Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2008., 15:25   #1321
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ekipa imam pitanje,uzel sam sony reciever str dg510 i ovaj aktivni sub sony sa w2500...imam ove zvučnike http://i16.tinypic.com/3z8r8di.jpg,mislil...e sad me zanima dal se zvučnici trebaju spajat na sub,il ide odma direktno u reciever?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 15:45   #1322
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
bego sorry ali ovo je kaos od izrade... fućkaš toroid i fine terminale, kad ostale komponente sve skupa 10kn vrijedne, lemove i izradu da ne spominjem.

@zvonac... možeš na sub pa će on glumit skretnicu (valjda), no onda nema smisla imati velike floorstand-ere, pa ti spoji to fino na risiver, postavi prednje spikere na large i eto ti basa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 15:45   #1323
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ekipa imam pitanje,uzel sam sony reciever str dg510 i ovaj aktivni sub sony sa w2500...imam ove zvučnike http://i16.tinypic.com/3z8r8di.jpg,mislil...e sad me zanima dal se zvučnici trebaju spajat na sub,il ide odma direktno u reciever?
Spoji zvucnike na reciver, imas vjerovatno front A/B, spoji na koji ti odgovara.
Sub se spaja na Subwoofer out, i kupi novi interkonekcijski kabl za sub ak nisi jer onaj kaj dolazi sa subom je cista katastrofa. Imas ih vec po 100-200kn 2-3m.
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 15:49   #1324
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zašto bi pobogu trošio 100-200kn na mono cinch u toj klasi???
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 16:09   #1325
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Panzer Pregled postova
Spoji zvucnike na reciver, imas vjerovatno front A/B, spoji na koji ti odgovara.
Sub se spaja na Subwoofer out, i kupi novi interkonekcijski kabl za sub ak nisi jer onaj kaj dolazi sa subom je cista katastrofa. Imas ih vec po 100-200kn 2-3m.
Tak sam i napravil,e sad iza ima na subu kotačič LEVEL to bi kakti bilo volume,kak da njega ostavim na max.min il neki srednji režim?pošto ovi zvučnici nisu baš neki extra jaki,jel postoji šansa da ak nafrljim da se "otiđu"?
Jedino me muči sad položaj suba više zvučnike čujem neg sub,imate savjet neki di bi ga njabolje bilo stavit?pošto su zvučnici paralelno a sub je u sredini,iza lcd-a

syss,daj malo ovo pojasni"postavi prednje spikere na large i eto ti basa"
pa mislim nemaju oni baš neke basove
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 16:19   #1326
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
zašto bi pobogu trošio 100-200kn na mono cinch u toj klasi???
Imam slican sub doma, i na cincu koji dolazi s njim je zvucao katastrofa, drugi dan sam kupio profigold (bandridge) za nekih 100kn i zvuci puno bolje, dublje i preciznije. A da ne pricam da sam jedva odspojio stari cinc.
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2008., 22:02   #1327
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Tak sam i napravil,e sad iza ima na subu kotačič LEVEL to bi kakti bilo volume,kak da njega ostavim na max.min il neki srednji režim?pošto ovi zvučnici nisu baš neki extra jaki,jel postoji šansa da ak nafrljim da se "otiđu"?
Jedino me muči sad položaj suba više zvučnike čujem neg sub,imate savjet neki di bi ga njabolje bilo stavit?pošto su zvučnici paralelno a sub je u sredini,iza lcd-a

syss,daj malo ovo pojasni"postavi prednje spikere na large i eto ti basa"
pa mislim nemaju oni baš neke basove

Postavi sub tamo gdje sjediš dok slušaš glazbu, zatim šetaj po sobi i ustanovi gdje se najbolje čuje. Na to mjesto stavi sub i to je to.

Sub se inače za glazbu podešava kao dopuna zvučnicima, dakle samo da proširi frekvencijski raspon, dakle, ne bi se trebali preklapati na bass području.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 03:14   #1328
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
bego sorry ali ovo je kaos od izrade... fućkaš toroid i fine terminale, kad ostale komponente sve skupa 10kn vrijedne, lemove i izradu da ne spominjem.
ke nevalja? nisam ni kune dao u njega... sve radi kako treba, dc ofset je skoro pa nula, a mali i fino svira za 0kn.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 03:20   #1329
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
ke nevalja? nisam ni kune dao u njega... sve radi kako treba, dc ofset je skoro pa nula, a mali i fino svira za 0kn.
Bitno da ruši !

Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 12:06   #1330
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
ke nevalja? nisam ni kune dao u njega... sve radi kako treba, dc ofset je skoro pa nula, a mali i fino svira za 0kn.
Gle ja kužim da je tebi dosadno i da te sve diy izrade budes bacio jer ti netrebaju...Kolko trosis pare na takva sranja mogao si napraviti PCB i baciti se na pravi posao, jer ovo sve izgleda zbrda-zdola...A isto kaj Fleks kaže, tebi je tak bitno da ruši..
tech je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 12:32   #1331
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
A gledajte, Drazena to veseli kad nesto napravi i da to svira. I to je OK. Ali nije ok, kad nas on uvjerava da to super svira (jos nismo definirali sta to njemu znaci), mislim pojacalo bez tiskane plocice??

Ali eto, mlad je, ima volji, nabrijan je na glasnocu, bass i ostale stvari i ali vjerujem da ce kroz par godina odrasti..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 15:16   #1332
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Di bi mogel nabavit taj interkonekcijski kabel?pošto gledam u po dučanima to su večinom za auto akustiku,s dva chinca...a meni treba s jednim,ne?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 17:28   #1333
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
mislim pojacalo bez tiskane plocice??
Malo proguglaj o ptp-u iliti point to point lemljenju pa neće biti upitnika.
Ne, to nećeš naći kod CA, nemoj otvarati kučište.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 17:34   #1334
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Cijevaši uglavnom nemaju tiskane pločice, ili se ne preferiraju. Tako da, ima jako dobrih pojačala bez PCB-a
Meni je amp štosan, reciklirao se otpad praktički (mislim na kućište psu-a).
Iako NHF mislim da je možda moglo biti urednije ožičeno, ali inače pohvale - bar s moje strane
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 17:44   #1335
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Daj kaj vam je svima? Pojacala za 0kn? Ovo nije tema kako dobiti zvuk iz kontenjera pomocu diy kerefeka, ovo je hifi tema.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 17:49   #1336
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa to kažem... ima toroid, na to stavi čipoteka kondiće u mrežni dio, a ostatak samo maaaaaalo kvalitetnije komponente i neku easy gainclone ili sl. shemu uzet i eto oke uratka za recimo 200-300kn.

Citiraj:
Autor Panzer Pregled postova
Imam slican sub doma, i na cincu koji dolazi s njim je zvucao katastrofa, drugi dan sam kupio profigold (bandridge) za nekih 100kn i zvuci puno bolje, dublje i preciznije. A da ne pricam da sam jedva odspojio stari cinc.
ak ti kažeš tak... mislim da bi i mikrofonski kvalitetniji kabel prepravljen u mono rca isto obavljao dobar posao (po metru su zanemarivo jeftini).

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 20.09.2008. u 01:10.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 18:14   #1337
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Ne kužim poantu katkad!?!?

srale kupio cm1 i osto popljuvan zašto je kupio tako skupe zvučnike, bego s druge strane napravio uradak i iz ničega napravio nešto i osto popljuvan.

Nikad se ne vodim tuđim mišljenjem, ali me zanima što bi jedan forumaš morao napraviti da bi drugi napisali riječ hvale ili pozitivne kritike u vidu neke smjernice kako i kojim putem dalje.
Ili to progovara jal?
Jer ako kupiš nešto iznad prosjeka što si ne može svatko priuštiti, onda su kritike da to zapravo i ne vrijedi toliko koliko košta i da nije bolje od klase uređaja za široke mase, i nasuprot tome, ako se okreneš uradi-sam, s premalim ulogom nisi dovoljno faca jer je to samo sklop od jeftinih dijelova, dok s prevelikim ulogom bacaš pare u vjetar.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 18:17   #1338
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da, welcome to pce hifi sekciju
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 19:13   #1339
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
touché
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2008., 20:44   #1340
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
Ne kužim poantu katkad!?!?

srale kupio cm1 i osto popljuvan zašto je kupio tako skupe zvučnike, bego s druge strane napravio uradak i iz ničega napravio nešto i osto popljuvan.

Nikad se ne vodim tuđim mišljenjem, ali me zanima što bi jedan forumaš morao napraviti da bi drugi napisali riječ hvale ili pozitivne kritike u vidu neke smjernice kako i kojim putem dalje.
Ili to progovara jal?
Jer ako kupiš nešto iznad prosjeka što si ne može svatko priuštiti, onda su kritike da to zapravo i ne vrijedi toliko koliko košta i da nije bolje od klase uređaja za široke mase, i nasuprot tome, ako se okreneš uradi-sam, s premalim ulogom nisi dovoljno faca jer je to samo sklop od jeftinih dijelova, dok s prevelikim ulogom bacaš pare u vjetar.
Ja se ne osjecam popljuvanim, eto bilo je dobrih i losijih komentara, ali stvarno izgleda po ovim komentarima da nikako ne valja..

Ni ja se nikad ne vodim tudjim misljenjem, naravno, slusam druge, ali ipak uvijek imam svoj stav, jer kad previse pocnes slusat druge, izgubis se..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2008., 00:58   #1341
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791