Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2023., 09:25   #1
Lazarus
Premium
 
Lazarus's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: -
Postovi: 102
Popravak ploče napajanja

Trebam pomoć iskusnije osobe oko popravka više monitora.
U proteklih 2. godine sam imao peh gdje mi su 4 komada riknula. 2 komada su sami od sebe prestali raditi,na jednom čak ima zvuk samo je slika nestala,oba identičan kvar par dana je slika bila rumena prilikom paljenja,poslje toga monitori se krenuli gasiti odnosno izgubiti sliku nakon možda pola - minutu rada. U video zapisu vidite ploče od oba monitora,prva je LG a druga od Cibox.
Kako se radi o čudnim modelima,gotovo je ne moguće pronaći polovne panele napajanja za njih.Dobio sam savjet da si uzmem lemilicu i promjenim kondenzatore umjesto da ponovo dajem 200 kn za drugi monitor,odnosno da je boje da uložim taj novac u popravak ovih monitora.
U video zapisu se može vidjeti ploce na 1:14 sam pronašao 2 kondenzatora koja su prsli,pa ako netko s bolje treniranim oko može prijetiti nešto jer nemam puno iskustava s ovim,a na prvoj ploći nisam pronašao ništa,u svakom slušaju bio bih veoma zahvalan ako netko može izdvojiti par minuta vremena da to pogleda.

Lazarus je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na