Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2023., 20:56   #1
deny
Premium
Moj komp
 
deny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: split
Postovi: 87
MESH ax3000 - A1 OPTIKA ZTE ZXHN F670L

Pozdrav,
koristim mesh od xiaomija ax3000. Dok je bila bakrena parica uređaji su radili perfektno 24/7, nikada niti jedna greška ili disconect. Od kako je bakar zamjenila optika nastaju problemi. Ne mogu reći da se razumijem pa ću vam pokušati ukratko što jasnije objasnit situaciju.
Način kako je radilo prije (bakar) je da sam iz lan porta A1 rutera (ZTE ZXHN F670L) u WAN port od mesha, u MI HOME applikaciji ga pronađe 2 klika i spremno. Na A1 ruteru isključim WiFi, spojim još jedan node AX3000 pričekam sinkronizaciju 3 minute i sve radi.
Sada mi se dešava kad instaliram glavni ax3000 zna radit par sati i onda se počne dešavat da se odspaja na 10sec pa se opet spoji 2 minute pa opet odspaja i tako na random vrijeme. Zna nekad odma čim ga instaliram odspajat pa spajat. Pokušao zamjeniti uređaje (postavit za glavni šta je bio satelit i obrnuto) ista stvar. Zvao SZK tvornički ruter radi normalno ali mu je brzina WiFI-a 4 metra od njega bez pregrada D100Mbps/U80Mbps a ax3000 D980Mbps/U490Mbps
Ako netko ima bilo kakvu ideju šta probat pa pokušat objasnit bio bi jako zahvalan.
deny je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 23:20   #2
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor deny Pregled postova
Pozdrav,
koristim mesh od xiaomija ax3000. Dok je bila bakrena parica uređaji su radili perfektno 24/7, nikada niti jedna greška ili disconect. Od kako je bakar zamjenila optika nastaju problemi. Ne mogu reći da se razumijem pa ću vam pokušati ukratko što jasnije objasnit situaciju.
Način kako je radilo prije (bakar) je da sam iz lan porta A1 rutera (ZTE ZXHN F670L) u WAN port od mesha, u MI HOME applikaciji ga pronađe 2 klika i spremno. Na A1 ruteru isključim WiFi, spojim još jedan node AX3000 pričekam sinkronizaciju 3 minute i sve radi.
Sada mi se dešava kad instaliram glavni ax3000 zna radit par sati i onda se počne dešavat da se odspaja na 10sec pa se opet spoji 2 minute pa opet odspaja i tako na random vrijeme. Zna nekad odma čim ga instaliram odspajat pa spajat. Pokušao zamjeniti uređaje (postavit za glavni šta je bio satelit i obrnuto) ista stvar. Zvao SZK tvornički ruter radi normalno ali mu je brzina WiFI-a 4 metra od njega bez pregrada D100Mbps/U80Mbps a ax3000 D980Mbps/U490Mbps
Ako netko ima bilo kakvu ideju šta probat pa pokušat objasnit bio bi jako zahvalan.
Ugasi WiFi autochannel i ručno postavi tako što ćeš na mobitelu skinuti WiFi Scanner aplikaciju pa pogledaj koje sve WiFi kanale imaš slobodne.
Također pošto A1 neda bridge na FTTHu vidi dali mu možeš ugasiti DHCP a ako ne imati ćeš istih problema.

Fix je da totalno izbaciš A1 ruter tako što ćeš nabaviti jedan od kompatibilnih ONTova i na njega se nakačiš LAN kabelom na WAN port svog Xiaomi rutera i konfiguriraš ono što ti je bitno.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2023., 10:05   #3
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor deny Pregled postova
Sada mi se dešava kad instaliram glavni ax3000 zna radit par sati i onda se počne dešavat da se odspaja na 10sec pa se opet spoji 2 minute pa opet odspaja i tako na random vrijeme. Zna nekad odma čim ga instaliram odspajat pa spajat.
Što se odspaja sa čega?
Jesi li siguran da router od A1 ne odspaja/spaja internet konekciju?
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2023., 13:06   #4
deny
Premium
Moj komp
 
deny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: split
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Ugasi WiFi autochannel i ručno postavi tako što ćeš na mobitelu skinuti WiFi Scanner aplikaciju pa pogledaj koje sve WiFi kanale imaš slobodne.
Također pošto A1 neda bridge na FTTHu vidi dali mu možeš ugasiti DHCP a ako ne imati ćeš istih problema.

Fix je da totalno izbaciš A1 ruter tako što ćeš nabaviti jedan od kompatibilnih ONTova i na njega se nakačiš LAN kabelom na WAN port svog Xiaomi rutera i konfiguriraš ono što ti je bitno.
Hvala ti puno. Da, pitao sam ih za bridge i rekli su da je "još uvijek" nedostupno. Napravio sam kako si napisao (pronašao sa app slobodne kanale i isključio DHCP na a1 ruteru) i od ponoći sva 4 komada rade bez ikakvih problema. Nadajmo se da će tako ostat. Kanali mi nisu pali ni na kraj pameti.

Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Što se odspaja sa čega?
Jesi li siguran da router od A1 ne odspaja/spaja internet konekciju?
Da, siguran sam.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 12.10.2023. u 20:46.
deny je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2023., 19:57   #5
vidigam
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Koristim Huawei HG8245Q2 već dugo i isti problem sam imao kada sam htio spojiti DLINK Mesh M15. Nakon isprobavanja sam problem riješio tako dam sam spojio stari switch na ruter te na njega mesh i radi. Zašto radi ne znam, al eto (na ruteru su A1 postavke).
Nude mi novi uređaj, gore navedeni te nisam siguran dal će isti trik upaliti
vidigam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na