Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2007., 17:39   #1
Zem
Registered User
Moj komp
 
Zem's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: zg
Postovi: 5
dodatni ventilatori, gluposti u kucistu i slicno

imam kuciste s onom cijevi koja bi kao trebala biti iznad proca tako da ovaj direktno izvana vuce zrak (valjda)
eh sad, kako moja ploca ima samo pipeove na bridgeu, i kako mi se cini da ta cijev i nije bas tam di bi trebala biti, zanima me dal bi mi mzda bilo pametnije odsarafiti to dole i na to mjesto zasarafiti 80mm ventilator koji bi vukao zrak unutra?

neki sam dan ugradio jedan 80mm ispod napajanja sto vuce zrak van i cini mi se da pomaze s par stupnjava, sto mogu ocekivati ako jos jedan takav stavim naprijed da uvlaci zrak, i naravno, ako promjenim ovu cijev i stavim ventolator dal da stavim i taj naprijed ili da to onda pustim kak jeste
Zem je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2007., 18:50   #2
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
makni cijev, i ugradi ventilator. spoji ga na 7 V ako ti je prebučan.

mada je u principu dovoljno ugraditi jedan ventilator naprijed da uvlači zrak, a jedan iza da izbacuje. najbolje je isprobati jer jako ovisi o kućištu, komponentama i dobro složenim kabelime.

kako dobiti 7 V: crvenu venta spojiš na žutu žicu molex-a, a crnu žicu venta na crvenu molexa.
tako smanjiš okretaje i buku, a ventilator još uvijek daje nekakav protok zraka.
mymoon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2007., 20:32   #3
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ovako...

Ako ti "cijev" (airduct op. aut. ) nije iznad proca onda od nje nemaš baš neke koristi, posebno ako imaš ploču sa heatpipe hlađenjem...

Dakle skini je i bubni si gore 80mm (upuh) kojeg utišaš (kupi si jedan Sharkoon system fan S od 80mm ako neznaš/nemožeš sredit utišavanje ili ti se neda) ako ti treba... ako ne onda nemoj niti stavljati ništa ili ostavi cjev...

Sa upuhom ja nikad nisam puno dobio uhuh stavljem samo na mjesta di mi treba propuh (tipa čipset ili hardovi) jer sa ispuhom (ako je dobro sređena unutrašnost) dobivaš više nego samo sa upuhom, iznimka su jedino jako (pre)nakrcana kućišta (potrebni su brzi fanovi za upuh dakle bučni da bar malo zraka protjeraju) ili kućišta sa zračnim zonama (komorama) ali to je već posebna priča...

Ja bi na tvom mjestu stavio ispuh ako ti je kanta topla, inače IMO nema smisla...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2007., 21:40   #4
Zem
Registered User
Moj komp
 
Zem's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: zg
Postovi: 5
stisavanje nije problem, em znam to napraviti, em me nije briga ak je bucno

mislio sam staviti upuhivanje zato jer mi se cinilo da bi mi ventilator to odradio puno bolje od airducta

a opcenito mi se cini da to samo smeta protoku zraka u kucistu

mogao bi onda tu staviti jos jedan ispuh...

a mogao bi i neko novo kuciste nabaviti... neko veliko npr...
Zem je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2007., 23:09   #5
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
mislim da je najbolje nabiaviti novo kuciste ako si u mogucnosti jer po tome sto imas slotove za 80mm vent. zakljucujem da je kuciste staro.

probaj nabavit neko kvalitetno kuciste sa slotovima za ventilatore (120mm) na pravom mjestu... ubodes 2 xilenca, stavis ih na 7V i to je to...

EDIT: ili najbolje kao ja... uopce ne imati kuciste hehehe
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2007., 17:56   #6
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Nemora značit da je case loš zato jer ima 80mm otvore, moje ima isto 80mm mjesta i to njih 7...

Naravno to je besmisleno sve popunit samo ispuh igra (tu su 3 u igri - 2 "profesionalna" iza i jedan na stranici koji može biti i jedno i drugo) mislim niko neće iza prednje maske stavit ispuh jel...

I sa ovim CNPS7700 kojeg sam jučer piknuo konačno sam rješio sve čipset probleme i to je to, zapravo je napajanje dosta da to ispuhne van (120mm je na psu naravno) ali ajde smanjio sam na 40% ventove (preko biosa na regulirane portove su spojeni) i to 2 komada 80mm i to je to...

Ima i dobrih casove sa 80 i 92mm ventovima NE ZNAČI to da je loše...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2007., 18:03   #7
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Ja imam sa 4 8cm venta case. 2 naprijed, 2 iza, ova dva naprijed cu stavit da uvlace sa 7V, a zadnja dva ce izvlacit sa punih 12V
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2007., 19:29   #8
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Gle to je isto ok - ako te ne smeta buka, tj ako su ventići dovoljno tihi bi bilo bolje reći, ja mislim da (bitnije) iznad 1500RPM nebi trebalo ić niti sa 80mm ako oćeš tiho (postoje neki fanovi koji su i iznimka naravno), sad kolko volta treba za to ovisi naravno o samom ventu neki će to imati na 5V a neki na 12V...

Anyway ispuh > upuh (za bolje caseove)* je must have...

--
*bolji caseovi - oni koji imaju perforacije tamo di od njih ima koristi i da su dostatno protočne
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na