Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2010., 12:04   #481
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Nemam, jutros sam preko telefona razgovarao s inspektorom (tj. inspektoricom) koja je vodila moju prijavu
A ako ti imas negdje na psimeno da kaze suprotno, pretvorio sam se u uho.. tj. oko. Vjeruj nitko sretniji od mene.
Imam, Zakon o obveznim odnosima, Zakon o zaštiti potrošača.

Postoji zakonski odnos isključivo između kupca i trgovca. Servis ne postoji u toj vezi, kao što ne postoji ni veza kupac - servis.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 12:09   #482
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Aj mi molim te napisi tocno koji clanak, odmah idem zvati HGspot
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2010., 12:12   #483
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Aj mi molim te napisi tocno koji clanak, odmah idem zvati HGspot
Da nisam jedno sedamsto puta do sada napisao...

ZOO

3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)

Odgovornost prodavatelja i proizvođača

Članak 423.

(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.

(2) Ova pravila ne isključuju primjenu pravila o odgovornosti prodavatelja za nedostatke stvari.

(3) U jamstvu moraju biti navedena prava iz jamstva koja pripadaju kupcu, te jasno navedeno da jamstvo ne utječe na ostala prava koja pripadaju kupcu po drugim pravnim osnovama.

(4) Jamstvo mora sadržavati pojedinosti koje su potrebne kupcu za ostvarivanje njegovih prava, a posebno trajanje jamstva i teritorijalno područje važenja, te ime, odnosno naziv i adresu osobe koja je izdala jamstvo.

(5) Neispunjenje obveza iz stavka 3. i 4. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.

Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.

(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.

(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.

Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.

(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.

Raskid ugovora i sniženje cijene

Članak 426.

Ako prodavatelj ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari, kupac ima pravo na raskid ugovora ili sniženje cijene, a u svakom slučaju i pravo na popravljanje štete.

Troškovi i rizik

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.

Odgovornost više proizvođača

Članak 428.

Kad je u izradi stvari sudjelovalo više samostalnih proizvo*đa*ča pojedinih dijelova stvari ili izvođača pojedinih radova, njihova odgovornost prema proizvođaču stvari za njezinu neispravnost, koja potječe od tih dijelova ili od tih radova, prestaje kad prestane odgovornost proizvođača stvari prema kupcu.

Rok za ostvarivanje prava

Članak 429.

Prava kupca prema proizvođaču po osnovi jamstvenog lista gase se nakon isteka jedne godine računajući od dana kad je od njega zatražio popravak ili zamjenu stvari.

ZZP

Obveza trgovca

Članak 5.

(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.
Pravna narav zakonskih odredbi kojima se uređuju potrošački ugovori
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 17:31   #484
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Ajde onda da ukratko objasnim situaciju pa da vidim sto bi vi na mom mjestu napravili.

Dakle monitor kupljen u HGspotu koji ga je uvezao preko Acorda (u meduvremenu propao). 2-3mj. prije isteka garancije ima ga odnesem zbog cini mi se cestica prasine na panelu (guglajuci nalazim druge korisnike istog modela s istim problemom i dobijaju novi zamjenski) da bi ga oni poslali u HFC grupu koja je po ovlasteni servis/ zastupnik... sto li vec. Oni napisu da su defektni pixeli u skladu sa specifikacijom proizvodaca te nista od toga (po spec. ih je max broj 9, ja ih imam vise s time da opet napominjem da to nisu nikakvi defektni pixeli.. ali ako ce ih gledati kao takve, nije problem).
Od HGspota dobijem infromaciju o njima te da se njima obratim sto sam i napravio. Oni su krenuli kako monitor nije njihova odgovornost posto nije uvezen preko njih, za sto ih ja prijavim DI-u uz prethodnu konzultaciju.
E sada mi stize rjesenje prijave gdje stoji kako oni nisu ovlasteni za Nec te da se obratim tvrtki Edikom d.o.o. koja se bavi istom djelatnoscu kao Acord, isti vlasnik i direktor... Njima preko telefona objasnim situaciju te kazem kako je bi mi oni trebali preuzeti monitor te im na zahtjev mailom saljem sliku rjesenja DI-a.

Ovo je njihov odgovor:

"Poštovani g. xxxxx,
Firma Edinkom nije osnovana nakon likvidacije Acord computersa već je osnovana 1991. g. kako je navedeno u OBAVIJESTI ( ne riješenje ) državnog inspektorata i nije ni u kakvoj poslovnoj vezi s Acord computersom ( a ne Accord d.o.o. kako je krivo navedeno u obavijesti ) . Acord computers je bila sestrinska firma Acord 92 iz Ljubljane i tamo se možete obratiti za pomoć ili novom uvozniku NEC monitora HFC grupa.
Edinkom nema nikakve veze s Vašom reklamacijom jer nije niti uvezla niti prodala predmetni monitor.
Žao nam je zbog vašeg problema i tog „loptanja“ s Vama kao Kupcem stoga Vam predlažem da predmetni monitor odnesete u servis Silnica d.o.o. Andrije Žaje 10 ( napominjem da nisu ovlašteni serviser NEC monitora već vrlo stručan i pouzdan servis ) te da ga oni pregledaju i ustanove kvar i ukoliko su u mogućnosti poprave Vaš monitor – ja ću osobno snositi dio troška eventualnog popravka i defektacije kvara bez obzira na sve okolnosti koje sam gore naveo.
Toliko vam ja osobno mogu pomoći
S poštovanjem
...."


E sada ja zovem istu inspektoricu kojoj je bio dodjeljen moj slucaj, te mi ona savjetuje kako sam rekao da je na meni da to rijesim sa servisom. Ako odbijaju da im se zaprijetim i po potrebi ih prijavim gospodarskoj i obrtnickoj komori.


S time da sam zvao i HGspot danas gdje mi je covjek rekao da su kontaktirali sve, pa i servis u SLO koji mi covjek iz Konikoma spominje ali su rekli da je garancija istekla. Nije istekla jer ide +1mj sto je proveo na "servisu"
Prijaviti HGspot DI-u pa ako to propadne Edinkom komorama (kao i obrnuto) ne stignem jer ce u meduvremenu isteci garancija. Dakle imam samo jednu sansu.


Zahvaljujem
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 01:44   #485
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Jednostavno. Prijavi HG-spot. Ostalo nije tvoja briga.


Ne ulazim sta je u reklamaciji ili sta nije, ali ako je to defektno - jedini odgovor je prijava HG-spota i case closed.


Ali prije toga - nije bitan ni servis ni promjena imena. HG Spot nije izvrsio reklamaciju - to ti je prijava na kraju krajeva.
Sta moras? odnjeti monitor u hg spot i reci dobar dan - ja sam donio monitor na reklamaciju. Imaj isprintano onaj zakon sto ti je Iggy dao i to je to.
Oni ga moraju zaprimiti i onda imaju rok od 45 dana da rijese reklamaciju.
A nakon toga tek ide prijava.

Btw. pomoglo bi da onako informativno da dobijes od proizvodjaca odgovor dali je to pod garancijom.

I ovo ti je o protisu tema. Ja se ispricavam, na OT.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 11:03   #486
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ja ne razumijem zašto se ljudi mi danas moramo zamarati tko je uvezo robu , tko je servis ???? mene nije to briga... kao ni gore navedenog čovjeka..
njega nije briga, kupio je u HG spotu, odnjegu u HG spot i neka oni rješavaju problem... pa nemogu samo tako ne preuzezi nikakvu odgovornost na sebe.
probao je uvoznik ... pa kaj me to briga...
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 13:15   #487
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Ajde onda da ukratko objasnim situaciju pa da vidim sto bi vi na mom mjestu napravili.

Dakle monitor kupljen u HGspotu koji ga je uvezao preko Acorda (u meduvremenu propao). 2-3mj. prije isteka garancije ima ga odnesem zbog cini mi se cestica prasine na panelu (guglajuci nalazim druge korisnike istog modela s istim problemom i dobijaju novi zamjenski) da bi ga oni poslali u HFC grupu koja je po ovlasteni servis/ zastupnik... sto li vec. Oni napisu da su defektni pixeli u skladu sa specifikacijom proizvodaca te nista od toga (po spec. ih je max broj 9, ja ih imam vise s time da opet napominjem da to nisu nikakvi defektni pixeli.. ali ako ce ih gledati kao takve, nije problem).
Od HGspota dobijem infromaciju o njima te da se njima obratim sto sam i napravio. Oni su krenuli kako monitor nije njihova odgovornost posto nije uvezen preko njih, za sto ih ja prijavim DI-u uz prethodnu konzultaciju.
E sada mi stize rjesenje prijave gdje stoji kako oni nisu ovlasteni za Nec te da se obratim tvrtki Edikom d.o.o. koja se bavi istom djelatnoscu kao Acord, isti vlasnik i direktor... Njima preko telefona objasnim situaciju te kazem kako je bi mi oni trebali preuzeti monitor te im na zahtjev mailom saljem sliku rjesenja DI-a.

Ovo je njihov odgovor:

"Poštovani g. xxxxx,
Firma Edinkom nije osnovana nakon likvidacije Acord computersa već je osnovana 1991. g. kako je navedeno u OBAVIJESTI ( ne riješenje ) državnog inspektorata i nije ni u kakvoj poslovnoj vezi s Acord computersom ( a ne Accord d.o.o. kako je krivo navedeno u obavijesti ) . Acord computers je bila sestrinska firma Acord 92 iz Ljubljane i tamo se možete obratiti za pomoć ili novom uvozniku NEC monitora HFC grupa.
Edinkom nema nikakve veze s Vašom reklamacijom jer nije niti uvezla niti prodala predmetni monitor.
Žao nam je zbog vašeg problema i tog „loptanja“ s Vama kao Kupcem stoga Vam predlažem da predmetni monitor odnesete u servis Silnica d.o.o. Andrije Žaje 10 ( napominjem da nisu ovlašteni serviser NEC monitora već vrlo stručan i pouzdan servis ) te da ga oni pregledaju i ustanove kvar i ukoliko su u mogućnosti poprave Vaš monitor – ja ću osobno snositi dio troška eventualnog popravka i defektacije kvara bez obzira na sve okolnosti koje sam gore naveo.
Toliko vam ja osobno mogu pomoći
S poštovanjem
...."


E sada ja zovem istu inspektoricu kojoj je bio dodjeljen moj slucaj, te mi ona savjetuje kako sam rekao da je na meni da to rijesim sa servisom. Ako odbijaju da im se zaprijetim i po potrebi ih prijavim gospodarskoj i obrtnickoj komori.


S time da sam zvao i HGspot danas gdje mi je covjek rekao da su kontaktirali sve, pa i servis u SLO koji mi covjek iz Konikoma spominje ali su rekli da je garancija istekla. Nije istekla jer ide +1mj sto je proveo na "servisu"
Prijaviti HGspot DI-u pa ako to propadne Edinkom komorama (kao i obrnuto) ne stignem jer ce u meduvremenu isteci garancija. Dakle imam samo jednu sansu.


Zahvaljujem
Malo mi nije jasno ovo globalno brkanje krušaka i jabuka, posebno od strane inspektorice i uvlačenje treće, potpuno nevezane firme u igru.
Prvenstveni je tvoj odnos s HGSpotom, tu je nastao ugovorni odnos koji traje do danas (i nije samo bitan za vrijeme trajanja jamstva već i nakon istog). Prvo, trgovac ti mora riješiti problem. Zatim, na njemu je rješavanje što i kako dalje. Ovo sve ostalo je besmisleno (Accord nestao - iskreno, nisam ni znao da ih više nema), što Edinkom ima s cijelom pričom nikom nije jasno (a ni njima očito ), traži napismeno od DI daljnje postupke, ne telefonski.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 14:10   #488
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Zahvaljujem, poslana je prijava za HGspot prije sat vremena
Pobrojao sam i neke stavke iz zakona koje si naveo, samo sam napisao da sam se posavjetovao s prijateljom pravnikom da ne bi bilo da vise cijenim misljenje XY osobe s forumu od njihovog
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 14:14   #489
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Zahvaljujem, poslana je prijava za HGspot prije sat vremena
Pobrojao sam i neke stavke iz zakona koje si naveo, samo sam napisao da sam se posavjetovao s prijateljom pravnikom da ne bi bilo da vise cijenim misljenje XY osobe s forumu od njihovog
Nadam se da je išlo pismeno. Javi odgovor.

Isto tako, ne prihvaćaj samo odbijenice bez detaljnog pravnog objašnjenja.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 14:24   #490
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Putem njihove online prijave. Naravno prilozio sam kopiju racuna, gar. lista, ulaza i izlaza robe i servisa.

Eo ga :-)
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 03.02.2010. u 15:48.
Srdan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2010., 17:52   #491
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Kako vam se svidja nova web-stranica od Protisa?

Meni je dosta bolja, pogotovo za linkanje na forumu, ali me smeta sto kada dodjes na kraj tekuce stranice moras za odabir slijedece ponovno skrolati gore sto ubija kod pregledavanja.

Memorija DDR2 1066MHz 1GB Kingmax
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2010., 18:03   #492
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Slažem se s tim da je bolja, a pogotovo s navedenim nedostatkom.

S druge strane, bolje bi bilo da su poradili na ažuriranju stanja na webu u odnosu na stvarno stanje dostupnosti. Vidim i dalje na webu neke komponente koje provjereno nemaju.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 17:10   #493
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Bolja je nego onaj trash sajt koji su imali, ali da je i ovo moglo biti bolje odradjeno - moglo je.
Posebno me iritira njihov natpis preko svake slike, kome je palo na pamet da stavlja logo preko slike hardvera taj nije sav svoj.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 19:46   #494
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Eto da i ja podijelim iskustvo s Protisom.
Gledajući na Nabava.net vidio sam da su najjeftiniji u pogledu monitora Samsung 2470HD. 2261,10kn. Sav sretan kaj imam pare i kaj je takva cijena šaljem im mail (na telefon se nisu javljali, a bio je utorak). Šaljem upit u pogledu narudžbe monitora i dal ga mogu naručiti i da ću ga ja slijedeći dan pokupiti budući da je dobavljivo u roku 1 dan. Naravno dobivam odg da moram doći i uplatiti polog ili cijeli iznos.
Šaljem opet mail i kažem da imam mali problem sa putovanje i da mi nije baš zgodno dva dana zaredom dolaziti u centar te da ću sigurno uzeti monitor i da bi čak platio i preko e-zaba-e al da će vjerojatno onda biti druga cijena.

Odgovor je uslijedio strelovito brzo i pozitivno po mene. e-zaba se smatra virmanskim plaćanjem te će cijena ostati ista. Šaljem mail nazad sa željom da mi pošalju ponudu. Dolazi mi ponuda i po istoj radim uplatu i šaljem im nazad mail sa attachmentom ispisa uplate preko e-zaba-e. Sve to napravim na poslu i čekam da mi se jave. Kad ono prođe podne, dođu 4 sata i krenem s posla kući.
Dođem kući i dalje nikavog maila. Rekoh ajde da ih nazovem pa da znam dal ću ići u ZG sa svojim autom ili s kolegama. Javi mi se gospodin i na moje pitanje kad da dođem po monitor sutra ili prekosutra dobivam odg da monitora nema na skladištu te da će najvjerojatnije doći u petak. Rekoh super, ja vama moram platiti unaprijed i onda čekati nešto što je dobavljivo u roku 1 dana 4 dana. Lijepo se okreću moji novci. Mislim nije ni to jako puno vremena al je stvar principa.

I tako dođe petak i zovem ja njih oko 3h jer mi se nisu javljali da ih pitam jel došao monitor. Kolega koji se javio zbunj i pita kolegu do sebe kad će doći monitor po mojoj ponudi. Čujem ja ovog u pozadini da evo sad ga je naručio i da dolazi u ponedjeljak??? Pitam tipa jel sam to dobro čuo? Kako u ponedjeljak? Šta nije dobavljivo u roku jednog dana i zar ga niste već naručili??? Po takvom sam mogao i drugdje kupiti.
No rekoh, pričekat ću pa da vidimo što će biti.

Prođe vikend, dođe ponedjeljak i opet ja čekam da mi se netko javi, naravno nitko, nit na mail, nit na mobitel. Zovem ja njih, kulturan i spreman na paljotku kad tip kaže da, stigao je.
Rekoh jel mogu danas po njega, a tip kaže može. Brže bolje sam otišao po njega i bez ikakve isprike dali mi monitor i na 3 moja upita/molbe dal možemo provjeriti monitor dobio sam odg da je došao tako zapakiran i da garantira da je sve u redu s njim al ako je nešto krivo da ga slobodno dođem zamijeniti.
Rekoh, uzmi i odi doma.
Monitor je zbilja bio pic pic i nemam nikakve zamjerke te sam sretan ko malo dijete.

No, poanta je da više nikad neću unaprijed davati velike pare, pa makar i dućanima koji slove da su na dobrom glasu. Pa da mi je čovjek samo rekao da kamion neće doći do ponedjeljka shvatio bi ga al da me dva puta cifraju to mi više ne prolazi.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2010., 22:06   #495
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
protis posluje protuzakonito sto se tice cijena, em sta reklamiraju cijene za gotovinu (a to se ne smije tako, nego mora biti "normalna" cijena i onda ti on moze odobrit rabat), em sta ne tretiraju debitne kartice kao gotovinu, potpuno izvan pameti.

a sto se tice njihove politike s dobavljanjem robe, ciganska posla.
  Reply With Quote
Staro 19.03.2010., 08:01   #496
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Jep, tako je. Imam i zabinu maestro obročnu otplatu i nju ne tretiraju kao gotovinsku otplatu nego kao kreditnu. Naravno cijena raste za 300kn, al sad kao što si rekao to i je prava cijena a ova za koju sam ja kupio je cijena s popustom.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 16:23   #497
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Los Sam Pregled postova
Kako vam se svidja nova web-stranica od Protisa?

Meni je dosta bolja, pogotovo za linkanje na forumu, ali me smeta sto kada dodjes na kraj tekuce stranice moras za odabir slijedece ponovno skrolati gore sto ubija kod pregledavanja.

Memorija DDR2 1066MHz 1GB Kingmax
evo stranica je popravljena (ako ste mislili na pager koji je bio samo na vrhu stranice pa se moralo skrolati, sada je dodan i na dno)


Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
protis posluje protuzakonito sto se tice cijena, em sta reklamiraju cijene za gotovinu (a to se ne smije tako, nego mora biti "normalna" cijena i onda ti on moze odobrit rabat), em sta ne tretiraju debitne kartice kao gotovinu, potpuno izvan pameti.

a sto se tice njihove politike s dobavljanjem robe, ciganska posla.
mi radimo iskljucivo po zakonu, to sto smo imali vec 40 inspekcija do sada valjda to i potvrdujem, do sada nisu utvrdili ni jednu nepravilnost u nasem radu. U trgovini sve cijene koje imamo istaknute su "normalne" cijene na koje se kasnije odobrava 5% popusta sa debitne kartice i 10% popusta za gotovinu, na webu su cijene za sve nacine placanja a na nabavi.net se mora iskazati cijena za gotovinu sa uracunatim popustom i PDV-om sta i pise na dnu njihove stranice

a kad si ti vec pri "zdravoj pameti" onda objasni kako ce cijena za kartice biti ista kad banke uzimaju do 7% provizije nama + sta novci sjedaju do 30 i vise dana od kada kupcu skinu sa racuna, ako imamo na laptopu marzu 1% i damo ga po istoj cijeni kao i na karticu to bi znacilo da poslujemo sa minusom, ako nam ti dogovoris u banci da ne uzimaju proviziju na kartice onda ce biti ista cijena plus sta cemo tebi dati da uzmes sta hoces od artikala do 20.000 kn vrijednosti ili ti isplatimo kes pa kupi gdje ti odgovara, jel to posteno?
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 17:03   #498
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
a kad si ti vec pri "zdravoj pameti" onda objasni kako ce cijena za kartice biti ista kad banke uzimaju do 7% provizije nama + sta novci sjedaju do 30 i vise dana od kada kupcu skinu sa racuna, ako imamo na laptopu marzu 1% i damo ga po istoj cijeni kao i na karticu to bi znacilo da poslujemo sa minusom, ako nam ti dogovoris u banci da ne uzimaju proviziju na kartice onda ce biti ista cijena plus sta cemo tebi dati da uzmes sta hoces od artikala do 20.000 kn vrijednosti ili ti isplatimo kes pa kupi gdje ti odgovara, jel to posteno?
haha carski
ali ne mijenja da nije ok covjeka natezati tjedan dana, mislim ne znam kolko je do ljudi, a kolko jednostavno do nacina poslovanja i nizih cijena

inace ja sam najskuplje za 600kn kupovao tak da nazovem dan prije i kazem da bi sutra pokupio i platio, skuplje dugo nisam kupovao al do sad nikakvih problema, iako porast cekanja robe zabrinjava

mozda bi registar kupaca pomogao da ljudi kad vec kupe robu u nekom iznosu dobiju kredibilitet pa da netko tko je vec potrosio 3000kn i djeluje ozbiljno moze narucit dan prije robu bez potrebe da odmah uplati
hash je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 19:24   #499
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
mi radimo iskljucivo po zakonu, to sto smo imali vec 40 inspekcija do sada valjda to i potvrdujem, do sada nisu utvrdili ni jednu nepravilnost u nasem radu. U trgovini sve cijene koje imamo istaknute su "normalne" cijene na koje se kasnije odobrava 5% popusta sa debitne kartice i 10% popusta za gotovinu, na webu su cijene za sve nacine placanja a na nabavi.net se mora iskazati cijena za gotovinu sa uracunatim popustom i PDV-om sta i pise na dnu njihove stranice
krivo je oznaceno, trebala bi ova crvena, istaknuta cijena bit "normalna", ovako reklamirate krivu cijenu.

Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
a kad si ti vec pri "zdravoj pameti" onda objasni kako ce cijena za kartice biti ista kad banke uzimaju do 7% provizije nama + sta novci sjedaju do 30 i vise dana od kada kupcu skinu sa racuna, ako imamo na laptopu marzu 1% i damo ga po istoj cijeni kao i na karticu to bi znacilo da poslujemo sa minusom, ako nam ti dogovoris u banci da ne uzimaju proviziju na kartice onda ce biti ista cijena plus sta cemo tebi dati da uzmes sta hoces od artikala do 20.000 kn vrijednosti ili ti isplatimo kes pa kupi gdje ti odgovara, jel to posteno?
jedna stvar je kreditna kartica, a druga stvar je debitna kartica.
s debitne kartice se kupcu odmah skida iznos s racuna i prebacuje vama, isto kao da kupac ode na bankomat, digne perje i time plati.

dok s kreditne kartice banka/karticarska kuca daje novac kojeg kupac nema, tj. kreditira ga na odredjeno vrijeme.
kupac tj. korisnik placa godisnju naknadu za karticu i kamate na kasnjenje vracanja kredita i ostale penale/naknade, a prodajno mjesto placa tzv. interchange fee iliti po naski nekakva provizija.

ukratko, promasio si bit.
  Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 20:11   #500
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
krivo je oznaceno, trebala bi ova crvena, istaknuta cijena bit "normalna", ovako reklamirate krivu cijenu.



jedna stvar je kreditna kartica, a druga stvar je debitna kartica.
s debitne kartice se kupcu odmah skida iznos s racuna i prebacuje vama, isto kao da kupac ode na bankomat, digne perje i time plati.

dok s kreditne kartice banka/karticarska kuca daje novac kojeg kupac nema, tj. kreditira ga na odredjeno vrijeme.
kupac tj. korisnik placa godisnju naknadu za karticu i kamate na kasnjenje vracanja kredita i ostale penale/naknade, a prodajno mjesto placa tzv. interchange fee iliti po naski nekakva provizija.

ukratko, promasio si bit.
gle mozes si ti praviti pametan ali ako nesto ne znas onda nemoj o tome pisati jer pises gluposti, banka uzima proviziju i na debitne kartice samo manje i zato je na njih popust 5% sto na kreditne kartice nije i ne sjedaju novci odmah vec 3-7 dana ovisno o banci. Kad ti doneses kes to je onda gotovina jer novci sjedaju odmah i nema nikakve provizije ili jos bolje kad se plati virmanom/opcom uplatnicom
novci od kreditnih kartica isto sjedaju od 5-30 dana i naknada je puno veca i zato nema popusta na cijenu
kod beskamatnih kredite mi kreditiramo kupce i zato nema kamata ali nema ni popusta jer mi cekamo novce da sjednu i naravno da banka uzme skoro 6% provizije za ne znam ni ja sta, oni jamce da cete vi platiti
zasto banke uzimaju novce i nama i vama ne znam, zato sta mogu, takva nam je drzava, diners nama uzme 7% vama 14% ili kolika je vec godisnja kamata + obrada kredita i sta ja znam kakve troskove ali uglavnom iz toga se vidi da banke jako dobro zaraduju
trebalo bi uvesti zakon da se trgovinama ne smije naplacivati nikakva naknada pa bi onda cijene bile jednake za sve nacine placanja a kupac bi znao koju kamatu placa banci i koje troskove ima, ovako je to siva zona uzimaju od obadvije strane tj. sve to kupac plati samo sta onda izgleda da je kamata 11% + ovih 7% sta se ne vidi pa nije tako puno iako je to puno vise nego sta se reklamira
i mi ne bi smjeli reci kupcima da banka nama uzima proviziju
uostalom tko ne vjeruje neka ode u banku pa neka pita

i ne znam po cemu to reklamiramo krivu cijenu kad su sve cijene tocne, normalno da ce najniza cijena biti crvena i istaknuta to bi skuzio svatko sa IQ-om vecim od broja cipela, kad je nesto jeftinije onda se to istice, kad je skuplje onda su tu sitna slova koja se ni ne vide
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 20:44   #501
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
ti ko papagaj tupis jedno i to sve uklopis u brdo nepotrebnih podataka, ocito su te dobro dresirali. ajmo ovako:

Code:
Isticanje cijena proizvoda i pružanja usluga

Članak 9.

(1) Trgovac mora jasno, vidljivo i čitljivo istaknuti iznos utvrđene maloprodajne cijene i cijene za jedinicu mjere proizvoda ili usluge koje pruža i rezervnih dijelova koje prodaje s uslugom te označiti da je cijena u kunama. Uz isticanje cijene u kunama, trgovac može cijenu istaknuti i u drugim valutama.
(2) Pod maloprodajnom cijenom podrazumijeva se konačna cijena za pojedini proizvod ili uslugu, odnosno određenu količinu proizvoda, uključujući porez na dodanu vrijednost.

(8) Maloprodajna cijena i cijena za jedinicu mjere prethodno zapakiranog proizvoda mora biti istaknuta na proizvodu, odnosno ambalaži ili na prodajnom mjestu, kao i u izlogu. Na proizvodu ili na prodajnom mjestu, osim cijena iz stavka 1. ovoga članka, ne smiju se istaknuti druge cijene, osim u slučaju rasprodaje, sniženja te stečaja tvrtke.

Isticanje cijene pri oglašavanju

Članak 10.

Pri oglašavanju u kojem se spominje maloprodajna cijena proizvoda ili usluga i cijena za jedinicu mjere proizvoda, ta cijena mora biti istovjetna cijeni kako je definirano odredbama članka 9. ovoga Zakona.
ako imas iq veci od broja cipela, onda ti je jasno da cijena koju oglasavate nije ona stvarna. nije problem ako se ispostavi da je u konacnici manja (iliti gotovinski popust), problem je kad se ispostavi da je VECA.


sto se tice debitnih kartica, to je bezgotovinsko sredstvo placanja koje se tretira kao gotovina, to je jednostavnost, sigurnost, buducnost, a ne bunt novcanica ko da poslujete na standu u konjscinskoj.

lovu banka ODMAH skine s racuna, a ako vama kasne uplate onda imate problem s bankom, sto se kupca ne tice.
cak i da te uplate kasne 7 dana, to je u danasnje vrijeme opce nelikvidnosti vrlo dobro.
  Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 20:48   #502
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
i ne znam po cemu to reklamiramo krivu cijenu kad su sve cijene tocne, normalno da ce najniza cijena biti crvena i istaknuta to bi skuzio svatko sa IQ-om vecim od broja cipela, kad je nesto jeftinije onda se to istice, kad je skuplje onda su tu sitna slova koja se ni ne vide
Tako pricaju predstavnici ducana koji zele privuci kupce!

Zasto se trgovci kod nas ponasaju kao da oni nama cine uslugu time sto nam dopustaju da kupujemo kod njih..
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 20:51   #503
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Mislim da je onom tkogod predstavlja Protis bolje da se makne odavde jer svojom komunikacijom očito nisu "na nivou" te se samo sramote.

Vrijeđanje poput cipela i IQ-a ne želim ni komentirat.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 20:55   #504
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@CyCl0p$

Sa kim se ti boriš?

Ako tebi nije jasna cijena na njihovom sajtu onda imaš većih problema od natezanja sa čovjekom.

Drugo. Čovjek ti je lijepo rekao kako funkcionira stvar sa debitnim karticama. Žali se banci, a ne ljudima koji su robovi tih istih banaka bilo da se radi o dućanu ili fizičkoj osobi.

lovu BANKA odmah skine sa računa.

Isto tako to nije sredstvo koje se tretira kao gotovina. Ništa se ne može tretirati kao gotovina osim same gotovine. To je ništa više nego još jedna usluga za koju vrijede pravila kakva vlasnik usluge (banka) odredi svojim klijentima.
  Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 21:05   #505
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
@CyCl0p$

Sa kim se ti boriš?

Ako tebi nije jasna cijena na njihovom sajtu onda imaš većih problema od natezanja sa čovjekom.

Drugo. Čovjek ti je lijepo rekao kako funkcionira stvar sa debitnim karticama. Žali se banci, a ne ljudima koji su robovi tih istih banaka bilo da se radi o dućanu ili fizičkoj osobi.

lovu BANKA odmah skine sa računa.

Isto tako to nije sredstvo koje se tretira kao gotovina. Ništa se ne može tretirati kao gotovina osim same gotovine. To je ništa više nego još jedna usluga za koju vrijede pravila kakva vlasnik usluge (banka) odredi svojim klijentima.

svaka cast, zbog takvog razmisljanja ni ne mozemo napred, samo se sagnut i cekat 20cm ljubavi.
  Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 22:10   #506
ezz
Premium
Moj komp
 
ezz's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 297
ja iam sam pozitivna iskustva, neispravnu maticnu su zaprimili u servis,vratili nazad i ja doso po nju u roku 1 dan...uvijek telefonom narucim kaj hoću i dodjem po to drugi dan i bok, sve štima, cijene super isto tako. thumbs up
ezz je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2010., 12:32   #507
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor CyCl0p$ Pregled postova
ti ko papagaj tupis jedno i to sve uklopis u brdo nepotrebnih podataka, ocito su te dobro dresirali. ajmo ovako:


ako imas iq veci od broja cipela, onda ti je jasno da cijena koju oglasavate nije ona stvarna. nije problem ako se ispostavi da je u konacnici manja (iliti gotovinski popust), problem je kad se ispostavi da je VECA.


sto se tice debitnih kartica, to je bezgotovinsko sredstvo placanja koje se tretira kao gotovina, to je jednostavnost, sigurnost, buducnost, a ne bunt novcanica ko da poslujete na standu u konjscinskoj.

lovu banka ODMAH skine s racuna, a ako vama kasne uplate onda imate problem s bankom, sto se kupca ne tice.
cak i da te uplate kasne 7 dana, to je u danasnje vrijeme opce nelikvidnosti vrlo dobro.
cijene kod nas u ducanu su istaknute kako treba po zakonu (najveca cijena pa na nju ide popust i istaknuti su nacini placanja i popusti), na webu su prikazane sve tri cijene a na nabavi je istaknuto prema njihovim pravilima pa se za to zali njima ako ti ne odgovara

istina je da banka skine kupcu novce iste sekunde ali nama ne placaju odmah vec po ugovoru imamo od 3-7 dana za debitne kartice i jos uzimaju proviziju tako da se to ne moze tretirati gotovinskim placanjem ni u kojem smislu, kao gotovina se tretira kes i virman/opaca uplatnica
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2010., 18:20   #508
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
To mi je stvarno tesko za povjerovat iako ne iskljucujem da je moguce , debitne kartice kao sto su kartice TRG-a po defoltu rade kao gotovina , dakle kupis nesto u ducanu skine se iste sekunde s tekuceg, to sam siguran.Sad ispada da od tog trenutka skidanja novci stoje u nekoj buffer zoni i onda za tih 3-7 dana tek sjednu vama , to velim mi zvuci malo neobicno buduci da ako znamo nacin funkcioniranja POS uredaja , da su oni umrezeni svi jednako kao sto su npr bankomati ili internet bankarstva(sto ce reci:sve sto provedes na jednoj od tih "tehnologija" u istom je trenu vidljivo i na ostalim, da sad ne duljim na koji nacin to ide ) tako da je kazem tesko shvatiti zasto bi trebalo toliko dana da sredstva "sjednu" na vas žirac, a kamoli da banka od te svoje uzima proviziju od par posto.
Sta to dodje kao provizija za koristenje POS aparata?

mislim meni to nije problem , dignes cash na bankomatu koji je 300 metara od protisa , tak svejedno, ali eto cisto da razglabamo malo


kreditne kartice su mutna voda i tu vjerujujem da ima delaya , i opcenito mislim da nisu neko rjesenje poglavito za kupce
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2010., 18:25   #509
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Meni samo nije jasno kak onda svi drugi ducani mogu tretirati debitne kartice kao gotovinu?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2010., 18:45   #510
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
To i meni nije jasno?!
Kako mogu otici u Kaufland i platiti sa karticom od tekuceg bez da mi oni zaracunaju nekakvu proviziju ako je istina to sto tvrdite? Time su oni samo na gubitku..
Znam da se meni odmah skine sa racuna, a vama uplati za 3 dana, ali sa provizijom niti prakticnog niti teoretskog susretanja nisam imao.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na