Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2015., 22:33   #1501
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 902
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
BTW imam Dreamspark licencu za 8 (ako ovo sto znaci, to je inace koliko sam skuzio retail licenca koje moze biti aktivna na 2 kompa odjenom ), pa apgrejd na 8.1 i sada apgrejd na 10 (samo sam nanovo instalirao drivere za grafu i odabrao clean install) i sve radi savrseno, osim sto sam zasrao sa tom GPT particijom, a bas zelim da se winsi dizu brze kad vec imam tu mogucnost.

EDIT 2: Pitanjce nevezano uz prozore, imam originalni Starcraft 2 i naravno Battlenet, jel mogu pustit fajlove od igre na HDD-u pa da ih poslije BN samo prepozna/verificra/stogod ili da briesm to i skidam nanovo kad instaliram prozore?
Glavni folder Starcrafta II ja uvijek kopiram s SSD-a na HDD, i nakon formata C: particije i friške instalacije windowsa vratim ga nazad i sve šljaka ko novo. Također kopiram i save-ove koji se nalaze u documents.

Također koristim MSDNAA windowse već par godina otkako imam pristup tomu. Sjećam se dobro da sam jednom promjenio grafičku karticu i da se windowsi nisu više htjeli aktivirati i morao sam na kraju drugi ključ iskoristiti s MSDNAA. Pretpostavljam da će se ista stvar i ovdje dogoditi u slučaju zamjene hardware-a?
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 22:41   #1502
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Instaliram desetku i sedmicu na drugi disk i stalno mi iskaču disk checking tokom bootanja, pa šta je to, da li da pustim tu provjeru ili će smrdat nešto?
Mislim obadva os-a su tek instalirana ne kužim zašto se ne podnose..
catroot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2015., 22:42   #1503
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Da ne zaboravimo, nakon updatea na win 10 imate 30 dana da se vratite na prethodne windowse. Ako to ne uradite u roku od 30 dana nema povratka i ostali ste na win 10 sa svim buducim iznenadjenjima koje isti donose.

A bice ih. Onaj Solitaire je samo pocetak nepresusnog vrela iznenadjenja kad je M$ u pitanju.

EDIT: A rekli su da su ovo zadnji windowsi. Pa nakon toga objavili time span trajanja supporta za ove "zadnje windowse"".

EDIT: I ove gluposti tipa "win 10 je free". kako free kad moram ukucat kljuc svojih winsa koje sam platio. I na koje se ne mogu vratit osim u prvih 30 dana.lol.

Ko ima win 7,8.1 preporuka je da priceka i da se vidi koja jos iznenadjenja M$ sprema.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 31.07.2015. u 22:52.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 22:55   #1504
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ma meni to ne radi, taj start pa da krenem upisivat npr "steam" ili "counter strike".
Calc mi radi, pa nađe kalkulator. Kad upišem word, izbaci mi samo wordpad.

Iako nisam jedini:
http://answers.microsoft.com/en-us/w...83f7fd1?auth=1
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 23:02   #1505
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Samo sam čekao dan kad će ovaj krenuti srati i po ostalim temama. Dani dječje radosti su prošli, ajmo malo objasniti nerazumnima:

Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Da ne zaboravimo, nakon updatea na win 10 imate 30 dana da se vratite na prethodne windowse. Ako to ne uradite u roku od 30 dana nema povratka i ostali ste na win 10 sa svim buducim iznenadjenjima koje isti donose.
30 dana da se napravi rollback, tj. da se vrati instalacija natrag na Win7 ili Win8(.1). Iliti, nakon 30 dana će Windowsi sami izbrisati windows.old folder da oslobode prostor, pod pretpostavkom da će većina ljudi u mjesec dana skužiti jel im je Win10 ok ili ne.

Bez problema se može reinstalirati Win7 ili Win8 i aktivirati sa njihovim keyem.

Citiraj:
A bice ih. Onaj Solitaire je samo pocetak nepresusnog vrela iznenadjenja kad je M$ u pitanju.
Nepresušno vrelo? Ajde, slušam. Istina da su zasrali motku sa reklamama u Solitare-u ali to je aplikacija koju možeš izbrisati i naći alternativu. Ovo su Windowsi tako da alternativa ima pun k.

Citiraj:
EDIT: A rekli su da su ovo zadnji windowsi. Pa nakon toga objavili time span trajanja supporta za ove "zadnje windowse"".
Kako netko puši marketinške fore, to je nevjerojatno - naravno da nisu zadnji Windowsi. Jel postoji ijedna normalna osoba koja je mislila da "zadnji Windowsi" su zbilja zadnji za vijeke vijekova?
Naravno da će MS negdje podvući crtu i morati napraviti skok - ili će to biti novi kernel, novi runtime, neke krucijalna promjena koja će zahtjevati drugačije sistemske zahtjeve, jednostavno poslovna strategija da naplate nešto novo...

Citiraj:
EDIT: I ove gluposti tipa "win 10 je free". kako free kad moram ukucat kljuc svojih winsa koje sam platio. I na koje se ne mogu vratit osim u prvih 30 dana.lol.
Win 10 je free, ne vjerujem da si toliko ograničen da ne možeš shvatiti da si platio key za Win7 / Win8 a ne za Win10. Nitko te ne sprječava da nastaviš koristiti Win7 (koji ima support do 2020.) ili Win8 (koji ima support do 2023.)

Citiraj:
Ko ima win 7,8.1 preporuka je da priceka i da se vidi koja jos iznenadjenja M$ sprema
Ko ima Win7 ili Win8.1 nek čita recenzija, iskustva sa foruma i kad generalno vidi da su preporuke pozitivna neka upgrejda (i ako su aplikacije koje su potrebne kompatibilna). Kome se ne svidi lako se vrati natrag na prijašnju verziju, rollback traje niti 5 minuta.

Ali sve jasno - čim netko piše "M$" odmah je jasno da se takvu osobu jednostavno ne može shvaćati ozbiljno.

P.S. znam da sam mu na ignore listi ali ovo je PSA za ostale u temi - nepisano pravilo PCE foruma je da što god Hawker veli - napravite suprotno.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 23:09   #1506
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
W10 nema Charms kao W8.1 ?
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 23:10   #1507
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
W10 nema Charms kao W8.1 ?
Nope. Ima Action Center umjesto njega.

Iako, jedan sam od 3 ljudi kojemu fali Charms bar
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS


Zadnje izmijenjeno od: Mario92. 31.07.2015. u 23:16.
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 23:37   #1508
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
I meni malo fale, ali naviknut ću se. Fakat ne kužim kako da osposobim taj START SEARCH da radi kak spada...
Edge mi je fora, jedino još da skužim jel ima za njega neki adblocker.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 23:40   #1509
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Kako da instaliram utorrent? Kad pokrenem .exe za instalaciju izbaci mi neku gresku vezanu uz certifikat. Nakon cega provjerim properties fajla i vidim pri dnu na general
tabu "unlock" opciju. Kliknem to i pokusam opet pokrenuti .exe kad ono druga greska tipa "this app has been blocked for your protection"... Publisher - not trusted je boldano...
Protection - my ass (prvo sto mi je palo na pamet ). User account settings je ugasen ali i dalje ne dopusta instalaciju. Taj .exe imam prakticki godinama na hdd-u,
pa sam proba skinuti nanovo istu verziju utorrenta (treba mi starija radi uploada), no opet ista greska...

@Sa_Stilom
Meni isto taj search kao da steka. Maloprije (prije restarta) sam trazija control panel i nakon "con" je vec izbacija ono sto trazim..
Sada trazim isti pojam i samo vrti one tockice na vrhu, sto god upisem ne nalazi nista... Wtf?
Edit: Nakon restarta opet radi normalno... Pff
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 01.08.2015. u 00:10.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2015., 23:40   #1510
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,388
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Nasao sam ovo da bi izvukli pravi cd kljuc morate copy paste skriptu koju sam nasao na ovom sajtu. Pokrenite i izbacit ce vam koji je vas novi win 10 kljuc koji mozete koristiti prilikom ciste instalacije.
Kopirajte ovo u Notepad i snimite kao vbs ekstenziju : (save as *.vbs)

Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")
MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId"))

Function ConvertToKey(Key)
Const KeyOffset = 52
i = 28
Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"
Do
Cur = 0
x = 14
Do
Cur = Cur * 256
Cur = Key(x + KeyOffset) + Cur
Key(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255
Cur = Cur Mod 24
x = x -1
Loop While x >= 0
i = i -1
KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutput
If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i <> -1) Then
i = i -1
KeyOutput = "-" & KeyOutput
End If
Loop While i >= 0
ConvertToKey = KeyOutput
End Function

E jbg meni neide.Kaže da nevalja ključ.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2015., 00:07   #1511
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Evo nesto sto ce pomoci juzerima da disejblaju ono sto bi po defaultu trebalo bit disejblano al jebiga ipak je to M$:

http://winaero.com/blog/how-to-disab...in-windows-10/

Windows 10 now comes with the telemetry feature enabled by default which collects all sorts of user activity and sends it to Microsoft. Unfortunately, Microsoft has provided no way to disable it completely using the Settings app for Home and Pro editions of Windows 10. Only Enterprise users can turn it off. Here is a solution for editions other than Enterprise to disable Telemetry and Data Collection in Windows 10.

M$.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 00:08   #1512
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
@Sa_Stilom
Meni isto taj search kao da steka. Maloprije (prije restarta) sam trazija control panel i nakon "con" je vec izbacija ono sto trazim..
Sada trazim isti pojam i samo vrti one tockice na vrhu, sto god upisem ne nalazi nista... Wtf?
Meni baca tipa control panel, ali ako sam instalirao "lupam" igru "CONTROL ME" i krenem tipkat "control" baca mi samo control panel.

__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 00:20   #1513
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Slika i prilika windowsa10:

LINK
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 00:26   #1514
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 902
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
E jbg meni neide.Kaže da nevalja ključ.
Ja sam s ovom powershell funkcijom pročitao ključ i radi bez problema. Odmah sam pokrenuo powershell kao admin, ne znam da li radi i bez elevated moda.

Međutim kod clean instalacije vam uopće ne treba ključ, upravo sam obavio clean install (prije toga sam jučer napravio upgrade) i kod upisivanja ključa može se kliknuti "skip" ili "not now" (2 ili 3 puta tokom instalacije traži upisivanje ključa ako se preskače).

Nakon instalacije se prijavite sa Microsoft računom i automatski će se windowsi aktivirati, tako da key uopće nije potreban.
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 00:29   #1515
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,388
Citiraj:
Autor DraŽ Pregled postova
Ja sam s ovom powershell funkcijom pročitao ključ i radi bez problema. Odmah sam pokrenuo powershell kao admin, ne znam da li radi i bez elevated moda.

Međutim kod clean instalacije vam uopće ne treba ključ, upravo sam obavio clean install (prije toga sam jučer napravio upgrade) i kod upisivanja ključa može se kliknuti "skip" ili "not now" (2 ili 3 puta tokom instalacije traži upisivanje ključa ako se preskače).

Nakon instalacije se prijavite sa Microsoft računom i automatski će se windowsi aktivirati, tako da key uopće nije potreban.
Iste keyse mi daje kao i ona vbs skripta.

EDIT#1

Idem nazad na 8.1 pa ponovo upgrade.

Al zbog čega mi treba taj Microsoft account?

EDIT #2

Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
EDIT: I ove gluposti tipa "win 10 je free". kako free kad moram ukucat kljuc svojih winsa koje sam platio. I na koje se ne mogu vratit osim u prvih 30 dana.lol.
Da istina a gle lika šta kaže za costum build mašine.
https://youtu.be/HNKIiHWMugI?t=155

Da se mora radit clean instalacija s USBa inače neradi a LOL.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 01.08.2015. u 03:03.
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 00:40   #1516
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Meni fali kartica "Start Menu", a Vama ?
http://www.guidingtech.com/assets/po...art-menu-4.png

(Desni klik na taskbar, pa properties)

Meni je to ovako:
http://s4.postimg.org/xsqhjwdst/Untitled.png


Kao što rekoh, nisam jedini:
http://answers.microsoft.com/en-us/w...8346aa3?auth=1

Također laptop.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 00:55   #1517
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Meni takodjer fali taj tab...
Btw, uspija sam nekako pokrenuti utorrent preko troubleshootinga u control panelu.
No svejedno mi ne dopusta run as admin, samo normalno pokretanje prolazi..
Sam utorrent izgleda radi, iako javlja da je port zatvoren (iako nije - mozda firewall zajebava),
no rusi se sam od sebe kad pokusavam provjeriti brzinu (Options > Setup guide)...
Zacudo, radi normalno dok skida torrente.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 03:41   #1518
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,388
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Meni takodjer fali taj tab...
Btw, uspija sam nekako pokrenuti utorrent preko troubleshootinga u control panelu.
No svejedno mi ne dopusta run as admin, samo normalno pokretanje prolazi..
Sam utorrent izgleda radi, iako javlja da je port zatvoren (iako nije - mozda firewall zajebava),
no rusi se sam od sebe kad pokusavam provjeriti brzinu (Options > Setup guide)...
Zacudo, radi normalno dok skida torrente.
U Group Policy Managmentu isključi "User Account Control: Run all administrators in Admin Approval Mode"

Zbog ovog sranja meni neće da diže neke Startup programe poput RealTempa ali kad ovo isključiš Event će vikat da je virtual UAC blokiran i svi Windows programi poput Kalendar,Vrijeme itd. neće radit.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 06:13   #1519
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor DraŽ Pregled postova
Glavni folder Starcrafta II ja uvijek kopiram s SSD-a na HDD, i nakon formata C: particije i friške instalacije windowsa vratim ga nazad i sve šljaka ko novo. Također kopiram i save-ove koji se nalaze u documents.

Također koristim MSDNAA windowse već par godina otkako imam pristup tomu. Sjećam se dobro da sam jednom promjenio grafičku karticu i da se windowsi nisu više htjeli aktivirati i morao sam na kraju drugi ključ iskoristiti s MSDNAA. Pretpostavljam da će se ista stvar i ovdje dogoditi u slučaju zamjene hardware-a?
Hvala na odgovoru, ali sam bio nestrpljiv, pobrisao Starcraft i krenuo na svijezu instalaciju w10. Kad sam instalirao win, krenem instalirat BN i prvo sto me pitao ako imam neku njihovu igru na HDD-u, da im pokazem gdje se nalazi...

Svijeza instalacija zazuzima jedno 5-6gb manje, sada sam pretvorio SSD u GPT jer je prije bio MBR (za ovo sam saznao tek pred tjedan-dva), i puno brze se bootaju.
Onda sam skuzio da mi prikazuje HDD i SSD-ove pod safely remove devices, pa malo guglao, i iskljucio u BIOS-u da su mi ti diskovi hot swap ili kako vec pise (slucajno sam tako ''removao'' jedan SSD), pa ih je maklo

Jos sam podesio da mi ne instalira automatski apdejt nego da ih samo prikaze pa da ja odlucim :

RUN: gpedit.msc
Computer configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update > Configure Automatic Updates > Enable that setting > Choose Option 2 (Notify for download and notify for install)


A i onemogucio sam telemetriju:

http://winaero.com/blog/how-to-disab...in-windows-10/

Vjerovatno je ovo vec bilo tu, ali ako neko nije vidio, da zna

Jedna od najboljih stvari koju su popravili (a neznam zasto to nisu sredili u ranijim verzijama win) je da X1 gamepad vise ne vibrira kad ga se spoji ili kad se bootaju win, jako jako iritantna stvar kad pocne vibrirat i stvarat buku i setat po stolu/kucistu.

Jedna malo iritantna stvar je silovanje onom nekom game aplikacijom, svako tolko iskoci nesto u vezi nje.

Sve u svemu zasada sam jako zadovoljan, sve sto sam probao mi radi (radi mi Arkham Origins koji navodno ne radi...), a to su vecinom emulatori i igre (apropos igara, trebate instalirat net fw 3.5sp1 dx redist i sve vcc redist verzije i onda sve radi ), ne bavim se ozbiljnim poslom na kompu

EDIT: @Sn4ke: Sto se tice utorenta, neznam koji koristis, ja koristim stari 2.2.1 jer je to zadnji dobar, bez nekakvih adware/mallware i slicnih gluposti, i instalirao se bez problema, radio mi je i kada sam napravio apgrejd sa 8.1 na 10, a radi mi sada na svijezoj instalaciji 10ke.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 01.08.2015. u 06:31.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 07:17   #1520
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Kliknem to i pokusam opet pokrenuti .exe kad ono druga greska tipa "this app has been blocked for your protection"... Publisher - not trusted je boldano...
To je SmartScreen. Imas tekst "more info" nakon kojeg ti pokaže "Run anyway".

Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Meni fali kartica "Start Menu", a Vama ?
http://www.guidingtech.com/assets/po...art-menu-4.png
Naravno da fali kad je nema više, postavke su pod Settings -> Personalisation.

Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
U Group Policy Managmentu isključi "User Account Control: Run all administrators in Admin Approval Mode"

Zbog ovog sranja meni neće da diže neke Startup programe poput RealTempa ali kad ovo isključiš Event će vikat da je virtual UAC blokiran i svi Windows programi poput Kalendar,Vrijeme itd. neće radit.
Modern apps ne rade bez UACa. Ni sam ne znam zakaj ali je glupo.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 07:53   #1521
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Čekajte, ja kad idem RUN->"gpedit.msc" veli mi:

Windows cannot find "gpedit.msc". Make sure you typed the name correctly, and then try again.

EDIT: Malo sam se pogubio, ali to će biti zato što imam Home verziju ako dobro kužim.

Nadalje, LAN mi radi na 100Mbita. Kada disablam i enejblam onda proradi na 1Gbit i nakon par sekundi ili minuta se ponovo vrati na 100Mbits. WTF?
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 01.08.2015. u 07:58.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 08:01   #1522
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
To je SmartScreen. Imas tekst "more info" nakon kojeg ti pokaže "Run anyway".
Meni utorrent radi sa ukljucenim SS-om.

EDIT: Zaboravio sam napomenut jednu nebulozu koja mi se desila. Kad sam napravio apgrejd sa 8.1 na 10, itunesi su zakljucili da je to novi komp i napisali mi da moram autorizirat ovaj komp?!
Dobro, nije strasno jer se moze autorizirat do 5 kompova, ali eto da se zna.

EDIT 2: OT, opet vezano uz Starcraft 2, imam brzinu od 10mbit, i sve ali sve drugo se skida max brzinom od 1,3mbps, ali Starcraft se skida 1,5-1,6mbps....Kako?
Nije da se bunim, samo ne kuzim na koju foru.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 01.08.2015. u 08:08.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 08:33   #1523
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ako ništa, meni veza s NAS uređajem radi bolje, brže mi je kopiranje, sad jel to do W10, ko će ga znat.

Zaobišao sam problem s STARTOM, instalirao sam si Classic Shell jer mi se neda yebat s ovim Startom od W10. Nije loš, ali kad ne radi search kak spada.

http://classicshell.net/



Vezano za LAN, otišao sam u same drivere i tamo sam malo prčkao i sada drži uredno 1Gb vezu
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 09:11   #1524
Franzek
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Bok, nakon upgrade sa osmice imao sam problem sa slikom na monitoru, sve je bilo mutno, necitljivo i potrosio sam sate i sate citajuci po internetu sto napraviti... Naposljetku pukao mi je film i napravih clean install i to je rijesilo problem. Eto, ako se nekome desi nesto slicno da mu ustedim vrijeme...
Franzek je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 09:58   #1525
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Kako bi skinuo Android aplikaciju sa Play Store-a bez google accounta?
Ukratko, koristi MSA da možeš skidati aplikacije.
Onda drugo pitanje, mogu li koristiti taj solitaire ikako offline, odnosno da ne moram svaki puta čekati dvije minute da se logiram na xbox live? Dakle, samo da uključim solitaire, minesweeper i da odigram jednu pa da ugasim

I druga stvar koja me zanima, postoji li način da ne moram svoju šifru od MSA unositi prilikom svakog uključivanja računala (isključio sam da me traži šifru ako je računalo bilo na sleepu, ali me zanima i za uključivanje)?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 10:16   #1526
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
I druga stvar koja me zanima, postoji li način da ne moram svoju šifru od MSA unositi prilikom svakog uključivanja računala (isključio sam da me traži šifru ako je računalo bilo na sleepu, ali me zanima i za uključivanje)?
Pa napravi si lokalni acc, ja uopće ne koristim ms acc. Jedino ga imam ubačenog u store i mail.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 10:22   #1527
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Onda drugo pitanje, mogu li koristiti taj solitaire ikako offline, odnosno da ne moram svaki puta čekati dvije minute da se logiram na xbox live? Dakle, samo da uključim solitaire, minesweeper i da odigram jednu pa da ugasim

I druga stvar koja me zanima, postoji li način da ne moram svoju šifru od MSA unositi prilikom svakog uključivanja računala (isključio sam da me traži šifru ako je računalo bilo na sleepu, ali me zanima i za uključivanje)?
Za prvo ti ne znam odgovor a za drugo:

Win + R -> "netplwiz" (bez navodnika) -> makni kvačicu

EDIT: Navodno preko 70 milijuna kompova ima Win10 instaliran

EDIT2: EarTrumpet - za regulaciju glasnoće za individualne Modern aplikacije:
https://github.com/File-New-Project/EarTrumpet/releases
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 12:12   #1528
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
@Disco
Koristim v3.2.2 jer mi jedino s tom verzijom ratio funkcionira kako triba na nekim privatnim sajtovima...

@Mario92
Hmm, vidis to "more info" uopce nisam primjetija.. Thx
Sad sam postavija SS malo drugacije, radi bez problema...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 13:00   #1529
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Za sve one kojima smeta automatsko apdejtanje drajvera:

Desni klik na My Computer - Properties - Advanced system settings (zadnja lijevo).
U novom prozoru kliknete na tab 'Hardware' i onda ispod na 'Device installation settings'.
U novom prozoru odaberete ispod 'No, let me choose what to do', te ispod oznacite 'Never install driver software from Windows update' i uncheck sa 'Automatically get the device app and info provided by your device manufacturer'.

__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 13:05   #1530
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Ukoliko netko upita kak je Alph4Dawg složil colored titlebars:
http://www.windowscentral.com/replac...0-colors-theme
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na