-com da ti na par dana stave brzinu od 16Mbps, jer te te nece kostati puno (samo tih par dana ces imat naplacenu brzinu od 16Mbps, ostatak mjeseca normalno 8Mbps), a vidjet ces kakva ce biti stabilnost linije i otprilike max parice.
Upozorenje - kod Amisa u rout modu neces moc prec 18Mbps na paketu od 24Mbps zbog starog software na Thomson Speedtouchu!
Upload je 768kbps u tom slucaju, malo se smanji dok se koristi tel linija (jer nema splittera, pa), no maks upload koji mozes ostvariti kod Amisa je do 1Mbps, i bit ces na ADSL2+, sto ti ne odgovara ako ti je bitan ping.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Rebellion. 04.11.2008. u 19:03.
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2008., 21:02   #1986
Hisoka
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Ako je ovo drugo po srijedi, mislim da mozes trazit da ti Amisov tehnicar to rijesi, samo to ce ic na tvoj trosak. (teoretski naplatit ce ti izmedju 50 i 300kn, ovisno kolko ce radit oko instalacija).
Ako zelis to, napomeni im, jer ako znaju da je do tvojih instalacija problem, prije ce ti izac tehnicar ako kazes da si spreman platit pomoc.



Hm... Da sada navecer je malo bolje nego jučer navečer. Nabavio sam CAT5 kabel , sve isčupao, isčupao viška utičnice koje sam imao, žice spojio iz zida sa na CAT5 kablom (30 cm kabel) (zalemio) i to u router i sada je malo bolje.
Hm ako ih ja pozovem , šta on meni može napraviti više nego sam ja napravio, mislim sumljam da će mi provlačiti nove žice jel? Šta će on to magično napraviti?
Ujutro sam gledao i nemam PLa ni malo. E sad netko je napisao (ti mislim) da jedino šta ja mogu je smanjiti dužinu kabla a situaciju oko DSLAMa i ostalog se mogu slikati. Da u biti kada ljudi nahrupe navečer dolazi do izražaja moja ne tako savršena parica ako sam dobro skužio.
Gle ne bi ništa rekao da prije nisam bio x godina na HTu i u žitovu možda imao ukupno 20 PLa (sada ih imam toliko u 5 minuta), mislim sumljam da se netko popišao na moju paricu pa sada ima lošiji signal nego prije, e to mene živcira....
edit: E da baš gledam ove HEC errors, i piše da se one dešavaju kada moja parica ne može isfurati link, možda je na HTu prije sve radilo jer sam imao 2mb/s a sada imam 4 sa Amisom, pa je povećanje brzine uzrokovalo prolbmee kod većeg opterećenja dslama...

Zadnje izmijenjeno od: Hisoka. 05.11.2008. u 14:29.
Hisoka je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2008., 04:20   #1987
matija001
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 23
AMIS !!!!

Ovako, Igram Counter Strike 1.6 Steam, i ping mi je na njemackim serverima od 30-45. Sve sta me zanima je da imam ping ispod 20ms, bas radi toga razloga bih uzeo amis, jer gledam kompice koji imaju amis i koji igraju igre preko net-a, ping im je relativno niski, ispod 30ms. Bas zato me zanima amis 2u1 do 24 mbps. Rekli su mi u amisu da ako uzmem paket od 24 mbps, i ako nisam imao nikakve osjetljivije padove u vezi za t-com (daju 8mbps, a ja imam stvarnu 6.8Mbps. znaci nije puno) ne bi rebao ni imati kod amisa kod paketa od 24 bps, jer bi oni prema meni slali 24Mbps, a sada je pitanje kolko bih ja dobio, sto mislim da je oko 18Mbps - 21Mbps
matija001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2008., 07:34   #1988
Hisoka
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor matija001 Pregled postova
...(daju 8mbps, a ja imam stvarnu 6.8Mbps. znaci nije puno) ne bi rebao ni imati kod amisa kod paketa od 24 bps, jer bi oni prema meni slali 24Mbps, a sada je pitanje kolko bih ja dobio, sto mislim da je oko 18Mbps - 21Mbps
Aj pošalji dijagnostiku svoje parice pa će valjda netko moći više reći.
Kako ? http://www.kitz.co.uk/adsl/frogstats.php
Ako sada nemaš 8 nego manje nekako sumnjam da ćeš dogurati puno više...
Pošalji nam statistiku sada na 8....
Hisoka je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2008., 16:22   #1989
matija001
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 23
DIAGNOSTIKA