Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2011., 23:13   #61
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Pa I winsi 7 super rade ako koristiš samo WMP, Photoshop, irfanview i par najpoznatijih app i nikad ne instaliraš ništa drugo. Ja nikad nisam naišao na probleme na winsima dok sam radio jednostavne stvari. Komplikacije izaziva napredna customizacija koje Mac jednostavno nema.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 23:25   #62
unknown99
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Nebi bas rekao da ste nesto previse spremni prihvatiti suprotno misljenje.

I ne uletavam na nikakvu osobnu razinu.Kao sto sam rekao na kraju, kupio sam uredaj zbog sebe.5 puta sam ponovio da se ja nista ne ljutim, ti imas svoje uvjerenje, ja svoje.I gdje sam ja rekao da nisam spreman prihvatiti tude misljenje? Dapace xy puta sam naglasio koristi sto ti odgovara, i necu ti govoriti to ti ne valja.

Samo da obrazlozim tvrdnju, citiram:Zato što potpisujem McG-ov post gdje je ruku na srce rekao istinu? Apple danas nema neku ekskluzivu od hardvera

Dakle pod pojam "svojih" komponenti sam samo mislio da su ugradene komponente ukomponirane da rade s njihovim softwareima.
Dakle, kad dobis Windows, ne dobis niti jedan Win paket.Osim sata, kalendara i IE koji je odmah zamjenjen najvesce drugim browserom.Evo sad da ja malo budem sarkastican.
Uz mac dobis iLife paket, niz drugih paketa u ponudi, a nisam bas cuo da ljudi o njima kazu da ne valjaju.To sam mislio pod tim pojmom.

Jasno mi je da se pojedine komponente proizvode od drugih proizvodaca.
Isto kao sto je slucaj sa HP, Toshibom, i ostalim brandovima.

Zasto sam napisao da izlazim iz rasprave?
Jer jednostavno jos nisam sreo nekog PC usera na ovakvim forumima koji je rekao super, jer ti lap dobar jesi zadovoljan.Vec uvijek ide klasicna prica, i pristupate sa pocjenjivanjem i visokim stavom. To je skupo, za 3x dobis bolje, Apple je samo marketing itd itd.Cim kad netko nesto napise odmah je iFanboy kojem je Stevo isprao mozak i sl.A na takva natezanja ne zelim spamati niti gubiti vrijeme.
unknown99 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 23:44   #63
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Moze pisat. Koristim na Leopardu diskove od Win, treba instalirati NTFS3G
Vjerujem da sada radi, ali pred 3 i neš sitno godina nije. Nije nativno iz OSX-a sada znači, ali radi.
Bila bi fakat sramota da jedan aktualni OS ne podržava de facto trenutno najrašireniji standard za diskovni storage uz FAT32.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 00:47   #64
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor unknown99 Pregled postova
Dakle, kad dobis Windows, ne dobis niti jedan Win paket.Osim sata, kalendara i IE
Uz mac dobis iLife paket, niz drugih paketa u ponudi

Samo sat, kalendar i IE?
Sva sreća pa za Windows Live Essentials, Windows DVD-maker, Windows Media Center i sl stvari koje su MS-ova alternativa iLife-u ili nisi čuo ili odbijaš uzet u obzir.


BTW: imaš Quote opciju, ne moraš citirat postove pješke


Da se razumijemo nisam protivnik Applea. Naprotiv, koristio sam i Mac Book i iMac, imao sam i OSX na piceku jedno vrijeme instaliran, tako da imam određenu dozu uvida u to što se nudi.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 12:22   #65
unknown99
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Ne odbijam uzeti u obzir No realno vecinu win paketa vrlo brzo zamjenimo drugim programima.Nisam tvrdio da zato ne valjaju.Osobno smatram 7micu vrlo dobrim OSom, no isto tako kao ni mac os nista nije bez mana.

Opcenito govoreci drago mi je da je Apple postao popularan, isto kao sto mi je drago cuti da i drugi razvijaju svoje OSove.
Jer jedna dobra konkurencija i nadmetanje ce u buducnosti dovesti do jos visih i boljih sustava u vecem nadmetanju.Jer realno receno Win je gotovo bio jedini i neskidiv s "trona".
I zato sam jednim dijelom se odlucio i za kupnju, da vidim, isprobam i naucim nesto novo.
unknown99 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 13:36   #66
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
Citiraj:
Autor unknown99 Pregled postova
Ne odbijam uzeti u obzir No realno vecinu win paketa vrlo brzo zamjenimo drugim programima.Nisam tvrdio da zato ne valjaju.Osobno smatram 7micu vrlo dobrim OSom, no isto tako kao ni mac os nista nije bez mana.

//cut

realno, vecina win paketa se vrlo brzo zamijeni jer ima (previse) alternativa.
makar, jedino IE ne koristim iz win paketa (ako gledamo programe koji po defaultu dolaze s instalacijom win)
domis je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 13:56   #67
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Pa I winsi 7 super rade ako koristiš samo WMP, Photoshop, irfanview i par najpoznatijih app i nikad ne instaliraš ništa drugo. Ja nikad nisam naišao na probleme na winsima dok sam radio jednostavne stvari. Komplikacije izaziva napredna customizacija koje Mac jednostavno nema.
Ma nije baš tako. Ako ne skidaš windowse 2 godine dolje, nakupi se toliko smeća, da je to strašno...
Pa čak i ako imaš par aplikacija i samo surfaš.
Ajd ja da pokucam u drvo nisam imao većih problema s windows 7 na ovom kompu, ali na druga 2 kompa stalno imam nekih problema...
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 22:05   #68
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor unknown99 Pregled postova
istinu? Apple danas nema neku ekskluzivu od hardvera

Dakle pod pojam "svojih" komponenti sam samo mislio da su ugradene komponente ukomponirane da rade s njihovim softwareima.
Dakle, kad dobis Windows, ne dobis niti jedan Win paket.Osim sata, kalendara i IE koji je odmah zamjenjen najvesce drugim browserom.Evo sad da ja malo budem sarkastican.
Uz mac dobis iLife paket, niz drugih paketa u ponudi, a nisam bas cuo da ljudi o njima kazu da ne valjaju.To sam mislio pod tim pojmom.
Hmmm, možda nisi upoznat ali Windowsi kao takvi imaju problema jer ih EU jebe zašto imaju samo IE, WMP i sl?

Šta se tiče OSXa ima dosta alata ugrađenih, ali mislim da to nije i neki plus.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 19:18   #69
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
OSX 10.10 Yosemite



Open next big thing. Vrtin dev preview (DP4), na MBP (i7/4GB/SSD/ATI) i nekako se vuce. Prvo sta me dosta zivcira su animacije (isto je na HD3000 i na HD6490M), a drugo je sta se nekad blesira s aplikacija (dobro DP je). Zanima me je li ko jos vozi DP da mi potvrdi ova sranja s animacijama.

Safari isto malo zapinje (doduse nisan ubaciva RAM jer neman doma, ali sutra bi na poslu moga vidit kako je s 8GB).
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 19:42   #70
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
imas i7, ssd i 4gb rama?
cmon, rješi to
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 20:26   #71
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
imas i7, ssd i 4gb rama?
cmon, rješi to
Neda mi se prosetat 100 metara. Ali to nije problem zasto animacije puse kitu.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 20:50   #72
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
zasto mislis da nije? Ako fali rama, animacije itekako mogu štekati.
Malo sam googlao na tu temu i uglavnom kaže da su se ti problemi znali javljati na DP verzijama.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 21:43   #73
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
zasto mislis da nije? Ako fali rama, animacije itekako mogu štekati.
Malo sam googlao na tu temu i uglavnom kaže da su se ti problemi znali javljati na DP verzijama.
Da ali kad tek starta ima RAMa.

I dosta se primjeti na onom About prozoru.

Evo od prije par dana na C2D konfiguraciji. Isto je kod i7

Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2014., 22:03   #74
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Poznavajući Apple, to je feature, kao i na iOS7

Kako se ponaša kad otvoriš Launchpad?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2014., 10:50   #75
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Poznavajući Apple, to je feature, kao i na iOS7

Kako se ponaša kad otvoriš Launchpad?
Evo ga na 8GB, isto sranje. Ide downgrade. Iako mi je Yose vizualno bolji, jebiga iOS7 me navika, Mav bolje radi (trenutno).

Launchpad ok radi, ali npr all screens opet malo trza. Mislin da nema smisla isprobavat 16GB opciju zasad
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 11:10   #76
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Meni osobno je nakon Liona OSX na putu prema dole sa svakim novim izdankom OSa. Nisam ljubitelj zbližavanja iOS i OSXa pa je vjerojatno zbog toga. No barem zasad nisu ih pretvorili u jedna zajednički sustav, već ih razvijaju paralelno s naglaskom na bolju integraciju.

Yosemite sam instalirao na PC probno i upgredao ga od prve verzije za developere pa sve do zadnje DP4/public beta verzije.
Iznenadi me svaki puta iznova koliko je to jednostavnije i brže nego s instalacijom windowsa na PC

Na MBP-u je još Mavericks, ne igram se tamo da ne izgubim podatke

Što se samog sustava tiče, nema nekih štekanja, ali ni ništa revolucionarno za mene.

Apple ukida iPhoto koji sam do sad koristio za manipuliranje i organizaciju fotki, koji se više neće nadograđivati i u Yosemitu ne radi, već se kao zamjenu može koristiti Aperture, no i Aperture je osuđen na propast, obzirom da će početkom iduće godine izbaciti aplikaciju Photo kao zamjenu za oba.

GUI mi je mrvicu bolji i čišći, pregledniji. Continuity servisi među Apple uređajima kojima se najviše hvale meni ne znače previše jer ne koristim ni jedan drugi Appleov uređaj.

Ima nekih minornih promjena u aplikacijama i psotavkama, ali ništa revolucionarno.

Što se bugova tiče, beta je vrlo stabilna, jedini ozbiljniji problem koji sam primjetio tiče se Logic expressa i krivog prikaza menija i traka u arrange baru unutar aplikacije. Intel core i5 2600k, 8 gb rama, radeon 5670.

Inače, ako netko još nije vidio, Apple je dao OSX Mavericks na besplatan download i upgrade svima čiji uređaji to podržavaju.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 30.07.2014. u 11:34.
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 13:21   #77
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Meni osobno je nakon Liona OSX na putu prema dole sa svakim novim izdankom OSa. Nisam ljubitelj zbližavanja iOS i OSXa pa je vjerojatno zbog toga. No barem zasad nisu ih pretvorili u jedna zajednički sustav, već ih razvijaju paralelno s naglaskom na bolju integraciju.
Elegantnije i korisnije to rade nego Windowsi, koji su samo nakrkali metro. Handoff nisan proba jer jos nije dostupan, ali izgleda da ce bit pun pogodak.
Citiraj:
Yosemite sam instalirao na PC probno i upgredao ga od prve verzije za developere pa sve do zadnje DP4/public beta verzije.
Iznenadi me svaki puta iznova koliko je to jednostavnije i brže nego s instalacijom windowsa na PC
Kod mene je obratno, npr Windows 7 @ USB na SSD ide mi puno brze nego Mavericks i Yosemite. Tamo je instalacija trajala dobrih pola ure na hacku i na MBP (i7).

Citiraj:
Na MBP-u je još Mavericks, ne igram se tamo da ne izgubim podatke
Iman samo spare SSD za igranje.
Citiraj:
Što se samog sustava tiče, nema nekih štekanja, ali ni ništa revolucionarno za mene.
Daj provjeri mi tu animaciju about this mac.
Citiraj:
GUI mi je mrvicu bolji i čišći, pregledniji. Continuity servisi među Apple uređajima kojima se najviše hvale meni ne znače previše jer ne koristim ni jedan drugi Appleov uređaj.
Maver mi izgleda ruzno nakon 10.10, nekako san se navika na simple clean look, suprotan onom sta su godinama gajili...
Citiraj:
Što se bugova tiče, beta je vrlo stabilna, jedini ozbiljniji problem koji sam primjetio tiče se Logic expressa i krivog prikaza menija i traka u arrange baru unutar aplikacije. Intel core i5 2600k, 8 gb rama, radeon 5670.

Inače, ako netko još nije vidio, Apple je dao OSX Mavericks na besplatan download i upgrade svima čiji uređaji to podržavaju.
Mene je samo zajebavalo switchanje grafike, sve ostalo je radilo ok. Ipak ostajen na Mavu dok ne dodje GM build.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 22:02   #78
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Ne znam na koju animaciju misliš pod about this mac, ovako to kod mene izgleda:

http://videobam.com/EDoeT#
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 16:02   #79
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Od DP3 kod mene sve odlicno radi. DP4 trenutacno, i nemam nikakvih zastajkivanja i sl. stvari. No drzim Yosemite samo na drugoj particiji. Takodjer mi je dosta vizualno privlacniji od prijasnjih verzija OSX-a.

No moram se i sa gornjim navodom donekle sloziti. OSX postaje sve gori i gori, po pitanju bugova i raznih gluparija. No jos od Liona, i posebice taj Lion. Uzasan je bio. ML je malo popravio stvar, Mavericks je vec sada sa 10.9.4 verzijom jako dobar.

No ni jedan nije ni blizu SL-u koji je meni osobno najbolji OS ikad.

Inace, jucer sam po prvi puta vidio Yosemite na obicnom MBP-u. Uzasno mi izgleda. Uzasno. Na retina ekranima je prekrasan, samo se jos molim da malo smanje te efekte i transparentne bg-e. Ometa me u radu. Lijepo, no previse paznje odvlaci.

Moze se iskljuciti, pa ajde barem nesto.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 16:31   #80
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Ne znam na koju animaciju misliš pod about this mac, ovako to kod mene izgleda:

http://videobam.com/EDoeT#
Je li snimano s ekrana?

Ovo kad se otvori tab, pa doli kad "izrola" ekran koji fali Overview > Display npr, pa to malo trza (mozda san sjeban u glavi, to nije iskljuceno), kao da nije full frame rate.




Tu se odlicno vidi na usporenoj snimici kako fali frejmova, i tako mi je na i7 MBP, i na i7 hackintoshu, a bome i na C2D MBP.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 20:03   #81
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Ne vidim tvoju sliku, ali kod mene nema nikakvog štekanja, radi bez greške.

Nije mi se dalo s mobom, snimao sam s QT.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 14:23   #82
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
OSX 10.10 GM 3.0 je vani. Fino ispolirano i brzo.

Zapravo, takav je skoro od prve bete, već skoro dva mjeseca ga koristim na MBP bez alternative, a i na PC-u ide bez greške, i update najnormalnije radi.

Iskreno, kad vidim kud Windowsi ide s integracijom OS za sve platforme, sviđa mi se ovaj odvojeni pristup s kvalitetnim povezivanjem.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 03:22   #83
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Takodjer koristim Yosemite, no ne bas od samih pocetaka, jer bilo je dosta bugova. No vec od b4 sve radi besprijekorno, a kako mi se svidio dark mode + continuity + handoff, presao sam cak i na radnom stroju na yosemite.

Sto se tice windowsa, na zalost vise ni ne stignem provesti dosta vremena na istima. OSX vec par godina korisim kao primarni radni stroj, windowsi su u virtualci pa po potrebi iste palim na taj nacin (.NET).

Od gejmanja sam prakticki odustao, osim dota2. A i ona je dosla na OSX...
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 15:36   #84
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 503
Macbookpro sam dobio na servis. Obično ne popravljam iUređaje ali rekao ajde možda uspijem nešto zaradit...uređaj je počeo dobivat problem toćno godinu i pol nakon kupnje, garancija ne postoji.

Touchpad, miš na usb, svejedno, prestane raditi desni klik nakon par klikova...istraživao sam na netu, novi os ima hrpu bugova...reinstalirao os ništa...

Odnio u pravi servis specijaliziran za te apple proizvode i oni su zamijenili touchpad za 800kn. Vratili mi ga kad ono sad tipkovnica ne radi dobro. Mora se jače stisnuti jače ako se želi dobiti slovo...vratio ga u servis i sad čekam.

Otvorio sam ga doma isto, ne koriste standardne šarafe, ako neki dio krivo pogledaš strgat ćeš ga isto, da bi došao do npr. toucpada moraš skinuti 90% djelova i slične nebuloze, tu sam odustao kad sam shvatio i zatvorio ga.

Po mom mišljenju smeće od uređaja, ne bih platio ga da ne znam kak me gledaju na špici ili negdje drugdje naprosto zato jer je kao što sam rekao smeće .

NHF svim ljubiteljima mac-a ja bih ga kupio jedino da sam bogat kao dar svojoj ženi

http://thenubbyadmin.com/wp-content/...LOUD_AGAIN.png

Zadnje izmijenjeno od: Deamon101. 12.10.2014. u 19:45.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 17:38   #85
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
malo smijeha nikome ne skodi
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 21:03   #86
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova
Macbookpro sam dobio na servis. Obično ne popravljam iUređaje ali rekao ajde možda uspijem nešto zaradit...uređaj je počeo dobivat problem toćno godinu i pol nakon kupnje, garancija ne postoji.

Touchpad, miš na usb, svejedno, prestane raditi desni klik nakon par klikova...istraživao sam na netu, novi os ima hrpu bugova...reinstalirao os ništa...

Odnio u pravi servis specijaliziran za te apple proizvode i oni su zamijenili touchpad za 800kn. Vratili mi ga kad ono sad tipkovnica ne radi dobro. Mora se jače stisnuti jače ako se želi dobiti slovo...vratio ga u servis i sad čekam.

Otvorio sam ga doma isto, ne koriste standardne šarafe, ako neki dio krivo pogledaš strgat ćeš ga isto, da bi došao do npr. toucpada moraš skinuti 90% djelova i slične nebuloze, tu sam odustao kad sam shvatio i zatvorio ga.

Po mom mišljenju smeće od uređaja, ne bih platio ga da ne znam kak me gledaju na špici ili negdje drugdje naprosto zato jer je kao što sam rekao smeće .

NHF svim ljubiteljima mac-a ja bih ga kupio jedino da sam bogat kao dar svojoj ženi

http://thenubbyadmin.com/wp-content/...LOUD_AGAIN.png
1 pokvaren mac i odmah je smece?
Sto se tice rastavljanja maca, za cca 60ak kn kupis sve potrebno u chipoteci. A nisam nikad bio serviser, pa cak nemam problema ni sa rastavljanjem aira, a kamo li tek obicnog mbp-a.

Na stranu svidja li se nekome osx ili ne, osporavati kvalitetu mbp-a na racun jednog pokvarenog primjerka je stvarno smijesno
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 21:38   #87
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
neš ti servisera..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 21:46   #88
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
još jedna prednost mpb-a.
Ne dopušta kvazi serviserima da kopaju po njemu.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 01:55   #89
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Za svaki Apple uređaj imaš PDF od desetak stranica, step by step sa slikama. Dostupno je autoriziranim servisima kojih imaš 3 u HR. Ostali fušaju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 09:32   #90
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 503
Odgovorno tvrdim da u IT branši(tu ne mislim na one koji briju na aplikativne spike i cloud poslovna megamix rješenja nego prave znalce) ljudi ne koriste MAC proizvode. Ostali ljudi ponekad ih i koriste zašto je tome tako? Radim u velikoj firmi i kod nas je pravilo da što manje znaš raditi na računalu, veća je šansa da ćeš kupiti mac.

Jel stvarno istina da mac i dalje ne može procesuirati vektorsku grafiku danas u 21. stoljeću?

Jel stvarno istina da sa macom 90% stvari će ti biti nekompatibilno sa ostatkom normalnog svijeta?

Na poslu isto tako moram odrađivat za razne šefove razne sinkronizacije između uređaja, i moram priznat da iako je u početku išlo glatko nakon nekoliko desetaka primjera sa iphoneovima ipadeovima bugova ima kolko oćeš, tipa pukne na pola sinkronizacije bez obzira mijenjao kabel ili ne do neprepoznavanja uređaja od strane itunesa i sl.

Bavio sam se u svoje vrijeme web dizajnom dok je to bilo popularno sveukupno cca 6,7 godina i nijedan program mi nije štekao takoreći bez problema sam koristio cijeli bivši adobe i macromedia paket u punoj brzini tako da ni tu ne vidim opravdanje za drugi os.

Kupiti macbookpro, iphone x, i dat doslovno duplo više para je nebuloza i kosi se sa zdravim razumom te se može objasniti oprostite mi na izrazu jedino kur*enjem kao gledajte ja imam soma eura i kupiosam si iphone 6 a ti nemaš!

Zadnje izmijenjeno od: Deamon101. 13.10.2014. u 11:32.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na