Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2019., 22:21   #31
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Ima ti i za to rješenje na paket se stavlja UO ili uručiti osobno, šta se naravno dodatno plaća, pa onda lijepo tražiš ispis dostavne knjiga

I onda @Neo-ST potpisuje postaru da je osobno u svojoj vlastitoj nazocnosti zajedno sa 2 susjeda
kao svjedoka potpisao postaru da je osobno on sam preuzeo paket ....i stavio ga sa strane i otisao iz kuce dok je postar bio 300m dalje na drugoj dostavi.

Navecer otvara kutiju i casti postu dodatnim placanjem za prazan paket

Alaj si ga rijesio, svaka ti dala
Jedina zastita je otvaranje paketa odmah, instantno kod preuzimanja, sve ostalo tipa prigovori ili "dostavne knjige" i slicne nebuloze nicemu ne vode...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 22:25   #32
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
otvaranje posiljke je kazneno djelo
Isto kao i lažna prijava pa treba dobro znati šta radiš.
I dalje nismo čuli koja komponenta je u pitanju i kolika težina paketa je naznačena, bitno da se piše...

Također, on je preuzeo i potpisao pošiljku, pa me zanima kako bi mu ti to savjetovao da složi prijavu i kako da dokaže da on sam nije izvadio komponentu iz paketa?
I kako će dokazati da mu je dotični uopće išta poslao?
Ali ti bi upleo policiju.

Dostavne službe imaju sve elemente da zaštite ljude, potrebno je samo proučit pravila, nemaš šta tražit naknadno, kad si već preuzeo.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2019., 22:40   #33
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Kolega zalman samo iznosi surove činjenice koje su istinite, neznam zašto ga napadate
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 23:30   #34
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Jedan po jedan i eto mu lanca
Možda manijak mažnjava samo desne
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 23:50   #35
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Neo, od kuda je slana pošiljka, imaš li tracking lokacije gdje je sve paket bio.
Imam tracking, poslan je preporučeno sa naznačenom vrijednošću.
Dvije su lokacije samo na trackingu, njegov grad i moj.

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Isto kao i lažna prijava pa treba dobro znati šta radiš.
I dalje nismo čuli koja komponenta je u pitanju i kolika težina paketa je naznačena, bitno da se piše...
Nebitno za raspravu. Koja je razlika da ti napišem da se radi o srebrnom priboru za jelo vrijednosti 4000kn ili nečem drugom? Težina koja je izmjerena u pošti vs. težina koju sam ja izmjerio ima razliku, međutim ona je mala te se uvijek mogu vadit na toleranciju vage ako hoće, a u krajnosti to opet ništa ne dokazuje. Mogu i reći da sam izvadio taj uređaj prije vaganja. Sve je to kita od dokaza.

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Također, on je preuzeo i potpisao pošiljku, pa me zanima kako bi mu ti to savjetovao da složi prijavu i kako da dokaže da on sam nije izvadio komponentu iz paketa?
I kako će dokazati da mu je dotični uopće išta poslao?
Ali ti bi upleo policiju.
Zbog gore navedenih razloga, sve pada u vodu osim 2 stvari kojima mogu pokušati dokazati nevinost pošiljatelja i mene:
1. Pošiljatelj je voljan potpisati i kazneno odgovarati za svoj potpis, da je paket poslao neotvoren
2. Ja kao primatelj sam voljan svjedočiti pred Sudom da u svojih 20 godina se nikada nisam bavio muljažama, pogotovo ne na štetu Pošte. Razlog - jednostavno nemam potrebe za tim. Kao dokaz ću tražiti ispis svih mojih transakcija u kojima se vidi kolike vrijednosti paketa sam sve slao i primao, a nikada imao probleme, te nikada zatražio naknadu štete. Također mogu pozvati svjedoke koji će svjedočiti da sam pošten korisnik Poštanskih usluga, a da se nemam potrebu baviti sitnim malverzacijama može dokazati i moja plaća te imovinsko stanje, kao i policijski dosje u kojem se vidi da nisam nikad kažnjavan.

Na policiju ću svejedno otići, neka barem naprave zapisnik tako da postoji neki službeni pisani trag o svemu ovome.

Osim policije, za sve pravne odnose sa Poštom ću angažirati i odvjetnika, pa kad vide službeni dopis znat će da ne odustajem lako. U svakom slučaju, najlakše je u startu odmahnuti rukom i reći "nemam šanse" te odustati, a to se neće dogodit.

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Dostavne službe imaju sve elemente da zaštite ljude, potrebno je samo proučit pravila, nemaš šta tražit naknadno, kad si već preuzeo.
Realno, ne znam nikog tko otvara paket pred poštarom. Da to nije tako, do ovoga ne bi ni došlo.
Netko dobro zna da većina ljudi ne provjerava pakete nego ih samo preuzme, poštar ode i to je to. Na to su i računali, kao i što ti sada računaš da ću nakon toga odustati.

Bez obzira na šanse uspjeha, to ne smije i neće stati na tome.

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 08.12.2019. u 00:20.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 00:01   #36
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
I opet ne kažeš šta je bilo unutra da znamo težinu i da li odgovara težina naznačena na paketu sadašnjoj tezini

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 07:21   #37
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova

I onda @Neo-ST potpisuje postaru da je osobno u svojoj vlastitoj nazocnosti zajedno sa 2 susjeda
kao svjedoka potpisao postaru da je osobno on sam preuzeo paket ....i stavio ga sa strane i otisao iz kuce dok je postar bio 300m dalje na drugoj dostavi.

Navecer otvara kutiju i casti postu dodatnim placanjem za prazan paket

Alaj si ga rijesio, svaka ti dala
Jedina zastita je otvaranje paketa odmah, instantno kod preuzimanja, sve ostalo tipa prigovori ili "dostavne knjige" i slicne nebuloze nicemu ne vode...
Nisam uopće odgovrao NEO-ST već forumašu prije, što se vidi iz quota ako znaš čitat. Da je forumaš koji je citiran imao UO paket onda bi on i provjerio stanje paketa tj. da je oštećena ambalaža, pa bi i odbio primanje tj. da je stalo UO, a primio i potpisao itko drugi osim njega onda bi poštar dobio momentalno otkaz, a primatelj odštetu taman po povratku doma sam uzeo čekić i izlupao sadržaj paketa.

Ako ti i dalje nije jasno, slobodno pitaj, imaju velika tiskana slova i bold za ove šta slabije razumijevaju.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 07:29   #38
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Kolega zalman samo iznosi surove činjenice koje su istinite, neznam zašto ga napadate

Kolega zalman jede, da oprostiš, smedju otpadnu tvar u čvrstom stanju.

Navedeni kolega starta sa činjenicom da sve četiri strane u transferu (pošiljatelj, pošta, službenici, primatelj) imaju namjeru preveslati jedni druge.
Štoviše, on je uvjeren da je kolegu Nea zahebo pošiljatelj ili da kolega Neo jednostavno laže čisto da podigne postcount ovdje.
A usput i ja lažem, jer eto, nisam imao što sinoć raditi nego pisati fantasy novelu na forumu.

Nikad nisam otvarao pošiljke pred poštarom jer: - do prije nekoliko godina to nije bilo ni moguće; - obično nisam doma kada poštar dođe; - zamjenski primatelj obično nema pojma kako izgleda to što je u paketu; - nisam jedan od nesretnika kojeg stalno "krpi" nevolja glede dostava i pošte (dapače, 95% transfera je prošlo bez problema);
Ako ostavimo teorije zavjere po strani, žalosno je da dostavne službe ne mogu naći modus rada u kojem bi bile maksimalno pokrivene sve strane uključene u proces dostave pošiljke. Nije da im cijene dostave priječe takvo nešto.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 07:30   #39
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
NEO-ST, ne može preporuka imat vrijednost, vrijednost može imat paket ili vrijednosno pismo, s tim da ne znam zašto bi itko paketno slao veliku vrijednost kad HP ne diže cijenu slanja do 3000kn, pa tako obični paket može ispast puno skuplji iako nije exspres usluga.
Preporuka je R, paket je C, vrijednostno pismo V.

Šta se tiče otvaranja paketa, ti na to imaš pravo, to šta ljudi ne koriste svoje pravo je druga stvar. Kažem, kad je neka stvarno velika vrijednost u pitanju uopće se ne trebaš o tome premišljat. Je li neki predmet ili ambalaža oštećen je jedino šta se gleda, sad je li on DOA ili neki drugi tehnički problem sa sadržajem je nešto šta ti rješavaš s pošiljateljem i to je uvijek rizik slanja koji na sebe preuzima primatelj.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 08:43   #40
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ni meni to nije jasno... tu je netko gadno smrdao nešto kod slanja...

I nije mi jasno što je takav problem da se napiše o čemu se radi ili bar koliko kg je predmet, koliko je točno izvagano prije slanja, koliko je točno izvagano prilikom zaprimanja...

@Neo

Napiši to, na koji način je to točno poslan, kolika je kilaža tamo koliko kada si preuzeo...

I odmah čemu sve znati ili je pošiljatelj smrdao ili je pošta...

I molim ostali bez trolanja i gluposti.
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2019., 09:28   #41
Lepac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zg zupanija
Postovi: 105
Dugogodišnji korisnik HP ekspresa i mogu reći da su se ove godine gadno pokvarili. Službenici se žale , vozači. Uglavnom ako se nešto treba poslati vrijednoga koje se ne smije izgubiti zaobilaziti HP i gotovo.
Lepac je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 13:04   #42
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Nisam uopće odgovrao NEO-ST već forumašu prije, što se vidi iz quota ako znaš čitat. Da je forumaš koji je citiran imao UO paket onda bi on i provjerio stanje paketa tj. da je oštećena ambalaža, pa bi i odbio primanje
A vidovit si ( Ko Milan ) pa znas da ce netko otvoriti paket ili ne kod primopredaje ?

Ne kuzim te sta pokusavas dokazati ? Navodis nekakve dostavne knjige i dodatno placanje UO i tome slicno kao zastitu od kradje a aposlutno nema nikakve zastite u njegovom slucaju
niti slicnom ako se paket na licu mjesta ne otvori odmah dok postar jos nije zbrisao. Dodatno placanje koje sugeriras uopce nema nikakakve svrhe niti ima potrebe za tim, ako ces paket sutnit sa strane pa otvarati kasnije.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 13:11   #43
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Taj dio s uručenjem pravoj osobi bi eliminirao uručenje krivoj osobi koja ne zna provjeriti. Uz naravno činjenicu da bi to bilo manje praktično za primatelja pošiljke. Što u pravilu nije problem kada poštar nazove prije uručenja, ali HPovci po mom iskustvu to ne rade.

Vjerojatno je ipak najpametnije preuzimat pošiljku u pošti i tamo provjeriti što se događa.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 13:19   #44
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Realno, ne znam nikog tko otvara paket pred poštarom.
to što ti ne znaš te i dovelo do ovog, prvi post u ovoj temi nakon tvog je od osobe koja to radi, siguran sam da nisam jedini

POGOTOVO ako je nešto skuplje, jer ja, kada je pošta u pitanju, uvijek očekujem da me oni žele zajebat, a ako me ne zajebu znači da sam imao sreće, onda lijepo otvorim i odahnem na licu mjesta
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 13:33   #45
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Da li je paket imao tracking?

Par puta smo slati cestitke iz inozemstva... normalno pola ih nije stiglo. Sve sto je imalo tracking je doslo normalno.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 13:36   #46
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
napisao je da ima tracking, i ovdje nije slučaj da nešto nije stiglo, stiglo je, nije zagubljeno
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 14:06   #47
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
NEO-ST, ne može preporuka imat vrijednost, vrijednost može imat paket ili vrijednosno pismo, s tim da ne znam zašto bi itko paketno slao veliku vrijednost kad HP ne diže cijenu slanja do 3000kn, pa tako obični paket može ispast puno skuplji iako nije exspres usluga.
Preporuka je R, paket je C, vrijednostno pismo V.

Šta se tiče otvaranja paketa, ti na to imaš pravo, to šta ljudi ne koriste svoje pravo je druga stvar. Kažem, kad je neka stvarno velika vrijednost u pitanju uopće se ne trebaš o tome premišljat. Je li neki predmet ili ambalaža oštećen je jedino šta se gleda, sad je li on DOA ili neki drugi tehnički problem sa sadržajem je nešto šta ti rješavaš s pošiljateljem i to je uvijek rizik slanja koji na sebe preuzima primatelj.
Je u pravu si, krivo sam napisao, nije preporučeno nego samo vrijednosna pošiljka.


Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ni meni to nije jasno... tu je netko gadno smrdao nešto kod slanja...

I nije mi jasno što je takav problem da se napiše o čemu se radi ili bar koliko kg je predmet, koliko je točno izvagano prije slanja, koliko je točno izvagano prilikom zaprimanja...

@Neo

Napiši to, na koji način je to točno poslan, kolika je kilaža tamo koliko kada si preuzeo...

I odmah čemu sve znati ili je pošiljatelj smrdao ili je pošta...

I molim ostali bez trolanja i gluposti.
Ne mogu, sutra imam sastanak u Pošti pa napišem nakon toga koliko budem mogao.
Paket nisam vagao kod zaprimanja.
Kartonsku kutiju u kojoj je došao paket sam bacio odmah (u kontejner za ne falit) jer me živciraju kutije kad se vuku po kući. Paketić sa uređajem sam stavio sa strane i izašao, te se vratio navečer. Ostalo znaš.

Našao sam po kući kartonsku kutiju vrlo sličnih dimenzija, te u nju stavio paketić sa uređajem i izvagao svojom analognom preciznom vagom. Razlika je 8g, točno koliko uređaj teži, no kao što rekoh, oni to mogu odmah odbaciti iz dva razloga - 1. tolerancija vage, 2. mogao sam izvadit uređaj te izmjerit bez njega. To ništa ne dokazuje. Jedino osobno imam satisfakciju jer znam da je to točno razlika koja fali, odnosno da je on poslao paketić sa uređajem unutra koji je kasnije izvađen.

Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
to što ti ne znaš te i dovelo do ovog, prvi post u ovoj temi nakon tvog je od osobe koja to radi, siguran sam da nisam jedini
Sjećam se prije par godina sam išao preuzet paket osobno na poštu. Ženu na šalteru sam pitao jel mogu otvorit paket da vidim jel sve u redu. Doslovno se izvikala na mene i rekla da ga preuzmem pa da onda mogu radit s njim šta hoću, dotad da ga ne smim otvarat.
Možda se ta praksa u međuvremenu promijenila, no ja nisam znao. A i kako bih, ko će me obavijestit da mogu i moram otvorit paket prije preuzimanja. Meni je još njena reakcija u glavi, tako da nisam ni pokušavao. Tim više šta u 20 godina nikad nisam imao ovakav problem, a i u firmi svakodnevno primamo pakete pa ih ne otvaramo.
To je jednostavno jedna od onih navika di više ne razmišljaš nego samo preuzmeš paket, potpišeš, poštar ode i kasnije ga tek otvoriš.
Naravno, tada je kasno, ali to i dalje ne znači da ne mogu pokušat poduzet neke korake.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 14:55   #48
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Kartonsku kutiju u kojoj je došao paket sam bacio odmah (u kontejner za ne falit)
Bravo, jedini dokaz koji imaš bacaš u smeće, i to isti dan kad si vidio da tu nešto opako ne štima.

Citiraj:
Našao sam po kući kartonsku kutiju vrlo sličnih dimenzija, te u nju stavio paketić sa uređajem i izvagao svojom analognom preciznom vagom. Razlika je 8g,točno koliko uređaj teži,
Analagnom vagom dolaziš do razlike od 8 grama, i to sa kutijom koja nije original nego si našao neku drugu. Jel ovo neka zezancija?

Koja je to pc komponenta teška 8 grama, i još pozamašne vrijednosti?
CPU? On je sigurno teži od 8 grama, + rekao si da je došao u svojoj original kutiji, koliko je to sve zajedno teško, 8 grama?
Koja je uopće bila gramaža na original kutiji? Ako ne znaš onda nemaš šta dalje ni vagati sa nekim lijevim kutijama.


Stvarno ne kužim šta ćeš u pošti nakon svega, sa kakvom namjerom i kakvim dokazima.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 14:59   #49
Gašpar
trpi, trpi...
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: CRO
Postovi: 110
Stvarno, koja računalna komponenta teži 8g, možda bunt INTEL INSIDE naljepnica, ili termalna pasta.
Gašpar je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 15:00   #50
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 357
M.2 SSD od barem 512GB recimo. 120gb je cca 5.5g
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 15:05   #51
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Ajde zalmane sjaši, jasno je kazao da od vaganja i tako nema ništa. S tako malom razlikom u težini nema su tu šta dokazivat niti sa niti bez kutije.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 15:09   #52
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Vaganje je nebitno, i sama vaga je analogna i sigurno griješi, zato sam rekao u startu da je vaganje najbolje zanemariti.

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 15:15   #53
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ajde zalmane sjaši, jasno je kazao da od vaganja i tako nema ništa. S tako malom razlikom u težini nema su tu šta dokazivat niti sa niti bez kutije.
Ajde sjaši ti, a s čime će dokazivat bilo šta? Ajde da čujem.

Ovo oko vaganja je čisto da se se uvjeri da mu je sve uredno poslano i da je jedna gramaža na zaprimanju, a jedna kad je on vagao - digitalnom vagom.
Normalno da to nije nikakav dokaz pošti, to je dokaz njemu i nama, jer jedino se oko toga može pričati i jedino je to dokaz nečemu.

Ali dobro, bacio je kutiju, zanemario vaganje pa onda ostaje da im tamo daje izjavu kako je dugogodišnji pošten korisnik pošte... sretno u svakom slučaju.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 15:16   #54
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Sve i da nisam bacio originalnu kartonsku kutiju (dakle ne pričamo o paketu, nego o kutiji u koju je paket stavljen), njima to i dalje nije dokaz jer sam mogao svejedno izvadit uređaj.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 15:19   #55
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Pa nikome normalnom nije ništa od ovog dokaz. Meni je žao da si ti oštećen, ali pogledaj objektivno situaciju, male su šanse da bi vjerovao u ovakvu priču nekome drugome zar ne?

Previše je upitnih stvari u priči .



Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 15:31   #56
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Pa nikome normalnom nije ništa od ovog dokaz. Meni je žao da si ti oštećen, ali pogledaj objektivno situaciju, male su šanse da bi vjerovao u ovakvu priču nekome drugome zar ne?

Previše je upitnih stvari u priči .



Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Istina. Iskreno ne očekujem da će se išta dogoditi, zato sam htio čut mišljenja ovdje.
Jedino šta mi možemo je ono što sam napisao u točkama 1 i 2 u postu #35 i nadati se da će Pošta to uvažiti. Pitanje je i da li oni imaju neko osiguranje paketa za ovakve slučajeve. Ako imaju, onda će im možda biti lakše uvažiti žalbu.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 16:07   #57
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Ako si platio osiguranje na neki iznos, onda ga imaš. Ali to je osiguranje sigurno lakše realizirati ako paket uopće ne dođe nego kada dođe prazna pošiljka. Jer realno, i da si ti to otvorio pred poštarom i 12 svjedoka koji su svi jako pažljivo pratili što se događa, opet bi si mogli pozvati na sumnju da je pošiljka poslana takva kakva je.

Puno toga u poštanskom prijevozu je temeljeno na povjerenju i ako se unutar sustava nađe neki smrad koji je spreman na ovakve stvari onda je to jako nezgodno.

Ovo s poslovanjem u dobroj namjeri mislim da kod nas neće proć. Puno sam takvih priča čuo, kod nas se po defaultu gleda kratkoročna korist. Ako nemaš neko dobro poznanstvo možeš po meni zaboraviti da će netko gledati širi kontekst.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 18:24   #58
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Meni se po svemu čini da je NeoST kupio ciglu bez cigle. Kao dugogodišnji zaposlenik pošte kažem "primatelj može otvoriti pošiljku nakon uplate otkupnog iznosa i potpisa primitka u prisustvu poštara ili službenika-ce u poštanskom uredu. Ukoliko primatelj nije zadovoljan sadržajem pošiljke podnosi prigovor". i u tom slučaju nema pušione. Pametnom dosta.
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 21:45   #59
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Hp Exu trebalo 5 dana za dostavu iz ZG u RI, evo slao prosli tjedan paket..previse dana. Toliko GLSu treba pa i manje da dostave iz Poljske ili Njemacke u HR.

Malo sam off...

Bilo bi fora da je frend na kraju zafrknuo autora teme ili da je autor teme šibnuo tu misterioznu IT komponentu za koju se ne smije znati u smeće zajedno sa kutijom s obzirom da se radi o 8 gramskom predmetu.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 21:56   #60
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
ili da je autor teme šibnuo tu misterioznu IT komponentu za koju se ne smije znati u smeće zajedno sa kutijom s obzirom da se radi o 8 gramskom predmetu.
Bacio sam samo smeđu kartonsku kutiju u kojoj je bio paketić. Trebam li nacrtat ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na