Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2019., 11:59   #841
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Pretpostavljam da paket na kraju nije dosao? Cini se da sam i ja jos jedna zrtva AT Posta. Zapelo na trackingu gdje zapne svima i danas kad je istekao rok dostave na Amazonu dobivam genericku poruku da sacekam 7 dana. Da sam znao za ovaj cirkus islo bi preko mailboxa.
Naravno da nije, bio sam poludio pa sam naručio novu ploču na Mailbox sa 24H shippingom do njih i onda GLS.
S obzirom da je bio vikend, stiglo do Mailboxa u petak, odmah poslali i u utorak stiglo meni doma.
I u srijedu 26.11 je bio istekao rok pa sam tražio povrat novca i dobio ga.
Najgore je što je ovakav način gdje sam platio najskuplju dostavu do Mailboxa i dalje bio 1.5 eura jeftiniji nego direktni gdje magijom nestaju paketi.

Nimalo ih to ne zabrinjava nego dobiješ generički odgovor da su oni to javili odjelu za ... pa da se ne ponovi.

Da sam pročitao iskustva prije naručivanja odmah bi na Mailbox naručio
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 12:15   #842
jjd37
Premium
 
jjd37's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Jedno iznenađujuće iskustvo s Amazonom : naručeno u petak kasno navečer , jučer krenulo iz Fr skladišta danas ispoučeno GLS-om oko pol 12. Ni roba iz nekog domačeg shopa ("velikog") nebi došla tako brzo (od HGspota do mene je trebalo 5 dana a gledam na zgradu u Utrinama skoro a sad čekam s Sancta Domenice naruđbu koja od četvrtka još nije ni krenula ).
__________________

| MSI Z97 MPOWER (MS-7915) | Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz - Noctua NH-D14 | Coolermaster Stacker | 4x G.Skill F3-10666CL7-2GBRH | OCT Vector 180 240GB, Hitachi HDS721010CLA332,ST3250410AS,ST3250410AS | GAINWARD GeForce GTX 980Ti Phoenix GS | Corsair HX 850W | LG L1919S |UPS CyberPower 2200VA |

| ASRock EX58 Extreme | CPU Intel i7 920 | Corsair 3x2GB | WDC WD5001AALS,WDC WD6400AAKS,SAMSUNG HD322HJ,ST3160813AS,,ST3300622AS,WDC WD800JB-00JJC0 | CrossFire Sapphire ATI Radeon HD4890 Vapor-X | Corsair HX850W | CIBOX 22" | UPS Trust PW4105 |

| Spectrum 48K | Comodore 128 | PC 386 |

| Dell Latitude D820 |
jjd37 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2019., 12:29   #843
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Jel ovo u redu namještena adresa za mailbox na amazonu?



Strah me da mi krivo ne pošalju
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 12:33   #844
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Ja bih stavio svoje ime i ID na prvi red adrese, a ulicu i broj na drugi, ali ne bi trebalo biti problema dok god piše tvoj ID.
U slučajevima da ne piše ID vjerojatno odbijaju pošiljku i vraćaju Amazonu. Meni se dogodilo da su moju pošiljku dodijelili na krivi pretinac, poslao mailboxu DHL tracking number i ispravili (greška je bila da je skladištar krivo ukucao broj, tipa 23333 umjesto 22333). Vlasnik postboxa s krivim brojem očito nije htio riskirati i preuzeti tuđi paket. Ili ne čita mejl redovito.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 12:45   #845
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Kod mene isto upisano, ali kao sto franz rece, ime i ID iznad adrese. Mislim da sam pratio mailboxde web upute za popunjavanje adrese pa baci oko ako vec nisi
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 12:47   #846
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Hvala, promjenio kako ste rekli.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 18:08   #847
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Meni je danas trebao doći SSD AT Postom, no na trackingu piše da je u 3:05 attempted delivery, a osim što je u tom istom vremenu na dvorištu bila hrpa ljudi u aplikaciji isti time stamp ima i da je stavljena Out for delivery što bi značilo da je netko skenirao paket za kombi i odmah ga skenirao kao da je neuspješna dostava. Niti imam poziv na mobitelu što inače uvijek nazove dostavljač.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 18:24   #848
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Meni je danas trebao doći SSD AT Postom, no na trackingu piše da je u 3:05 attempted delivery, a osim što je u tom istom vremenu na dvorištu bila hrpa ljudi u aplikaciji isti time stamp ima i da je stavljena Out for delivery što bi značilo da je netko skenirao paket za kombi i odmah ga skenirao kao da je neuspješna dostava. Niti imam poziv na mobitelu što inače uvijek nazove dostavljač.
Unazad dva tjedna 3 naručena paketa mi nisu stigla sa Amazon.de u Austriju. Dva su išla at poštom, jedan de post čini mi se. Iako ma trackingu nije bilo nikakvih obavijesti.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 18:58   #849
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
Unazad dva tjedna 3 naručena paketa mi nisu stigla sa Amazon.de u Austriju. Dva su išla at poštom, jedan de post čini mi se. Iako ma trackingu nije bilo nikakvih obavijesti.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Ne, meni piše da je predano lokalnom dostavljaču, nije zapelo u Austriji, zadnje je došlo u Leskovac, to bi trebao onda biti Overseas?
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 19:29   #850
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da. Overcica.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2019., 16:21   #851
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Prije skoro godinu dana sam s UK Amazona kupio Corsair HS50 slušalice (link).

Nedavno sam počeo primjećivati šum na obje slušalice kad je pojačano na MAX i kad se zvuk NE reproducira. Nije tako strašno jer kad pokreneš pjesmu ili igru onda taj šum prestaje ili se više ne čuje tako izraženo. Nisam nikakav ekspert za zvuk, nekome bi valjda više smetalo.

Na kutiji od slušalica piše da imaju 2 godine garancije. Unutra nema nikakav papir ili što već vezano za garanciju. Samo neki papir s nekim općim uvjetima za garanciju. Kako bi sad najbolje bilo to reklamirati? Amazonu ili direktno na Corsair ako imaju EU RMA? Ima tko iskustva s tim? Ako ću uopće moći dobiti druge slušalice zbog tog šuma?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 17:05   #852
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Možda da ih pitaš preko chata? Nisam još ništa reklamirao preko Amazona, za njemački Amazon u slučaju slanja na reklamaciju vrijedi ovo pravilo (valjda je tako i za ostale Amazone):

"If it is within Germany then we can arrange a prepaid return label but if it is an international return, we first ask the customer to pay and refund the return shipping amount after the return"

Imaš na webu kod narudžbe invoice, prepostavljam da ćeš to trebati isprintati prije slanja.

I ajde preko Amazona, Corsair će ti vjerovatno tražiti da platiš poštarinu o svom trošku.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2019., 11:27   #853
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Čisto za info.. ATPOST problemi nisu samo prema hrvatskoj.

Naručio sam dosta toga na adresu frenda u Grazu.

od 6 paketa 5 ih je stiglo uredno. Od šestog ni traga ni glasa.
(Na sreću, taj 6ti paket mi je bio i najmanje bitan - 4 Anker punjača...)

Na Amazonu piše sljedeće:
Citiraj:
Your package may be lost
Packages are rarely this late and we're sorry yours still hasn't arrived
You can wait another couple days or check out these options.
GET A REFUND
Citiraj:
Delivery By ATPOST Carrier
Tracking ID: ....
Monday, 2 December
2:59 PM Package departed an Amazon facility Eggolsheim, Forchheim DE
9:03 AM Package arrived at an Amazon facility Eggolsheim, Forchheim DE

Sunday, 1 December
Package has shipped
Times are shown in the local time zone.
Paket je trebao stići 5.12.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2019., 11:50   #854
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
A ja htio narucivat ka frendu u austriju
Ipak cu i dalje mailbox furat
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2019., 22:04   #855
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Ove godine sam imao tri narudžbe sa amazona.de sve uredno stiglo, uvijek uzeo Express pošiljku, donio mi DHL doma. Jedna narudžba mi je kasnila jedan dan pa mi je amazon automatski vratio cijelu cijenu poštarine.
Kad vam se zagube paketi da li je to bio normalna ili Express pošiljka?
cane je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2019., 22:20   #856
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
Ove godine sam imao tri narudžbe sa amazona.de sve uredno stiglo, uvijek uzeo Express pošiljku, donio mi DHL doma. Jedna narudžba mi je kasnila jedan dan pa mi je amazon automatski vratio cijelu cijenu poštarine.
Kad vam se zagube paketi da li je to bio normalna ili Express pošiljka?
Normalno ili expedited ti je isto ako ide ATPostom, razlika je samo hoće li poslati danas ili za 2-3 dana.

Ako je iz DE skladišta onda ide DHL-om i stiže,ali ne možeš nikako znati
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2019., 22:49   #857
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
RimtuTiTuki

Ja sam isto u Grazu i imao sam identicnu situaciju kao i ti. Ispostavilo se da postar nije htio uzeti moj paket jer mu je kako je on rekao " PREVELIKI " i samo ga je ostavio u pošti bez da mi je ubacio ceduljicu ili bilo kakvu obavjest. Pukom srecom sam ga bio zastao u zgradi i pitao, inace nikada nebi dosao do paketa. Moja preporuka je kontaktirati postu u koju inace odlazis po preuzimanje paketa itd.
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 06:03   #858
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Naručio robu na Amazon.it i to na frendicu u Trstu. Sve stiglo u roku od 7 dana.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 08:27   #859
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Normalno ili expedited ti je isto ako ide ATPostom, razlika je samo hoće li poslati danas ili za 2-3 dana.



Ako je iz DE skladišta onda ide DHL-om i stiže,ali ne možeš nikako znati
Ne, nije isto. Express najcesce ide na dhl-ups.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2019., 09:22   #860
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
Ove godine sam imao tri narudžbe sa amazona.de sve uredno stiglo, uvijek uzeo Express pošiljku, donio mi DHL doma. Jedna narudžba mi je kasnila jedan dan pa mi je amazon automatski vratio cijelu cijenu poštarine.
Kad vam se zagube paketi da li je to bio normalna ili Express pošiljka?
Ovo je bila Free Premium delivery, mogao sam birati između free standard i free premium

Citiraj:
Autor thesaint255 Pregled postova
RimtuTiTuki

Ja sam isto u Grazu i imao sam identicnu situaciju kao i ti. Ispostavilo se da postar nije htio uzeti moj paket jer mu je kako je on rekao " PREVELIKI " i samo ga je ostavio u pošti bez da mi je ubacio ceduljicu ili bilo kakvu obavjest. Pukom srecom sam ga bio zastao u zgradi i pitao, inace nikada nebi dosao do paketa. Moja preporuka je kontaktirati postu u koju inace odlazis po preuzimanje paketa itd.
Hvala na informaciji. Mislim da ovdje nije o tome riječ - radi se o 4 punjača za mobitel... to je malo pakiranje.

Od 6 paketa, ovaj je bio najmanji...

Ali pitati ću frenda da nazove poštu.

EDIT - update... popodne mi je frend dofurao sve pakete iz Graza... na kraju je ipak sve stiglo, samo su nešto pobrkali u Amazonu, pa njihov sustav i dalje prikazuje da nije isporučen jedan paket... a ti proizvodi su stigli sa drugim paketom.

Drugim riječima mislim da ću zahvaljujući ATPOST-u dobiti i refund i proizvod...
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...

Zadnje izmijenjeno od: RimtuTiTuki. 12.12.2019. u 18:13.
RimtuTiTuki je online   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 23:13   #861
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Pozdrav,
ako može pojašnjenje oko mailboxde servisa kojeg do sada nisam koristio.

Kupio bi jedan artikl na amazon.de, košta 50 eura i poštarina do HR je 25 eura, tako mi napiše na zadnjem koraku.
Da li bi ja mogao smanjiti iznos poštarine ako bi naručio preko mailboxde.com?

Ako sam dobro pohvato, poštarina preko mailboxa je oko 12 eura, pa sam mislio da će mi onda na amazonu zaračunati 50 eura + tih 12 eura?
Jel to tako ide ili će zaračunati i onu prvobitnu poštarinu od 25 eura?

Hvala na pojašnjenju.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 07:02   #862
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Pozdrav,
ako može pojašnjenje oko mailboxde servisa kojeg do sada nisam koristio.

Kupio bi jedan artikl na amazon.de, košta 50 eura i poštarina do HR je 25 eura, tako mi napiše na zadnjem koraku.
Da li bi ja mogao smanjiti iznos poštarine ako bi naručio preko mailboxde.com?

Ako sam dobro pohvato, poštarina preko mailboxa je oko 12 eura, pa sam mislio da će mi onda na amazonu zaračunati 50 eura + tih 12 eura?
Jel to tako ide ili će zaračunati i onu prvobitnu poštarinu od 25 eura?

Hvala na pojašnjenju.
Prvo plaćaš poštarinu od Amazon.de do Mailbox u Njemačkoj (visina poštarine ovisi, često je i besplatna). Onda plaćaš Mailboxu njihove troškove slanja do tebe u Hrvatskoj.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 10:37   #863
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Kaže Amazon ovako:
https://www.amazon.de/gp/help/custom...?nodeId=504950

Mene je ispala mailbox.de poštarina jeftinija nego Amazonova, a i brža (sve je brže od ATPost).
Ne sjećam se kad mi neka narudžba nije bila s free dostavom od Amazona do mailbox.de
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 11:13   #864
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne sjećam se kad mi neka narudžba nije bila s free dostavom od Amazona do mailbox.de
Je, ali to je kad je pošiljka "dispatched by amazon", ja ovdje imam slučaj da pošiljku ne šalje amazon nego jedan trgovac koji naplaćuje poštarinu i po njemačkoj.
Tako da mi se onda ne isplati koristiti mailbox i neću ništa dobiti s time.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 22:09   #865
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Moze pomoc oko vracanja robe Amazonu (njemackom).
Pokrenuo sam return/refund i dobio naljepnice koje moram naljepiti na pošiljku.

Adresa koliko vidim je:

Rücksendezentrum Amazon
Amazonstraße 1
36251 Bad Hersfeld
Germany

Slanje bih morao sam dogovoriti sa nekom dostavnom službom pa me zanima taj dio. Koga preporučate? Mislio sam DHL pošto nisam imao do sad problema s njima, a i oni su mi dostavili taj paket.


No išao sam provjerit cijenu na webu koliko bi me to došlo i izbacilo mi vrtoglavi iznos od 3k kn (12kg pošiljka).
Kako pristupiti svemu tome? I DHL me u svojoj formi na webu traži broj primatelja što nemam. Što da s time radim?
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 22:10   #866
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Ako je paket od 12 kg, šalji Eurosenderom (vidi na forumu, daju još i nekakav popust), to bi moralo biti do 20€.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 22:24   #867
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Nikad čuo za njih? Jel to sigurno za koristiti?
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 22:33   #868
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Nisu dostavna služba, već posrednici. Naruče ti najjeftiniju paketnu dostavu ovisno o tome odakle i kamo šalješ.
Kad sam vraćao AV receiver Amazonu u Njemačku poslali su mi DPD. Kad sam trebao primiti paket iz Rumunjske u HR, to su odradili preko GLS-a.
Pregledaj po forumu, ima thread o njihovim uslugama, a bio je i nekakav kod za popust.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 09:11   #869
Crypto
Premium
Moj komp
 
Crypto's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 103
Je netko kupovao monitor preko amazon.de, i koristio mailboxde za shipping? Tek sad vidim da imaju monitore eksplicitno navedene u restricted goods: "TVs over 21 inch, LCDs over 21 inch", nije mi palo na pamet da bi to moglo biti problem.
Crypto je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2019., 10:42   #870
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Ja sam naručio 27" sa Amazon.it na Mailboxde i nije bilo problema.

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na