Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2020., 11:55   #301
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Nisam siguran ako je najbolja tema za sljedeće pitanje, al eto.

Imam Tele2 Pokućni internet i B535 ruter. Od HT-a imam MaxTV i telefon preko žice (ruter + MaxTV prijemnik). MaxTV mi više ne treba i čekam da mi ga isključe. Ostaje mi samo telefon. Njega plaćam nekih 100kn.

Mene sad zanima ako ima neka jeftinija opcija, ali da mi ostane postojeći broj telefona? Ako mogu priključiti telefon na Tele2 ruter (B535 nema priključak, ali znam da ima ruetra koji imaju pa bih nabavio takav). Ili kupiti drugi telefon.

Ima kakva opcija za takvo nešto? Ne smeta mi ni da telefon bude preko parice kao do sad, ali mi smeta što samo HT nudi samo telefon i on je oko 100kn. Realno, telefon mi samo treba za dolazne pozive. Ako ima 3-4 poziva na mjesec i to je kad ne mogu naći mobilni.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 12:35   #302
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Znači na papiru i u teoriji je sve moguće
U teoriji moš prenjeti broj telefona nekoj firmi koja nudi Voip telefoniju, dobiš sip account i koristiš ili ruter s phone portovima, ili staviš ip telefon ili stavit ATA adapter između postojećeg rutera i analognog telefona. E sad, zvuči jednostavno a ustvari je krvavo, jer brijem da broj možeš prenesti lokalno, tipa ne može firma iz Rijeke prenesti tvoj broj koji je lociran u Vinkovcima (random primjer, treba provjeriti ali 96% sigurno je). Tako da ako lokalno nemaš neku firmu za prenesti broj, pada stvar u vodu. Ostaju nacionalni isp-evi koji eto mogu prenesti broj samo mislim da ispod 75kn/mj telefon only nemaju. Što je za 3-4 poziva mjesečno bačen novac.

Ako ti ne treba isti broj, možeš kupiti sim karticu i neki homebox s njuskala (nevažno model) i imaš telefon (doduše s mobilnim brojem :P ). Cijena za godinu dana ak ne zoves je tak 15-30kn ako ostatak godine cekas da istekne valjanost broja :P


Nek nadopuni netko ako mi promaklo neko efikasnije rješenje problema. Ja sam isto razmišljao tak napraviti i eto koliko sam saznao.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 12:51   #303
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Ma ako broj ne ostane isti onda mi telefon ni ne treba.
Izgleda da neće biti nikakvog telefona.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 13:18   #304
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 441
Homebox na a1 ako uzmeš ima internet i telefon i to prebace tvoj stari broj iz bilo koje fiksne mreže. Kada uzmeš hombox tražiš da ti prenesu broj, radi bez problema.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 13:42   #305
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Otisa bi mozda na vikendicu i treba mi internet za odradivat posao.
Sta je najpovoljnije uzet za koristit mjesec-dva-tri bez ugovorne obveze?

Vidin da tele2 pokucni vise ne nalazi nego nalazim nekakvu tarifu "Bezbroj GB za 199 kn mjesecno" + mora bi uzet ruter, jeftinija varijanta je nekakav "ZTE MF927" za 549 kn jednokratno ili "ZTE MF286R WiFi CAT6" za 899 kn jednokratno.

Druga solucija je A1 homebox di se nudi "ZTE MF286R Cat6" za 399 kn jednokratno ali tarifa koju vidim je homebox duo + opcija sve 1 TB koju ne mogu naci sta znaci i kosta 275 kn mjesecno.

Treca opcija o kojoj razmisljam je uzet ovaj gore tele2 sim sa "bezbroj GB" za 199 kn i ubacit ga u stari mobitel i drzat ga kao wifi hotspot?
Je li to realna opcija ako cu taj net koristit samo za posao i ako ce taj mobitel koji je hotspot stat odmah do poslovnog laptopa?
Pretpostavljan da je mana ovog sistema domet i kvaliteta wifia ali mi to ne igra ako mi treba samo za laptop odmah do. Koji su ostali minusi tog sistema ako uzmemo u ozbir da me za taj mob nije briga u pogledu baterije, trosenja, grijanja itd.

Slusam savjete i prijedloge, hvala!

edit: 4. opcija: uzet nekakav 4g usb stick ala ovaj za sitne novce i ubacit ga u komp sa sim karticon tipa bonbon tjedni flat za 70kn? https://www.njuskalo.hr/wireless-wla...oglas-31703128
__________________

Zadnje izmijenjeno od: prileee. 30.06.2020. u 14:31.
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 14:55   #306
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
cut
Ne znam kud ti gledas https://www.tele2.hr/privatni-korisn...-uz-pretplatu/
Odšetaš u tele2 centar ak imaš koji u blizini, veliš teti/gosponu daj jedan pokućni (samo sim). Ruter si uzmes huawei b535 (ebay 80e iz EU guglaj ili A1 slovenija 80e isto) i piknes unutra sim i vozis. Nakon 3mj natrag u tele2 centar i veliš teti/gosponu da želiš raskinuti pokucni ugovor. Ne moraš nositi sim, koliko se sjecam osobna je dosta, naci ce te.

Ak planiras gigabox uzet, mislim da isto daju samo sim bez uo, onda ti odgovara i alcatel hh71 kojeg nude u bonbonu ili iskonu za 480kn (za tele2 nije dobar jer nema B1+B3).

johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 15:08   #307
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Da mi se seta po centrima na 30 stupnjeva ne bi pitao na forumu.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 15:21   #308
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Ako ima 3-4 poziva na mjesec i to je kad ne mogu naći mobilni.
Mobitel ja lociram preko PC-a (zvoni i ako je na silent, pokazuje lokaciju na karti) tako da mi niti za to ne treba, imam ga jedino zbog inercije ukućana

Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
U teoriji moš prenjeti broj telefona nekoj firmi koja nudi Voip telefoniju, dobiš sip account i koristiš ili ruter s phone portovima, ili staviš ip telefon ili stavit ATA adapter između postojećeg rutera i analognog telefona. E sad, zvuči jednostavno a ustvari je krvavo, jer brijem da broj možeš prenesti lokalno, tipa ne može firma iz Rijeke prenesti tvoj broj koji je lociran u Vinkovcima (random primjer, treba provjeriti ali 96% sigurno je). Tako da ako lokalno nemaš neku firmu za prenesti broj, pada stvar u vodu.
Nije istina. Ja sam HT-ov broj iz Zagreba (01) prenio u Fenice telekom koji se nalazi u Rijeci (Happytel, ima tu negdje thread o njima). Standardna procedura, HAKOM-ov obrazac za prijenos broja, traje onoliko koliko im treba da se međusobno iskoordiniraju. 75kn/godišnje je naknada za liniju, a za odlazne pozive imaju cjenik i pakete na webu.

Tehnički, daju običan SIP account i adresu servera i to se upiše u bilo koji uređaj koji podržava VoIP, a mislim da ga B535 podržava.

Zadnje izmijenjeno od: Blagus. 30.06.2020. u 15:34.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 15:22   #309
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
@prileee,

Onda pricekaj da padne temperatura, jer ces Pokucni SIM (svejedno pretplata ili bonovi) dobit samo u centru uz predocenje osobne iskaznice...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2020., 15:44   #310
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Mobitel ja lociram preko PC-a (zvoni i ako je na silent, pokazuje lokaciju na karti) tako da mi niti za to ne treba, imam ga jedino zbog inercije ukućana



Nije istina. Ja sam HT-ov broj iz Zagreba (01) prenio u Fenice telekom koji se nalazi u Rijeci (Happytel, ima tu negdje thread o njima). Standardna procedura, HAKOM-ov obrazac za prijenos broja, traje onoliko koliko im treba da se međusobno iskoordiniraju. 75kn/godišnje je naknada za liniju, a za odlazne pozive imaju cjenik i pakete na webu.

Tehnički, daju običan SIP account i adresu servera i to se upiše u bilo koji uređaj koji podržava VoIP, a mislim da ga B535 podržava.
Fenice sam u startu prekrižio jer za moje više manje pasivno koristenje telefona njihov prepaid model mi ne odgovara, pare bi samo gomilao gore.

onda moje isprike za širenje gluposti (ostavio sam 4% šanse za grešku )
Ma slao mail svima koje sam našo da nude voip i jedni baš tak odgovorili, evo zalijepim:

Citiraj:
Poštovani,

Nažalost nismo u mogućnosti ponuditi navedenu uslugu na vašem području zbog regulatornih pravila, odnosno aktivaciju linije moramo odraditi fizički na vašoj lokaciji, a to u ovom slučaju nije moguće zbog udaljenosti.
Znači firma na drugom kraju RH, recimo khm Pula a ja 300km drugi smjer Ak čovjek laže mene onda lažem ja dalje

Zadnje izmijenjeno od: johnsmith. 30.06.2020. u 15:51.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2020., 17:17   #311
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Čudno, jel to Happytelov odgovor? Nisam jedini koji je prebacio tamo broj, ima nas još par ovdje... Po tome bi HT jedini po selima smio djeliti telefonske linije jer su jedini fizički na lokaciji a isto vrijedi onda i za strane providere, npr. Voxbeam, a ipak nude portanje HR fiksnog broja k njima.



A što se tiče latentnog korištenja, mislim da je netko tipa njih (Happytel ili neki stranac) najbolji za takvu situaciju, plaćaš samo fiksnu godišnju naknadu i uplatiš par kuna/dolara za tu i tamo koji poziv.


Naravno, najbolje rješenje je otkantati fiksnu, što ja pokušavam doma izlobirati
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 10:30   #312
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Čudno, jel to Happytelov odgovor? Nisam jedini koji je prebacio tamo broj, ima nas još par ovdje... Po tome bi HT jedini po selima smio djeliti telefonske linije jer su jedini fizički na lokaciji a isto vrijedi onda i za strane providere, npr. Voxbeam, a ipak nude portanje HR fiksnog broja k njima.



A što se tiče latentnog korištenja, mislim da je netko tipa njih (Happytel ili neki stranac) najbolji za takvu situaciju, plaćaš samo fiksnu godišnju naknadu i uplatiš par kuna/dolara za tu i tamo koji poziv.


Naravno, najbolje rješenje je otkantati fiksnu, što ja pokušavam doma izlobirati
Odgovor nije od Fenice/Happytel nego ekipa iz Pule, nevazno. Kao ISP su pa voip imaju unutar usluge i nude samo po Puli ali reko mooožda me oće portat. Sad jel to birokratska floskula da ne ispadne "ne da nam se" ili ne, ko će ga znat.

Fenice/Happytel ako im je FAQ aktualan mi je totalni waste of money. Oke 75kn godisnje za broj, nije frka. Ali uplate na racun koji ima vijek trajanja, pa ako istekne opet daj pare da opce mozes koristiti (iako vec na racunu stoje pare ali racun je istekao), za mene nije to to. 150 dana vrijedi racun, 100kn da cu lupit u 150 dana, teško.
Ako je FAQ outdated, onda im javite da se updejtaju, jer gube nadobudne poput mene :P

Za moje potrebe je idealno nesto tipa obicni voip. Daš pare i stoje gore do vječnosti :P Ili neka kombinacija DID mjesecno + krediti vječni.

PS kaj nije da kod portanja broja u HR moras explicitno staviti neku Hrvatsku fabriku koja ima blagoslov od HAKOM-a ili je sad u EU to otišlo na razinu EU?
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 13:32   #313
LS50
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Ako provider (HT) u mojoj blizini ima bazne stanice s 3 frekvencije (800,1800 i 2100) i dostupne su mi dvije takve BS, može li router tipa Huawei B818 iskoristiti sve svoje mogućnosti - raditi na 5CA ?
LS50 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 14:28   #314
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Odgovor nije od Fenice/Happytel nego ekipa iz Pule, nevazno. Kao ISP su pa voip imaju unutar usluge i nude samo po Puli [...]

PS kaj nije da kod portanja broja u HR moras explicitno staviti neku Hrvatsku fabriku koja ima blagoslov od HAKOM-a ili je sad u EU to otišlo na razinu EU?
Mislim da je fora u tome što ti alternativci u ugovorima navode da nisu zamjena za POTS i ne garantiraju uptime, dostupnost itd., bar mi je tako ostalo u sjećanju kad sam prebacivao broj k njima. Formalno nisu pružatelj POTS telefonije pa ne moraju biti "na lokaciji". Piše im u općim uvjetima, zapravo.

Krivo si skužio, ne trebaš uplatiti 100 kuna, možeš i 1 kunu uplatiti svakih 5 mjeseci (bar mislim da možeš).

Za drugi dio, u prošloj firmi smo koristili Anveo i Voxbeam i kod jednog od njih (ne sjećam se kojeg) je bio zagrebački telefonski broj prenesen iz HT-a (01/3******), uz par 01/7xxxxxx koji su tipični za manje operatere. Mislim da se broj ne prenosi direktno stranoj firmi (ne može se) nego da pravno nastupaju preko nekog od domaćih operatera, ali to sad više ne mogu potvrditi jer su se u međuvremenu brojevi opet prenašali. I Anveo i Voxbeam imaju na webu navedeno da je moguće portanje HR broja k njima.


BTW, otišli smo u offtopic malo previše
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 16:15   #315
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor LS50 Pregled postova
Ako provider (HT) u mojoj blizini ima bazne stanice s 3 frekvencije (800,1800 i 2100) i dostupne su mi dvije takve BS, može li router tipa Huawei B818 iskoristiti sve svoje mogućnosti - raditi na 5CA ?
Ne može nema agregacije među tornjevima samo među ćelijama na tornju. Te tri frekvencije na jednom tornju daju 4CA kod HT HR.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2020., 19:45   #316
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Da.

Fokus prebacuju na minute i poruke, sve tarife će imati 5000 poruka i minuta, a u M1 je 10 000.
99kn 3GB, u M1 89,10 - 4GB
129kn 7GB, u M1 116,1 - 9GB
159kn 9GB, u M1 143,1 - 14GB
199kn 15GB, u M1 179,1 -25GB
229kn flat, u M1 206kn

Više neće biti ugovore za tarife, imat ćeš ugovor samo za mob ako kupiš na rate... Rata će ovisiti o tome u kojoj si tarifi, ali pošto nemaš ugovor možeš mijenjati tarife svaki mjesec. Recimo Imaš flat tarifu i rata za XY mob ti je 150kn/mj, odlučiš se za manju tarifu... Sljedeći mjesec ti je rata 250kn/mj. Cijene rate karikiram, naravno... Ali tako bi trebalo funkcionirati. Ukida se i 50kn popusta za M1 mobilnu i sada ide 10%. Ukida se stream on, ako sam dobro skužio nema više ni app koja ne troši Internet i slično. Mislim da će se app koja ne troši net naplaćivati u svim tarifama, osim u flat... naravno.
Ima kakvih novih info? Trebam svasta nesto pretumbat kod njih pa dal da cekam
axo je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2020., 20:20   #317
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Kao što je kolega napisao.
Strpi se do 05.07. kada bi navodno trebala izaći navedena tarifa.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2020., 05:51   #318
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
pa to je sutra. 5.7.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2020., 08:33   #319
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
da i ?
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2020., 09:21   #320
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
ja imam tarifu neograničena na ht-u, ali pod uo jer koristim magenta pogodnost, pa ne znam dali mi se isplati prekidati ugovor ako će se moći. s obzirom da plaćam 179kn/mj.
Imam istu tarifu za 179kn neograniceno, zasto mislis da bi bilo bolje novi ugovor raditi? Meni se ovo cini neisplativo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2020., 11:38   #321
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Imam istu tarifu za 179kn neograniceno, zasto mislis da bi bilo bolje novi ugovor raditi? Meni se ovo cini neisplativo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
ma ne, velim da nama se ne isplati. s obzirom na cijenu.

tako da je najbolje ostati ovako kako je. jer za 179kn nema bolje
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 16:19   #322
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
CJENIK I NOVE TARIFE

**radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva, tijekom korištenja podatkovnog prometa svim se korisnicima unlimited tarife svaki mjesec dodjeljuje 60 gb podatkovnog prometa. korisnik koji unutar jednog
mjeseca potroši 60 gb, nastavlja korištenje neograničenog podatkovnog prometa slanjem ključne riječi nastavi na broj 13636 čime dobiva dodatnih 10 gb podatkovnog prometa. korisnik može aktivirati
neograničeni broj dodatnih 10 gb u istom mjesecu no samo ukoliko je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 10 gb. nakon što pretplatnik iskoristi definiranu količinu podatkovnog prometa, a prije
svakog nastavka novog paketa, doći će do smanjenja brzine prijenosa podataka na do 64 kb/s te će se isto primjenjivati sljedeća 24 sata. nakon isteka perioda od 24 sata pretplatnik neće moći koristiti
internet promet do kraja obračunskog razdoblja ukoliko ne pošalje sms poruku s ključnom riječi nastavi na broj 13636

nista drugacije al skuplje...

Zadnje izmijenjeno od: axo. 05.07.2020. u 16:46.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 16:48   #323
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
CJENIK I NOVE TARIFE

**radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva, tijekom korištenja podatkovnog prometa svim se korisnicima unlimited tarife svaki mjesec dodjeljuje 60 gb podatkovnog prometa. korisnik koji unutar jednog
mjeseca potroši 60 gb, nastavlja korištenje neograničenog podatkovnog prometa slanjem ključne riječi nastavi na broj 13636 čime dobiva dodatnih 10 gb podatkovnog prometa. korisnik može aktivirati
neograničeni broj dodatnih 10 gb u istom mjesecu no samo ukoliko je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 10 gb. nakon što pretplatnik iskoristi definiranu količinu podatkovnog prometa, a prije
svakog nastavka novog paketa, doći će do smanjenja brzine prijenosa podataka na do 64 kb/s te će se isto primjenjivati sljedeća 24 sata. nakon isteka perioda od 24 sata pretplatnik neće moći koristiti
internet promet do kraja obračunskog razdoblja ukoliko ne pošalje sms poruku s ključnom riječi nastavi na broj 13636

nista drugacije al skuplje...
Što je bilo i za očekivati.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 19:13   #324
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Evo jedan 5G router nema nigdje cijene ali će biti paprena. Po specifikacijama mu ne mogu naći zamjerku. https://www.oppo.com/en/newsroom/pre...-technologies/
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 19:03   #325
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Gigabox više nije dostupan kao dio Magente 1, trenutno je dostupan zasebno sa 300 GB 4G interenta, nakon toga FLAT internet do 4 mb/s. Svakih dodatnih 100 GB pune brzine je 30 kn jednokratno. Router je 1 kn jednokratno uz ugovor od 2 godine, bez ugovora router nije dio ponude (dolazi samo SIM), a cijena usluge ostaje ista.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 19:23   #326
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Yep, Bas danas bio u t centru. Raskinuo gigabox i presao na A1 fletericu.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2020., 21:17   #327
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
I kakve su brzine kod tebe na fleterici u odnosu na gigabox?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2020., 13:39   #328
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ovo ti je jedan primjer kako sam jučer nesto malo prckao, nisam stigao jos detalje odraditi.

B1 + B7 = 25-50/4Mbps - RSRP:-109dBm RSSI:-75dBm SINR:-1dB ENB ID:2098 CELL ID:537111
B3 + B7 = 25-40/4Mbps - RSRP:-102dBm RSSI:-69dBm SINR:-4dB ENB ID:2361 CELL ID:604418
B20 + B7 = NE RADI
B1 + B3 = 15/20Mbps - RSRP:-103dBm RSSI:-69dBm SINR:-3dB ENB ID:2361 CELL ID:604418
B1 + B20 = 25/42Mbps - RSRP:-84dBm RSSI:-57dBm SINR:13dB ENB ID:2361 CELL ID:604498
B7 = 35/4Mbps - RSRP:-112dBm RSSI:-81dBm SINR:-1dB ENB ID:2100 CELL ID:537663

Naravno, brzine variraju o svemu, tako da ovo sto sam napisao su samo dva testa kroz sve agregacije koje imam. I kako koja ide gore ili dole i tako.

Jedno sto sam primjetio u razlici sa gigaboxom jest da je mreza stabilnija i da u igranju online ping ne ludi okolo-naokolo, vec ide izmedu 37-65, dok je HT isao i preko 200 u trenutke.
Ja sam primjerice bas u sredini izmedu 3 bazne stanice i vidi se kako non stop mjenja torenjeve po nekim svojim paramterima...mada nije da zna sta je najbolje za njega. Tako da ovisno koju ubode po tome imam bolja ili losija iskustva.

Uz to sve, stoji na poklopcu od rostilja ispred garaze. Jos cekam majstore da se penjemo na krov i montiramo sve sto treba + provlacenje kablova skroz do mene ("podrum").



thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2020., 14:46   #329
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Obavezno antene signal ti je loš i još 4CA router i možda i 300+ Mbps
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2020., 17:08   #330
Supreme
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 27
Može preporuka nekog pokučnog interneta ili mobilne tarife s kojom bi onda mob koristio kao hotspot, do oko 170 kn, bez ugovorne obveze i barem 100+ gb.
Supreme je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na