Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 13.05.2010., 17:37   #1
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
CoolerMaster CM690 II Advanced

Ne valja vam link kad se klikne na "članak", preusmjerava na krivi umjesto na dobar
veve je offline  
Staro 13.05.2010., 17:52   #2
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
ispravak cijena nije 550, nego 750 (bila, jer im je nesto sa stranice, bar ga ja nemogu nać) http://www.nabava.net/trazilica.php?...=Pretra%C5%BEi
Elpresidente1 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2010., 19:35   #3
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
Thx, ispravljeno.
krešo je offline  
Staro 13.05.2010., 20:47   #4
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
CM 690 II komentari na članak

da li je bolje kućište CM 690 II advanced ili NZXT Tempest Evo?

meni se više sviđa NZXT,ima sve ventilatore unutra i filtere za prašinu a i veće je
m4x je offline  
Staro 14.05.2010., 02:05   #5
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
http://www.coolermaster-usa.com/prod...roduct_id=2706

cini mi se da su ista kategorija samo je ovo nvidia<3

po meni ljepse od ovog!!
m1kLa je offline  
Staro 14.05.2010., 08:46   #6
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
meni se više sviđa NZXT,ima sve ventilatore unutra i filtere za prašinu a i veće je
i ja sam za NZXT Tempest Evo..
ovo sto sam uspio procitati i vidjeti slike po review-ma bi zadovoljilo neke moje kriterije..
V.I.P je offline  
Staro 14.05.2010., 12:30   #7
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Svaka čast na reviewu. ja sam se već neko vrijeme zaljubljen u ovo kućište, ali opet se teška srca ne mogu odvojiti od svog čuftek-towera 750 kn nije baš ni malo para, no eSata na kućištu je nešto super.

ali, nisam vidio, pa što to kućište nema filtere za zrak. ja bi rekao da ima ???
Brko je offline  
Staro 14.05.2010., 13:38   #8
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
Citiraj:
Autor m1kLa Pregled postova
http://www.coolermaster-usa.com/prod...roduct_id=2706

cini mi se da su ista kategorija samo je ovo nvidia<3

po meni ljepse od ovog!!
to je obični cm690, ne cm690 II
Elpresidente1 je offline  
Staro 14.05.2010., 15:03   #9
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
ali, nisam vidio, pa što to kućište nema filtere za zrak. ja bi rekao da ima ???
Ako misliš na opisani CM naravno da ima, pročitaj članak. Samo kažu da neće zaustavit najmanje čestice prašine!
Booger je offline  
Staro 14.05.2010., 15:10   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Nisu ni na starom CM690 filteri bajni, ali ipak nečemu služe. btw, i on ima eSATA na front panelu samo što meni nikad nije proradio. Pomirio sam se sa brzinom usb veze pa se ne zabrinjavam previše.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2010., 15:11   #11
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
ali, nisam vidio, pa što to kućište nema filtere za zrak. ja bi rekao da ima ???

Ima filtere za prašinu, samo ne svuda.

Meni je predobar onaj hot-swap na vrhu kučišta, samo vani ubodeš cijeli disk u već pripremljeno napajanje i sata-kabel.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 14.05.2010., 15:19   #12
F1-IVO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 29
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nisu ni na starom CM690 filteri bajni, ali ipak nečemu služe. btw, i on ima eSATA na front panelu samo što meni nikad nije proradio. Pomirio sam se sa brzinom usb veze pa se ne zabrinjavam previše.
Imam CM690 pure i isto mi esata na vrhu kućišta nije šljakao. Razlog je bio banalan. Loše zalemljen konektor na pločicu. Skini gornju plastiku kućišta i provjeri.
F1-IVO je offline  
Staro 14.05.2010., 23:22   #13
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Ma ti filteri na običnom CM690 su za k****, jedini koji je pristojan je onaj u dnu kućišta. Kupio sam odvojeno metalnu mrežicu za prašinu koja barem nešto napravi, samo ju je teško očistiti...

Sve ostalo u kućištu je za 5
Jackson je offline  
Staro 16.05.2010., 11:37   #14
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Jako štur članak kod kojeg sam dobio dojam da je orijentiran progejmerima od 14 godina.

Više se priča o sexy pakiranju na kojem možemo iščitavati fičre i pritom doživljavati orgazme nego o tome kakvo je kućište zapravo. Sve je to lijepo, al fotka gdje matična ploča nije niti pričvršćena, nema niti jednog powerupa, nikakve temperature kućišta, niti jedno pokazivanje mogućnosti kejbljving đoba, ništa.

U redu, pretpostavljam da se nema vremena. Svejedno ostaje gorak okus u ustima.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 16.05.2010., 18:24   #15
Shaka111
Premium
Moj komp
 
Shaka111's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 648
evo koji je kejbl đob moguć sa tim kucistem...



dobar je revju,s obzirom na vrijeme koje su imali,jer to je jedini logicki razlog zato sto su ostali revjui vrhunski analizirani
Shaka111 je online  
Staro 16.05.2010., 18:28   #16
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Shaka111 Pregled postova
evo koji je kejbl đob moguć sa tim kucistem...

dobar je revju,s obzirom na vrijeme koje su imali,jer to je jedini logicki razlog zato sto su ostali revjui vrhunski analizirani
Znam ja što je moguće sa tim kućištem

Vrijeme koje su imali za što? Kućište da bude u njihovim rukama? Pa bemu sunce, da su manje fotkali vanjštinu i da su stavili konfu unutra i sam provrtili jedan 3dčmark, došli bi do istog vremena korištenja kućišta. A pisanje se može komotno kasnije obavit.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 16.05.2010., 19:27   #17
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Recenzija je katastrofa...

Ono sto se procita u recenziji moze se procitat sa reklamnog pamfleta na CM stranicama i vidjet na slikama...

U original 690 gornja stranica gdje se sarafe 2 venta je uzasno tanka i podlozna vibracijama... Zanima me jer je u novoj verziji sto bolje?!

U originalu imao sam problema s vibracijom diskova, takodjer me zanima jer se tu sta popravilo?

Taodjer, kakve su temperature unutar kucista ovisno o hladjenju/brzini ventilatora?


Svasta se moze napisat u recenziji a da to nije navedeno na reklamnom pamfletu
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline  
Staro 16.05.2010., 20:04   #18
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
e da al sad još tog kučišta nema više kod nas za kupit, adm ga više nema na web-u, feniks ima al piše nedostupno
nekužim koja je poanta da daju kučište na rivju a onda maknu sa cjenika

ispada da je rivju malčice i zakasnio, osim ako ovi trgovci ne misle ponovo nabavljat
Elpresidente1 je offline  
Staro 17.05.2010., 07:50   #19
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,685
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Recenzija je katastrofa...

Ono sto se procita u recenziji moze se procitat sa reklamnog pamfleta na CM stranicama i vidjet na slikama...

U original 690 gornja stranica gdje se sarafe 2 venta je uzasno tanka i podlozna vibracijama... Zanima me jer je u novoj verziji sto bolje?!

U originalu imao sam problema s vibracijom diskova, takodjer me zanima jer se tu sta popravilo?

Taodjer, kakve su temperature unutar kucista ovisno o hladjenju/brzini ventilatora?


Svasta se moze napisat u recenziji a da to nije navedeno na reklamnom pamfletu
Pa mislim da je poprilično jasno kako je ovo Prvi pogled, što naravno i piše u naslovu, a i članak je smješten u tu rubriku. Samo treba čitati. Vremena za detaljne analize nije bilo, a ono što smo primjetili smo u kratkom roku smo i naveli...

Što se tiče nabavljivosti vjerujem da će ih još biti jer ipak je to relativno friško kućište na tržištu.
krešo je offline  
Staro 17.05.2010., 09:58   #20
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Pa mislim da je poprilično jasno kako je ovo Prvi pogled, što naravno i piše u naslovu, a i članak je smješten u tu rubriku. Samo treba čitati. Vremena za detaljne analize nije bilo, a ono što smo primjetili smo u kratkom roku smo i naveli...

Što se tiče nabavljivosti vjerujem da će ih još biti jer ipak je to relativno friško kućište na tržištu.
pa dovoljno je pogledat review na par stranica i nema tu puno filozofije,o cm 690 II se već sve zna,kome se sviđa nabavit će ga i bit će super zadovoljan za tu lovu od 750kn

mislim koga smetaju vibracije i glasnoća neka da preko tisuću ili dve kuna i neka šuti,a ne da prigovara

cm 690 II prima do 10 ventilatora,ima puno rupa i logično je da će se dosta čut ali to većini prosječnih korisnika ne smeta za ono šta sve dobiju od tog kućišta a to je: vanjski sata konektor,prostori za radijatore,mogućnost micanja prostora za diskove,puno ventilacije,rupa za stavljanje hladnjaka,dobra organizacija kablova,čvrsti lim,crno izvana/crno iznutra...and so on and so on
m4x je offline  
Staro 17.05.2010., 10:58   #21
dzeneral
Valar morghulis
Moj komp
 
dzeneral's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
mislim koga smetaju vibracije i glasnoća neka da preko tisuću ili dve kuna i neka šuti,a ne da prigovara

cm 690 II prima do 10 ventilatora,ima puno rupa i logično je da će se dosta čut ali to većini prosječnih korisnika ne smeta za ono šta sve dobiju od tog kućišta a to je: vanjski sata konektor,prostori za radijatore,mogućnost micanja prostora za diskove,puno ventilacije,rupa za stavljanje hladnjaka,dobra organizacija kablova,čvrsti lim,crno izvana/crno iznutra...and so on and so on
Kućišta koja ne vibriraju mogu se dobiti i za manje od tisuću kuna, samo što nemaju unutra mjesta ko CM 690, a objektivno masi usera ni ne treba toliko mjesta.

Ovo drugo što si ti nabrojao nema veze s prosječnim korisnikom, eventualno s prosječnim forumašom, a i to teško.
Mislim, koliko ljudi ima vodeno hlađenje, kome objektivno trebaju pomični kavezi za diskove, cable management i crna unutrašnjost je totalno nebitna za verziju kućišta bez pleksija. Ovo zadnje jedino dobro dođe ekipi da se vidi kak im je fensi komp kad stave slike u kejbljiving job
__________________
"The objective of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."

Zadnje izmijenjeno od: dzeneral. 17.05.2010. u 11:06. Razlog: padeži+quote :D
dzeneral je offline  
Staro 17.05.2010., 13:38   #22
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor dzeneral Pregled postova
Kućišta koja ne vibriraju mogu se dobiti i za manje od tisuću kuna, samo što nemaju unutra mjesta ko CM 690, a objektivno masi usera ni ne treba toliko mjesta.

Ovo drugo što si ti nabrojao nema veze s prosječnim korisnikom, eventualno s prosječnim forumašom, a i to teško.
Mislim, koliko ljudi ima vodeno hlađenje, kome objektivno trebaju pomični kavezi za diskove, cable management i crna unutrašnjost je totalno nebitna za verziju kućišta bez pleksija. Ovo zadnje jedino dobro dođe ekipi da se vidi kak im je fensi komp kad stave slike u kejbljiving job
neka netko nađe kućište do 750 kn koje je bolje/veće/čvršće od CM 690 II i da ima sve ove značajke koje sam pobrojao

za prosječne/entuzijaste/gamere je CM 690 II odličan izbor s obzirom šta nudi,neka puno skuplja kućišta se mogu sakrit
m4x je offline  
Staro 17.05.2010., 14:20   #23
dzeneral
Valar morghulis
Moj komp
 
dzeneral's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Kućište nudi puno toga i to uopće nisam osporio, ali cijenom od 750 sigurno nije za prosječnog korisnika ne kažem da je to previše za takvo kućište, ali prosječan user ne daje 750 kn za kućište.

A ovo je li najbolje, ovisi o ukusu i šta čovjek traži meni kao noise freaku, takvo kućište nikad ne bi ušlo u izbor.
__________________
"The objective of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
dzeneral je offline  
Staro 17.05.2010., 14:27   #24
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor dzeneral Pregled postova
Kućište nudi puno toga i to uopće nisam osporio, ali cijenom od 750 sigurno nije za prosječnog korisnika ne kažem da je to previše za takvo kućište, ali prosječan user ne daje 750 kn za kućište.

A ovo je li najbolje, ovisi o ukusu i šta čovjek traži meni kao noise freaku, takvo kućište nikad ne bi ušlo u izbor.
bolje dat 750 kn pa si miran dugo vremena nego dat 300 kn za neki shit

na ovom kućištu bi ja lako napravio tišinu,postavio bih na sve ventilatore i stranice gumu,stavio još dodatne filtere na usisne ventilatore i ne bi bilo buke ni prašine

ipak većini usera nije bitna tišina već da kućište ima dobru ventilaciju i solidne filtere za prašinu,te da je unutrašnjost dovoljno velika i prostrana za ugodno stavljanje komponenti te organizaciju kablova

Zadnje izmijenjeno od: m4x. 17.05.2010. u 14:46. Razlog: mod
m4x je offline  
Staro 17.05.2010., 15:06   #25
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
na ovom kućištu bi ja lako napravio tišinu,postavio bih na sve ventilatore i stranice gumu,stavio još dodatne filtere na usisne ventilatore i ne bi bilo buke ni prašine
Za 750 kn bi čovek očekival da se sve to kaj bi ti dodal i dodatno sredil, dobi odma s kućištem. Kućište nije ništ posebno, a oni koji su ga dizajnirali su jednostavno pretjerali s tolkom količinom perforacija, rupa i ventilatora. Dobar protok zraka i kvalitetno hlađenje se dobi bez 10 ventilatora i milijun sitnih perforacija. Jedina prednost u odnosnu na ostatak ponude, je mogućnost ugrađivanja radijatora/vodenog hlađenja, a sve ostalo je čisto pretjerivanje. Još kad se u obzir uzme da primjerice (na našem području) općenito skup Lian-Li u tom cjenovnom rangu od kakvih 700 - 800 kn ima modele iz svoje PC (1, 2) serije kućišta, koja nude isto ko i CoolerMaster, a ne idu u pretjerivanja s hlađenjem, protokom, filtrima i ko zna čim.
McG je offline  
Staro 17.05.2010., 16:10   #26
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
McG je pogodio ravno u sridu. Ova, usudio bih se reći, budget lianli kućišta pružaju puno više elegancije nego neki HAFovi i 590/690, te se IMO isplate uzeti uz navedenu cijenu.

Također su vrlo dobra osnova za projekte, bojanja i šta ja znam što sve ne jer se aluminij vrlo lako obradi, probuši ili nešto slično...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 17.05.2010., 20:01   #27
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Prvo sam gledao antec three hundred, pa još neke modele i na kraju sam uzeo cm690 u ADM-u za 550 kuna, imo, to kuciste vrijedi toliko.

Vrijedi li uopće cm690 II tih 200 kuna više od cm690 ?
__________________
de.fang je offline  
Staro 17.05.2010., 20:17   #28
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Prvo sam gledao antec three hundred, pa još neke modele i na kraju sam uzeo cm690 u ADM-u za 550 kuna, imo, to kuciste vrijedi toliko.

Vrijedi li uopće cm690 II tih 200 kuna više od cm690 ?
pa cm690 II je mislim ispravilo sve nedostatke ovog starog

lian li pc-7FN je dobro kućište,ali većinom sva lian li kućišta do 1000kn nude premalo prostora

m4x je offline  
Staro 17.05.2010., 21:24   #29
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
pa cm690 II je mislim ispravilo sve nedostatke ovog starog

lian li pc-7FN je dobro kućište,ali većinom sva lian li kućišta do 1000kn nude premalo prostora

Istina, može bit problema s dužim grafičkim karticama. Zanima me kakvi su njihovi filteri, jesu li kvalitetniji od ovih CM-ovih, i koliko su ventilatori bučni/kvalitetni?

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
McG je pogodio ravno u sridu. Ova, usudio bih se reći, budget lianli kućišta pružaju puno više elegancije nego neki HAFovi i 590/690, te se IMO isplate uzeti uz navedenu cijenu.

Također su vrlo dobra osnova za projekte, bojanja i šta ja znam što sve ne jer se aluminij vrlo lako obradi, probuši ili nešto slično...
McG je rekao da za te pare ne želi više ništa radit na kućištu,
a i ti govoriš o eleganciji Lian lija a kasnije bi išao nešto bušit, bojat...

Mislim da se uglavnom i proizvođači orijentiraju prema cijenama konkurentskih proizvoda, tak da su kućišta slične cijene uglavnom i iste kvalitete, ne može kućište od 600 kn bit pet puta bolje od kućišta za 500 kn, sve se na kraju svede na potrebe ili dizajn.
Booger je offline  
Staro 17.05.2010., 21:33   #30
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
On je mislil da je Lian Li sa svojim modelima pogodniji za modersku zajednicu (kaj nije čudno kad se pogleda kaj ljudi rade s tim kućištima), jer ruku na srce, ovaj CoolerMaster je već izbušen do samih granica. Mene ne zanimaju nikakve dodatne modifikacije i da kupujem novo kućište u rangu od 700 - 800 kn, rađe bi kupil Lian Li PC-B10, nego CoolerMaster 690 II Advanced ili nekaj slično. CoolerMaster je možda prostraniji, ali Lian Li nudi sve kaj 99% treba i traži od kućišta. Kak sam i rekel, jedino zbog čega se taj CoolerMaster razlikuje od ostalih kućišta u toj klasi, je mogućnost ugradnje radijatora za vodeno hlađenje. Kome to treba, kupil bude CoolerMaster ili slično kućište, a fala Bogu ima ih kolko vas volja. Nažalost, danas većina proizvođača cilja na gamersko-clockersku populaciju, pa su im kućišta IMHO sasvim nepotrebno nakrcana ventilatorama i perforacijama.
McG je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na