Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2022., 13:44   #8821
Ante001
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 125
Gledam mobitel za kupit do nekih 2300kn pa neznam dali je pametnije uzet nesto polovno tipa huawei p40 pro ili za tu cijenu gledat nesto novo kao neki xiaomi i slicno?
Ante001 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 14:14   #8822
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Ante001 Pregled postova
Gledam mobitel za kupit do nekih 2300kn pa neznam dali je pametnije uzet nesto polovno tipa huawei p40 pro ili za tu cijenu gledat nesto novo kao neki xiaomi i slicno?
Ovisi za sto ga mislis koristiti. U mom slucaju je to jasno kao dan, a to je P40 Pro. Novog mobitela nema ispod 6-7 tisuca, a da ima takvu kameru, stabilnost, battery life. Ovi s nekoliko mjeseci garancije su uglavnom malo ispod 3k novaca.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: generic. 04.09.2022. u 18:43.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 14:27   #8823
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Model nije bitan nego kvaliteta i stabilnost. Odlicna kamera, bug free, zvucnici dobri, punjenje dovoljno brzo, odličan za ruku, odlicni materijali, odlično trajanje baterije iako na papiru kapacitet manji od novih modela, pravi flagship kakav bi trebao biti svaki danasnji mob. Radije P30 nego za te pare novi xiaomi, realme i slicno s milijun bugova ali 65w punjenje koje je nebitno ako mobitel ima 100 bugova. Jedini , meni veliki minus je sto nema wireless punjenje. Kazem meni minus jer u autu imam wireless punjenje pa bi bilo super da se puni dok stoji na nosaču, možda nekome to uopće nije potrebno
U potpunosti se slazem s tobom. Jedini razlog zbog kojeg sam ga mjenjao za S22u jest sto P30 nema podrsku za eSIM.
Ali zato jos uvijek radi kod zene. Njoj je izvrstan. Promijenili smo bateriju nedavno kad je bila akcija, za 170kn, i opet traje 2, 2.5dana kao nekad. Apsolutno nikakvih problema. Za razliku od ovog go..a od Samsunga.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 15:50   #8824
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Pregrizao novcanik i uzeo Xperia 1 IV plus slusalice.
Jbg, mobitele mjenjam svakih 4-5 godina
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 15:50   #8825
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Model nije bitan nego kvaliteta i stabilnost. Odlicna kamera, bug free, zvucnici dobri, punjenje dovoljno brzo, odličan za ruku, odlicni materijali, odlično trajanje baterije iako na papiru kapacitet manji od novih modela, pravi flagship kakav bi trebao biti svaki danasnji mob. Radije P30 nego za te pare novi xiaomi, realme i slicno s milijun bugova ali 65w punjenje koje je nebitno ako mobitel ima 100 bugova. Jedini , meni veliki minus je sto nema wireless punjenje. Kazem meni minus jer u autu imam wireless punjenje pa bi bilo super da se puni dok stoji na nosaču, možda nekome to uopće nije potrebno
Sve to stoji ali postavljeni su neki novi standardi. Kao 90/120 hz ekran, veličina baterije, IP68 te dugogodišnja podrška za veće nadogradnje androida. To danas ima skoro svaki midranger.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 16:55   #8826
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
To danas ima skoro svaki midranger.
I svejedno bi ja prije uzeo 2-3 godine star flagship koji će sigurno raditi bolje i brže i imati bolju kameru.
Taman mu je cijena pala na normalnu i ispeglan je softverski tako da može raditi još par godina bez problema.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 17:07   #8827
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
Sve to stoji ali postavljeni su neki novi standardi. Kao 90/120 hz ekran, veličina baterije, IP68 te dugogodišnja podrška za veće nadogradnje androida. To danas ima skoro svaki midranger.
Iskustvo sa 2-3 godine starim flagshipom ne možeš mjeriti s bilo kojim midrange mobom. Osim ako je preskup naravno. Sve što si naveo su dodatne opcije, najbitniji su motor i mjenjač. Neki imaju i karoseriju jaču i ljepšu od novijih modela, npr P30. Uzmeš u ruku P30 i A52S/A53/Mi 11 lite 5g, redmi note itd pa javi kakav je osjećaj.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 17:37   #8828
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
P30 je i dalje odličan mob, bez greške. Ali na oglasnicima ih bude za 1000-1200kn s tvorničkom folijom i u savršenom stanju. Neki dan je u oglasniku bio s garancijom još par mjeseci za 1000kn.

3000kn samo zbog 2god. garancije je jako dvojbeno. Da je 2000kn novi, ok...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 19:47   #8829
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Iskustvo sa 2-3 godine starim flagshipom ne možeš mjeriti s bilo kojim midrange mobom. Osim ako je preskup naravno. Sve što si naveo su dodatne opcije, najbitniji su motor i mjenjač. Neki imaju i karoseriju jaču i ljepšu od novijih modela, npr P30. Uzmeš u ruku P30 i A52S/A53/Mi 11 lite 5g, redmi note itd pa javi kakav je osjećaj.
Može ... 778G ga pojede. Osvježenje od 90/120 hz nije dodatna opcija nego standard. A što se tiče egronomije i osjećaja u ruci naravno da nije isto kad nisu ista klasa a ni veličina jer svi ti midrangeri su cigle za takav telefon. Probaj sa Honorom 50 oko osjećaja.

Zadnje izmijenjeno od: James Dean. 03.09.2022. u 19:55.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 19:52   #8830
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
P30 je i dalje odličan mob, bez greške. Ali na oglasnicima ih bude za 1000-1200kn s tvorničkom folijom i u savršenom stanju. Neki dan je u oglasniku bio s garancijom još par mjeseci za 1000kn.

3000kn samo zbog 2god. garancije je jako dvojbeno. Da je 2000kn novi, ok...
Zato sam i napisao da ga mozda nađe na oglasniku ako netko produzi ugovor izd. Za 3000 kn radije uzmem s21 FE na oglasniku naravno.
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
Može ... 778G ga pojede. A što se tiče egronomije i osjećaja u ruci naravno da nije isto kad nisu ista klasa a ni veličina jer svi ti midrangeri su cigle za takav telefon. Probaj sa Honorom 50 oko osjećaja.
Joj,opet ćemo o chipsetima. Kao sto vidis uopce nisam navodio chipset nego model moba. Dzaba chipset ako imas 100 bugova,prevelik itd. Ali jbg, tko razumije shvatit će, tko ne razumije neće shvatit, po narodski jel Naravno kao sto sam gore napisao, 3000kn je previse za taj mob, ali ako produzujes pretplatu i trazis super mali a mocan mob za malo novaca, ili ako ga ubodes jeftino novog, i dalje je konkurentan cijeloj srednjoj klasi i u izgledu i u radu.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 03.09.2022. u 20:00.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 21:11   #8831
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Nadovezati ću se na preporuku kolegi, čipset i flagship vs midrange model.

Trenutno koristim mi 11 Lite 5G, star godinu dana, paralelno uz njega sam koristio nekih 2 mjeseca s10 star dvije i pol godine.

Fan sam Xiaomija, i ovo mi je bio prvi Samsung.

Iskustvo korištenja i kvaliteta debelo na strani S10.

Morao sam prodati s10, nažalost. I mogu reći da mrtvi šaomi ima hrpu bugova. Bez obzira na 778g, jer meni benchmark ništa ne znači.

Također za P30 samo preporuke, njega sam nenamjerno izostavio.

Zadnje izmijenjeno od: NeooS. 03.09.2022. u 21:16.
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 21:23   #8832
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
molim preporuku mobitela za mamu do 1200kn. novo, može njuškalo. došlo je vrijeme da zamijeni stari huawei p9 lite minihttps://m.gsmarena.com/huawei_p9_lite_mini-8833.php.

bilo bi dobro da uređaj nije puno veći i teži od starog koji je bio 5" a od ostalih stvari bitno je da ima dovoljno prostora za pohranu, pristojan ekran i bateriju
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 21:29   #8833
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Citiraj:
Autor NeooS Pregled postova
Nadovezati ću se na preporuku kolegi, čipset i flagship vs midrange model.

Trenutno koristim mi 11 Lite 5G, star godinu dana, paralelno uz njega sam koristio nekih 2 mjeseca s10 star dvije i pol godine.

Fan sam Xiaomija, i ovo mi je bio prvi Samsung.

Iskustvo korištenja i kvaliteta debelo na strani S10.

Morao sam prodati s10, nažalost. I mogu reći da mrtvi šaomi ima hrpu bugova. Bez obzira na 778g, jer meni benchmark ništa ne znači.

Također za P30 samo preporuke, njega sam nenamjerno izostavio.

Uvijek sam bio poklonik toga, bolje 2g stari flagship nego midranger. Postoje iznimke ali generalno je to tako. Pogotovo u ovo vrijeme kad se mobiteli iz generacije u generaciju baš i ne poboljšavaju baš kao nekada. Treba samo pogledati što xiaomi izvodi sa redmi note linijom, jedan korak naprijed, dva unazad u odnosu na prethodnika. Općenito razvoj nekako stagnira, moj P40 ima 2.5g i iskreno ne znam čime bih ga mijenjao bez da radim kompromise.


Što se procesora tiče, odavno brži procesori znače uglavnom kraću bateriju i to je to. Što točno dobijem sa snapdragonom 8gen1 u odnosu na recimo 865? Igranje na mobitelu ne smatram značajnim za starije od 12g a čak i u tom slučaju brži procesor znači samo da će brže throttlati
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 22:24   #8834
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Joj,opet ćemo o chipsetima. Kao sto vidis uopce nisam navodio chipset nego model moba. Dzaba chipset ako imas 100 bugova,prevelik itd. Ali jbg, tko razumije shvatit će, tko ne razumije neće shvatit, po narodski jel Naravno kao sto sam gore napisao, 3000kn je previse za taj mob, ali ako produzujes pretplatu i trazis super mali a mocan mob za malo novaca, ili ako ga ubodes jeftino novog, i dalje je konkurentan cijeloj srednjoj klasi i u izgledu i u radu.
Ne o čemu ćemo? Ti si počeo o motorina i mijenjačima kaj sad ti ne paše? Koji bugovi? Kaj je Huawei sveta krava bez buga? 3 godine u mobilnom svijetu jako puno znači ... čak i 5G je u međuvremenu postao standard.

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Uvijek sam bio poklonik toga, bolje 2g stari flagship nego midranger. Postoje iznimke ali generalno je to tako. Pogotovo u ovo vrijeme kad se mobiteli iz generacije u generaciju baš i ne poboljšavaju baš kao nekada. Treba samo pogledati što xiaomi izvodi sa redmi note linijom, jedan korak naprijed, dva unazad u odnosu na prethodnika. Općenito razvoj nekako stagnira, moj P40 ima 2.5g i iskreno ne znam čime bih ga mijenjao bez da radim kompromise.


Što se procesora tiče, odavno brži procesori znače uglavnom kraću bateriju i to je to. Što točno dobijem sa snapdragonom 8gen1 u odnosu na recimo 865? Igranje na mobitelu ne smatram značajnim za starije od 12g a čak i u tom slučaju brži procesor znači samo da će brže throttlati
Hvališ stari flagship chipset a on pljuješ po novom flagship chipsetu ... a zagovaraš flaghipove, wtf?
Da, od kad to 778G troši više od nekog prasatrog kirina? Ajde ne budite smješni. Ovdje su u pitanju 3 godine i nije Šaomi jedini telefon na tržištu sa 778G chipsetom.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 22:41   #8835
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Citiraj: