Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.03.2015., 08:11   #61
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Da, da, dolar malo stagnira. U zadnje vrijeme uglavnom imam placanje u dolarima pa me to malo mori. Juce u banci vidjeh da je dolar malo popustio. Doslo mi odma da sve pristigle i obaveze koje tek treba da pristignu poplacam po "povoljnom" kursu.
Milentije je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 01:03   #62
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,382
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
Ispada da je najbolje prosao onaj ko je kupio komp u 8 mjesecu prosle godine, cijene samo gore i gore idu... a kolega ceka da padnu, prvo je cekao Bozic, sad ceka Uskrs... a € ide prema dole, $ ide prema gore .. .biti ce veselo...
Čini se da sam jedan od sretnika.

i7-4770K je danas oko 3K kunića najniže.

http://i.imgur.com/AYCXYG2.png
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 14:35   #63
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Ajd da ne otvaram novu temu, ali kako cijene novih komponenata idu gore radi tecaja dolara tako i cijene polovnih idu u nebesa, trazim evo vec duze vrijeme 2x2GB ddr2 800 memoriju za rodjaka, sebi trazio 8GB ddr3 kad sam ovu kantu slagao, cijene ne da su bijesne na pcekspert trznici, nego ono, vise neznam dal da se smijem ili placem, kad vidim da ljudi za 8GB ddr3 1600mhz rama traze 500tinjak kuna a identican na nabava.net vec od 412 kn se moze naci... i onda jos bumpaju dok ih automatizam ne locka...
prije sam mogao sloziti pristojan low budget PC na trznici ali u zadnje vrijeme nema sanse... njuskalo izbjegavam ako nemogu na ruke nesto preuzeti/probati ...

trazio plocu,proc i memoriju evo do danas zadnjih desetak dana, na kraju kupio msi-h81-p33 + g3258 + 8GB novo za 1300kn jer me polovno nije moglo kostati manje od 900kn i to staro minimalno 3 god, naravno bez garancije fasciniran sam cijenama koje ljudi traze... i jos napisu tipa, kupio xxx prije 5 godina za 800kn sad prodajem za 700kn, moja garancija par dana... a ova gore Intel kombinacija kolegi s posla ne da je dobra, dodje mi da sebi tako nesto ubodem uskoro opet
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 16:24   #64
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Di si našao G3258 i H81 ploču staru 3 godine? mislim, ne kužim ratio ovog ranta.. Procesori drže dobru cijenu jer se jako rijetko kvare i svi to znamo, a ovaj G3258 nije ni jeftin u dućanu i najniže što sam ga ja vidio na trznjaku je 400kn što smatram ok cijenom.. 8GB rama možeš naći za 400kn bez problema, vjerojatno 350 ako se malo potrudiš, tako da je 900kn koje spominješ po meni sasvim ok to da ima individualnih pretjerivanja se slažem.. Ali svatko ima pravo tražiti cijenu koju želi
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 17:19   #65
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 17:52   #66
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Di si našao G3258 i H81 ploču staru 3 godine?

Ali svatko ima pravo tražiti cijenu koju želi

ma nisam rekao da sam nasao ovo staro tri godine, nego da netko za Athlona x3 + mbo + 4gb memorije trazi 800-1000 kn je cist normalno u zadnje vrijeme...

pa je onda bolja investicija kupiti novo, jer je polovno skoro nemoguce naci...po normalnim cijenama...

pa pogledajte trznicu ovih dana... ono ... nekontam ljude... al ko voli nek izvoli...

ps..
kupujem 2x2GB ddr2 800 memoriju.. ako tko prodaje za normalnu cijenu neka se javi (ovi od 500kn za 4GB neka se nejavljaju molim)
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 18:00   #67
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Ja ne kuzim Vas, ne valja kad je jeftino ne valja kad je skupo...nikak ne odgovara...vjerujem da se sa 90% "trgovaca" mozes dogovoriti oko cijene, a ako ti i dalje ne odgovara trazis drugdje...
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 19:25   #68
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
.
Jel ti živiš u hrvatskoj ili?

to što ti tražiš ima na bacanje po oglasima

2gb ddr2 800mhz cc 100kn-150kn

4gb ddr3 1600mhz - 350-400kn

Ja fakat ne kuzim di ti gledas cijene i ne mozes naci po normalnim cijenama. To su normalne cijene, tako i ima po oglasima uvijek... A to što ti ne mozes osobno preuzeti, to je drugi par opanaka.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 20:42   #69
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor boy005 Pregled postova
Ja ne kuzim Vas, ne valja kad je jeftino ne valja kad je skupo...nikak ne odgovara...
Hm, ne znam za tebe, al ja baš i ne vidim ljude da se žale ako je hardware jeftin.

Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova

4gb ddr3 1600mhz - 350-400kn
Pa RAM tih specki se u dućanima može nać već od 245 kn...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 20:48   #70
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
A valjda sam takve srece, ili nesrece...

nebih nasao ddr2 memoriju koja radi, ili mi je komunikacija s prodavacima sumnjiva npr. prodaja na njuskalu, tip iz Osijeka prodaje, ja mu javim da sam u OS 3 puta tjedno i mogu naici do njega po memoriju, on kaze da samo postom salje i onda se nejavlja vise na mobitel, znaci nist od toga, muljaza u pitanju, ovdje na forumu nedavno nasao 2x2GB i one nakon tri tjedna vrisnule, obje, bacio 220kn... nije puno i nije do prodavaca,valjda, samo sam takve srece...

ali recimo polovne VGA koje sam za 50-150kn kupio takoreci neispravne i upotrebom pecnice osposobio da rade te kasnije ugradio u racunala, jako pozitivna iskustva, bas neki dan ati 6870 osposobio (na njuskalu za 100kn kupio "neispravnu"), kolega ju ganja bez prestanka, samo mu jos rama fali...

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa RAM tih specki se u dućanima može nać već od 245 kn...
To je ono sto ja pricam, traze smijesne cifre za polovno, koristeno, a u trgovini skoro 40% jeftinije
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 21:24   #71
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Hm, ne znam za tebe, al ja baš i ne vidim ljude da se žale ako je hardware jeftin.
to sam vise sarkasticno napisao...


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova


Pa RAM tih specki se u dućanima može nać već od 245 kn...
Vjerovatno je mislio na 8GB
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 21:48   #72
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
A micek, on bi tocno odredjene, poprilicno aktualne i relativno rijetke stvari koje mu bas sad trebaju za pola cijene neg je u ducanu, i jos nek ima garanciju. I to nije sve, mora bit od susjeda koji ce mu donijet doma. Ak se ne pojavi u tjedan ponuda, ide cmizdrit po forumima kak je cijeli svijet protiv njega.
Pa opce je poznato da kad nesto kupujes za sebe, tog jednostavno nema u ponudi kao rabljenog. Mora se cekat neko vrijeme, pa kad naleti nesto sto odgovara, kupi se.
Ili odrijesit kesu i kupit novo ak je toliko hitno, ili sjest u ladovinu, cijedit jaffa kekse i cekat
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2015., 10:12   #73
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa RAM tih specki se u dućanima može nać već od 245 kn...
ma krivo, pišem o 8Gb
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2015., 11:43   #74
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
Ajd da ne otvaram novu temu, ali kako cijene novih komponenata idu gore radi tecaja dolara tako i cijene polovnih idu u nebesa, trazim evo vec duze vrijeme 2x2GB ddr2 800 memoriju za rodjaka, sebi trazio 8GB ddr3 kad sam ovu kantu slagao, cijene ne da su bijesne na pcekspert trznici, nego ono, vise neznam dal da se smijem ili placem, kad vidim da ljudi za 8GB ddr3 1600mhz rama traze 500tinjak kuna a identican na nabava.net vec od 412 kn se moze naci... i onda jos bumpaju dok ih automatizam ne locka...
prije sam mogao sloziti pristojan low budget PC na trznici ali u zadnje vrijeme nema sanse... njuskalo izbjegavam ako nemogu na ruke nesto preuzeti/probati ...

trazio plocu,proc i memoriju evo do danas zadnjih desetak dana, na kraju kupio msi-h81-p33 + g3258 + 8GB novo za 1300kn jer me polovno nije moglo kostati manje od 900kn i to staro minimalno 3 god, naravno bez garancije fasciniran sam cijenama koje ljudi traze... i jos napisu tipa, kupio xxx prije 5 godina za 800kn sad prodajem za 700kn, moja garancija par dana... a ova gore Intel kombinacija kolegi s posla ne da je dobra, dodje mi da sebi tako nesto ubodem uskoro opet
evo ja sam neki dan prodao 8GB DDR3 1600 tu na tržnici za 300kn...
trebaš malo bolje pratiti
a što se tiče isprobavanja.... kako možeš ram probati na licu mjesta ne kužim ?
a inače o cijenama ne bi jer pretpostavljam svatko ima pravo staviti onu cijenu koju želi....
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2015., 12:20   #75
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
evo ja sam neki dan prodao 8GB DDR3 1600 tu na tržnici za 300kn...
trebaš malo bolje pratiti
a što se tiče isprobavanja.... kako možeš ram probati na licu mjesta ne kužim ?
a inače o cijenama ne bi jer pretpostavljam svatko ima pravo staviti onu cijenu koju želi....
Slazem se! Evo,imas tu na forumu gtx 550ti,prvo za 600,sad za nesto sitno manje kuna,pa tko voli nek izvoli.
Druga je stvar koliko ona vrijedi,al covjek moze stavit koliko zeli,mada je neki put pametno stavit na procjenu ,da ne ispadas papak!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 16:37   #76
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Malo istraživanja o cijenama:
Citiraj:
Tako je, prema podatcima Eurostata - europskog statističkog ureda, najjeftinije kupovati elektroničke uređaje, primjerice laptope i televizore, kamere, printere i slično - u Češkoj i Poljskoj, dok su alkohol i duhan, kao i prehrana u restoranima te boravak u hotelima najjeftiniji u - Bugarskoj.

Prema podatcima Eurostata, prosječne cijene potrošačke elektronike u Poljskoj i Češkoj na razini su 85 posto od europskog prosjeka, dok su u Hrvatskoj one čak 105 posto iznad prosjeka EU-a. Zanimljivo je da je, kada je o elektronici riječ, od Hrvatske jeftiniji čak i Luksemburg s cijenama koje su na razini 91 posto od prosjeka EU-a.
http://www.glas-slavonije.hr/273389/...ca-u-Bugarskoj

Svaka čast našim uvoznicima.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 17:57   #77
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Svaka čast našim uvoznicima.
Malo ti to ima veze s uvoznicima, zarada na HW-u je kod nas jako mala.
Problem je s cijenama prije ulaza u RH.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 14:10   #78
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,412
Opet se cijene dizu, dolar raste ...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2015., 10:51   #79
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Baš dobro jer ne mislim išta novo kupovati
Nadam se da neću ni morati iako je monitor izašao iz jamstva prekjučer
Brko je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na