Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.01.2018., 10:22   #4561
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Popizdio sam jučer na svog Tanixa TX9, go*no nije uspijevalo strimati videe glatko s NAS-a, stalno je gubio vezu a dan radnije je sve radilo normlano... naravno s PC-ja nemam takvih problema, radi ko zmaj... i nekako mi je zvuk daleko bolji kad se sluša s kompa neg s boxa iako je podešen na obje hdmi-passtrough jer imam pojačalo koje podržava DTS HD i ostale formate..

sve u svemu, puno muke s ovim smećem, vidim da sam trebao ubost Intel NUC i šibnut na njega Win7 MCE jer ovo "stisneš daljinski i ono radi" je totalna banana izvedba na andoridu, sve se i dalje svodi na pikanje kursorom što ionako radim u windozama
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline  
Staro 20.01.2018., 10:35   #4562
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Treba probati libreelec kako radi na S912. Kladio bih se da i novi alpha buildovi rade bolje nego android . Da ne govorimo o tome, kakav je to točno ROM trenutno na box-u, tko ga je sklepao i ino.

Vjerujem da će s vremenom raditi samo bolje obzirom da se čine dosta aktivni developeri.
schetz je offline  
Staro 20.01.2018., 11:30   #4563
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Popizdio sam jučer na svog Tanixa TX9, go*no nije uspijevalo strimati videe glatko s NAS-a, stalno je gubio vezu a dan radnije je sve radilo normlano... naravno s PC-ja nemam takvih problema, radi ko zmaj... i nekako mi je zvuk daleko bolji kad se sluša s kompa neg s boxa iako je podešen na obje hdmi-passtrough jer imam pojačalo koje podržava DTS HD i ostale formate..

sve u svemu, puno muke s ovim smećem, vidim da sam trebao ubost Intel NUC i šibnut na njega Win7 MCE jer ovo "stisneš daljinski i ono radi" je totalna banana izvedba na andoridu, sve se i dalje svodi na pikanje kursorom što ionako radim u windozama
Daj ti provjeri da ti se cpu ne pregrijava. Mozda je to uzrok kod zahtjevnijeg video materijala pa zbog toga throttlea.
Cuky je online  
Staro 20.01.2018., 11:58   #4564
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Gore je naveo da s kompa radi ko zmaj. Znaci nije do pregrijavanja. Moze biti da mozda NAS nekaj zeza? Da probas NAS restartati pa vidjeti?
alengrosevic je offline  
Staro 20.01.2018., 12:37   #4565
django78
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Bok, trebam savjet oko android boxa. Čitao sam vaše komentare i koliko vidim većina tih uređaja koji su dobri nabavljaju se iz vana. Meni treba nešto danas

Našao sam ovaj pa mogu li vaši komentari i preporuka ako ima nešto bolje
https://neutrinomobile.hr/beelink-a1-4-16gb-tv-box.html
django78 je offline  
Staro 20.01.2018., 13:10   #4566
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
kupi amlogic procesor s905w ili još bolje s905x
tizhu je offline  
Staro 20.01.2018., 13:11   #4567
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
gledaj nešto sa s905(x) chipsetom. Ovaj Rockchip RK322x nije dobar za librelec. Pogledaj Nexbox uređaje (16/2) ima ih na njuški za kupiti odmah. Ili npr minix U1 model, je isto tako izvrstan. S tim modelima nećeš fulati
alengrosevic je offline  
Staro 20.01.2018., 13:15   #4568
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ako ipak ne mora danas naruči sa EU skladišta sa geekbuyinga - za 3 do max 4 dana ti je na vratima.
ja gledam u ovom smjeru kao budget box

ako budem zadovoljan prodat ću ga i kupit nešto za cca 600 kuna
tizhu je offline  
Staro 20.01.2018., 14:01   #4569
django78
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Ja bi ostavio android na njemu, ne bi stavljao libreelec. Treba mi android da mogu instalirat maxtv2go, pickbox i plus netflix, hbogo, kodi.

E sada, jedino zna li tko postoji li plugin za kodi za maxtv2go, pickbox i hbogo? Onda bih čak mogao to sve stavio na raspberry bez da ista kupujem.
django78 je offline  
Staro 20.01.2018., 14:41   #4570
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
E pa taj dio i mene u stvari interesira. Imam max tv ali ga ne koristim. Sad ako ima plugin na koji bih unio svoje pristupne podatke za maxtv pa da gledam preko kodi-a to bi bilo izvrsno.
alengrosevic je offline  
Staro 20.01.2018., 15:50   #4571
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Samo ako plaćaš "To go" opciju.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 20.01.2018., 17:21   #4572
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
tako sam i mislio
alengrosevic je offline  
Staro 20.01.2018., 18:42   #4573
django78
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Odustajem od libreeleca i raspberrya jer sam uspio složiti samo nertflix, ovo ostalo ništa nisam uspio natjerati da radi.

Tako da i dalje trebam pomoć oko android boxa. Ovaj koji sam našao beelink, mogu li se na njega staviti sve aplikacije iz Play storea? Imate kakvu ideju hoće li raditi ove koje sam ranije nabrojio i naravno kodi?

I neki drugi prijedlog ako imate....
django78 je offline  
Staro 20.01.2018., 19:29   #4574
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Ti Kineski boxes mislim da nemaju punu rezoluciju Netflix-a . Od bliže i brže dostupnih ima Wetek. Barem je imao zadnje kad sam gledao.
schetz je offline  
Staro 20.01.2018., 20:16   #4575
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Ti Kineski boxes mislim da nemaju punu rezoluciju Netflix-a . Od bliže i brže dostupnih ima Wetek. Barem je imao zadnje kad sam gledao.
Mecool MS8 Pro bi trebao imati. Stiže mi jedan idući tjedan, pa javim rezultate.
franzD je offline  
Staro 21.01.2018., 05:36   #4576
N`wah
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zg
Postovi: 4
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Popizdio sam jučer na svog Tanixa TX9, go*no nije uspijevalo strimati videe glatko s NAS-a, stalno je gubio vezu a dan radnije je sve radilo normlano... naravno s PC-ja nemam takvih problema, radi ko zmaj... i nekako mi je zvuk daleko bolji kad se sluša s kompa neg s boxa iako je podešen na obje hdmi-passtrough jer imam pojačalo koje podržava DTS HD i ostale formate..

sve u svemu, puno muke s ovim smećem, vidim da sam trebao ubost Intel NUC i šibnut na njega Win7 MCE jer ovo "stisneš daljinski i ono radi" je totalna banana izvedba na andoridu, sve se i dalje svodi na pikanje kursorom što ionako radim u windozama
I ja sam razočaran, moram priznati, iako iz drugih razloga. Konstantan reboot, što dok vrti NR ili YT, po par puta dnevno. Ostaje mi jedino još flashat novi firmware. Znam kak ću provest ovu nedjelju, jupi.

SPMC se ruši po defaultu, tako da je bio rapidni uninstall.

Zadnje izmijenjeno od: N`wah. 21.01.2018. u 06:06.
N`wah je offline  
Staro 21.01.2018., 09:42   #4577
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Popizdio sam jučer na svog Tanixa TX9, go*no nije uspijevalo strimati videe glatko s NAS-a, stalno je gubio vezu a dan radnije je sve radilo normlano... naravno s PC-ja nemam takvih problema, radi ko zmaj... i nekako mi je zvuk daleko bolji kad se sluša s kompa neg s boxa iako je podešen na obje hdmi-passtrough jer imam pojačalo koje podržava DTS HD i ostale formate..

sve u svemu, puno muke s ovim smećem, vidim da sam trebao ubost Intel NUC i šibnut na njega Win7 MCE jer ovo "stisneš daljinski i ono radi" je totalna banana izvedba na andoridu, sve se i dalje svodi na pikanje kursorom što ionako radim u windozama
Zato po tisuciti put kazem.... Nexbox a95x



Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Sto se tice losseless formata DTS HD MA i DD THD... malo je tricky kad su u pitanju medija boxevi.
Na Androidu skoro pa redovito mi nije radio. To je ono sto mogu potvrditi iz prve.
Govorim o periodu od 2-3 godine pa ne znam dal se u zadnje vrijeme sta promjenilo.

Kod libreeleca sam imao situacije da je box podesen da salje dts hdma i dd thd, a na rec bi stizao obicni dts ili dd. Pa mi se znalo desavati da jedan dan radi, a drugi dan iz nekog neobjasnjivog razloga prestane slati losseless. Pa restartas box... Pa proradi, pa se ugasi.... I tako u nedogled.
I kod libreeleca govorim o periodu od 2-3 godine. Posto mi je losseless bitan, mjenjao sam boxeve cesto dok nisam naletio na ove sadasnje. Nexbox a95x, naravno

Jasno je da se libreelec updatea maltene na tjednoj bazi i da je podrska u meduvremenu "sazrela"... E sad... Da li ce tebi raditi ba nekom trecem boxu, pitanje je.

Ono sto mogu potvrditi je da Dts HD MA i dd thd na moja 2 nexboxa a95x rade vrlo dobro i risiver ih prepoznaje apsolutno uvijek. Na nexboxu je libreelec, uvijek up to date.
Uglavnom sa svakim updateom box radi bez greske zadnju godinu i po koliko ih imam... A sto dobro radi, ja ne diram
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 21.01.2018., 22:26   #4578
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar