Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2010., 21:01   #31
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Pomo, sjedi malo, opusti se i uzmi zraka.
Vidim da si neinformiran, pa da nešto novo doznaš
...
Uzmi xenon, kvalitetno ugradi i podesi i budeš se iznenadio
Neznam što je tvoja definicija "kvalitetne ugradnje" ali ako ne znači potpunu zamjenu farova s onima dizajniranima upravo za HID izvor svjetla, tada si ti taj koji je neinformiran.

Farovi za halogene žarulje (bili oni projektorskog ili reflektorskog tipa) su dizajnirani prema izvoru svjetla halogene žarulje (namotaj žice u obliku pravilnog valjka) i prema tome ne odgovaraju HID lampama.

HID žarulja ima keramički balon koji sjaji cijeli s područjem jačeg intenziteta u obliku luka između dvije elektrode.

Dizajn HID farova prema tome mora biti drugačiji od halogenih i nikakvo podešavanje halogenog fara ga nemože učiniti efikasnim za HID izvor svjetla.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2010., 22:08   #32
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
/cut/
Daj kakva podešavanja, farovi koji su atestirani, dizajnirani, projektirani, provjereni i sve ostalo na žarnu nit znači da nisu namjenjeni za smeća zvana 'xenon po 500 kn'.
Ni jedan tvornički xenon ne košta manje od tisuću eura, i ako misliš da je moguće napravit identičnu, kvalitetnu kopiju za 70 eura i ugurati u bilo koji far bilo kojeg auta na tržištu onda nisi sav svoj.

Sam pojam 'xenon' kod original ugradnje obuhvaće više toga.
SVAKI tvornički xenon ima podešavanje visina snopa svjetlosti, i to ne onaj koji reguliramo u autu nego to radi automatika, znači nivelacija farova koju odrađuju senzori ovisno o opterećnju auta, a također, svaki tvornički xenon ima uređaj za pranje farova.

Stavljati xenon u far koji za to nije predviđen je čobanluk, i možeš ti njega podešavati 3 dana.
Ako ti se ne sviđa kako ti farovi obasjajvaju cestu onda kupi nove farove ili jednostavno vozi sporije po noći.
Iz aviona mogu vidjeti seljo-tuning sa kineskim farom i original xenon.
Xenon u maglenkama neću ni komentirat, samo dokazuješ vrhunac seljo-tuninga.

I da, taj xeonon o kojem trabunjaš je ILEGALAN, a druga je stvar što se ne provode ti jasno propisani zakoni, i što svakakvi drkavaci rade na tehničkom.

Citiraj:
3. Uređaji za osvjetljenje ceste i za davanje svjetlosnih znakova

Članak 19.
...
(3) Svi uređaji za osvjetljavanje ceste i davanje svjetlosnih znakova na motornim i priključnim vozilima, moraju biti homologirani ili ispitani, te ugrađeni sukladno Direktivi Vijeća 76/756/EEC (kategorije M, N, O)
Dalje:
http://www.mup.hr/1158.aspx
Citiraj:
36. Svjetla na vozilu
/cut/
...(uređaji i oprema koji se naknadno ugrađuju na vozilo moraju biti odobrenog tipa - homologirani prema važećim ECE pravilnicima u Republici Hrvatskoj).
http://www.hak.hr/hak/sektor-za-vozi...direktive.aspx
khm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2010., 02:04   #33
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Pomo, sjedi malo, opusti se i uzmi zraka.
Vidim da si neinformiran, pa da nešto novo doznaš
Ovo što sam ti napisao je kod nas zakon. Ono, ZAKON.
CVH je imao neke pravilnike kako treba HID kit biti instaliran, to nije bilo po slovu zakona pa je nestalo s njihovih stranica.
Nisam ja neinformiran.
ECE homologacije su kod nas ZAKON. Ono, govorim o zakonskim propisima.
Nema prepalavo, preqrac palac, STP fušer misli da je to oke.
ZAKON sinko.
Po ZAKONU nešto što ne prolazi ECE homologaciju u RH nebi smjelo proći tehnički.
A to da mi čajna ksenoni idu na živce i da bi....neću u detalje.
Nisam ja neinformiran, i nemam što zraka uzimat.
Radim 50 000 km na godinu, govnari sa HID kitovima mi kvare oči i to je cijela priča što se mene tiče.
I da, onak moje mišljenje slijedi:
Nelegalne prerade na autu MINIMUM 5000 kuna, ugrađivaća istih MINIMUM 4x toliko.
I seljo tjuneri bi odma isparili s cesta..
Jel nekome palo na pamet koliko oni dodatni spojleri, koje je napravio lokalni tata mata od pleksiglasa,
ugrožavaju život pješaka pri udaru vozila u istog?
Čajna ksenoni mi samo direkt smetaju ko vozaču....
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 03.10.2010. u 09:24.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 08:21   #34
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
jao...ajd, ionako mi ej dosadno...

http://www.cvh.hr/cvh/sluzbene-obavi...651-12008.aspx

a trazeci ovo naletio i najos jednu stvarcicu koju je dobro znati...
"(2) Vozila koja su opremljena svjetlosnim tijelima bez žarne niti (ksenon, neon, LED i sl.), ne moraju imati rezervne žarulje za ta rasvjetna tijela."
Članak 90.

http://www.cvh.hr/cvh/propisi-i-uput...a-cestama.aspx

ugl, xenon je sranje ...

a najcesce zbog toga sto se zdravo seljacki samo baci u far i nakrca se preko 6000k ...
uzivajte...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 08:25   #35
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Sinek, malo sam ipak stariji od tebe pa nešto znam.
Daj prije pročitaj nego što pišeš, al u cjelini, ne samo članke koje izdvajaš.
Svaka roba uvezena u RH prolazi nekakve carine-dal možeš uvesti u RH nešto ILEGALNO a da je prošlo kroz ruke carine LEGALNO?
U Praviniku piše općenito, ne posebno za xenon.

Xenon žarulja je rasvjetno tijelo ISTO ko i halogenka, problem je samo što kod aftermarket xenona ima razlike u žaruljama, neke sjedaju kak treba u žarište sjenila, neke ne, tu je osnovna razlika.
Xenon žarulja i ne svjetli cijelom dužinom od početka do kraja, očito nisi to malo proučio i prve ruke.
Ne može luk bibi dug 5 cm ko žarulja, luk je puno manji, kad pogledaš žarulju budeš vidio.
Konstrukijski NEMA velike razlike u sjenilu, imam doma sjenilo s lećom za xenon i za halogenku-NEMA razlike, neke razlike ima u faru bez leće-

Imaš xenon žarulje s sjenilom na sebi da ne baca okolo bezveze svjetlo, tamo gdje ne treba.
Ja pričam ovo sve iz SVOG iskustva, a neki tu pišu bedastoće a niti ne znaju kak izgleda xenon žarulja, kamo nešto drugo.

Gle, ovo spominjanje seljaka dokazuje tvoj IQ broja cipela.

A kad već spominjemo homologacije, onda ga sljedeći put provjeri na svakom zamjenskom dijelu koji kupiš za auto, da ne veli koliko imaš samih farova zamjenskih za aute na kojima nemaš homologacije, niti možeš dokazati da imaju homologaiju za RH, to još, nažalost, ne funkcionira.

Vas par vikend farera, ostavite se baljezgarija o autima, i primite se overklokinga, i kupovanja nepotrebnih komponenti za svoj komp cccccccccccccc..............

Ja ću xenone na autu imati i za rikverc svjetla sve dok IZRIČITO nebude zabranjena ugradnja xenona dok legalno se mogu uvesti u RH, a kad do toga dođe, kupit ću auto sa origigi xenonom i to stavit ću onaj najjači od 55W, ne od 35W p kad se vidimo na esti da ti mogu kvalitetno poblicati hahahahahah
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 08:54   #36
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
xenon svjetlo ima potpuno drugačiji rasip svjetlosti nego obična žarulja sa žarnom niti
xenon koji nema leću zasljepljuje vozača iz suprotnog smjera pa makar ta lampa bila zakucana u pod
sve je to super u teoriji, da troše manje struje i da dulje traju, bolje osvjetljavaju....

ALI SAMO AKO SE ISPRAVNO UGRADE - SA LEĆOM - onda ne smetaju druge u prometu.

inače, gledao sam emisiju snimanu u engleskoj, gdje su imali problema sa tim kitovima bez leća, al su ih uspjeli kolko tolko dovest u red

evo drugi video da vidiš o čemu pričaš
http://www.youtube.com/watch?v=yVuSS...eature=related

sve je to super, svjetla izgledaju drugačije, vau efekt, al u biti svi koji ugrožavaju život drugih sa takvim preradama na autu spadaju u moju kategoriju seljo tunera, ugradi si pravi xenon pa ćeš bit faca - a to košta

Zadnje izmijenjeno od: jed2i. 03.10.2010. u 09:02.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 09:19   #37
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ne želim se spuštati na niske razine u komunikaciji.
Ugradnja jačeg svjetla uopće ne spada u kategoriju tuninga niti stylinga-neki ne znaju ni što to točno znači.
Ja tvrdim da se može aftermarket "čajna" xenon ugraditi u bilo koji far, a da ne smeta drugim vozačima u prometu, i to tvrdim iz svog iskustva.
Ima svega na cesti, od xenona koji lijepo svijetle kak se spada, do onih koji svijetle "ultraljubičasto"
Kad kod nas zaživi TUV ko u Njemačkoj, onda toga vjerojatno ne bude.

Skrenulo se s teme u prvom postu.
Dakle najbolje od halogenki su Osram Nightbreaker ili Philips Xtreme power, mislim da ih ima u Molydonu i cifra je za par oko 200-300 kuna.
Xenon setova H4 imaš od 500-600tinjak kuna ak se za njih odlučiš

Eto i Molydon posluje ilegalno ugradnjom ilegalnih aftermarket xenona i to još objavjuje na internetu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 10:31   #38
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor walbandon Pregled postova
jao...ajd, ionako mi ej dosadno...

http://www.cvh.hr/cvh/sluzbene-obavi...651-12008.aspx

a trazeci ovo naletio i najos jednu stvarcicu koju je dobro znati...
"(2) Vozila koja su opremljena svjetlosnim tijelima bez žarne niti (ksenon, neon, LED i sl.), ne moraju imati rezervne žarulje za ta rasvjetna tijela."
Članak 90.
to ti je zato jer far koji ima tvornicki xenon ne mozes otvoriti vec ako me sjecanje ne vara mjenja se cijeli far.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 10:38   #39
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
odustajem...uzivajte
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 11:10   #40
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
l]

120 kuna za dva komada se ne čini kao prevelika (izgubljena) lova, možda bi vrijedilo isprobati... zanimljiva je stvar ta da na youtube ne nađem nikakav video a bogami ni na aukcijama ni na ebayu nema nijedne slike kako to izgleda u praksi, montirano na autu...
Evo da se ja dotaknem ovih SMD LED žarulja s ebaya nakon sveopćeg rata oko xenona

Uzeo sam s ebaya takve i sve u svemu loše, recimo da daje svjetlost jačine između pozicije i oborenih. Za njih je obična H4 svemirski brod
Da ne pričam o tome da će te prek ebaya izaći par oko 40-50kn s dostavom, naspram tih 120kn.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2010., 11:58   #41
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ja ću xenone na autu imati i za rikverc svjetla sve dok IZRIČITO nebude zabranjena ugradnja xenona dok legalno se mogu uvesti u RH, a kad do toga dođe, kupit ću auto sa origigi xenonom i to stavit ću onaj najjači od 55W, ne od 35W p kad se vidimo na esti da ti mogu kvalitetno poblicati hahahahahah
Ma stavi si xenon i u kabinu auta i oko vrata, i dalje ćeš vozit svjetleće smeće na 4 kotača.
Inače, nisam ni očekivao pametniju izjavu od nekog ko pripada seljo-tjuning čoporu, magli ti se u glavi pa ne vidiš cestu s normalnim žaruljama.
Xenon je bio i ostao seljačka roba baš kao i ostali drlog šta vi likovi kačite po autu, od raznih, ledica, spojlera, lonaca i sl. - seljoberstvo, ništa drugo.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 19:00   #42
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pitajmo se kako će ova tema završiti

kvalitetne h4 zemi i bok... neko je spomenuo da se tvornički i aftermarket xenon vidi miljama i to je krajnji ishod skoro svih takvih ugradnja - ometanje prometa i smanjenje sigurnosti pogotovo na neosvjetljenim prometnicama di koncentracija na cestu mora biti nešto veća.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 00:49   #43
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
halogenke od osrama su jako dobre, imam ih ja na autu...
aftermarket xenon i tvorniči ne moraju uopće imati razliku...ali to košta(far s lećom)....lakše je kupit žarulju i elektroniku samo i bok
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 01:19   #44
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Xenon je bio i ostao seljačka roba baš kao i ostali drlog šta vi likovi kačite po autu, od raznih, ledica, spojlera, lonaca i sl. - seljoberstvo, ništa drugo.
http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=55
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 11:51   #45
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
@ bubba

ja vec mislio da si linkao computer_moddera....

on topic: ja sam isto veliki protivnik bozicnih lampi na autu. i tak nevidim najbolje, i kad mi takav netko naidje u susret, dodje mi da se posaljem na par godina robije.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 12:49   #46
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
halogenke od osrama su jako dobre, imam ih ja na autu...
aftermarket xenon i tvorniči ne moraju uopće imati razliku...ali to košta(far s lećom)....lakše je kupit žarulju i elektroniku samo i bok
damn...
nisu ni xenoni sa lecam vise skupi...samo se ugradi u postojeci far..
Bixenon lece
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 13:17   #47
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
kako to može uću u postojeći far sa H4 "bez bušenja i lijepljenja"?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 13:19   #48
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
pa znam ja to sve, al lakše je seljo tunerima platit 500 nego 1500 kn
to i je poanta svega
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 13:22   #49
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
kako to može uću u postojeći far sa H4 "bez bušenja i lijepljenja"?
mora se skidati staklo sa fara
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 13:48   #50
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
a staklo ima na sebi nekakve reljefe sa unutrašnje strane, pogotovo na starijim autima.
mislite li da to staklo neće raspršivati to blještavilo na sve strane?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 15:10   #51
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
bude....zato su svi xenon farovi clear tipa
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 15:54   #52
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
a staklo ima na sebi nekakve reljefe sa unutrašnje strane, pogotovo na starijim autima.
mislite li da to staklo neće raspršivati to blještavilo na sve strane?
da, lece se ni trebalo stavljati na takva svjetla, samo na ona "prozirna"
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 16:13   #53
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
a staklo ima na sebi nekakve reljefe sa unutrašnje strane, pogotovo na starijim autima.
mislite li da to staklo neće raspršivati to blještavilo na sve strane?
A kao da je to bitno i kao da ti likovi razmišljaju o tome.
Seljo-tjuner koji stavlja xenon ima samo jedan cilj, da osvjetli cestu ispred sebe što bolje, a bacanje svjetla i gdje ne treba je samo nuspojava.

Eto ti pametne izjave:

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ja tvrdim da se može aftermarket "čajna" xenon ugraditi u bilo koji far
Nije bitno da li far izgleda ovako ili ovako, ili možda ovako ili recimo ovako...

bitno je da se xenon može ugraditi u sve, ma genijalno, a to što su farovi posebno dizajnirani za xenon rasvjetu ne vrijedi na balkanu.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 17:42   #54
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Čajna xenon je onak, govno koje samo smeta drugima u prometu.
Loše vidiš po noći?
Posjeti okulistu.
Često vam pregaraju žarulje?
Posjetite autoelektričara.
Xenon-HID kitovi od od parsto kuna su NELEGALNE prerade na farovima vozila.
STP nebi smio niti jedno vozilo koje ih ima ugrađene pustiti na tehničkom.
Zašto? Jer čajna ksenon kitovi ne zadovoljavaju ECE homologacije, koje je RH uredno preuzela
i ugradila u zakonske propise o tehničkom pregledu vozila.
Da,mo'š si mislit...ja sam sebi naručio xenone HB4 i sve me izašlo 330kn,iz Kine...preko ebaya,ambalaža na talijanskom jeziku pripremljeno za talijansko tržište (EU),direkt iz tvornice dobio.Ima sve certifikate na ambalaži.

I to bez leće ih imam...savršeno svijetli i nikome ne smeta...xenon bez leće smeta samo ako je na starijem autu,starijem faru...ja sebi fino mogu "naštelat" koliko dugo i koliko široko želim da svjetli,elektronski iz auta...

A sad dali je to nelegalno ili ne uopce me ne zanima,u ovoj zemlji je na vrhu vlasti previše toga nelegalnog da bi ja glumio nekog sveca...uredno prolazim tehnički,uredno se vozim po EU...

Tako da nemoj generalno molim te...za 330kn (carina+pdv u cijeni) već 2 godine se vozim s 6000k xenonima bez greške,svjetli jednako kao i philipsov od 400 eura

Što se tiče razile halogena - xenon,ogromna,uopće ne koristim duga svjetla...i još jednom napominjem,niti jedan auto mi nije zablendao,niti mi se ijedan poznanik požalio da mu smeta...
__________________
Thoroughbred B je online   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 17:54   #55
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor vodokotlic Pregled postova
Neznam što je tvoja definicija "kvalitetne ugradnje" ali ako ne znači potpunu zamjenu farova s onima dizajniranima upravo za HID izvor svjetla, tada si ti taj koji je neinformiran.

Farovi za halogene žarulje (bili oni projektorskog ili reflektorskog tipa) su dizajnirani prema izvoru svjetla halogene žarulje (namotaj žice u obliku pravilnog valjka) i prema tome ne odgovaraju HID lampama.

HID žarulja ima keramički balon koji sjaji cijeli s područjem jačeg intenziteta u obliku luka između dvije elektrode.

Dizajn HID farova prema tome mora biti drugačiji od halogenih i nikakvo podešavanje halogenog fara ga nemože učiniti efikasnim za HID izvor svjetla.
Bez uvrede ali ovakav bullshit dugo nisam pročitao...

auti iz salona bili oni s xenonom ili halogenom dolaze s identicnim farovima! o čemu ti?

tražite filozofiju tamo gdje je nema,bože
__________________
Thoroughbred B je online   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 17:57   #56
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
/cut/
Kako mi je ovo jako kad kažu 'niko mi ne blica'...
Pa ne blicam ni ja nikome, a svejedno bode u oči, ali šta vrijedi ako mu ja blicnem? Šta?
Oće taj seljo-tjuner doći doma i reći: 'ej, jedan mi je danas blicnuo, idem ja skinut xenon da ne smetam ostalima', lol.
Neće se ostali vozači baviti vama i upozoravat vas, to treba zakon, bi te ja poslao doma kad bi mi došao s tim drlogom na tehnički.
Uglavnom, kupio si govno za 330 kn (ccc), stavio si u farove bez leće, smetaš na cesti, ne može biti jednostavnije.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 18:06   #57
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Kako mi je ovo jako kad kažu 'niko mi ne blica'...
Pa ne blicam ni ja nikome, a svejedno bode u oči, ali šta vrijedi ako mu ja blicnem? Šta?
Oće taj seljo-tjuner doći doma i reći: 'ej, jedan mi je danas blicnuo, idem ja skinut xenon da ne smetam ostalima', lol.
Neće se ostali vozači baviti vama i upozoravat vas, to treba zakon, bi te ja poslao doma kad bi mi došao s tim drlogom na tehnički.
Uglavnom, kupio si govno za 330 kn (ccc), stavio si u farove bez leće, smetaš na cesti, ne može biti jednostavnije.
Govno radi već 2 godine,i ne,ne smetam nikome

Svjetlost udara u pod,a ne u oči.Znam o čemu ti pričaš,meni masa njih smeta jer im svjetli previsoko i preširoko!

Evo pogledaj farove,auto prodajem pa sve možeš pogledat.

http://www.njuskalo.hr/auti/honda-ci...-oglas-1688006

Sve je to od auta do auta,točnije od fara do fara.
__________________
Thoroughbred B je online   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 18:14   #58
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Malo ste se previše uzjogunili oko tih jeftilen Xenon kitova...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 04.10.2010. u 18:21. Razlog: tipfeler
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 18:18   #59
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Malo ste se previše uzjogunili oko tih jeftilen Xeon kitova...
Ti xenoni "brandirani" su čista pljačka...ljudi pa to nema ni razloga toliko koštat,2 balasta i 2 žarulje Neš ti filozofije,neš ti tehnološkog čuda...21 stoljeće.
__________________
Thoroughbred B je online   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 18:24   #60
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ajd se vrati malo par postova pa pročitaj šta podrazumijeva tvornički xenon i onda razmisli zašto je to neophodno.
2 balasta i 2 žarulje ćeš ti dobiti na ebayu, to je 'nepotpuni' xenon, tkz. smeće.
khm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na