Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2005., 23:09   #1
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
SuSE 9.2 neka pitanja

Ovako stavio sam u /etc/fstab ove postavke za optiku:

Za DVD-ROM ovo:

/dev/dvd /media/dvd auto ro,users,exec 0 0

A za DVD przilicu koja podrzava DVD-RAM ovo:

/dev/dvdram /media/dvdram auto rw,users,exec 0 0

Sa DVD przilicom radi sve dobro osim kad ubacim neki CD ili DVD Konqueror mi otvori prazan prozor umjesto da mi prikaze sadrzaj onoga sto je na disku, kada napravim reload u tom prozoru opet ne prikaze nista, tek kada kliknem na ikonu od przilice onda prikaze sadrzaj diska koji je u przilici.

Za DVD-ROM vrijedi isti problem koji sam naveo i za DVD przilicu ali ima jos jedan, kada ubacim medij u DVD-ROM npr glazbu i slusam sa AmaroK i kada prestanem slusat i zatvorim AmaroK ne mogu izvaditi CD iz uredjaja na tipku Eject nego moram kliknit na ikonu od diska pa pa na njoj izabrati Eject da bi izvadio CD iz uredjaja.

I jos nesto kada u bilo koji uredjaj ubacim npr CD nista me ne pita nego odmah otvori Konqueror a prije me je pitao da li hocu da to otvorim ili ne, kako da namjestim da me opet pita?

:confused: :confused:
No123 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2005., 01:47   #2
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Kad hoćeš pregledat sadržaj optičkog diska klikneš desnom tipkom na ikonu i onda odabereš "mount", kad ga hoćeš izvadit van isto to samo odabereš "unmount". Može se i srediti da ti automatski mounta kad klikneš na ikonu, mislim da to ima veze sa "automount" opcijom u fstab što ja do sad nisam još koristio na Slacku pa ti ne mogu puno reći o tome.
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2005., 13:39   #3
No123
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 564
Ma nema vise veze, maknio sam SuSE sa diska i instalirao Slackware 10.0 na virtualnu masinu VMware, pa se sad zezam s tim

Zadnje izmijenjeno od: No123. 07.02.2005. u 21:53.
No123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na