Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2018., 23:52   #1
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Gdje (i što) kupiti custom loop komponente i opremu?

Opet ja sa novom temom. Vidim da je nekad ovo bilo puno više obrađivano, ali nisam našao ništa friškijih tema koje bi mi dale odgovore, pa evo da probam ovako


Zainteresiran sam za složit neki custom loop. Još se malo nećkam jer me strah ako nešto probalavi pa skurim neku komponentu bezveze, ali ajmo reć da ću taj strah preskočit. Frend je složio komplet custom loop (prvo soft tube, sad hard tube) sa dijelovima sa Aliexpressa/Ebaya. Ima to već skoro godinu dana i nema nikakvih problema, a temperature su mu dosta niže (iako radi sa i5 3470 procom, koji nije neko kuhalo). I sad mi je gad pustio jedan hardtube viška sa dva fittinga na krajevima (Freezemod, ako ikome išta znači), pa stalno gledam u to ko malo dijete i sve više me kopka da se pozabavim time To on meni vraća jer mu svako toliko isto bacim bubu u uho za neku glupost, a ne treba mu previše da se uhvati Pa ajmo redom :


Pitanje 1 : koju opremu kupovati? EKWB, Alphacool, Phanteks, Thermaltake, nešto deseto? Dolaze li u obzir kinezi, od (meni) poznatijih Bykski i Barrow, vidim da ih ekipa vani koristi bez nekih većih problema? Ako ne zašto ne?

Pitanje 2 : gdje kupovati? Tražiti na službenim stranicama ili preko Ebay-a/Aliexpress-a/nekog nepoznatog?


Tražim vaša mišljenja, iskustva, bilo što što bi mi moglo pomoći da krenem na custom loop
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 00:26   #2
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
odi u hardcore smjeru od prije 20 godina = bauhaus i slicni ducani, autootpadi, ducani sa opremom za akvarije, ne moze biti vise custom od toga. Tj moze, ali to vec spada u ludosti koje je radio jedan slovenac, sada ima firmu koja se bavi time

zabava zagarantirana
RainZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2018., 15:58   #3
dr.jazz
Premium
Moj komp
 
dr.jazz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 102
Moraš se malo bolje izjasnit kakav loop želiš, koji pc (pretpostavljam ovaj iz profila)? Kakav ti je buđet, jer vidim tu spominješ ozbiljnu opremu i kinesku u istoj rečenici

Uglavnom što se tiče odabira komponenti hlađenja od ovih "jačih" proizvođača u principu sa niti jednim ne možeš pogriješiti, neka ti se odabir bazira prvenstveno na cijeni, tu je i izgled (opet ovisi što i kako slažeš).


Već zadnjih 5 godina sam na vodi, koristim većinom proizvode od EK-a, za sada osobno nisam imao problema (osim sa tekućinom, koji zapravo nije problem nego realnost wc builda), međutim EK je imao problem sa niklom tj. lošim procesom niklanja.

Kinesku opremu nisam koristio, niti ikad namjeravam! Koliko sam upućen fittinzi za soft tubing "nisu" problematični, nego su problem solid tube compression fitinzi zbog O-ringova, jer ring je najbitnija karika i tu nema mjesta za štednju. Opet ne kažem da kineski nužno moraju procuriti, ali kvalitetnije komponente imaju znatno manju šansu za to ako napraviš posao kako treba.

Na forumu imaš dosta wc buildova pa prouči malo kako i što. Osobno nisam imao leak u sistemu iako u pogonu imama 2 loop-a sa preko 50 fittinga, ali ako se upustiš u tako nešto moraš se pomiriti da je PC "jednom nogom u grobu"

Pogledaj malo stranicu EK-a, imas value oriented wc kit-ova za kupit.
dr.jazz je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 18:29   #4
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Ja upravo narucio kineske fitinge za 2dolara. Nekad sam sao 5 za ek fitinge al vidim da im to nije dosta, da su sad 6 i pol a to je pljačka.

Ako nemislis izvlacit zadnji atom, isao bi na kineze. Ak hoces zadnji krik tehnologije i ak nisi sirotinja ko mi svi ostali, uzmi sve EK, 100 fitinga, blokove sve. Al s druge strane, nemoras.

Što se tice curenja, napravi se run bez da komp radi, ostavi se tak 24h i to je to. Nije mi nikad naknadno procurilo, a imao sam loopova, od full pevec i autootpad do full EK.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 19:31   #5
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Pa sa novcem je standardna PNP-PN kombinacija (pare nisu problem - para nema)

Loop bi bio za PC iz profila da, ne mislim radit neka ekstremna čuda, volio bi malo niže temperature, da liči na nešto, ali najviše bi volio da mi ne probalavi baš odmah (ako je moguće uopće, uz adekvatno održavanje). Znam da je rizik sa svakim takvim komadom opreme, ali me zanima je li baš tolika razlika u kvaliteti. Frend huškač ima samo čajniz komponente i nikad nije imao problema, osim sa pumpom s njuškala koja je pukla
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 21:07   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Ak nisi nikad slagao, mozda da peobas prvo s crijevima iz peveca. Rigid je ipak malo zajebansija. Ja bi isao na kinu, jedino eventualno pumpu da uzmes D5 il ddc.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 22:01   #7
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Za početak svakako ide soft tube, hard tube naknadno ako prođem krštenje
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2018., 14:52   #8
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
radio sam i soft i hard i kombinaciju, zapravo sve ovisi o samom kejsu i volji. fittinge kina zašto ne, ionak je to sve kina samo rebrandirana , ovo ostalo opet ovisi o samom kejsu.

uglavnom have fun
vex je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2018., 16:57   #9
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Stigli mi kinezi nekidan. Nešto se manje sjaje nego EK koje sam imao prije, al što se tiče kvalitete izrade, to je tu negdje. Samo ovi dođu 2$ s pošarinom a EK 6$ + ppt.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	46425885_182116729324816_4216861640684994560_n.jpg‎
Views:	513
Size:	98.8 kB
ID:	20454   Click image for larger version

Name:	46445915_335247033970005_1446605359648079872_n.jpg‎
Views:	476
Size:	97.6 kB
ID:	20455  
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2018., 19:20   #10
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
daj neki link, baš mi treba 10 komada
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2018., 16:05   #11
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
https://www.ebay.com/itm/14MM-G1-4-C...72.m2749.l2649

S tim da uzmi u obzir da za ovo trebaju 14mm cijevi. Nije ih nikakav problem nabaviti al čisto da imaš na pameti. U firmi Varoplast fakat ima svašta
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2018., 21:00   #12
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
hvala, ode zarondat el imaju 16 mm
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 23:02   #13
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Na EK waterblock webshopu dosta stvari je sniženo do 50%, pa su recimo Supremacy CPU blokovi 34€ što je jako dobra cijena.

https://www.ekwb.com/shop/ek-winter-...36&order=price
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 20:45   #14
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Nakon poduže kontemplacije odlučio sam se nabaviti komponente i baciti se na glavu u plićak, što bi Clarkson rekao "How hard could it be?"

Nešto je stiglo, nešto stiže, miješam sve i svašta... CPU i GPU blokovi su EKWB, radijatori su MagiCool 2x360 slim, fitinzi, plugovi, špina i splitter su Bykski/Barrow, od esencijalnih stvari fali mi još samo pump/res combo. Gledao sam kod nas za uzeti ovo

Thermaltake Pacific PR15

ima li tko ovdje iskustva sa Thermaltakeom, neka mišljenja možda? Ima li smisla uzimati ovo ili da se odmah protegnem financijski na neki D5 combo?
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 22:51   #15
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Planiram uzeti water blok za Titan XP. Trenutno imam Thermaltake floe riing 360 za cpu i nekako mi se to sve ne mjenja pa bi slozio potpuno odvojeno vodeno za GPU.

Posto ja cesto mjenjam komponente, hard tubing ne dolazi u obzir, mora bit fleksibilno da mogu vadit grafu i mesetarit po ostalim komponentama bez da zovem vodo-instalatera prvo...

Jedino kaj sam nasao je EK vodeni blok za tu grafu da ima negdje na lagerima... Neke ideje i prijedlozi kaj napravit?

Hvala
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2019., 23:15   #16
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
Prvo sam pomislio da spojiš CPU i GPU u isti loop (tako sam ja sebi složio) ali to otpada jer si naveo da često rastavljaš i vadiš grafu

Jesi razmišljao uzeti neki AIO 240 pa staviti na grafu?
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2019., 23:26   #17
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
imao sam predatora 360 na 1080ti, odlično riješenje za vađenje van i čačkanje po PC-u jer nemaš rezervara.
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2019., 23:31   #18
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
Slažem se, imao sam i sam isti setup, no i AIO 240/360 posluži svrsi jer još uvijek ne vidim 50c na ovoj mojoj "grijalici"
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 01:20   #19
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Pa to bi mi bilo najdraze, neki aio stavit, ali ne znam koji ni gdje to nac, a da pase bez nekih kemijanja...

Ja bi najradije klasican vodeni blok za gpu kaj ide prek cijele ali da je spojen kao aio...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 10:21   #20
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Pa imaš EK Radiato Core modul, i onda si samo trebaš nabaviti blok negdje.

Što se tiče full cover bloka, to je super stvar ali imaj na umu da si bacio te novce. Poslije to nemožeš prodati jer ne paše na ništa drugo, a i generalno možda par % ljudi ima vodeno.




Corsair ulazi na tržište custom vodenih komponenti, pa se nadam da će i kod nas u trgovinama biti dostupna oprema.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 20:17   #21
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pa imaš EK Radiato Core modul, i onda si samo trebaš nabaviti blok negdje.

Što se tiče full cover bloka, to je super stvar ali imaj na umu da si bacio te novce. Poslije to nemožeš prodati jer ne paše na ništa drugo, a i generalno možda par % ljudi ima vodeno.




Corsair ulazi na tržište custom vodenih komponenti, pa se nadam da će i kod nas u trgovinama biti dostupna oprema.
Ma lako za prodaju... Prodat ce se u kompletu kad se bude prodavalo i dobro... Meni je najvise zbog buke, nista drugo... Volim kad je konfa necujna.
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 21:21   #22
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Zaboravi

Vodeno može progutat zilion watta topline, al nije nečujno. Jer pumpa uvijek malo zuji.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 21:26   #23
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
EK ima novu seriju MLC il nešto tak al sam načuo da je to već EOL jer vole curit.
Mozda bi ti najbolje bilo uzet blok, radijator i pumpu/rez i sam sastavit. Neće bit veliko a bit će "mobilno"
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2019., 21:46   #24
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Taj EK će sam sebe sje***. Baš idu dobrim putem, nemogu 2 serije sastavit da ne curi nešto.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2019., 00:04   #25
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Zaboravi

Vodeno može progutat zilion watta topline, al nije nečujno. Jer pumpa uvijek malo zuji.
buka od pumpe i fana na grafi je razlika 100 db valda
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2019., 12:46   #26
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Istina, ako te ne ukenja ko mene da se rješiš GPU fanova ali coil whine i dalje pili po svome
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2019., 19:18   #27
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
Istina, ako te ne ukenja ko mene da se rješiš GPU fanova ali coil whine i dalje pili po svome
a kakav ti to setup imas? stedio na cpu ali ubacio dvije vga?
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2019., 20:42   #28
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Model je X2, sa onim ružnim coolerom, nisu dvije... imaš slike stranicu prije ako se ne varam

edit : pardon, slike su u temi sa slikama, glup sam

Zadnje izmijenjeno od: tun3. 11.06.2019. u 21:17.
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2019., 20:49   #29
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
@zwer54
Dva dana sam tražio ovu sliku, samo da ti pokažem iz mojih starih "ludorija" kako se može složiti custom vodeno za GPU za malo novaca, ovo sam u tadašnje vrijeme cijenio mislim oko 400kn, jedino bi te više koštao full cover vodeni blok za GPU

arrow je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2019., 22:43   #30
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Vram i ostalo si hladio malim pasivcima uz ovo ili...?
tun3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na