Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.09.2010., 22:20   #61
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Uglavnom ovo sa "Modanjem" CDa XPa ne dolazi u obzir, previše zajebancije, eventualno da meni treba bi se zajebavo s tim, ovak 0 bodova. Još ak nekom trebam objasnit nekaj...lol.
Sve ovisi o tome da li radiš posao ili "pos'o".
Da si mi sistemac i da mi tako ideš složiti server, slijedeći dan bi se bavio desktopima i tako koju godinu. Rezultati nekad mogu biti OK, ali nekad katastrofalni, kao u tvom primjeru, a radi se o mašini koju dižeš od nule i koju je tad najlakše složiti kako spada, sve kasnije je teže kemijanje.
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Samo neka stave bar 2bg u laptop da fino radi, a drivere valjda svaki ima svoje ko motori u AMG-u, dobiš i potpis meštra koji ih je pisao.
Drivere netko i piše. Baš zato što ih piše problem je u tome što ih nema smisla pisati za starije operacijske sustave, osim ako vendor nema strateški cilj podrške starijeg OS-a. Zato kod kupnje hardvera biraš i po podržanim operacijskim sustavima, za obična računala je to relativna nepoznanica velikom broju ljudi, ali za bilo koju ozbiljniju opremu je to prva stvar koja se gleda. Sam mirkosoft, u konkretnom slučaju, nema veze s tim. A licenciranje je praktički isto, plaćaš istu licencu, po istoj cijeni, na isti način...
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Cijeli taj biznis mi se gadi, do sada nisam vidio laptop koji bi si osobno nabavio, najbliže je bila jedna high end toshibica, ovo ostalo je sprdnja, nit moš ozbiljan rad na njemu vršit nit moš igrat ko čovjek...susedu se najači HP pavilion od 2kE + PDV zakuho od WOW-anja, a na tastaturi moš ćevose peć kad grafa radi na max...
Prijenosnici imaju fizička ograničenja i specifične zahtjeve koji se moraju poštivati obično izvodeći određene kompromise. Za igre je pravo dugoročno rješenje jedino desktop, sve ostalo je problematično i skupo.
Osobni razlozi za nabavu opreme su priča za sebe, gotovo svatko može naći nešto za sebe na tržištu prijenosnika. Gotovo svatko, oni ostali moraju napraviti određene kompromise ili ostati na desktopu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 21.09.2010., 17:18   #62
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Onda nemoj radit os install
Pa da ti pravo i velim više i neću, imaju "ovlašteni" servisi koji za 200-300 kn/h rade taj posao, nemam pametnijeg posla nego se zajebavat s laptopima i inastalacijama winsa, a i sam sad si kriv kad neznam odjebat ekipu.

Ali da je normalo da se hacka po instal CD-u da bi se snimio OS, e nije.

I dalje stojim za tim da kemijanje po XP cdu i kojekakvo "hackanje" da bi se stavio najobičniji XP na laptop predstavlja čistu debilanu i gubljenje vremena.

@Iggy
Točno si napisao, za moje potrebe laptop ne postoji, pa ni 2 odvojena čak. ZAto ih se i klonim, ali svaki put kad treba nekaj sredit nanovo se začudim kakva "debilana" je sad na snazi. Moram priznat da mi nije jasno w7 rdy sa 1gb rama...al dobro, za kakvu populaciju je namjenjen i predobar je.
Uber Gosu je offline  
Staro 21.09.2010., 19:28   #63
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Nadam se da se nisi uvrijedio, to nam nije namjera, barem meni, eto raspravljavamo problematiku.
Ta debilana i hackanje po XP install cd - u, kako je zoveš, je nužno zlo a za takvu situaciju je direktno kriv Mirkosheet i njegovo diktiranje uvjeta proizvođačima već spominjan x puta.
Evo još detalja koji ovdje potvrđuju "teoriju urote":
- po količini / veličini (kako god da nazoveš) šta treba odnosno fali je dobrano manje od jednog floppy - ja
- kako to da Linux os (uglavnom) nema ovaj problem i u sebi uključuje potrebno
- kada su izdavali SP3 namjerno nisu uključili potrebno (barem za do tada aktualne / izdane SATA kontrolere), ali su zato uvalili zadnju verziju WGA i IE8 šroteks, . . .
- ko u kvizu nastavi niz . . .
Nikky je offline  
Staro 21.09.2010., 19:54   #64
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
... ko u kvizu nastavi niz . . .
Ovo je bio vas konacan odgovor kolega.

Korisnika koji je zadnji trazio pomoc nema par dana, a i uletio je u ovu temu, pa ja pregledom zadnjih postova mislim da se vise nema sta rec.

Stoga stavljam kljucic.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na