Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.03.2015., 09:16   #4171
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Ja upravo mislim suprotno, mislim da bi to konacno mogao biti uredaj koji bi zaista TREBAO VRIJEDITI...

Po meni M9 je jos najbolje sto se moglo vidjet od perjanica razlicitih proizvodaca, ne u smislu trpanja novih tehnologija nego iskljucivo uredaj su ucinili kompletnijim...
Slažem se, samo sam razočaran što nisu kameru napravili vrhunsku nego se zajebavaju sa time već godinama. Sa ili bez OIS, morali su napraviti kameru da parira iPhone kameri.
Stavljanje tipke za paljenje na bok je vrhunski, i napokon.

Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Mogao je biti puno niži bez htc loga, a i drugačije ukomponirati rupice za zvučnike i time dodatno smanjiti kučište, također i bočno bezele smanjit. Previsok je mobitel za tu dijagonalu ekrana.
Ali to možda čuvaju za 2020. godinu.
Ovo sam potajno priželjkivao, ali ajde.

Čekam mini kakav će biti, da vidim da li mijenjati moj Mini 2 za noviji ili ne.
Mikeyy je offline  
Staro 03.03.2015., 09:23   #4172
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Mislim da dimenzije trake sa logom i takvi detalji nisu direktno diktirani dizajnom, nego je to posljedica smještanja komponenti unutra. Jaki stereo zvučnici su jednaki trejdmark kao i alu kućište - po tome se prepoznaje, ljudi ga zbog toga kupuju. A osim što ima pojačalce pri dnu treba nagurati i USB konektor i mikrofon.

Jeste kad bacili pogled na unutrašnjost https://www.ifixit.com/Teardown/HTC+One+Teardown/13494 ?
Dac je offline  
Staro 03.03.2015., 09:30   #4173
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Citiraj:
Autor swoop92 Pregled postova
M8 blackend. ..
Jesi napravio factory reset ili makar wipe cache?
blackened je offline  
Staro 03.03.2015., 09:31   #4174
swoop92
Registered User
 
swoop92's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Sad ću, neda mi se reset ali morat cu
swoop92 je offline  
Staro 03.03.2015., 09:37   #4175
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Citiraj:
Autor swoop92 Pregled postova
Sad ću, neda mi se reset ali morat cu
Koliko sam skužio kod dosta M8 je to nužno. Ja na M7 nisam morao ništa čačkati nakon apdejta. Probaj prvo sa wipe, možda ti se poboljša stanje baterije a nećeš izgubiti podatke.
blackened je offline  
Staro 03.03.2015., 10:40   #4176
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Koliko sam skužio kod dosta M8 je to nužno. Ja na M7 nisam morao ništa čačkati nakon apdejta. Probaj prvo sa wipe, možda ti se poboljša stanje baterije a nećeš izgubiti podatke.
To je neovisno o mobu. Kad se mijenja verzija Androida preporučljivo je uvijek factory reset napravit.
Juice je offline  
Staro 04.03.2015., 08:34   #4177
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
zvonac je offline  
Staro 04.03.2015., 12:26   #4178
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Mislim da dimenzije trake sa logom i takvi detalji nisu direktno diktirani dizajnom, nego je to posljedica smještanja komponenti unutra. Jaki stereo zvučnici su jednaki trejdmark kao i alu kućište - po tome se prepoznaje, ljudi ga zbog toga kupuju. A osim što ima pojačalce pri dnu treba nagurati i USB konektor i mikrofon.

Jeste kad bacili pogled na unutrašnjost https://www.ifixit.com/Teardown/HTC+One+Teardown/13494 ?
Ne slazem se. Ta traka nema veze sa smjestajenlm komponenti. To je na htcu fail. Komponente koje se griju i koje bi mogle eventualno smetat ekranu nisu smjestene ispod te trake. Ta traka je glupost kao sto je na sonyju z1 prazan donji dio kojeg su naravno smanjili do z3. I jos na htcu imas soft tipke na ekranu pa je prva aplikacija koju mozes dodirnuti smjestena na polovici ekrana. Meni osobno fuj. Takvom telefonu treba ekran nesto kao g2 ili slicno i bolja kamera. Ne znam kakva je na m9 pa necu komentirati.
spawn je offline  
Staro 04.03.2015., 12:54   #4179
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
A od kuda ti znaš da nema veze sa smještajem komponenti? Zašto onda iz HTC-a kažu da ispod te trake ima komponenti. Ili ti možda imaš neke insider informacije, podijeli to s nama.

Citiraj:
“black area with the HTC logo on M8” there's "a huge amount of circuitry, antennae, etc.”
Vjerojatno i na M9 mora ta traka biti.
Šole je offline  
Staro 04.03.2015., 13:48   #4180
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Od te trake apsolutno nikakve koristi već samo zauzima prostor. Mogli su povećati ekran za debljinu trake pa da tako kompenziraju prostor koji na ekranu zauzmu kapacitivne tipke.
U postu #4159 je stavljen jedan render na kojem izgleda ludilo dobro (da je takav).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 04.03.2015., 14:45   #4181
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova
A od kuda ti znaš da nema veze sa smještajem komponenti? Zašto onda iz HTC-a kažu da ispod te trake ima komponenti. Ili ti možda imaš neke insider informacije, podijeli to s nama.



Vjerojatno i na M9 mora ta traka biti.
Ova htcova izjava za antenu i te komponente je slicna onaj poznatoj od pokojnog Stevea Jobsa da iphone 4 nema signala jer ga ljudi ne znaju drzati dok razgovaraju.
Znam da ne smeta ekranu jer sam otvorio telefon i vidio sta ima ispod
Evo pa se uvjeri sam
http://youtu.be/kDsZLl_JzwA

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 04.03.2015. u 14:55.
spawn je offline  
Staro 04.03.2015., 14:50   #4182
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Eh da je. Da je savršen di bi mu bio kraj. Vi stvarno još ne kužite da njima nije u interesu napraviti savršeni mobitel. Što onda izbaciti sljedeće godine? M7 je imao neke greške (kamera), M8 isto tako, na M9 je nešto drugo i tako će biti na svakome. Isto što je i sa samsungom, sonyem itd.

Što da su izbacili mob koji je lijepog dizajna, ima najbolju kameru, najjači proc, 1. mjesto u benchevima, ekran da bolji ne može biti, baterija velikog kapaciteta .... što sve ne. I još k tome da nije HTC, Sams, Sony, iP ili LG jer svatko nekog mrzi, nego da se zove PC Ekspert i svi ga žele. Što bi ostali prodavali?

Ekran nisu htjeli povećat jer bi bio neproporcionalan u odnosu na dizaj moba. Već rečeno od njihove strane.
Šole je offline  
Staro 04.03.2015., 15:00   #4183
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Šole Pregled postova

Ekran nisu htjeli povećat jer bi bio neproporcionalan u odnosu na dizaj moba. Već rečeno od njihove strane.
http://cdn.pocket-lint.com/r/s/450x/.../phpfed9ds.jpg

Evo ti odgovor na ovo.
spawn je offline  
Staro 04.03.2015., 15:05   #4184
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Koliko ja vidim na slici nisu isti modeli mobitela. Koja je svrha tvog posta? Što si htio reći?

Pričamo o povećanju ekrana na crnu traku di je logo, ne o općenitom povećanju cijelog moba i ekrana.
Šole je offline  
Staro 04.03.2015., 15:08   #4185
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Na slici je m8 vs m7. Ma nista, moj post nema svrhu. Malo bi bilo glupo da sam stavio dva ista modela,kakva bi tada tek bila svrha. Svejedno, zaboravi.
spawn je offline  
Staro 04.03.2015., 16:55   #4186
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Pa očekivao sam sliku M8 barem i istog M8 renderiranog bez tog crnog dijela. Što si htio usporedbom postići, to mi objasni između M7 i M8. Oba imaju crnu traku, nikakvih promjena, drugačijih su dimenzija.
Šole je offline  
Staro 04.03.2015., 17:52   #4187
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Htio sam reci da su povecali mob,m7 ima tanju traku i ima soft tipke na toj traci. Tamo su senzori za soft tipke pa ima elektronike. Ali na traci od m8 koja je sira u odnosu na m7 i soft tipke prebacene u sam ekran, nema smisla ona traka pogotovo jer nema nista ispod, tj nikakve bitne elektronike koja smeta radu. I jos su povecali dimenzije samog telefona dok je velicina ekrana ostala ista ako izuzmemo soft tipke. Sto se unutarnjeg dizajna tice,svi znaju da htc ima najgori dizajn elektronike iznutra. I bez obzira na to ispod trake nema nista bitno da smeta ekranu. Eto,htio sam reci da traka ne sluzi nicemu i telefon bi bio MENI i nekolicini oko mene dosta ljepsi da nema crnu traku i da ekran ide do donjeg ruba kad su vec soft tipke na ekranu. Valjda sam dobro objasnio sto sam htio reci pa da odemo dalje s temom.
spawn je offline  
Staro 04.03.2015., 20:26   #4188
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Iako se slazem da je dizajn M8 pa i sada M9 promasaj u tom smislu, ovo gore na slici mi ne izgleda kao realna usporedba. M7 ima veci bezel oko ekrana nego sto je prikazano, a ni zvucnici nisu tako uski vertikalno. I dalje je najbolje dizajniran mob od ta 3. Idealno bi trebalo maknuti HTC traku, ostaviti soft keys, smanjiti bezel oko ekrana i na kraju rijesiti se tih ruznih zvucnika
Rista je offline  
Staro 04.03.2015., 21:04   #4189
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,305
Pozz ekipa trebao bi pomoč . Nečakinja mi ima htc one x i nekako ga je zaključala. Piše na ekranu : Previše neispravnih pokušaja izrade uzoraka!
i traži korisničko ime i lozinku. Nemože se nigdje iči samo hitni pozivi i taj ekran. Koliko vidim po ikonici nema wifi-a ni 3-g ali nemrem nigdje drugdje osim upis ime/lotinka. Restartam ga i opet ista stvar. ( mislim onaj restart sa shutdown tipkom ) . Nisam pametan što napraviti ako neko ima neki savjet.
blozer je offline  
Staro 04.03.2015., 22:34   #4190
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Trazi korisnicko ime i password za gmail account koji je dodan u mobitel. Ako to ne zna, onda je jedino rjesenje factory reset preko fastboota.
Juice je offline  
Staro 05.03.2015., 12:42   #4191
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,305
uspio sam hvala juice
blozer je offline  
Staro 06.03.2015., 18:20   #4192
MarkoZD115
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zadar
Postovi: 180
Dns mi se žali frend da mu trza messenger i uspori cijeli mob, tipkovnica zablokira, mob cijeli zablokira i ne reagira.. dakle samo u fb messenger aplikaciji, ostalo ništa.. na njemu je najnoviji softver (5.0.1), napravljen factory reset nakon update-a. Probao sam mu očistiti podatke aplikacije u postavkama, reinstalacija al ništa.. ima li netko slične probleme? Riječ je o M8, Tele2
__________________
Sony Xperia Z3/HTC One M8
MarkoZD115 je offline  
Staro 06.03.2015., 18:57   #4193
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Da lollipop ima problema s tim messengerom na M8. Neka proba sa stišanim zvukom, navodno tako radi. Ako nije neka ga ujedno i update-a, messenger. Nije do moba, mora čekat dok ga poprave.

Zadnje izmijenjeno od: Šole. 06.03.2015. u 21:47.
Šole je offline  
Staro 06.03.2015., 19:55   #4194
MarkoZD115
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zadar
Postovi: 180
Ok hvala, nadam se da će se popraviti to čovjek ne može živjeti od toga
__________________
Sony Xperia Z3/HTC One M8
MarkoZD115 je offline  
Staro 07.03.2015., 06:45   #4195
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 07.03.2015., 19:03   #4196
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Sto se tice FB messengera, nista osim iskljucivanja sounda unutar app.
Npr. meni nema ni zvuka kad saljem poruku sa whatsapp-a, onaj samo kao jedan (bip ajmo rec) .
A ukljuceno je u opcijama.. (ne znam je li i to bug)?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline  
Staro 07.03.2015., 19:10   #4197
karlanal
Premium
 
karlanal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: trogir
Postovi: 192
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
mogao bi to bit moj slijedeći mobitel, samo bi mi bilo draže da su stavili full HD ekran, bolje mi je da baterija duže traje i da su performanse bolje nego to šta imam na papiru da je to quadHD
karlanal je offline  
Staro 09.03.2015., 21:34   #4198
MarkoZD115
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zadar
Postovi: 180
Moram priznati da je ovaj Sense odličan.. imo sam Nexusa 5, Z3 za koje sam mislio da su najbrži androidi..sad imam M8 paralelno sa Z3.. M8 je druga razina za ostale.. plus manje throttla
__________________
Sony Xperia Z3/HTC One M8
MarkoZD115 je offline  
Staro 09.03.2015., 22:06   #4199
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
http://www.conrad.de/ce/de/product/1...f=searchDetail

I jos za 35 ojra produženje garancije sa 2 na 4 godine )
Master_Hrc je offline  
Staro 09.03.2015., 22:11   #4200
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ko ima 750 EUR za fakin mobitel, imati će i 35 EUR za extra 2 godine gare. Čini se kao dobar deal...mislim što se garancije tiče.
Brko je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na