Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2008., 22:23   #31
gogi031
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1
sorry da ne otvaram novu temu u vezi bneta.. imao sam na starom kompu priključen internet,i i dalje idem preko njega,jel na novi ne mogu spojiti nikako,stalno izbacuje,odnosno neće se konektirati.. pa me zanima ako ima netko rješenje.. davali su mi neke upute preko telefona iz bneta,ali ne vrijedi,što trebam podesiti? hvala
gogi031 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2008., 22:42   #32
Njusskallo
Premium
Moj komp
 
Njusskallo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
to je bio odgovor koji ... nisam ... želio čuti ali thx

btw zato postoji loža
Njusskallo je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2008., 23:12   #33
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
što trebam podesiti?
Je li uređaj isključivan na nekoliko min?
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 02:28   #34
plavusa_23
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
hej nedavno samo uzeli od bneta-paket 3d.imam problem jer mi je internet spor.pise mi da je brzina 100Mbps,kako da je povecam.
hvala
plavusa_23 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2008., 02:33   #35
plavusa_23
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
hej trebaM POMOC UZELI SMO PAKET 3D I INERNET MI JE STALNO SPOR-BRZINA MU JE 100Mbps,kako da povecam brzinu.hvala
plavusa_23 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 21:21   #36
wiking25
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 6
zna li tko kako srediti postavke bnetovog modem "thomson thg540" tj. koji su username, password i onaj broj (npr. 120.345.678.910). uz paket sam dobio jedino username za e-mail.
wiking25 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 21:33   #37
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor wiking25 Pregled postova
zna li tko kako srediti postavke bnetovog modem "thomson thg540" tj. koji su username, password i onaj broj (npr. 120.345.678.910). uz paket sam dobio jedino username za e-mail.
nemaš šta sređivat , koliko ja znam svi portovi su otvoreni ( čak i port 80 ) .

http://192.168.100.1/
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 22:29   #38
dedaWraith
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
Citiraj:
Autor plavusa_23 Pregled postova
hej trebaM POMOC UZELI SMO PAKET 3D I INERNET MI JE STALNO SPOR-BRZINA MU JE 100Mbps,kako da povecam brzinu.hvala
100Mbps ti je najvjerojatnije brzina od tvog kompa prema ruteru, brzina mreze i to nije sporo. Ono kaj tebi treba je brzina od rutera prema van, a za to ti je najbolje nazvat sluzbu za korisnike ak ti je sporo kak velis.
dedaWraith je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 17:30   #39
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Da ne otvaram novu temi.. imam i ja problem s bnetom.. naime imam obican webstar modem sa jednim lan izlazom, do nedavno sam imao spojen canyon cnr-br2 router i sve je bilo u redu godinama.. spojena dva kompa bez problema.. dok jedan dan odjednom pola toga ne radi.. pola sajtova mi ne zeli otvorit, neke sajtove otvori al samo tekstualno, bez slika, a neke otvori polovicno ( pola slika ne prikaze, pola prikaze ) itd..

Cim maknem router, sve radi normalno... spojio sam se na router i isprobao razne opcije, resetirao ga.. nista ne pomaze.. ima li tko kakvu ideju ?

tenks
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 17:34   #40
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
Da ne otvaram novu temi.. imam i ja problem s bnetom.. naime imam obican webstar modem sa jednim lan izlazom, do nedavno sam imao spojen canyon cnr-br2 router i sve je bilo u redu godinama.. spojena dva kompa bez problema.. dok jedan dan odjednom pola toga ne radi.. pola sajtova mi ne zeli otvorit, neke sajtove otvori al samo tekstualno, bez slika, a neke otvori polovicno ( pola slika ne prikaze, pola prikaze ) itd..

Cim maknem router, sve radi normalno... spojio sam se na router i isprobao razne opcije, resetirao ga.. nista ne pomaze.. ima li tko kakvu ideju ?

tenks
Pa nema to veze sa bnet-om, router ti je crko, vjerojatno problem koji se da riješiti upgrade-om firmware-a. Ili novi router naravno.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 17:39   #41
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
ma znam da je do routera.. updejtao sam FW, al se problem samo polovicno rijesio.. rade neke stvari koje nisu radile sa starim FW, ali i dalje ne radi sve... uf
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 17:47   #42
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
ma znam da je do routera.. updejtao sam FW, al se problem samo polovicno rijesio.. rade neke stvari koje nisu radile sa starim FW, ali i dalje ne radi sve... uf

Kupi novi, ovakvi žični routeri idu po 100 kn, vjeruj mi da se ne isplati muka sa ovim starim.

Imam ti ja jedan pa ako želiš da si isprobaš, javi se na PM.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 14:53   #43
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Da ne otvaram novu temu. Spojio sam PC i lap bežično na B-netov Thomsonov ruter tako da sam upisao enkripciju i to je radilo 4-5 dana (mislim, pristup internetu). Prvo je PC izgubio vezu s ruterom, a par dana poslije i lap. Inače preko rutera ide TV i internet bez telefona. LAN veza radi normalno. Da li sam trebao prčkati nešto u svezi postavki rutera, internet protokola od wireless networka kod PC-a (on je (bio) spojen s wireless USB-stickom na ruter) i lapa ili je nešto drugo posrijedi?
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 16:46   #44
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Koji router i koju uslugu imaš?
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 21:03   #45
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Koji router i koju uslugu imaš?
Riješeno. Nazvao sam B net i rekli su da sam se spojio na krivi ruter, valjda susjedov koji isto ima Thomsona. Uslugu imam TV i internet. Nije mi samo jasno kako sam se mogao spojiti s enkripcijom koja piše na poleđini mojeg rutera na njegov ruter i imati internet nekoliko dana i na PC-u i na lapu?
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2011., 19:22   #46
pyro
Premium
 
pyro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zege
Postovi: 147
pozdrav! imam problem i trebam pomoć.
radi se o XCARNet usluzi. već par sati mi izbacuje Error 800 a nemam pojma u čemu je problem.
skrinšot sam našo na forumu, meni javlja isto:



napravio sam sve po uputama sa njihovog portala, počevši od prvog koraka.
zvao sam njihov helpdesk, tip samo ponavlja da restartam računalo i da je sigurno do firewalla. napravio sam sve to, enable/disable konekcije, restart mašine, ponovo napravio konekciju, gledo postavke Local Area Connection i tako dalje... i ništa, opet Error 800.

zna neko u čem bi mogo bit problem ili barem otkud da krenem?

edit: rješenje je bilo da trebam isključit modem i ponovo uključit svaki put kad hoću spojit drugo računalo na net.

Zadnje izmijenjeno od: pyro. 15.04.2011. u 13:01.
pyro je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 13:15   #47
vedran-88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 23
Problem.... EPR2325r3 dobiven kad sam i uzeo net (24.09.2009. 18mj ugovor)

E ovako dotični je malo malo u posljednje vrijeme štekao.
Simptomi su mu da mu sad svi lampijoni svijetle punim sjajom.... jedino lamp1 u kojem mi je uštekan komp zablica... Wlan je postao nezaštićen i aj dobro...

odem ja na 192.168.100.1 da probam podesit zaštitu (da se baš ne spaja svatko jer tko se bude htio spojit nema te zaštite....). I uglavno paff nepostoje izbornici odnosno prikazuje mi "This feature is not eneabled" (prije je to moguće bilo vidjeti)
i ja ga odmah restartiram na tvorničke postavke nakon 10 minuta mi se vratio internet....
ali isti simptom

Eh sad savjet šta mi je činiti jel to znači da mi je krepucnio modem?
vedran-88 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 13:39   #48
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Nije krepucnio nego te lagano za * * * a Bnet, daljinski su ti promjenili konfig i sada nemaš više ovlasti pristupa i podešavanja wireless - a, vjerojatno i drugih opcija. Bezobrazno ali istinito, na raspolaganju ti je:
- isključi uređaj, ištekaj koaksijalac. upali i vidi jel sad imaš pristup željenom i pokušaj podesit. Ako imaš pristup "svemu" (u šta sumljam jer će tražit pass), postavi samo wireless a drugo ne diraj. Nemoj Nezaboravi udrit save ako ga ima da zapamti. Na kraju gasi, spojiš koaksijalac, pali.
- zovi papane na daljinski postave tip zaštite (traži WPA) i šifru (koju ćeš ti izgenerirat i izdiktirat im).
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 14:38   #49
vedran-88
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 23
da izgleda da si upravu što se tog tiče jer čim uštekam koaksijalni kabel odmah nestaju postavke...uglavnom zaštitu sam si podesio tako da nema problema....

jedino me muče te lampice nije mi jasno da toliko imaju postavki da mi lampice ubiju da nevidim prijenos podataka.?..ali ne samo to po lampicama odmah se dalo skužiti dali je modem zaštekao il ne

znači li to da je bolje da modem nisam uzeo u najam i da sam tih 540kn(koje još uvijek otplaćujem 18mj X 30kn) trebao prije nešto više od godinu i pol otići i sam kupiti modem jer ovo je šrot od modema.
i kad već pitam da pitam odmah dal bi mi novi modem isto tako mogli ubit da nemogu štelat kako ja hoću i da li bi mi se onda broj konekcija povećao jer čim netko od nas troje ukućana koristi torente čak i sa 10 konekcija modem se smrzne?
vedran-88 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 16:42   #50
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Amo od kraja, skoro svaki modem / router se da "ubit" torentima ako se pažljivo ne rasporedi promet po kompovima jer većina ovih soho uređaja nema nikakav ili je loš QoS kojim bi se to moglo podesit. Ako ne uspiješ kroz same postavje torenta (imaš o tome na x mjesta po forumu), onda svima staviš NetLimiter kojim se to može podesit.

Obzirom da imaš samo net, dakle ne i tel. preko njih bilo ti je pametnije ostat na onom jednostavnom uređaju a sam kupiš i dodaš router za više kompova, neovisno jel ih spajaš Lan - om ili wireless - om. Prvi uređaj mora biti njihov jer se spaja na njihovu mrežu i nemožeš ga samostalno kupit / nabavit.

Ako sadašnji uređaj radi OK, uključujući Led - ice dok ga ne "ubiješ" torentima možeš se "slikat" u protivnom prijavljuj kvar i traži zamjenu.
Ako ideš na zamjenu traži onaj jednostavni (sa 1 Lan) + neka ti smanje najam + nabavi sam wireless router sa WAN priključkom na "ulazu". Preporuka imaš po Mrežama, potraži malo.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 17:49   #51
pyro
Premium
 
pyro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zege
Postovi: 147
ako se odlučiš za nabavku trećeg uređaja koji ćeš spojit na njihov modem, slododno mi se javi. trenutno sam u tome, rado ti pomognem i uputim u ono što znam.
pyro je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2011., 11:04   #52
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
pozdrav, evo da i ja iskoristim ovu temu za pomoć

imam scientific atlantu epc2434 na BNET 3D paketu i zadnjih 5 dana me net ubija..radio je super dobre 2 godine..
prvo sam skužio da čim upalim torrente surfanje je nemoguće,sekund radi, pa stane skroz itd (limitirao sam i konekcijei bandwith, sve živo)
onda sam skonto da i kad mi dropbox radi upload isto blokira, ne toliko ko torrenti ali skoro..

pokušao sam ući u router s defaultnim pass-om : (admin,w2402) i probao sam da pustim blank, i sve kombinacije toga, ulaza nema (probao sam uć spojen na lan ne preko wifi)..

e sad par pitanja oko toga šta mi može pomoći :

1. ako resetiram router (duže od 10 sec držanje) da li će mi proraditi defaultni pass pa da mogu mjenjat postavke?
2. ako prođe prvi korak da li da probam napravit update firmware-a routera i kako ?
3. da li je moguće da je router "pobenavio" pošto je očito da nije skroz riknuo pa se nešto s tim riješi?


hvala na pomoći ..
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2011., 11:41   #53
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Probaj gore navedeno, " - isključi uređaj, ištekaj koaksijalac, upali i vidi jel sad imaš pristup željenom i pokušaj podesit."
FW update nemožeš radit jer nije javno dostupan (koliko znam) a morao bi sačuvat / prebacit neke sadašnje postavke po kojima ISP prepoznaje korisnika (vjerojatno MAC adresa, VoIp postavke i možda još štagod).
Baš zbog VoIp - a stvar se dodatno komplicira.
Ukratko, možeš se "slikat", jedino da prijavljuleš kvar i da isprobaju drugi uređaj.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 28.03.2011., 11:54   #54
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
thnx,
ništa onda probam tako popodne al sve mi se čini da ću morat ić na zamjenu uređaja
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 13:14   #55
ama82
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Split
Postovi: 4
Tužim Bnet. Još netko?

Raskinuo sam ugovor s bnetom zbog nerješenih problema.
Mjesecima su ignorirali moje prigovore o kvaliteti veze. Samo su mi javljali da su sve provjerili i da je sve ok.
Sad ih tužim HAKOM-u jer mi je njihovo povjerenstvo odbilo žalbu i žele mi naplatiti preostale mjesece+naknadu za raskid+modem, to je ukupno preko tisuću kuna.

Znam da jako puno korisnika ima isti problem. Nekoliko ih je već zajedno samnom u tužbi protiv Bnet-a.

Ako hoćeš, pridruži se tužbi, imamo šanse dobiti sav novac od Bnet-a natrag.
Ako ne želiš sudjelovati u tužbi, molim te barem nam daj svoje podatke jer imamo i par korisnika koji neće raskidati ugovor, ali žele da im se veza popravi.

Možeš dati i samo interni Bnet broj, Šifru priključka(stoji na računu, HAKOM-u je to dovoljno)

Tvoj broj ili ime i adresu ćemo navesti u žalbi kao korisnika koji također želi raskid ugovora i povrat novaca ili kao korisnika koji zahtjeva popravljanje smetnji u vezi, tvoja odluka.

Molim te obavijesti me na email, amircandic@gmail.com

Nadam se suradnji.
Hvala i pozdrav,
Amir Čandić, Split.
ama82 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 09:13   #56
Maxim
provokator
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 56
Problem sa tim sporim netom je taj što su u zadnje vrijeme dignuli brzine, a osim toga imali su veliku akciju gdje su godinu dana novim korisnicima poduplali brzine a sve to nije pratio razvoj mreže, pa se u večernjim satima događa da internet radi na 2 Mbitps umjesto na 12, a na prečkom još imaju problema jer kada se previše ljudi spoji na tu centralu nemaju dovoljan range IP adresa, isto tako i u nekim djelovima Splita. Navodno da se radi na otklanjanju toga povećanjem kapaciteta mreže, treba se strpiti još malo jer VIP je preuzeo Bnet sada dok ne snime situaciju do kraja dok ne počnu djelovati vjerojatno će još biti problema, iz osobnog iskustva tvrdim da VIP ima najbolju brigu o korisnicima, tako da će kada se više integriraju vjerojatno biti i kvalitetnija usluga a samim time i briga za korisnika. Mislim da su takve tužbe dobrodošle za one koji ostaju korisnici i za nove korisnike.
Maxim je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na