Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2011., 11:17   #1
movie
Registered User
Moj komp
 
movie's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Spajanje BD snimača na SATA 3 kontroler

Interesira me da li mogu DVD/BLU RAY snimač SATA2 sučelja prikopčati na matičnu ploču u SATA3 ulaz. Da li će sve raditi normalno i da li je bolje uređaj povezati SATA2 ili SATA3 kablom. Logika mi kaže da je SATA3 kompaktabilan unazad i da bi to trebalo raditi ali bolje da pitam nekoga tko zna. Hvala na odgovorima!
movie je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2011., 11:36   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Da. Svejedno koji kabel.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 25.04.2011. u 18:46. Razlog: otvoreno
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2012., 16:28   #3
xnautix
Premium
 
xnautix's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 99
Poslovicno bi trebali svi noviji SATA standardi biti kompatibilni sa starijima, ili ti ga trebalo bi raditi bez greske. No da su se neki proizvodjaci hardova znali sjetiti da iz ne znam kojeg marketinskog razloga, moras prebacivati jumpere na hddu stavljati drugi firmware ako ti je HDD bio SATA2 (3Gb) a htio si ga prikljuciti na SATA (1.5Gb) kontroler.
Uglavnom vise ti ovisi o FW samog uredaja (BR playera) nego o kabelu ili kontroleru.

Razlike u SATA2/3 kabelima ne bi trebale postojati. Osim mozda u nekvaliteti samog kabela. No prvi SATA kabeli za SATA 1.5Gb su znali biti tanji pa nisu tako nisu ni mogli podrzavati vece brzine kod SATA3 bi trebalo da ti ne trebaju neki posebni kabeli jerbo je danasnji SATA kabel nekakv standard
xnautix je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2012., 16:39   #4
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Zašto bi nešto što je sata2 sučelja stavljao na sata3? Sata3 ostavi za nešto brže, ionako ih imaš u manjini..
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2012., 16:57   #5
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Zašto bi nešto što je sata2 sučelja stavljao na sata3? Sata3 ostavi za nešto brže, ionako ih imaš u manjini..
Čovjek nema nigdje napisanu konfu, a ti znaš da on ima više SATA2 od SATA3 priključaka na matičnoj.
Nemaju svi konfiguraciju kao ti, primjerice kod AMD-a, od serije 8xx čipseta na pločama više nema SATA2 sučelja, pa je jasno zašto bi netko postavio pitanje iz prvog posta.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2012., 22:22   #6
movie
Registered User
Moj komp
 
movie's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Zašto bi nešto što je sata2 sučelja stavljao na sata3? Sata3 ostavi za nešto brže, ionako ih imaš u manjini..



Zato što imam 4 sata2 sučelja i 5 sata2 komponenti za prikopčati. Pošto nikako ne mogu doći na ideju kako 5 komponenti priključiti u 4 sata2 priključka jedino mi je je palo na pamet petu komponentu prikopčati na sata3 sučelje. Možda nije logika ali trenutno se nisam mogao sjetiti nečeg drugog pa ako je tebi nešto pri pameti, slušam...
movie je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 00:38   #7
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Čovjek nema nigdje napisanu konfu, a ti znaš da on ima više SATA2 od SATA3 priključaka na matičnoj.
Nemaju svi konfiguraciju kao ti, primjerice kod AMD-a, od serije 8xx čipseta na pločama više nema SATA2 sučelja, pa je jasno zašto bi netko postavio pitanje iz prvog posta.
Kakav amd, vidis da ima intela!! U ovom slucaju neki od hardova stavi na sata3 a BR stavi na sata2 sucelje!!
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 10:56   #8
movie
Registered User
Moj komp
 
movie's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Kakav amd, vidis da ima intela!! U ovom slucaju neki od hardova stavi na sata3 a BR stavi na sata2 sucelje!!


Tako sam i stavio, jer BR niti dvd nisu radili normalno ako ih stavim na sata3 sučelje Uglavnom, dvojbu sam imao početkom prošle godine što se vidi iz datuma tako da sam to sve davno riješio.
movie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na