Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.07.2022., 18:54   #91
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Samo zbog čistog OS-a bi uzel ovaj mob u obzir, a ove kineske isprdke od xiaomija, poco-a i slično i dalje sretno ignoriral

Nije za mene, nejdem više sa iOS-a, ali za članove familije i prijatelje - neloša sugestija.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2022., 19:13   #92
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Izet Fazlinovic Pregled postova
Mene zanima kakav je OS, rad na njemu...ove led-ice bi odma iskljucio. Cekamo dojmove. Btw 5g normalno radi kod nas?
Ja gledam jos i pixel 6a pa cekam njegov izlazak. Premda je pixel 6 sad na akciji na google store i mislim da se isplati.
OS je čišći od Google-ovog, pogledaj dolje. Rad na njemu je gladak. Dojmove neke velike još nemam jer radi posla nisam još potpuno migrirao sa OnePlus-a. Za 5G još ne znam jer nisam ubacio kartice u njega, ali koliko znam trebao bi raditi normalno.
Ja sam osobno probao Pixel 6 nekoliko dana i na kraju sam ga se riješio. Nemam primjedbe na samu izvedbu mobitela i samo OS-a ali fizičke dimenzije osobno mi nisu odgovarale. Na papiru je manji od OP 8 Pro ali u stvarnosti je nekakav "džombast" i težak, ako me razumijete.


Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Mene zanima Nothing OS. Čitam na xda da je isti Pixel s par sitnica, nema bloatwarea...
Tako je. Čak i manje instaliranih aplikacija od Pixela jer nema neke nebitne aplikacije od Google-a po defaultu instalirano.
Vikend je i guzva mi je na poslu, nemam baš puno vremena za opis i slike (nisam čak ni migrirao sa OP 8P još ), čim stignem napišem šire.


Da se razumijemo, već sam napisao u prijašnjim postovima:

Nisam imao apsolutno nikakvog razloga zamijeniti moj OP 8 Pro (koji je i dalje na Androidu 11) sa Phone(1). OP jednostavno radi tako dobro da mi je postao dosadan nakon više od dvije godine korištenja.
S druge strane, nijedan aktualni mob mi nije "dignuo obrvu", uključujući i OP 10 Pro, da dajem neku bijesnu lovu.
Opet, ne želim se dovoditi u situaciju da moram čekati zakrpu da mi prorade notifikacije, da imam bloatware-a, da nemam brze nadogradnje, itd.
Također, takav sam da izbjegavam "gdje svi Turci tu i mali Mujo" obrazac, tako da na Samsung i ostale razvikane brandove i ne pomišljam. Imao sam ZTE, Lenova, itd, kada su postojali samo u kineskim shopovima. Također Nokia 8, pa Nokia 9, prije toga Nokia N9.
Sad je opet došao red na "nekakav čudan mobitel".
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Matta. 16.07.2022. u 19:27.
Matta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2022., 19:44   #93
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
@matta

da li se sve ledice mogu ugasiti da uopce ne rade? i kod snimanja da li cijelo vrijeme svjetli led da se snima ili se moze ugasiti?
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2022., 21:48   #94
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
@matta

da li se sve ledice mogu ugasiti da uopce ne rade? i kod snimanja da li cijelo vrijeme svjetli led da se snima ili se moze ugasiti?
Ledice se mogu potpuno ugasiti, ima cijeli set opcija vezano isključivo za glyph.

I da, led za snimanje se može upaliti/ugasiti.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2022., 07:53   #95
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Evo malo unboxing slika:

__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2022., 09:58   #96
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Lijepo, daj malo dojmova 😁
locks je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2022., 10:05   #97
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Iphone s Amdroidom. . Something "new" . Svejedno javi kako radi nakon 10ak dana
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2022., 10:28   #98
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Iphone s Amdroidom. . Something "new" . Svejedno javi kako radi nakon 10ak dana

Doslovno, idealno stane u case od iphone 13 pro max, doduse botuni na krivim mistima ali dimenzijski idealno.

Nisam zasad odusevljen, cekam review od GSMArene, cudi me da jos nije izašao....
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2022., 10:34   #99
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
cekam review od GSMArene, cudi me da jos nije izašao....
Čekaju uplatu od Nothing kompanije, navodno je uplaćeno ali još nije proknjiženo
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 06:48   #100
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2022., 09:05   #101
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Članak preuzet sa GSM Arene koji kaže "some", odnosno poneki. Ne branim Nothing ali ne bi bilo loše malo manje click bait-a.

Da nabacim prve dojmove:

Prvo bugovi i minusi:

- Meni najgori, ali 99% ostalih korisnika neće nikad imati problema - pošto živim u graničnom području imam postavke HR mreže na ručno traženje da izbjegnem bespotrebni odlazak u roaming. Prilikom ručnog biranja mreže, u slučaju nestanka signala iste, uređaj ponovo vrati na automatske postavke i time ulazim u roaming. Izluđuje me ali što je tu je. Na žalost, bug se isključivo manifestira u slučaju gubitka signala tako da sumnjam da će se ekspresno ispraviti (pošto većina korisnika ne živi u pograničnim područjima).
- U dual SIM setup-u se može birati koji SIM poziva (1,2, uvijek pitaj), šalje SMS-ove (1,2, uvijek pitaj) i koristi data (1 ili 2). U slučaju gašenja jednog SIM-a i ponovnog aktiviranja, uređaj ne vraća na ove početne postavke kako bi trebalo, nego ostavlja sve na prošloj aktivnoj SIM kartici pa treba ponovo postavljati.
- Ringtonovi i notifikacije - kad se želi nešto izabrati u glavnom meniju od istih, daje samo 10 dostupnih ringtonova. Kad se ide namjestiti, na primjer, whatsapp ringtone i notifikacija, daje svih 30.
- Zvonjava i notifikacije, mimo originalnih "cvrčanja", je dosta tiha - puno tiša u odnosu na OP 8P. S obzirom da je originalno cvrčanje baš glasno, pretpostavljam da nije do zvučnika nego da je stvar softverske prirode.
- Nevezano za Nothing nego općenito za Android 12 - prebacivanje normalno / vibra / sounds off. Užas živi koliko tipkanja po volume baru za nešto tako jednostavno. Morao sam instalirati widget za to (koji, naravno ima bug da prilikom prebacivanja na silent također pali i DnD). Fizički slider od OP-a je nešto što neću lako prežaliti.
Također, nema posebne opcije za paljenje gašenje Wi-Fi-a u notification bar-u, nego je sve to zgurano po "Internet" gdje je i mobile data i wifi i hotspot. I, naravno, ne može se više kratkim pritiskom izgasiti wifi ili data a dugim ući u postavke, nego pristiskom bilo kakvim se ulazi u postavke i tek tu se može ugasiti pojedina opcija. Volio bih čuti objašnjenje iz Google-a zašto su to tako zamislili.
Također nema više dual apps-a bez posebne aplikacije (koja radi ili ne radi kako treba, ovisno o tko-zna-čemu). Workaround za whatsapp je whatsapp bussiness, ostalo me ne boli toliko. No, to je danak čistog OS-a. OP je, do Androida 12 i merga sa ColorOS-om) našao jako dobru ravnotežu između "čistoće" OS-a i korisnih feature-a.
Zasad to što se tiče minusa, tek ga dan vremena koristim.
Nemam problema sa green tintom niti sa defektnim pikselima oko prednje kamere.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 10:50   #102
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Vjerojatno ce trebati malo to ispeglati, ako bude podrska kako treba, što je u biti najvažnije kod svih brendova. Zato i ima toliko žalbi, jer je sw podrška loša kod svih kineza. Uz neke gluposti kao sto je proximity xiaomi i npr realme battery optimizacija i gluposti oko aplikacija te stekanje nakon nekog vremena. Da je podrška kako treba, ne bi bilo lošeg telefona s odličnim specsima.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 14:41   #103
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Zato i ima toliko žalbi, jer je sw podrška loša kod svih kineza.
Čak je razumljivo da ima bugova i svega kod Xiaomija i Realmija koji imaju 150 modela sa različitim komponentama i na različitim verzijama Androida.

Nothing ima jedan jedini model o kojem mora voditi računa, tu ne smije biti kiksa i bugova.
Ali dobro, tek je pušten u prodaju, oprošteno im je prvih mjesec-dva dana ako ima problema
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 14:41   #104
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Znači isto sranje ko i svaki kinez

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 20:17   #105
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Pa ako su sranje zašto ih kupujete?