Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2010., 15:12   #1
Bob_Marley
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: otok Krk
Postovi: 27
Toshiba Satellite A60-102 i problem sa win XP

pozdrav, sestra mi je donesla gorenavedeni laptop na ponovno podizanje sustava jer je bio krcat glupostima, virusima, trojanima itd i ja sam lijepo formatirao disk i kad sam instalirao nanovo win XP nikako ne mogu inastalirat Ralinkovu wireless karticu koju sam joj bio poklonio za rodjendan jer laptop nema interni wireless (ipak je to laptop star par godina, 2.8 Ghz sa 512 MB rama)

Nakon toga probao sam sa Win 7 u kojima je sve profunkcioniralo kako treba ali radi uzasno sporo (od kad ga upalim dok mi otvori Mozillu Firefox treba barem 4-5 min) pa bi ja namjestio kako je nekad i bilo Win XP.

najveci problem je sta nemam nikakvih cd-a ili dvd-a koji se dobiju uz laptop, tko zna kamo se to i kada izgubilo

hvala unaprijed
Bob_Marley je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 16:24   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,568
Dodaj još rama u lap, kod tog modela postoječih 256 Mb je zalemljeno onboard, max. ukupna memorija je 1.25 Gb šta znači da možeš dodat modul sa 756 ili 512 Mb.
Unutra ide 200 - pin SODIM DDR 333 PC2700.
Na support stranicama ima sve potrebno za install XP - a.
Za Ralinkovu wireless karticu potraži support proizvođača ili od Ralinka. Ako bude blema navedi točnu oznaku i Device ID.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2010., 19:43   #3
Bob_Marley
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: otok Krk
Postovi: 27
dodao sam 256 MB pa sad ima ukupno 512 MB i sa toliko je XP radio ok, probat cu sutra ponovno instalirat XP (ali ovaj puta home edition jer sad vidim da je ispod laptopa zaljepljen original CD Key) pa ću vidit da li će bit problema, a ako ih bude svakako cu javit.
I prošli put sam sa Ralinkove stranice skinuo drivere ali nije funkcioniralo.

Sutra cu bit pametniji i konkretniji pa cu javit.
Bob_Marley je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na