Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2007., 23:43   #1
aCoZz
Registered User
 
aCoZz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Opatija
Postovi: 16
Kupovina stola za komp

Nisam jos bio nigdje razgledavati, icu cu ovih dana, a preko neta nemogu naci ama bas nista " ozbiljnije " , sve stolovi kao da su napravljeni za neku clerk poziciju u nekoj firmi, sa vrlo malo prostora i hrpu nepotrebnih detalja...

Ako je netko nesto nedavno kupovao, ima li kakvu preporuku za neku trgovinu/centar s podrucja rijeke da nemoram gubit vrijeme vozikajuci se uokolo.. Stranica od Lesnine je u izradi, Getro nema nekakav veci katalog online, Briko centar i Pevec ama bas nista..

Znaci uzeo bi nesto do 1000kn, mozda malo vise, da je sto sire, oko 1,30x70m ili vise, jer mi treba puno prostora. Ladica za tipkovnicu nije potrebna, posto preferiram ruke drzat naslonjene na stol...

Ili mi se vise isplati kod stolara napravit nesto custom? Dobar sam s jednim odlicnim stolarom pa bi me vjerojatno i doslo jeftinije..



Zadnje izmijenjeno od: aCoZz. 20.11.2007. u 00:17.
aCoZz je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 01:21   #2
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Nakon prihvaćanja činjenice da dobar stol poštene veličine, izrade i izgleda kod nas nije moguće pronaći za neke normalne novce, napravio sam si stol sam. Kupio radnu ploču 2600 x 600 x 32 (Pevec, 200kn), boja hrasta, hrapavi uzorak, priložena kant traka i zaobljeni prednji rub. Mislio sam uzet metalne (chrom) noge, no kad sam vidio cijenu dotičnih - odustao. Sljedeća postaja - Uradi sam. Kupio 200 x 500 x 32 ploču iste boje za 100kn, dao im izrezati (na licu mjesta, 5kn/m), te kupio par L profila, iver vijaka i gumica za podložiti noge...
Sastavljanje klasično, oprema nikakva i malo kasnije - uz ravnalo 30cm (doslovce ), HB olovku, aku odvijač, drvenih tipli, malo znoja i puno dobre volje - nastao stol sa radnom povšinom 2600 x 600 i tri noseće noge 700 x 500 (uvučene). Ima pk prostora, konstrukcija je čvrsta, ne klima se, a stol izgleda mrak (hrast, dojam punog drva). Drži 2 kom 22" CRT-a i mene (i curu) bez beda. Cijena - oko 400kn
Kristijan_7 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2007., 01:44   #3
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Nakon prihvaćanja činjenice da dobar stol poštene veličine, izrade i izgleda kod nas nije moguće pronaći za neke normalne novce, napravio sam si stol sam. Kupio radnu ploču 2600 x 600 x 32 (Pevec, 200kn), boja hrasta, hrapavi uzorak, priložena kant traka i zaobljeni prednji rub. Mislio sam uzet metalne (chrom) noge, no kad sam vidio cijenu dotičnih - odustao. Sljedeća postaja - Uradi sam. Kupio 200 x 500 x 32 ploču iste boje za 100kn, dao im izrezati (na licu mjesta, 5kn/m), te kupio par L profila, iver vijaka i gumica za podložiti noge...
Sastavljanje klasično, oprema nikakva i malo kasnije - uz ravnalo 30cm (doslovce ), HB olovku, aku odvijač, drvenih tipli, malo znoja i puno dobre volje - nastao stol sa radnom povšinom 2600 x 600 i tri noseće noge 700 x 500 (uvučene). Ima pk prostora, konstrukcija je čvrsta, ne klima se, a stol izgleda mrak (hrast, dojam punog drva). Drži 2 kom 22" CRT-a i mene (i curu) bez beda. Cijena - oko 400kn
Ajde koju slikicu stavi....
tech je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 11:33   #4
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Točno to što je Kristijan rekao - stol za komp si moraš napraviti sam ili dati stolaru da ga napravi onako kako tebi odgovara. I sam si vidio da su ovi "stolovi za računalo" koji se prodaju, zapravo "stolovi za mazohiste". Mislim, to je okej ako ćeš na njemu provesti pola sata i otići dalje, ali svi znamo da mi nećemo. Sjediti ćemo par sati u komadu čačkajući po driverima, servisima.. Čisteći dungeone s frendovima, kampajući sa snajperom u krošnji drveta, lupajući raznorazne demončiće macolom po glavi i slično.

I ja sam donedavno tražio stol za komp. Opremam si stan, tako da sam prošao dosta dućana. Jedini stol koji je dobio prolaznu ocjenu je kutni iz Anaksa (www.anaks.hr), ali sada sam se odlučio za stolara. Simpatičan i zabavan tip, odlično radi - meni će prvo srediti kuhinju po mjeri, a zatim i ostale stvari. Na meni je sada da si osmislim točan smještaj i izgled stola.

Izrada po mjeri FTW.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2007., 17:01   #5
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Ja sam uzeo u prima commerce stol za komp, 140x67. S jedne strane 3 ladice i polica, s druge vrata i polica. Ima dasku za ucvrscenje koja je idealna za drzanje nogu. Nikakvih drugih stalaka za ovo i ono i slicnih zvizdarija. Sastavljao ga sam, nisam ugradio ladicu za tipkovnicu jer mi je bolje ovako. Jedina zamjerka je sto je malo uzak, rupa je taman za onaj srotex uredski stolac na 5 kotacica. Komp drzim na polici pricvrscenoj za zid.

Osobno mislim da ti je bolje kupit posteni pisaci stol i onda mrvu kemijati s policama, ili cak sastavljati sam po mjeri, kako su decki rekli. Jeftinih zeljeznih nogu ima u Bauhausu, samo pazi da nekako sredis taj stol da ti ne pliva pod rukama i da ne uzmes pretanku stolnu plocu. Ako JAKO patis na stabilnost - okvir od cijevi i na to debela ploca.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2007., 17:02   #6
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
aj plz stavi koju sliku da vidim kako izgleda jer ovako si nikako ne mogu predočit kamo si noge namjestio, jer ja preferiram 4 a ne 3 noge
domina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na