Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2015., 14:09   #1
belinea
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Intel Xeon E3 1200 v3/4th Gen, PCI Express x 16

Pozdrav,

U device manageru mi ovo:


Properties je:





I događaju su:



jel ima itko kakvu ideju kako da riješim ovaj problem? Laptop je Asus n550, win 10...

Zadnje izmijenjeno od: belinea. 04.11.2015. u 14:15.
belinea je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 10:53   #2
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
https://www.asus.com/Notebooks/N550J...Desk_Download/

Bios update?

Desetka traži oš par intervencija, prođi kroz sve ponuđeno pa pregledaj...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2015., 14:26   #3
belinea
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
ovo je sad cudno malo... laptop je n550jv, a kad sada pogledam system information stoji da je g550jk ( i trenutno je zadnja verzia biosa gore). Na servisu su radili promjenu grafe i updateli bios brije 10-ak dana pa su oni vjerojatno to nesto promjenili? nije mi sad nista jasno.
belinea je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 16:11   #4
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor belinea Pregled postova
ovo je sad cudno malo... laptop je n550jv, a kad sada pogledam system information stoji da je g550jk ( i trenutno je zadnja verzia biosa gore). Na servisu su radili promjenu grafe i updateli bios brije 10-ak dana pa su oni vjerojatno to nesto promjenili? nije mi sad nista jasno.
Na kojem servisu?
Koliko vidim tu je GPU zalemljen na MBO.
Da ti nisu oni stavili ploču od drugog modela g550jk ?
Ploče imaju identičan placement elemenata a nije mi poznato da bilo koji ovlašteni servis mijenja grafičke chipove lemljenjem.
Standardna procedura je izmjena ploče ako rikne GPU.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 04:36   #5
belinea
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Nije u ovlastenom servisu, jedan od... U gradu. Zamijenili su oni meni plocu izgleda, ali koliko vidim ploce su iste, nema tu razlike. Iz asusa sam dobio odgovor da probam sa INF update driverom za win 8, ako nece da pricekam update za win10. . Probat to jos danas.

Btw. Nije u redu ljudima govorit mjenjam gpu a na kraju mjenja plocu, onda fino objasni kako to ide jer se ne razumijem previse u hardveraj (alergican sam na nase "strucnjake" i poslovanje). U IT sam 10 godina ( nikad hardveraj ) i rijetko kad sam cuo za dobrog servisera, kao mehanicari za auto su. Samo gleda kad ce ti manje rec a i po mogucnosti zavaljat. Nekazem da je ovaj mene zavaljao, ali... Jel tesko fino objasnit i svi sretni i veseli.
belinea je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 11:39   #6
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Promijenili su ti ploču.
Na ovoj ploči imaš NVIDIA GeForce GTX 850M dok si na staroj imao
NVIDIA GeForce GT 750M.
To je dobro jer je ova grafa duplo brža/jača, a nije dobro jer joj je toplinska disipacija veća. Radi se o 5w ili mrvicu više razlike pa mislim da ipak neće štetiti.
Kada je razlika velika, postoji mogućnost da hlađenje neće moći odvesti višak topline pošto je dimenzionirano za drugu grafičku i takve konverzije su opasno petljanje, ali ovo je u redu odrađeno.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 15:05   #7
belinea
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Da, bas sam gledao tu razliku u grafičkoj. Ma sve to ok, ali me muči taj driver za pop..., ako nista cekat cu update jer mi se neda sad prebacivat na win 8. Jedino sto me malo zabrinjava su kuleri koji mi vise rade nego prije. Temperature su ok, ali nekako mi je to sve cudno... evo npr.

Popne se sa 49C na 56C onda krece sa nekih 2900RPM pa do nekih 4900RPM gdje temperatura padne na 49C, zatim se smanjuju RPM i onda sve ispocetka. Znam da prije ove promijene ni blizu nije ovako bilo. Inace jedino sto trosim resurse su rami zbog par virtualki koje su cesto upaljene.

Imam osjecaj kao da kuleri nisu dobro sjeli na proc ili tako nesto. Naravno, govorim kad je laptop u mirovanju.
belinea je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 17:05   #8
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
po ovome sto ti kazes cooler mozda i radi posao.. mozda je jednostavno preslab..
ajmo reci teorija je jasna, ako je hladnjak vruc na pasivnom djelu onda si siguran da preuzima toplinu na sebe, sto ce reci dovoljno dobro je legao.. ali to ne znaci da je dovoljno dobar
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 18:11   #9
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Svašta sam doživio da mi dođe na popravak sa nekih žnj servisa od "servisiranih" laptopa koji se pregrijavaju pa kad otvoriš nisu uopće pastu metnuli ili maknu termalni pad kompletno pa nema ničeg nego direktno stave čip na heatsink

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 06.11.2015. u 19:15.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2015., 19:13   #10
belinea
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Neznam... ali nemoguće je se taj ciiklus dizanja i spustanja temp. ponavlja svakih 10-ak minuta, osim ako nije problem ovaj gore s driverom. Na kraju ću ga morat nosit ponovno tamo.
belinea je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2015., 10:39   #11
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor belinea Pregled postova
Neznam... ali nemoguće je se taj ciiklus dizanja i spustanja temp. ponavlja svakih 10-ak minuta, osim ako nije problem ovaj gore s driverom. Na kraju ću ga morat nosit ponovno tamo.
Nije nemoguće.

Sada imaš jaču grafičku nego prije a isto hlađenje.

Osim toga, ne znam kako je izvedeno hlađenje tj. praćenje temperature.

Viđao sam laptope kod kojih brzina vrtnje ventilatora ovisi samo o temperaturi CPU-a. A CPU i GPU imaju zajednički hladnjak. U nekim specifičnim situacijama se zna desiti da se GPU grije a CPU ne grije i onda imaš situaciju da hlađenje ne radi ili radi vrlo slabo dok GPU gori.

Također je moguće i da su sfušali nešto u servisu (pasta ili termalni pad koji ide na GPU)

Upravo zbog toga svega su kemije mijenjanja grafike u laptopima ono što nikome ne bih preporučio da ikada radi.
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na